Valstu noteiktie ierobežojumi autopārvadājumu jomā saistībā ar Covid-19 vīrusa ierobežošanas pasākumiem (aktualizēts 25.05.2020. plkst.16.25)

Eiropas Komisija publicējusi “Vadlīnijas par nodarbināto brīvas pārvietošanās īstenošanu Covid-19 uzliesmojuma laikā”, skaidrojot darba ņēmēju (tai skaitā transporta sektora darbinieku) pārvietošanās nosacījumus Eiropas Savienībā Covid-19 uzliesmojuma laikā.

Eiropas Komisijas izveidots materiāls (angļu valodā), kurā apkopoti ES dalībvalstu pieņemtie pasākumi transporta nozares darbības nodrošināšanai COVID-19 pandēmijas laikā: https://ec.europa.eu/transport/coronavirus-response_en.

Eiropas robežsardzes un krasta apsardzes aģentūras informatīvs materiāls par valstu pieņemtajiem Covid-19 ierobežošanas pasākumiem pieejams šeit.

Informācija angļu valodā, kurā apkopoti ES dalībvalstu pieņemtie pasākumi transporta nozares darbības nodrošināšanai COVID-19 pandēmijas laikā, pieejama arī Starptautiskā transporta foruma (ITF) mājaslapā: https://www.itf-oecd.org/road-transport-group/covid-19-road-group

Eiropas Komisijas izveidots materiāls (angļu valodā), kurā uzskatāmi ES dalībvalstu “zaļie koridori”: https://ec.europa.eu/transport/sites/transport/files/green-lanes.pdf

Detalizēta informācija par zaļajiem koridoriem pieejama, izmantojot arī Galileo Green lanes aplikāciju: https://galileogreenlane.eu/

Eiropas Komisijas izveidots materiāls (angļu valodā), kurā apkopoti ES dalībvalstu pieņemtās atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par autovadītāja darba un atpūtas laika uzskaiti.

Informācija par anketu, kura jāparaksta, ierodoties Latvijā, un jāiesniedz LV robežsardzei, pieejama šeit.

 

Papildināts 07.05.

Albānija: no 2020. gada 15. marta visas Albānijas sauszemes robežas ir slēgtas visiem pasažieru pārvadājumiem. Ārkārtas stāvoklis pagarināts līdz 23. jūnijam.

Kravu pārvadājumi ir atļauti, autovadītājiem tiks veiktas medicīniskās pārbaudes. Robežšķērsošanas punkts Blato un Šepište–Trebište (Debar) (Shepchishte–Trebishte (Debar)) ir slēgts visa veida satiksmei.

Sākot ar 23. martu, Tirānas lidosta aptur visus lidojumus uz un no Vācijas, Šveices, Austrijas un Ungārijas. Tiek nodrošināta minimāla gaisa satiksme ar Stambulu.

Albānijas iedzīvotājiem atļauts atrasties ārpus mājokļiem/mājsaimniecībām no plkst.05.00 līdz 13.00. Mājvietu var pamest tikai gadījumos, ja jāpapildina pārtikas vai medicīnisko preparātu krājumu, kā arī darba vajadzībām. No plkst.13.00 līdz nākošās dienas plkst.5.00 mājvietu var pamest tikai autorizētas personas.

Vietējie un starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir aizliegti.

Pārvietošanās aizliegums neattiecas uz medicīnisku izstrādājumu un preču pārvadājumiem.

 

Papildināts 18.05.

Austrija: iebraukšana Austrijā – Austrijas sociālo lietu ministrija izdeva rīkojumu, nosakot aizliegumu Austrijā iebraukt (izmantojot sauszemes robežas) vai šķērsot Austrijas teritoriju tranzītā personām, kuras ierodas no šādām valstīm: Itālijas, Šveices, Lihtenšteinas, Vācijas, Ungārijas, Slovēnijas, Slovākijas un Čehijas.

Austrijas valdība ir pagarinājusi robežkontroles periodu robežšķērsošanas punktos ar Itāliju, Šveici, Lihtenšteinu un Vāciju līdz 31. maijam. Robežkontroli ar Ungāriju un Slovēniju paredzēts saglabāt līdz 11. novembrim.

Ja persona vēlas iebraukt Austrijas teritorijā, jāuzrāda SRS-CoV-2 medicīniskās apskates sertifikāts, kas aizpildīts vācu, angļu vai itāļu valodā. Sertifikātā norādītajam testa rezultātam jābūt negatīvam. Iebraukšanas brīdī dokuments nedrīkst būt vecāks par četrām dienām. Prasība spēkā līdz 30. aprīlim.

Šī prasība neattiecas uz kravu pārvadātājiem.

Robežšķērsošanas vietās tiek veiktas medicīniskas pārbaudes.

Austrija–Itālija

Austrija atjaunojusi pagaidu robežkontroli. Pirms iebraukšanas Austrijā tiek pārbaudīts kravu transportlīdzekļa vadītāju veselības stāvoklis.

Mazie robežšķērsošanas punkti ir slēgti. Atvērtie robežpunkti: Brenner, Sillian, Reschenpass un Thörl–Maglern. Ar satiksmes noslodzi var iepazīties šeit.

Austrija–Vācija

No 19. marta tiek veikta robežkontrole. Austrijas robežkontroles pusē tiek veiktas veselības pārbaudes, tai skaitā padziļinātas veselības pārbaudes var tikt veiktas arī kravu pārvadājumu transportlīdzekļa vadītājiem, kuri iebrauc Austrijā vai veic tranzīta pārvadājumus.

Austrija–Šveice

Atvērti šādi robežšķērsošanas punkti:

 • Tirol–Pfunds (kravu/pasažieru satiksmei);
 • Vorarlberg–Pfunds (kravu/pasažieru satiksmei);
 • Vorarlberg–Lustenau (kravu/pasažieru satiksmei);
 • Vorarlberg–Hohenems (kravu/pasažieru satiksmei);
 • Vorarlberg–Wohlfurt (kravu pārvadājumu satiksmei).

Austrija–Ungārija

Starptautiskiem kravu pārvadājumiem atvērtas sekojošas robežas (satiksme uz un no Ungārijas):

 • Hegyeshalom/Nickelsdorf;
 • Sopron/Klingenbach (braukšanas ierobežojumi Austrijas pusē kravu transportlīdzekļiem virs 7,5 tonnām atcelti līdz 30. aprīlim);
 • Rábafüzes/Holy Cross.

Divpusējiem pārvadājumiem atvērti šādi robežšķērsošanas punkti (autovadītājiem jābūt Austrijas vai Ungārijas pilsoņiem):

 • Bucsu/Schachendorf;
 • Köszeg/Rattersdorf;
 • Kópháza/Deutschkreutz (braukšanas ierobežojumi kravu transportlīdzekļiem virs 7,5 tonnām atcelti līdz 30. aprīlim).

Ar satiksmes intensitāti var iepazīties šeit un šeit.

Austrija–Slovēnija

No 18. marta slēgti mazie robežšķērsošanas punkti. Starptautiskai satiksmei atvērti šādi robežšķērsošanas punkti:

 • Bonisdorf–Kuzma;
 • Mureck–Trate (no plkst.5.00 līdz 21.00);
 • Radlpaß–Radelj (no plkst.5.00 līdz 21.00);
 • Sicheldorf–Gederovci;
 • Spielfeld (Autobānis)–Šentilj;
 • Bad Radkersburg–Gornja Radgona;
 • Karawankentunnel (A11)–Karavanke (A2);
 • Loibltunnel–Ljubelj (no plkst.5.00 līdz 21.00);
 • Lavamünd–Vič (no plkst.5.00 līdz 23.00);
 • Grablach–Holmec (no plkst.5.00 līdz 08.00 un no plkst.15.00 līdz 18.00);
 • abās robežas pusēs uz kravu pārvadājumiem netiek attiecināti ierobežojumi.

Austrija Slovākija

No 10. aprīļa ieviesta robežkontrole. Sākot ar 14. aprīli, ieviestas jaunas prasības:

 • autovadītāja veselības stāvoklis tiek padziļināti pārbaudīts, ja to pieprasa par veselības stāvokli atbildīgās institūcijas. Šīs prasības neattiecas uz kravu pārvadājumos iesaistītajām personām.

Kravu pārvadājumiem ir atvērti šādi robežšķērsošanas punkti:

 • Kittsee–Bratislava/Jarovce;
 • Hohenau–Moravský Svätý Ján (no plkst.05.00 līdz 24.00 arī transportlīdzekļiem, kuru masa pārsniedz 7,5t)

Austrija–Čehija

No 10. aprīļa ieviesta robežkontrole. Pastiprināti tiek veiktas dokumentu, kā arī veselības stāvokļa pārbaudes. Kravu transportlīdzekļu vadītājiem šobrīd netiek prasīts medicīniskās apskates sertifikāts.  

Transportlīdzeklī ir atļauts atrasties diviem autovadītājiem, ja ir iespējams ievērot vismaz 1 m distanci, kā arī jāievēro vispārīgie Covid-19 izplatības ierobežošanas noteikumi. Publiskās vietās (degvielas uzpildes staciju iekštelpās, tualetes telpās, tehniskās apkopes vietās) obligāti jāizmanto sejas maskas.

Pārrobežu nodarbinātajiem jāuzrāda šādi dokumenti:

 • personu apliecinošs dokuments (vislabāk – pase),
 • ieteicama darba līguma kopija.

10. aprīlī valdība pagarina darba un atpūtas laika uzskaites atvieglojumus. Ar EK 29. aprīļa lēmumu noteikti atvieglojumi visiem kravu pārvadājumiem atbilstoši ES regulas Nr. 561/2006 prasībām un ir spēkā no 11. aprīļa līdz 31. maijam:

 • ikdienas braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 11 stundas;
 • nedēļā kopējais braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 60 stundas;
 • kopējais braukšanas laiks divās secīgās nedēļās nedrīkst pārsniegt 100 stundas.

Iepriekšējā perioda atvieglojumi, sākot ar 14. aprīli, nav spēkā.

Sākot ar 18. maiju, Austrijā tiek atjaunoti braukšanas ierobežojumi kravas transportlīdzekļiem ar pilno masu virs 7,5 t sestdienās, svētdienās un valsts noteiktās svētku dienās.

No 6. aprīļa pārtikas veikalos visiem obligāti jālieto sejas maskas, no 14. aprīļa sejas maskas jālieto arī sabiedriskajā transportā.

 

Papildināts 12.05.

Azerbaidžāna: robežas slēgtas līdz 31. maija. Kravu transportlīdzekļu iebraukšana, izbraukšana un tranzīta pārvadājumi Azerbaidžānā netiek ierobežoti.

Pārvadājumi pa jūru (ieskaitot kravu transportlīdzekļu un konteineru pārvadājumus) tiek turpināti. Ieviesti atsevišķi ierobežojumi ar Turkmenistānu un Kazahstānu.

 • Turkmenistānā reģistrētu kuģu pakalpojumus, kas dodas uz Turkmenistānu, var izmantot tikai šīs valsts pilsoņi.
 • Baku ostā visiem autovadītājiem, kuri dodas uz Turkmenistānu un Kazahstānu, tiek veiktas pārbaudes. Pārbaužu rezultāti tiek nodrošināti 6 līdz 8 stundu laikā.
 • Baku ostā autovadītāji uzturas tam paredzētās zonās, kurās tiek nodrošināta piekļuve pārtikai.

Kravu pārvadājumi: visi robežšķērsošanas punkti (ar Irānu, Krieviju, Gruziju un Turciju) atvērti kravu transportlīdzekļu plūsmai.

 • Kravu transportlīdzekļu pārvadājumi no Irānas un Alatas ostas virzienā uz Gruziju ir atļauti, ja transportlīdzekli pavada policijas eskorts.
 • Starptautisko kravu pārvadājumu autovadītājiem tiek nodrošināts bezmaksas ēdiens un atpūtas vietas.

Pasažieru pārvadājumi: robeža ar Irānu slēgta no 9. februāra. Robeža ar Gruziju slēgta no 14. marta. Turcijas robeža slēgta no 14. marta. Krievijas robeža slēgta no 18. marta.

Azerbaidžānas pilsoņiem atļauts šķērsot iepriekšminētās robežas.

Vīzu reģistrācija, izmantojot “ASAN Viza” elektronisko mājaslapu, ir apturēta.

Informācija saziņai:

 

Papildināts 20.05.

Baltkrievija: robežas starptautiskiem pārvadājumiem nav slēgtas.

25. martā stājās spēkā rīkojums No. 171, nosakot, ka personām, kuras ierodas Baltkrievijas Republikā no valstīm, kurās reģistrēti COVID-19 infekcijas gadījumi, 14 kalendāro dienu laikā pēc ierašanās Baltkrievijas Republikā:

 • jāpavada mājās pašizolācijā;
 • tiek aizliegts izbraukt no Baltkrievijas Republikas (līdz pašizolācijas perioda beigām).

Šīs prasības neattiecas uz transportlīdzekļu vadītājiem, veicot kravas starptautiskos autopārvadājumus.

Republikas epidemioloģijas un sabiedrības veselības higiēnas centra tālruņa numurs: +375 (29) 156-85-65 (darba dienās no plks.8.30 līdz 13.00 un no 13.30 līdz 18.00).

Baltkrievijas muitas

25. martā stājās spēkā rīkojums No. 171, nosakot, ka kravu autopārvadātājiem, kuri tranzītā šķērso Baltkrieviju, jāpārvietojas pa valsts nozīmes autoceļiem. Apstāties atļauts rīkojuma No. 171 1. pielikumā uzskaitītajos stāvlaukumos, ēdināšanas vietās un degvielas uzpildes stacijās. Apstāšanās laikā vadītāji atpūtas punktu nedrīkst pamest. Vadītājiem, kuri veic tranzīta pārvadājumus, ir pienākums BY pamest pa īsāko maršrutu un ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc ierašanās BY teritorijā, izņemot gadījumus, kad termiņu nav iespējams ievērot avārijas, kravas pārkraušanas vai transportlīdzekļa maiņas dēļ, ja to paredz pārvadāšanas līguma nosacījumi un tas ir norādīts transporta dokumentos. Minēto darbību veikšanai pieļaujama novirzīšanās no valsts nozīmes ceļiem, bet darbības jāveic pēc iespējas īsākos termiņos.

Ar Balkrievijas muitas sniegtiem skaidrojumiem par tranzīta pārvadājumu veikšanu var iepazīties šeit.

10. aprīlī stājās spēkā rīkojums Nr. 208, ar ko tiek grozīts rīkojums Nr. 171, nosakot papildu piesardzības pasākumus:

 • autovadītājiem pēc starptautiska pārvadājuma noslēgšana ārpus darba laika jāuzturas pašizolācjā;
 • transportlīdzekļi jāatrodas individuālās aizsardzības līdzekļiem (maskām, cimdiem u.c.).

Sīkāka informācija krievu valodā pieejama šeit.

Balkrievijas Veselības ministrijas izstrādāti noteikumi paredz, ka, veicot arī tranzīta pārvadājumus, kravu transportlīdzekļu apkalpei jālieto sejas maskas un cimdi gadījumos, kad ekipāža atrodas ārpus transportlīdzekļa kabīnes.

8. aprīlī Baltkrievijas Transporta ministrijas mājaslapā publicēta informācija, ka Baltkrievijā nozīmēti četri papildu apstāšanās un atpūtas punkti, veicot tranzīta pārvadājumus.

28. aprīlī nozīmēts vēl viens papildu apstāšanās un atpūtas punkts.

Atjaunota karte ar atpūtas un ēdināšanas punktiem pieejama angļu un krievu valodā.

Sīkāka informācija pieejama Baltkrievijas autopārvadātāju asociācijas mājaslapā.

1. maijā stājas spēkā Baltkrievijas valdības pieņemtais rīkojums Nr.256, kā rezultātā tiek grozīts rīkojums Nr.171. Rīkojums paredz atbalstu COVID-19 pandēmijas laikā skartajām industrijām, tai skaitā autopārvadājumu sektoram.

Baltkrievijas pārvadātājiem, kuri veic starptautiskus pārvadājumus, sekojošu dokumentu derīguma termiņš pagarināts par 30 dienām:

 • Starptautisko preču pārvadājumos iesaistīto transportlīdzekļu atbilstības sertifikāts kravu pārvadājumiem ar muitas plombām;
 • tehniskās apskates apliecinājumi;
 • ar ETMK atļauju sistēmu saistīto transportlīdzekļu tehniskās atbilstības sertifikāti u.c. dokumenti.

30 dienu pagarinājums attiecināms uz augstākminētajiem dokumentiem, kuru derīguma termiņš beidzas laikposmā no 2020. gada 1. līdz 30. maijam.

Sākot ar 1. maiju, BelToll maksas ceļu lietotāji varēs izmantot jaunu funkcionalitāti, kas sniedz iespēju divu stundu laikā pēc pārkāpuma, kas saistīts ar BelToll noteikumu neievērošanu, izdarīšanas veikt maksājumu par izdarīto pārkāpumu, tādejādi izvairoties no papildu sadārdzinājuma. Lietotāju varēs pieteikties SMS apziņošanas pakalpojumam. Tādejādi, ja tiks izdarīts pārkāpums, lietotājam tiks izsūtīta īsziņa, informējot klientu par radušos situāciju.

Iepriekšminētās funkcionalitātes pieejamas lietotāja personīgajā kontā vietnē www.beltoll.by.

 

Papildināts 19.05.

Beļģija: 4. maijā tiek uzsākta pakāpeniska ar Covid-19 saistīto ierobežojumu mīkstināšana. Vairums darba ņēmēju strādā attālināti, taču mazie uzņēmumi var atsākt darbu klātienē. Sociālās distancēšanās pasākumi ir obligāti. Gadījomos, ja nav iespējams ievērot sociālo distancēšanos, jālieto sejas maska. Tiek plānots, ka mīkstinošo pasākumu otrais posms tiks uzsākts 11. maijā, bet trešais – 18. maijā. Turpmāka ierobežojumu mīkstināšana atkarīga no Covid-19 situācijas valstī (hospitalizēto pacientu skaita un nāves gadījumu skaita).

Sociālā distancēšanās ir obligāta. Ja nav iespējams ievērot sociālo distancēšanos, obligāti jālieto sejas maska.

Beļģijas valdība pagarinājusi robežkontroles periodu līdz 7. jūnijam.

Ierobežojumi neskar kravu pārvadāju sektoru.

Vairāki Beļģijā reģistrēti transporta uzņēmumi apturējuši darbību, jo nevar nodrošināt darbinieku sociālo distancēšanos.

Veicot iekšzemes pasažieru pārvadājumus, jāievēro sociālā distancēšanas (1,5m). Visi starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir apturēti.

Apturēts autovadītāju apliecību apmācības un ieguves process, apturēta transportlīdzekļu tehniskā apskate. Tiek veikti pasākumi, lai nodrošinātu risinājumu gadījumiem, kad attiecīgajā periodā beidzas kāds no iepriekšminētajiem dokumentiem.

Atbilstoši Eiropas Komisijas lēmumam Beļģijā ir noteiktas atkāpes vietējiem un starptautiskiem kravu pārvadājumiem, veicot nozīmīgu kravu pārvadājumus (piemēram, pārtikas, medikamentu, medicīnisku izstrādājumu un degvielas pārvadājumus). Atvieglojumi ieviesti atbilstoši regulas Nr.561/2006 14. panta 2. punktam un ir spēkā līdz 31. maijam:

 • nedēļā kopējais braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 59 stundas;
 • kopējais braukšanas laiks divās secīgās nedēļās nedrīkst pārsniegt 96 stundas;
 • iknedēļas atpūtas periodu var atlikt uz laiku, kas lielāks par 7 (nevis 6) secīgiem 24 stundu periodiem;
 • iespēja veikt divus saīsinātos (24 stundu) iknedēļas atpūtas periodus pēc kārtas, ja:
  •  četrās secīgās nedēļās autovadītājam jāievēro vismaz divus iknedēļas (45 stundu) atpūtas periodus un divus saīsinātos (24 stundu) iknedēļas atpūtas periodus;
  • saīsinātie iknedēļas atpūtas periodi jākompensē līdz ceturtās nedēļas beigām.
 • Visiem kravu transportlīdzekļu vadītājiem atļauts pavadīt regulāro iknedēļas atpūtas periodu transportlīdzekļa kabīnē, ja kabīne aprīkota ar atbilstošu gultas vietu. Šis atvieglojums attiecināms kā uz vietējiem, tā arī uz starptautiskiem pārvadājumiem.

Beļģijas autopārvadātāju asociācija FEBETRA ir izveidojusi visaptverošu tīmekļa vietni par veiktajiem pasākumiem Covid-19 pandēmijas laikā Beļģijā. Lapas saturs pieejams franču un holandiešu valodā.

 

Papildināts 25.05.

Bulgārija: 13. maijā atbildīgās iestādes atcēla ārkārtas stāvokli un ieviesa “epidēmisko ārkārtas situāciju”, kas spēkā no 14. maija līdz 14. jūnijam.

14. maijā stājas spēkā jauna pavēle, nosakot ārvalstu pilsoņiem pagaidu ieceļošanas aizliegumu. Aizliegums attiecas uz visām robežšķērsošanas vietām, izmantojot visus transporta veidus.

Aizliegums neattiecas uz šādām personu kategorijām:

 • Bulgārijas pilsoņiem, Bulgārijas pilsoņu ģimenes locekļiem, personām ar pastāvīgo un ilgtermiņa uzturēšanās atļauju Bulgārijas Republikas teritorijā, kā arī šo personu ģimenes locekļiem;
 • medicīnas darbiniekiem, medicīnas zinātniekiem un sociālajiem darbiniekiem, ja ceļojuma mērķis ir saistīts ar profesionālo darbu;
 • personālam, kas iesaistīts kravu pārvadājumos, aviācijas apkalpes locekļiem, kuri iesaistīti komerciālos pārvadājumos ar lidmašīnām, un citām;
 • ārvalstu amatpersonām (valdību vadītāji utt.) un to delegāciju locekļiem, kā arī diplomātiem, starptautisko organizāciju ierēdņiem, militārpersonām un humānās palīdzības darbiniekiem, kuri veic dienesta pienākumus;
 • personām, kuras ceļo humanitāru iemeslu dēļ;
 • Eiropas Savienības dalībvalstu un Šengenas valstu pilsoņiem (ieskaitot Sanmarīno, Andoru, Monako un Vatikānu) un trešo valstu pilsoņiem, kuri tieši iesaistīti Bulgārijas Republikas stratēģiskās un kritiskās infrastruktūras būvēšanu, uzturēšanu, un drošības nodrošināšanu;
 • sezonāliem lauksaimniecības strādniekiem un tūrisma sektora darbiniekiem;
 • pārrobežu darbiniekiem;
 • darbiniekiem, kas iesaistīti medecīnisku produktu uzstādīšanā un apkalpošanā (personu aizsardzības līdzekļi, ierīces u.c.).

Tranzīts cauri Bulgāriju atļauts:

 • Eiropas Savienības dalībvalstu un Šengenas valstu pilsoņiem (ieskaitot Sanmarīno, Andoru, Monako un Vatikānu) un šo personu ģimenes locekļiem ar mērķi atgriezties mītnes valstī;
 • trešo valstu pilsoņiem, kuriem ir ilgtermiņa uzturēšanās atļauja Eiropas Savienības dalībvalstīs vai Šengenas valstīs (ieskaitot Sanmarīno, Andoru, Monako un Vatikānu), un šo personu ģimenes locekļiem ar mērķi atgriezties mītnes valstī;
 • Serbijas, Ziemeļmaķedonijas Republikas, Melnkalnes un Turcijas pilsoņi, lai atgrieztos mītnes valstī.

Autovadītājiem, ierodoties Bulgārijā no citas valsts, ja autovadītājs nav Bulgārijas pilsonis, tiek izvirzītas šādas prasības:

 • kravu transportlīdzekļu vadītājiem, pārvadājot preces, kas paredzētas Bulgārijas tirgum, pēc iebraukšanas Bulgārijas Republikas teritorijā jāizkrauj preces, jāveic kravas iekraušanas operācja, ja nepieciešams, un nekavējoties jāizbrauc no valsts; un
 • kravu transportlīdzekļu vadītājiem, pārvadājot preces uz citām valstīm, ir atļauts šķērsot Bulgārijas Republikas teritoriju tranzītā, izmantojot iepriekš noteiktu maršrutu. Par maršruta noteikšanu atbildīgā iestāde ir Bulgārijas Ceļu infrastruktūras aģentūra.

Bulgārijas teritorija jāpamet 24 stundu laikā, kas tiek skaitīts no brīža, kad transportlīdzeklis iebrauc valstī.

Gadījumos, ja nav iespējams noslēgt tranzīta pārvadājumu, jo kaimiņvalstī noteikts braukšanas ierobežojums, transportlīdzekļa vadītājam jāseko kompetento iestāžu norādījumiem. Kompetentās iestādes pārstāvis norādīs vietu, kurā jānovieto transportlīdzerklis un jāuzturas autovadītājam līdz brīdim, kad varēs pamest Bulgārijas teritoriju.

Sīkāka informācija Bulgāru valodā pieejama šeit.

No 22. maija personām, kurām atļauts iebraukt Bulgārijā, neievērojot karantīnas prasības (piemēram, kravu transportlīdzekļu autovadītājiem), šķērsojot Bulgārijas robežu, atbildīgajām veselības stāvokļa kontroles institūcijām būs jāuzrāda veselības deklarācija. Deklarācija pieejama bulgāru, angļu un rumāņu valodās.

Pārvadātājiem tiek lūgts savlaicīgi (pirms iebraukšanas robežkontroles punktā) sagatavot veselības deklarāciju, lai samazinātu robežšķērsošanas laiku.

30. martā Covid-19 izplatības dēļ slēgts robežšķērsošanas punkts starp Bulgāriju un Grieķiju “Zlatograd–Thermes”.

14. aprīlī Bulgārijas kompetentā iestāde publicējusi interaktīvu “zaļo koridoru” karti. Kartē ietverta informācija par atpūtas vietām, sanitārajiem mezgliem, iespējām iegādāties pārtiku, degvielu u.c.: www.api.bg/index.php/en/green-corridors un https://www.bgtoll.bg/en/.

Iekštelpās sejas masku lietošana ir obligāta. Tiek rekomendēts lietot sejas maskas arī sociāla kontakta gadījumos, tai skaitā atrodoties ārpus telpām.

14. aprīlī Bulgārijas autoceļu infrastruktūras aģentūra uz laiku atsaukusi brīvdienu braukšanas ierobežojumus kravu transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 12 tonnām.

Saskaņā ar 29. aprīļa EK lēmumu Bulgārijā ir pagarināts pagaidu tolerances periods darba un atpūtas laika uzskaitē visiem kravu pārvadājumiem (vietējiem un starptautiskiem) no 18. aprīļa līdz 31. maijam. Atbrīvojumi noteikti ES regulas Nr. 561/2006:

 • 6. panta 1. daļa – ikdienas braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 11 stundas;
 • 7. pants – pēc 5,5 stundu braukšanas transportlīdzekļa vadītājam jāievēro vismaz 45 minūšu pārtraukums;
 • 8. panta 6. daļa – iespēja veikt divus saīsinātos iknedēļas 24 stundu atpūtas periodus pēc kārtas, ja:
  • 4 secīgās nedēļās ievēroti vismaz 2 iknedēļas atpūtas periodi (45 stundas);
  • 2 saīsinātie iknedēļas atpūtas periodi jākompensē pirms nākamā atpūtas perioda.
 • 8. panta 8. daļa – autovadītājs var pavadīt iknedēļas atpūtas periodu transportlīdzekļa kabīnē.

 

Papildināts 21.05.

Čehija: 17. maijā ārkārtas stāvoklis atcelts, pakāpeniski tiks mīkstināti ierobežojumi, taču robežkontroles prasība paliek spēkā līdz turpmākai pārskatīšanai.

No 14. marta plkst.00.01 ir liegta ieceļošana Čehijā personām no riska valstīm (izņemot Čehijas iedzīvotājus): Itālijas, Francijas, Spānijas, Vācijas, Šveices, Norvēģijas, Dānijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Lielbritānijas, Beļģijas, Austrijas, Ķīnas un Dienvidkorejas. Valstu saraksts var mainīties!

Savukārt no 16. marta tiek noteikts ceļošanas aizliegums – Čehijā varēs ieceļot tikai ārzemnieki ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju. Tāpat no 16. marta Čehijas pilsoņi un ārzemnieki, kuri uzturas Čehijā vairāk nekā 90 dienu, nevar izbraukt no Čehijas teritorijas.

Apturēti starptautiskie pasažieru pārvadājumi.

Izņēmumi attiecas uz kravu automašīnu vadītājiem, pilotiem, autobusu vadītājiem. Darbs tiks turpināts tikai lielākajos robežšķērsošanas punktos:

Ar Austriju: Dolní Dvořiště, České Velenice, Hatě Mikulov.

Ar Vāciju: Strážný, Pomezí n.O., Rozvadov, Folmava, Žel. Ruda, Krásný Les, H.Sv. Šebestiána.

No 11. maija stājas spēkā jauni Čehijas robežas šķērsošanas nosacījumi. Iebraukšana Čehijā aizliegta visiem ārvalstu pilsoņiem, izņemot personām ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju Čehijā, personām ar termiņuzturēšanās atļauju, kuras derīguma termiņš ir ilgāks par 90 dienām, un personām, kuras nodarbinātas starptautisko pārvadājumu sektorā.

Iebraukšanas aizliegums netiek attiecināts uz šādām starptautiskos pārvadājumos nodarbinātām personām:

 • kravu transportlīdzekļu vadītājiem (vadītāju palīgi netiek uzskatīti par autovadītājiem, tādēļ šīm personām atbrīvojumi netiek piemēroti);
 • autobusa vadītājiem (īpaši tie, kas veic repatriācijas reisus);
 • lidmašīnu apkalpes locekļiem;
 • vilcienu mašīnistiem, vilcienu apkalpes locekļiem un pārvadājumu inspektoriem;
 • transportlīdzekļu, kuri aprīkoti ar astoņām pasažierieru sēdvietām, vadītājiem, veicot iepriekšminēto personu grupu pārvadājumus uz darba vietu vai ar to sasitītu atgriešanās braucienu ar vai bez pasažieriem. Autovadītājam un transportlīdzekļa pasažieriem jābūt nodarbinātam vienā uzņēmumā;
 • trešo personu nodarbinātiem autovadītājiem, vadot atransportlīdzekļus ar astoņām pasažierieru sēdvietām, ievērojot īpaši izvirzītus kritērijus;
 • negabarīta kravu pārvadājumus pavadošo transportlīdzekļu ekipāžām (kontrolējošajām institūcijām jāuzrāda pārvadājuma dokumenti, kas apstiprina pārvadājuma veidu, kā arī pavadošā transportlīdzekļa nepieciešamību).

Sīkāka informācija pieejama šeit.

No 18. maija tiek atjaunoti brīvdienu un svētku dienu braukšanas ierobežojumi kravu transportlīdzekļiem un to sastāviem ar pilnu masu virs 7,5 tonnām, kā arī kravu transportlīdzekļiem un specializētajiem transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 3,5 tonnām.

Sākot ar 19. martu, 60 dienu periodā autoceļu D1, D2, D5, D8 un D11 pierobežas sektoros noteikti ierobežojumi, kas nosaka, ka kravas transportlīdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz 3,5 tonnas, aizliegts veikt apdzīšanas manevru robežkontroles punktu virzienā.

Izņēmumi:

 • ātrbojīgu kravu pārvadājumi (ATP), ja krava aizņem vismaz pusi kravas telpas;
 • dzīvu dzīvnieku pārvadājumi;
 • uzpildes stacijām paredzētās degviela pārvadājumi;
 • pasta pārvadājumi;
 • medicīnisku un bioloģisku materiālu pārvadājumi, kā arī zāles un izejvielas to ražošanai.

Ierobežojumi paredzēti, lai robežšķērsošanas punktos samazinātu rindu veidošanos, kā arī piešķirtu prioritāti atsevišķiem pārvadājumiem.

Aizliegumi attiecas uz sekojošiem autoceļu posmiem:

 • autoceļš D1 no 366,300. km pa labi (valsts robežas virziens);
 • D2 šoseja no 35,000. km pa labi (valsts robežas virziens);
 • D5 šoseja no 136,300. km pa labi (stāvēšanas virziens);
 • D8 automaģistrāle no 86,900. km pa labi (valsts robežas virziens) un no valsts robežas līdz 88,200. km pa kreisi (Prāgas virziens, ņemot vērā Čehijas policijas kontroli).

22. martā tika ziņots par kritisku situāciju uz Čehijas un Slovākijas robežas, jo autovadītāji izvēlējas veikt 45 minūšu atpūtu autoceļa labajā joslā, tādejādi bloķējot piekļuvi robežas punktam. Autovadītājiem tiek lūgts izvēlēties atpūtai piemērotu vietu, vai atlikt atpūtas periodu.

Sīkāka informācija par Čehijā pieņemtajiem pasākumiem transporta jomā pieejama šeit.

Saskaņā ar 19. maija EK lēmumu Čehijā pagarinātas pagaidu atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites. No 18. aprīļa līdz 31. maijam valdība ievieš papildu pasākumus, lai atvieglotu kravas pārvadājumu plūsmu. Šie pasākumi ietver pagaidu atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites vietējiem un starptautiskajiem kravu pārvadājumiem. Atbrīvojumi noteikti ES regulas Nr. 561/2006 6. līdz 8. pantā:

 • 6. panta 1. daļa – ikdienas braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 11 stundas;
 • 6. panta 2. daļa – iknedēļas braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 60 stundas;
 • 6. panta 3. daļa – divās secīgās nedēļās kopējais braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 100 stundas;
 • 8. panta 1. daļa – ikdienas atpūtas laiks nedrīkst būt mazāks par 9 stundām;
 • 8. panta 6. daļa – iknedēļas atpūtas periodu var atlikt uz laiku, līdz septiņiem secīgiem 24 stundu periodiem;
 • 8. panta 8. daļa – iespēja pavadīt iknedēļas atpūtas periodu transportlīdzekļa kabīnē ar nosacījumu, ka transportlīdzekļa kabīne aprīkota ar atbilstošu guļvietu.

 

Papildināts 12.05.

Dānija: no 14. marta plkst.12.00 līdz 31. maijam Dānija slēdz robežas. Dānijas valdība konsultējas ar kaimiņvalstu atbildīgajām institūcijām, izvērtējot iespējas atvieglot robežšķērsošanu, sākot ar 1. jūniju.

Ārvalstnieku ieceļošana ir ierobežota, tiek ielaisti tie, kuri pastāvīgi dzīvo/strādā Dānijā, piegādā preces. Ārvalstnieku izceļošanai no Dānijas nav ierobežojumu. Personu tranzīts tiks atļauts, ja varēs pierādīt, ka ir ceļā uz mājām, t.i., savu pilsonības/pastāvīgās mītnes.

Kravu pārvadājumi netiek ierobežoti. Visi kravu pārvadājumu – pa autoceļiem, jūru un dzelzceļu – netiks ierobežoti. Pastiprināta kontrole nav plānota. Aizliegti pasākumi ar vairāk nekā 10 personu dalību. Sākot ar 10. maiju, pakāpeniski tiks mīkstinātas prasības personu dalībai pasākumos. Tiek plānots, ka līdz 1. septembrim šis skaitlis tiks paaugstināts līdz 500 personām.

Tiek atsākta bērnudārzu un sākumskolu darbība.

Starptautiskie kravu pārvadājumi pa autoceļiem (ieskaitot tranzītu) jāveic, izmantojot sekojošus robežšķērsošanas punktus: Frøslev, Sæd vai Kruså. Lūdzam ņemt vērā, ka Kruså robežšķērsošanas punkts nav pieejams transportlīdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz 3,5 tonnas. Kravas transportlīdzekļiem ieteicams izmantot Frøslev (E45) robežšķērsošanas punktu. Robežšķērsošana Padborg, kā arī citos mazākos punktos ir slēgta. Kravu pārvadājumus var veikt, arī izmantojot “zilo robežu” (Øresund tiltu un prāmju satiksmi).

Dānijas transporta un loģistikas asociācija sagatavojusi rekomendācijas kravu pārvadātājiem, nosūtītājiem un saņēmējiem. Materiālu angļu valodā skatīt šeit.

Dānija noteikusi, ka zemāk uzskaitītie dokumenti, kuru derīguma termiņš beidzas laika posmā no 2020. gada 1. marta līdz 30. aprīlim, ir derīgi līdz 2020. gada 31. augustam:

 • autovadītāju apliecības (ar C1, C1/E, C, C/E, D1, D1/E, D un D/E kategorijām);
 • bīstamo kravu autovadītāju apliecības;
 • bīstamo kravu drošības konsultantu (padomnieku) sertifikāti.

Ieviestas atsevišķas atkāpes no bīstamo kravu pārvadājumu noteikumiem (ADR). Informācijas apkopojums pieejams Apvienoto Nāciju mājaslapā.

Dānijas valdība pagarinājusi atsevišķu autovadītāju dokumentu derīguma termiņu, veicot iekšzemes pārvadājumus.

Ja autovadītājam, veicot starptautisko kravu pārvadājumu, beidzies vadītāja apliecības derīguma termiņš tiek rekomendēts uzrādīt “Starptautisko pārvadājuma darbinieka sertifikātu” (pielikums nr.3) atbilstoši Eiropas Komisijas norādēm par zaļajiem koridoriem.

 

Papildināts 20.05.

Francija: no 11. aprīļa atļauta personu pārvietošanās 100 kilometru rādiusā no dzīves vietas. Šis ierobežojums netiek attiecināts uz kravu pārvadātājiem.

No 14. maija Francijas atbildīgā iestāde ieviesa atļaujas formu (ustificatif de déplacement professionnel pour les secteurs du transport routier de marchandises et de personnes), kas sniedz iespēju veikt iekšzemes kravu pārvadājumus vairāk nekā 100 kilometru attālumā no uzņēmuma bāzes. Tiek rekomendēts aizpildītu formu apzīmogot ar uzņēmuma spiedogu.

7. aprīlī Francijas Iekšlietu ministrija informēja par jaunu prasību ieviešanu – trīs jaunām sertifikātu formām (izmantojamas atkarībā no tā, kāds ceļojuma veids tiek veikts). Ar sertifikāta palīdzību persona sniedz pamatojumu
starptautiskās kustības veikšanai.

Ieviestas sekojošas sertifikātu formas:

Piezīme: veicot starptautiskos kravu pārvadājumus, autovadītāji jānodrošina ar Eiropas Komisijas izstrādāto “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka formu”. Šī forma nav derīga, veicot iekšzemes (kabotāžas) pārvadājumus Francijas teritorijā.

Uz 30 dienām tiek slēgtas Šengenas zonas robežas (Eiropas Savienības ārējās robežas).

20. martā ieviestas papildu prasības iekšzemes pasažieru un iekšzemes un starptautiskajiem kravu pārvadājumiem (attiecas kā uz autovadītājiem, tā arī iekraušanu un izkraušanu veicošajiem darbiniekiem):

pasažieru pārvadājumiem:

 • transportlīdzeklis jādezinficē vismaz vienu reizi dienā;
 • transportlīdzekļiem ar vairākām durvīm priekšējās durvis nav pieejamas, izņemot gadījumus, kad vadītājs pilnīgi norobežots ar caurspīdīgu barjeru;
 • transportlīdzeklī biļetes nav pieejamas.

taksometri:

 • pasažieris nevar sēdēt blakus transportlīdzekļa vadītājam;
 • autovadītājs var atteikt pasažieru uzņemšanu, ja saskatāmi saslimšanas simptomi.

Kravu pārvadājumi:

 • jāievēro sociālā distancēšanās;
 • vietas, kurās nav pieejams tekošs ūdens, jānodrošina ar dezinfekcijas līdzekļiem (gēlu);
 • parakstot dokumentus, nav pieļaujams personīgais kontakts;
 • preces var piegādāt tikai uz pārvadājuma dokumentā norādīto adresi;
 • piegādes mājās atļautas, ja pasūtījums tiek atstāts pie durvīm. Fizisks kontakts ar pircēju nav atļauts.

Kravu pārvadājumi netiek ierobežoti. Saskaņā ar valdības ziņojumu par kravas transportu un loģistiku (tikai franču valodā) valdība oficiāli uzsvēra kravu pārvadājumu un loģistikas nozares nozīmi preču nodrošināšanā. Valdība uzsver, ka tiks veikti nepieciešamie pasākumi, lai nodrošinātu kravu pārvadājumu plūsmu un apkalpojošo loģistikas centru darbību.

Karte ar ēdināšanas vietām un degvielas uzpildes stacijām, kuras turpina darbību, pieejama šeit. Francijas valdība nodrošinājusi karti ar informāciju par transportlīdzekļu tehnisko apkopi un transportlīdzekļu tehnisko apskašu veicošo uzņēmumu darbību.

Francijas atbildīgās iestādes pieņēmušas lēmumu nepagarināt braukšanas ierobežojumu atsaukumu. Turpmāk, veicot kravu pārvadājumus Francijā, jāievēro braukšanas ierobežoju prasības Francijā.

Francijas atbildīgās iestādes pieņēmušas lēmumu nepagarināt atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti. Turpmāk, veicot kravu pārvadājumus Francijā, jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības.

Francijā atļauti pārvadājumi vienlaicīgi diviem (bet ne trīs) transportlīdzekļu vadītājiem. Starp autovadītājiem jāietur vismaz viena metra distance.

18. maijā Francijas valdība ir atcēlusi braukšanas ierobežojumus kravu transportlīdzekļiem, kuru masa pārsniedz 7,5 tonnas:

 • no 20. maija plkst. 16.00 līdz 21. maija plkst. 24.00;
 • no 31. maija plkst. 22.00 līdz 1. jūnija plkst 24.00.

Braukšanas ierobežojumu atbrīvojumi attiecināmi uz sekojošām pārvadājumu kategorijām:

 • transportlīdzekļiem, kas pārvadā pārtiku (dzīvnieku vai cilvēku patēriņam), veselības produktus (dzīvnieku vai cilvēku veselībai), ieskaitot visus produktus un materiālus, kas nepieciešami to ražošanai un nodrošināšanai;
 • transportlīdzekļiem, kas pārvadā materiālus, izstrādājumus, aprīkojumu, ierīces, degvielu vai šķidrumus, ko izmanto publiskos būvdarbos (būvniecības vai atjaunošanas pakalpojumi pakalpojumu sniegšanas nozarē, rūpniecības vai komerciālās ēkas, kā arī dzīvojamās apbūves);
 • transportlīdzekļiem, kas pārvadā saražotus produktus, ieskaitot visus produktus un materiālus, kas nepieciešami ražošanai un ražošanas nodrošināšanai;
 • transportlīdzekļiem, kas pārvadā pasta sūtījumus;
 • atkritumu savākšanas un pārvietošanas transportlīdzekļiem;
 • iepriekš minēto transportlīdzekļu atgriešanās braucieni bez kravas.

 

Papildināts 25.05.

Grieķija: Grieķijas valdība 15. martā ir paziņojusi par jaunu ārkārtas pasākumu ieviešanu, lai ierobežotu koronavīrusa (COVID-19) izplatību. No 23. marta plkst.06.00

Pasažieru pārvadājumi:

 • pilsoņu pārvietošanās tiek būtiski ierobežota. Attiecīgos gadījumos nepieciešama rakstiska pārvietošanās atļauja. Pārvietojoties uz/no darbavietas nepieciešams īpašs darba devēja izdots atestāts (grieķu vai angļu valodā);
 • ārvalstu pilsoņiem – privātpersonām – liegta iebraukšana Grieķijā;
 • pilsoņiem, kuri atgriežas Grieķijā no ārvalstīm, 14 dienu periodā jāveic pašizolācija;
 • uz laiku atcelta lielākā daļa starptautisko lidojumu uz/no Grieķijas lidostām.

Kravu pārvadājumi:

 • visas robežas starptautiskiem kravu pārvadājumiem ir atvērtas (Evzoni muitas punkts starp Grieķiju un Ziemeļmaķedoniju atsācis darbību 24 stundu režīmā);
 • atsevišķos gadījumos, iebraucot Grieķijā, ostu darbinieki var pieprasīt aizpildīt kontaktinformācijas veidlapu (Locator form). Veidlapā jānorāda autovadītāja un ģimenes locekļu kontaktinformācija. Veidlapas forma angļu valodā pieejama šeit.

2. aprīlī Grieķijas valdība izsludināja jaunu dekrētu, nosakot karantīnas procedūru, tai skaitā kravu transportlīdzekļu vadītājiem.

Visiem darbiniekiem, kuri iesaistīti starptautiskos pārvadājumos (pa sauszemi, gaisu, jūru), iebraucot Grieķijā, bez kavēšanās jāveic pārvadājums tranzītā caur valsti vai jānogādā kravu saņēmējam Grieķijā. Pēc galamērķa sasniegšanas Grieķijā vadītājiem jāuzsāk pagaidu izolācijas periods – 14 dienas. Kravu transportlīdzekļu vadītājiem, kuri dodas no Itālijas uz Grieķiju, izmantojot jūras satiksmi, jāaizpilda šāda forma.

Atkāpes paredzētas:

 • ja transportlīdzekļa vadītājam jāuzsāk jauna starptautiska pārvadājuma operācija (piemēram, divpusējais pārvadājums). Šajā gadījumā obligātās karantīnas prasību var atcelt jebkurā brīdī;
 • ja transportlīdzekļa vadītājam jāuzsāk pārvadājums Grieķijas teritorijā. Šajā gadījumā vadītājam izolācijā jāpavada vismaz septiņas dienas, sākot ar dienu, kad vadītājs iebrauca valstī. Balstoties uz iepriekš minēto, kabotāžas pārvadājumi Grieķijā nav iespējami.

Ierobežojumi spēkā no 2. aprīļa ar pagarinājumu līdz 31. maijam. Pārkāpumu gadījumā tiek piemērotas soda sankcijas 5000 eiro apmērā.

Saskaņā ar 29. aprīļa EK lēmumu no līdz 31. maijam Grieķijā ir noteiktas atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām (vietējiem un starptautiskiem kravu pārvadājumiem) par darba un atpūtas laika uzskaiti:

 • ikdienas braukšanas laiks pagarināts līdz 11 stundām;
 • nedēļā kopējais braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 58 stundas;
 • kopējais braukšanas laiks divās secīgās nedēļās nedrīkst pārsniegt 96 stundas;
 • pēc 5,5 stundu braukšanas transportlīdzekļa vadītājam jāievēro vismaz 45 minūšu pārtraukums;
 • ikdienas atpūtas periods samazināts līdz 9 stundām;
 • iknedēļas atpūtas periodu var atlikt līdz septiņiem secīgiem 24 stundu periodiem;
 • iknedēļas atpūtas perioda saīsināšana no 45 stundām līdz 24 stundām ar nosacījumu, ka kompensācija tiks veikta līdz trešās nedēļas beigām;
 • iespēja pavadīt iknedēļas atpūtas periodu transportlīdzekļa kabīnē ar nosacījumu, ka transportlīdzekļa kabīne aprīkota ar atbilstošu guļvietu.

 

Papildināts 28.04.

Gruzija: valdība ir pieņēmusi lēmumu noteikt ierobežojumus ārvalstu pilsoņu ieceļošanai. Ierobežojumi stājas spēkā no 18. marta plkst.00.00 un tie būs spēkā līdz 22. maijam.

Ierobežojumi attieksies uz visiem ārvalstu pilsoņiem, izņemot:

 • Gruzijā akreditēto diplomātisko pārstāvniecību un starptautisko organizāciju pārstāvjus un viņu ģimenes locekļus;
 • Gruzijas pilsoņu ģimenes locekļus, neskatoties uz viņu tautību (laulātais, bērns vai vecāks; jāuzrāda attiecīgi dokumenti);
 • personas, kuras ierodas Gruzijā humānās palīdzības misijas ietvaros (piemēram ārsti, brīvprātīgie);
 • personas, kurām Gruzijas atbildīgās iestādes ir piešķīrušas bezvalstnieka statusu;
 • personas, kurām ir statusa ziņā neitrāli ceļošanas dokumenti;
 • personas, kurām Gruzijā piešķirts bēgļa statuss;
 • oficiālajām delegācijas – katrs gadījums tiks izskatīts atsevišķi;
 • vilcienu un kravas transportlīdzekļu vadītājus, kuri nodarbojas ar preču pārvadājumiem;
 • gaisa kuģu apkalpi.

Gruzijas valdība norādījusi uz četrām kritiski nozīmīgām jomām, kuras efektīvi jāpārvalda, lai cīnītos ar izaicinājumiem. Viena no jomām ir loģistika un preču pārvaldība.

Lai nodrošinātu vienmērīgu kravas autopārvadājumu plūsmu ar kravas transportlīdzekļiem, kas iebrauc valstī no teritorijām, kuras Pasaules Veselības organizācija noteikusi kā paaugstināta riska zonas, jāievēro sekojoši nosacījumi:

 • kravas transportlīdzekļa pilnīga dezinfekcija pilnvarotu muitas darbinieku uzraudzībā;
 • kravas transportlīdzekļa eskortēšana līdz galamērķim (tranzīta gadījumā);
 • transportlīdzekļa vadītāja nomaiņa robežšķērsošanas vietā:
  • sākotnējais transportlīdzekļa vadītājs (persona, kas transportlīdzekli ieved Gruzijas robežkontroles punktā) tiks nosūtīts atpakaļ uz dzīvesvietas valsti (ja viņš ir ārvalstu pilsonis) vai arī tiks ievietots karantīnā / uzņemts attiecīgajā medicīnas iestādē atkarībā no viņa klīniskā veselības stāvokļa;
  • transportlīdzekļa un piekabes nomaiņa, ja nepieciešams.

Ārvalstīs reģistrētu kravu transportlīdzekļu kustība Gruzijā atļauta, ievērojot sekojošus nosacījumus:

 • pēc muitas procedūru noslēgšanas transportlīdzekļi veic pārvadājumu līdz galapunktam Gruzijā bez neatļautas apstāšanās. Apstāšanās atļauta tikai speciāli šim nolūkam paredzētās vietās STOP POINT, obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises iegādes vietās (https://www.tpl.ge/en/salespoints) un autostāvvietās, kas atrodas muitas kontrolpunktu tuvumā;
 • īpaši izveidotas apstāšanās vietas (STOP POINT) nodrošina iespēju kravu transportlīdzekļiem veikt:
  •  degvielas uzpildi, ceļa nodevas apmaksu, kā arī iegādāties ārvalstīs reģistrēta mehāniskā transportlīdzekļa īpašnieka obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas polisi. Pieejamas pirmās nepieciešamības preces un pakalpojumi – ēdiens, WC un citi.
 • Ārkārtas vai īpašu vajadzību gadījumā (autoavārija, veselības problēmas utt.), transportlīdzekļa vadītājam jāsazinās ar attiecīgajiem dienestiem un jāpaliek transportlīdzekļa kabīnē līdz atbildīgo dienestu pārstāvju ierašanās brīdim. Neatliekamās palīdzības tālrunis – 112.

Kravu transportlīdzeklim jāizbrauc no Gruzijas:

 • tranzīta pārvadājuma gadījumā (izņemot pārvietošanu no / uz muitas kontrolpunktu "Kazbegi" un izbraukšanu no valsts, izmantojot prāmi) – transportlīdzeklim jāizbrauc no Gruzijas teritorijas 24 stundu laikā posmā, kura atskaite tiek uzsākta no iebraukšanas laika valstī;
 • iebraucot / izbraucot caur muitas kontrolpunktu "Kazbegi" (izņemot izbraukšanu no valsts ar prāmi), Gruzijas teritorija jāpamet 48 stundu laikā. Laiks, kas tiek patērēts muitas formalitāšu kārtošanai un apstāšanās vietās, kas atrodas Gruzijas Valsts muitas robežšķērsošanas punktu tuvumā, netiek ieskaitīts;
 • izbraucot no valsts ar prāmi, Gruzijas teritorija jāpamet septiņu dienu laikā;
 • citos gadījumos valsts jāpamet 48 stundu laikā. Gadījumos, kad kravu transportlīdzeklis pēc preču importēšanas un izkraušanas Gruzijā teritorijā tiek uzkrauts ar precēm, kas paredzētas eksportam no Gruzijas, vai ja kravas automašīnu iebraukšana un / vai izbraukšana no Gruzijas tiek veikta, izmantojot prāmju satiksmi, valsts jāpamet septiņu kalendāro dienu laikā pēc iebraukšanas.
  • stingri ieteicams veikt tikai bezskaidras naudas norēķinus (pirkums tiešsaistē, plastikāta karte utt.), kā arī lietot individuālos aizsardzības līdzekļus (medicīnisko masku, cimdus utt.).

STOP POINT apstāšanās vietas atrodas:

 • Urbnisi–Kareli rajons, Urbnisi ciemats, kadastra kods: 68.16.45.054;
 • Terjola–Trejola rajons, Siktarva ciemats, kadastra kods: 33.08.38.224;
 • Gori–Gori rajons, Tiniskhidi ciemats, kadastra kods: 66.44.02.033;
 • Zestaponi–Zestapoini rajons, Argveta ciemats, kadastra kods: 32.03.34.211.

Laiks, kas tiek patērēts muitas formalitāšu kārtošanai, kā arī stāvēšanai (piekabes un puspiekabes tiek novietotas atsevišķi) vietās, kuras ir Gruzijas valsts robežsardzes valdījumā, kā arī muitas posteņos, netiek ieskaitīts kopējā laika periodā.

Piezīme: noteikumu pārkāpumu gadījumā (transportlīdzeklim nav izbraukšanas atļaujas, apstāšanās aizliegtajās vietās, pārvietošanās noteikumu pārkāpšana utt.), izņemot gadījumus, kad laika apstākļu vai citu ārēju faktoru dēļ apgrūtināta un / vai neiespējama noteikumu ievērošana, transportlīdzekļa vadītājam tiek uzlikts naudas sods ar 3000 GEL apmērā par valsts ārkārtas režīma pārkāpumiem Ja pārkāpums saistīts ar atvēlētā laika perioda neievērošanu, transportlīdzeklim nekavējoties jāpamet Gruzijas teritorija, pretējā gadījumā transportlīdzekļa vadītājs tiek ievietots piespiedu karantīnā uz 14 dienu periodu.

 

Papildināts 21.05.

Horvātija:

Vispārīga informācija

Noteikti šādi Horvātijas robežas šķērsošanas noteikumi:

 • šķērsot Horvātijas robežu, ieceļojot un izceļot, atļauts tikai Horvātijas pilsoņiem, ja tiek ievēroti kompetento institūciju noteiktie 14 dienu ierobežojumi un rekomendācijas;
 • ārvalstniekiem (ES un Šengenas līguma dalībvalstu pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kā arī trešo valstu pilsoņiem ar ilgtermiņa rezidences atļaujām) atļauts atgriezties savās pastāvīgās dzīvesvietas valstīs;
 • iepriekš minētajiem ārvalstniekiem atļauts ieceļot Horvātijā arī biznesa interešu vai citu ekonomisku iemeslu dēļ, ievērojot Horvātijas kompetento institūciju noteiktos 14 dienu ierobežojumus un rekomendācijas. Robežas šķērsošanas vietā ārvalstniekam jāpierāda un jāpamato ieceļošanas mērķis, tūrisma gadījumā obligāti jāuzrāda dzīvesvietas rezervācija;
 • Horvātijas robežas šķērsošanas ierobežojumi neattiecas uz veselības aprūpes jomas darbiniekiem, zinātniekiem, personām, kurām nepieciešama steidzama medicīniskā palīdzība, robežsargiem, policijas darbiniekiem, diplomātiem, starptautisko organizāciju pārstāvjiem, kravu transporta vadītājiem, tranzīta pasažieriem un personām, kurām ir steidzami personiskie iemesli.

Ārvalstnieki drīkst šķērsot Horvātiju tranzītā, lietojot tikai autostrādes. Atpūtas vietās ceļotājiem jāievēro distance vienam no otra.

Starptautisko vilcienu satiksme ir slēgta. Aviolidojumi no Zagrebas lidostas tiek veikti tikai uz četriem galamērķiem – Frankfurte, Brisele, Amsterdama un Londona (Heathrow).

Nav noteikts ārkārtas situācijas noslēgšanas datums.

Sīkāka informācija pieejama šeit un šeit.

Komerciālu kravu pārvadājumi

Situācija uz 20. aprīli ir šāda:

 • tranzīta pārvadājumi netiek ierobežoti, ja tiek izmantoti “zaļie koridori” atbilstoši Eiropas Komisijas noradījumiem. Zaļie koridori atvērti kā tranzīta pārvadājumiem, tā arī divpusējiem pārvadājumiem;
 • 18. aprīlī tika atcelta kravu transportlīdzekļu konvojēšana, tai skaitā veicot tranzīta pārvadājumus.

Saziņai ar atbildīgajām iestādēm Horvātijā jāizmanto e-pasts: uprava.infrastruktura@mmpi.hr.

Kravu pārvadājumiem atvēri tikai sekojoši robežas šķērsošanas punkti:

 • Bregana un Macelj (ar Slovēniju);
 • Goričan un Duboševica (ar Ungāriju);
 • Nova Sela, Stara Gradiška un Slavonski Šamac (ar Bosniju un Hercegovinu);
 • Bajakovo (ar Serbiju).

Veicot tranzīta pārvadājumus Horvātijā, jāizmanto automaģistrāles. Policijas pārstāvji nozīmē brauciena maršrutu, apstāšanās vietas, kā arī degvielas uzpildes stacijas, kurās papildināt degvielas krājumus. Kravu transportlīdzekļu vadītākiem jāseko policijas amatpersonu un civilās aizsardzības biedru sniegtām norādēm. Apturot transportlīdzekli, vadītājam jāievēro distancēšanās prasības, lai izvairītos no kontakta ar citām personām (2 metri iekštelpās, 1 metrs brīvā dabā).

Karantīnas prasības kravu transportlīdzekļu vadītājiem

Ārvalstu transportlīdzekļu vadītāji nav pakļauti veselības uzraudzības prasībām, ja pēc izkraušanas operācijas noslēgšanas transportlīdzeklis nekavējoties izbrauc no Horvātijas. Ja uzturēšanās ilgums Horvātijā pārsniedz 24 stundas, vadītājam jāizmanto pašizolācijas telpas, kuras nodrošina Horvātijas kompetentās iestādes.

Saskaņā ar 19. maija EK lēmumu Horvātijā ieviestas atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti, veicot pārtikas pārvadājumus un ar to saistītās industrijas apgādi, degvielas, neapstrādātu izejmateriālu, dzīvu liellopu, medikamentu, medicīnisku izstrādājumu, kā arī slimnīcām un citām publiskām iestādēm paredzētā aprīkojuma pārvadājumus. Atkāpes spēkā līdz 31. maijam, nosakot, ka:

 • ikdienas braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 11 stundas;
 • nedēļā kopējais braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 60 stundas;
 • kopējais braukšanas laiks divās secīgās nedēļās nedrīkst pārsniegt 96 stundas;
 • pēc 5,5 stundu braukšanas transportlīdzekļa vadītājam jāievēro vismaz 45 minūšu pārtraukums;
 • ikdienas atpūtas laiks samazināts līdz 9 stundām 24 stundu periodā.

 

Papildināts 21.05.

Igaunija: no 15. maija saskaņā ar Igaunijas, Lietuvas un Latvijas premjerministru vienošanos atvērtas robežas kustībai Baltijas valstu ietvaros. Tas nozīmē, ka iebraucējiem no Latvijas un Lietuvas vairs nebūs prasības ievērot 14 dienu karantīnu.

14. maijā stājas spēka jauna Igaunijas–Somijas robežšķērsošanas procedūra. Personas ar Somijas pilsonību, uzturēšanās atļauju vai pastāvīgo dzīvesvietu Somijā saskaņā ar iedzīvotāju reģistru var iebraukt Igaunijā darba, studiju vai ģimenes apsvērumu vadīti. Uz šīm personām netiek attiecinātas pašizolācijas prasības, ja netiek konstatētas Covid-19 saslimšanas pazīmes. Sīkāka informācija pieejama šeit.

Latvijas valstspiederīgie var šķērsot Igauniju tranzītā uz Latviju, ja netiek konstatēti Covid-19 saslimšanas simptomi.

 

Papildināts 21.05.

Īrija: valdība ir izdevusi īpašus ieteikumus ceļotājiem, tajā skaitā 14 dienu pārvietošanās ierobežošanu tiem, kuri ieceļo Īrijā un ir bijuši skartajos pasaules reģionos. Kravu pārvadājumi ir atbrīvoti. Valdība publicēja norādes preču piegādes ķēžu darbiniekiem.

Uzņēmums “Seatruck Ferries” apturējis pasažieru pārvadājumus, tai skaitā kravas transportlīdzekļu vadītāju pārvadājumus. Kravas transportlīdzekļu un to sastāvu pārvadājumi tiek turpināti ar nosacījumu, ka transportlīdzekļa apkalpojošais personāls nekāpj uz kuģa klāja.

Saskaņā ar 29. aprīļa EK lēmumu Īrijā ir pagarināts pagaidu tolerances periods ES regulas Nr. 561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti (attiecināmas uz visiem kravu pārvadājumiem Īrijas teritorijā). Atkāpes spēkā no 17. aprīļa līdz 31. maijam un nosaka, ka:

 • atkāpe no 6. panta 3. punkta – kopējais braukšanas laiks divās secīgās nedēļās var būt 112 stundas;
 • atkāpe no 8. panta 4. punkta – autovadītājs var izmantot piecus ikdienas saīsinātus atpūtas periodus (trīs saīsināto ikdienas atpūtas periodu vietā) starp jebkuriem diviem iknedēļas atpūtas periodiem. Ja autovadītājs pirmajās piecās dienās pēc iepriekšējā iknedēļas atpūtas perioda beigām izmantojis visus piecus saīsinātos iknedēļas atpūtas periodus un pēc tam turpina braukt sesto dienu, autovadītāja kopējais darba laiks (sestajā dienā) nevar pārsniegt 13 stundas;
 • atkāpe no 8. panta 6. punkta – Divās secīgās nedēļas autovadītājam jāievēro divi regulārie (45 stundu) atpūtas periodi vai viens regulārais un viens saīsinātas (24 stundu) atpūtas periods Saīsinātā iknedēļas atpūtas perioda kompensācija nav nepieciešama;
 • atkāpe no 8. panta 8. punkta – iknedēļas atpūtas periodu atļauts pavadīt transportlīdzekļa kabīnē.

20. aprīlī transporta, tūrisma un sporta ministrs paziņoja par tehniskās apskates staciju slēgšanu saistībā ar Covid-19 izplatību. Transportlīdzekļiem, kuru tehniskā apskate beidzās, sākot ar 28. martu, tehniskās apskates derīguma termiņš tiek pagarināts:

 • vieglajiem transportlīdzekļiem par 4 mēnešiem;
 • komerctransportam – par 3 mēnešiem.

Transportlīdzekļu vadītāju apliecības, kuru derīguma termiņš beidzas laika posmā no 1. marta līdz 30. jūnijam, ir derīgas četrus mēnešus pēc to derīguma termiņa beigām.

 

Papildināts 25.05.

Itālija:  17. maijā Itālijas premjerministrs izsludināja grozījumus “2. fāzes” nosacījumiem, kas stājas spēkā no 18. maija. Nosacījumi itāļu valodā pieejami šeit. Jaunais dekrēts spēkā līdz 14. jūnijam.

Daudzi no līdzšinējiem ārkārtas situācijas noteikumiem tiek saglabāti arī 2. fāzē un paredz, ka:

 • līdz 2. jūnijam kravu pārvadājumi uz/no Sicīliju iespējami, izmantojot Messina-Tremestieri ostu. Prasības pārvadājumiem uz/ no Sardīniju paliek nemainīgi;
 • loģistikas sektora un autopārvadājumu protokols, kas spēkā no 14. marta, ietverts jaunā normatīvā akta 14. pielikumā (Allegato 14).

21. maijā Itālijas transporta ministrija sniedza skaidrojumu, ka sekojošas prasības vairāk netiek attiecinātas uz kravu transportlīdzekļu vadītājiem, kuri iebrauc Itālijas teritorijā:

 • ja pārvadājums tiek noslēgts Itālijā autovadītājam jāpamet valsts 72 stundu laikā;
 • iebraucot Itālijā, autovadītājiem par to jāpaziņo vietējās veselības pārvaldes (ASL) profilakses nodaļai (“Dipartimento di Prenvenzione”);
 • veicot tranzīta pārvadājumus, Itālijā atļauts uzturēties 24 stundas.

Līdz 2. jūnijam kravu transportlīdzekļu vadītājiem, veicot kravu pārvadājumus Itālijā, jāuzrāda pašdeklarēšanās dokuments (itāļu valodā). Šobrīd ieviesta saīsinātā pašdeklarēšanās forma, kura kontroles gadījumā jāuzrāda atbildīgajai iestādei. Dokumentā vadītājs apliecina, ka saprot ārkārtas situācijā ieviestos nosacījumus, kā arī norāda savu vārdu, uzvārds, kā arī iemeslu, kādēļ tiek apmeklēta Itālija.

Krīzes pārvarēšanai Itālijas valdība izsludināja dekrētu nr.18 no 2020. gada 17. marta (saukts arī par “Cura Italia”). Dekrēts pagarina vairāku ar autotransportu saistītu atļauju un sertifikātu derīguma termiņu, kā arī atliek muitas nodokļu samaksas termiņu.

Ieviestas atkāpes ADR vadītāju apliecību un 95. koda apmācībām, kas beidzas laikposmā no 29. februāra līdz 29. jūnijam. Līdz 30. jūnijam tiek pagarināts vadītāja apliecību derīguma termiņš, ja beidzās medicīniskā komisija.

21. maijā Itālijas transporta un infrastruktūras ministrija paziņoja, ka atcelti braukšanas ierobežojumi vietējiem kravu pārvadājumiem ar transportlīdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz 7,5 tonnas – 24. un 31. maijā, kā arī 2. jūnijā.

Atgādinām, ka uz nenoteiktu laiku atcelti brīvdienu braukšanas ierobežojumi kravu transportlīdzekļiem, kas veic starptautiskus pārvadājumus.

 

Papildināts 27.04.

Kazahstāna: no 16. marta uz vienu mēnesi valsts prezidents izsludināja ārkārtas stāvokli. Aizliegti pasažieru pārvadājumi ar autotransportu (iebraukšana un izbraukšana). Liegta privātpersonu ieceļošana valstī.

17. aprīlī Kazahstānā stājās spēkā grozījumi normatīvajos aktos, nosakot, ka līdz 2020. gada 1. novembrim Latvijas Republikas valstspiederīgajām personām tiek atcelts bezvīzu režīms.

27. aprīlī saņemta informācija, ka, balstoties uz Kazahstānas Republikas ārlietu ministrijas sēdes protokolu, Kazahstānas valdības rīkojuma No.220 prasības par bezvīzu režīma atcelšanu starptautisko kravu pārvadājumos iesaistītiem vadītājiem, kas veic pārvadājumus uz Kazahstānu, vai šķērso Kazahstānu tranzītā, līdz 2020. gada 1. jūnijam netiek piemērotas.

Sīkāka informācija pieejama ATD mājaslapas sadaļā “informācija par valstīm”.

Kazahstānā stājas spēkā Rīkojums No. 28, nosakot, ka Kazahstānas atbildīgajām iestādēm telefoniski jākontrolē ārvalstu kravu transportlīdzekļu vadītāju veselības stāvoklis gadījumos, kad autovadītājs pārvadājumu veicis Kazahstānas teritorijā. Lūdzam ņemt vērā iepriekš minēto un atbildēt uz Kazahstānas atbildīgo iestāžu telefoniski uzdotajiem jautājumiem par veselības stāvokli.

SVARĪGI: 26. martā saņemta informācija no Kazahstānas industrijas un infrastruktūras attīstības ministrijas informāciju, ka Latvijas Republikā reģistrētiem pārvadātājiem atļauts iebraukt un veikt kravu pārvadājumus Kazahstānas teritorijā. Kazahstāna oficiāli publicējusi informāciju, norādot, ka kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Kazahstānas atbildīgās iestādes sagatavojušas vadlīnijas angļu un krievu valodā transportlīdzekļu vadītājiem par veicamajiem profilakses pasākumiem saistībā ar Covid-19 izplatību. 

Starptautiskiem pārvadājumiem atvērto un slēgto robežkontroles punktu saraksts.

No 19. marta plkst.00.00 Nursultanā un Almati  tiek noteikts karantīnas režīms, bet no 22. marta Almati tiks slēgta pilnībā. Pārtikas piegāde tiks nodrošināta, izmantojot “zaļos” koridorus, ievērojot stingrus sanitāros noteikumus. Iebraukšanas un izbraukšanas aizliegums pilsētās neattieksies uz kravas transportlīdzekļu vadītājiem.

Pirms iebraukšanas Nursultānas pilsētā, izmantojot zaļo koridoru, autovadītājam jāreģistrējas īpaši šim nolūkam izveidotā mājaslapā: www.post.iqala.kz. Lai reģistrētos sistēmā, nepieciešams Kazahstānā reģistrēts mobilā tālruņa numurs. Sistēmā jānorāda iebraukšana/izbraukšana pilsētā, dati, kā arī informācija par transportlīdzekli un kravu.

Aktuālā informācija par karantīnas nosacījumiem Kazahstānas apgabalos un pilsētās pieejama: https://online.zakon.kz/Document/?doc_id=34591808#pos=20;-60.

Informatīvie uzziņas tālruņi Kazahstānā pieejami šeit.

 

Papildināts 15.04.

Kirgizstāna: 22. martā ieviesta ārkārtas situācija uz vienu mēnesi. No 17. marta uz nenoteiktu laiku Kirgizstānā aizliegts ieceļot visiem ārvalstu pilsoņiem. Ieceļošanas aizliegums neattiecas uz kravu pārvadātājiem un diplomātiskā korpusa pārstāvjiem. Kirgizstānā aizliegts ieceļot arī ārvalstniekiem, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Kirgizstānā, kā arī ārvalstniekiem – Kirgizstānas pilsoņu ģimenes locekļiem.

Aizlieta pārvietošanās starp valsts reģioniem un pilsētām.

Kirgizstānas ekonomikas ministrija izplatījusi informatīvu materiālu krievu valodā par veiktajiem pasākumiem kravu pārvadājumu jomā Covid-19 izplatības laikā.

Materiālā ietverta informācija par robežkontroles punktu darbību izvirzītajām prasībām to šķērsošanai u.c.

 

Papildināts 02.04.

Kosova: no 16. marta plkst.12.00 uz nenoteiktu laiku Kosovā tiek pastiprināta robežkontrole, lai ierobežotu vīrusa izplatību; personām var tikt liegta ieceļošana valstī, ja vien ieceļošana mērķis nav būtisks un neatliekams, piemēram, personas pastāvīgi dzīvo vai strādā Kosovā. Kravu pārvadājumi, tai skaitā starptautiskie kravu pārvadājumi, apturēti.

 

Papildināts 21.05.

Krievija: 27. martā stājas spēkā Rīkojums No. 763-p, nosakot, ka, sākot ar 2020. gada 30. martu, uz laiku ierobežota kustība Krievijas Federācijas robežkontroles un jauktajos robežkontroles punktos autotransportam, dzelzceļa satiksmei, gājējiem, upju transportam. Slēgta arī Krievijas un Baltkrievijas robežu sauszemes daļa.

Augstāk minētie ierobežojumi nav attiecināmi uz starptautisko kravu pārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem (Rīkojuma No. 635-p 2. paragrāfs).

25. martā stājas spēkā Rīkojums No. 730-p, ar kuru groza Rīkojumu No. 635-p, nosakot izņēmumus ārvalstu pilsoņu iebraukšanai Krievijas Federācijā.

Augstāk minētie normatīvie akti galvenokārt neattiecas uz:

 • akreditētiem vai nozīmētiem ārvalstu diplomātisko pārstāvniecību un konsulāro dienestu darbiniekiem;
 • starptautiskām organizācijām un to pārstāvniecībām Krievijas Federācijā;
 • citām oficiālām ārvalstu pārstāvniecībām Krievijas Federācijā;
 • kravu transportlīdzekļiem, ar kuriem tiek veikti starptautiskie pārvadājumi;
 • lidmašīnu, kuģu / laivu un starptautisko dzelzceļa sastāvu apkalpes locekļi u.c.

Savukārt 29. aprīlī Krievijas valdība ar Rīkojumu Nr. 1170 pagarināja robežu slēgšanas periodu uz nenoteiktu laiku. Tādējādi Krievijas robeža (tostarp ar Baltkrieviju) būs slēgta līdz brīdim, kad epidemioloģiskā situācija valstī būs normalizējusies. Uz starptautiskajiem kravu pārvadājumiem šie noteikumi neattiecas.

Visām personām, kuras ierodas Krievijā no ārvalstīm, 14 dienas jāpavada karantīnā.

Starptautisko autopārvadājumu veicējiem jālieto individuālie aizsardzības līdzekļi (cimdi, sejas maskas). Kravu pārvadājumiem nav .

Krievijas ekonomikas ilgtspējības un attīstības valsts komisijas sanāksmē tika nolemts īslaicīgi (90 kalendāro dienu periodā) atļaut izmantot borta ierīces, ar kurām tiek veikti maksājumus Platon elektroniskajā autoceļu nodevas apmaksas sistēmā gadījumos, ja beidzies ierīces verifikācijas periods.

Krievijas valdība 26. martā atcēla pavasara braukšanas ierobežojumu ieviešanu kravas transportlīdzekļiem uz reģionālajiem un vietējās nozīmes autoceļiem 2020. gadā. Sīkāka informācija pieejama šeit.

2. aprīlī izdots Krievijas valdības rīkojums No.413, ar kuru tiek grozīts 2. marta rīkojums No. 223, nosakot, ka Krievijas Federācijā atļauti medicīnas preču tranzīta pārvadājumi.

Atjaunota informācija par Krievijas Federācijas Maskavas reģiona noteiktiem Covid-19 apkarošanas ierobežojumiem autopārvadājumu jomā pieejama ATD mājaslapas sadaļā “informācija par valstīm”.

No 25. maija Amūras apgabalā atvērts jauns robežkontroles punkts (Kani–Kurgan) uz Krievijas–Ķīnas robežas.

 

Papildināts 25.05.

Lielbritānija: 16. aprīlī valdība nāks klajā ar paziņojumu par tās turpmāko rīcību. Sagaidāms, ka visi ierobežojumi tiks pagarināti vēl uz trim nedēļām. 17. martā valdība ir veikusi jaunus pasākumus, kas ietver rekomendāciju Lielbritānijas pilsoņu atcelt visus starptautiskos ceļojumus.

Ceļojumu rekomendācijas nav attiecināmas uz starptautiskiem un vietējiem kravu pārvadājumiem. Tādējādi Apvienotajā Karalistē kravu pārvadājumi turpinās bez papildu ierobežojumiem.

22. maijā Lielbritānijas valdība paziņoja par jaunu Covid-19 pasākumu īstenošanu. Pasākumi paredzēti, lai novērstu Covid-19 izplatības otro vilni un ietver 14 dienu pašizolācijas prasību personām, kuras no ārvalstīm ieceļo Lielbritānijā. Karantīnas prasības netiek attiecinātas uz kravu pārvadājumu sektora darbiniekiem, nodrošinot nepārtrauktu preču piegādes plūsmu. Atbrīvojumi attiecas arī uz ceļojumiem Lielbritānijas iekšienē, tai skaitā uz Īriju, Normandijas salām un Menas salu. Ar paziņojuma tekstu, angļu valodā, var iepazīties šeit.

Apvienotās Karalistes Transporta departaments ir publicējis norādes par koronavīrusu (COVID-19) un kravas pārvadājumiem. Norādes papildinātas ar jaunu materiālu.

Gadījumā, ja ārvalstu autovadītājam, veicot kravu pārvadājumus Lielbritānijā, pasliktinās veselības stāvoklis, kompetentās iestādes rekomendē veikt sekojošas darbības:

 • ārkārtas gadījumā izsaukt ātro palīdzību;
 • jāievēro oficiālās vadlīnijas – jānodrošina pašizolācija. Autovadītāja darba devēja pienākums ir nodrošināt darbinieku ar atbilstošām telpām, lai varētu nodrošināt pašizolāciju;
 • ārvalstu pilsoņi var vērsties vēstniecībā;
 • izņēmumu gadījumos iespējams nodrošināt telpas Londonas izolācijas centrā.

Saskaņā ar 19. maija EK lēmumu līdz 31. maijam Anglijā, Velsā, Skotijā un Ziemeļīrijā izsludinātas šādas atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti, veicot starptautiskos pārvadājumus:

 • a) ikdienas braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 11 stundas
 • b) ikdienas atpūtas periods samazināts līdz 9 stundām;
 • c) nedēļā kopējais braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 60 stundas;
 • d) kopējais braukšanas laiks divās secīgās nedēļās nedrīkst pārsniegt 96 stundas;
 • e) iknedēļas atpūtas periodu var atlikt uz laiku, kas lielāks par sešiem secīgiem 24 stundu periodiem (līdz septiņiem secīgiem 24 stundu periodiem). Divās secīgās nedēļās jāievēro divi 45 stundu iknedēļas atpūtas periodi vai 24 stundu saīsinātais un 45 stundu iknedēļas atpūtas periods;
 • lietojot izņēmumu b) (ikdienas atpūtas periods samazināts līdz 9 stundām), var izmantot atkāpi par ikdienas atpūtas perioda pārtraukšanu uz periodu, kas nepārsniedz vienu stundu, lai uzbrauktu/nobrauktu no prāmja vai vilciena.

Autovadītāji vienlaikus nedrīkst izmantot a) un e) atvieglojumu.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām veicot vietējos pārvadājumus:

 • ikdienas darba laiks pagarināts līdz 12 stundām;
 • ikdienas braukšanas laiks pagarināts līdz 11 stundām.

Transportlīdzekļa vadītāji drīkst izmantot atbrīvojumus piecas dienas septiņu dienu periodā. Sīkāka informācija angļu valodā pieejama šeit.

Sīkāka informācija angļu valodā par atkāpēm no darba un atpūtas laika uzskaites prasībām Ziemeļīrijā pieejama šeit.

Lūdzu ņemt vērā, ka iepriekšējais atvieglojums – pēc 5,5 stundu braukšanas transportlīdzekļa vadītājam jāievēro vismaz 45 minūšu pārtraukums – no 22 aprīļa nav spēkā.

Papildus tam no 23. marta Londonā tiek atceltas visas papildu maksas (LEZ, ULEZ un sastrēgumu maksa).

 

Papildināts 25.05.

Lietuva: 6. maijā ārkārtas stāvoklis tika pagarināts līdz 31. maijam, savukārt no 15. maija saskaņā ar Igaunijas, Lietuvas un Latvijas premjerministru vienošanos tiek atvērtas robežas kustībai Baltijas valstu ietvaros. Tādējādi uz iebraucējiem no Igaunijas un Latvijas vairs neattiecas prasība ievērot 14 dienu pašizolācijas periodu.

Sākot ar 11. maiju, Lietuvā drīkst ieceļot citu ES dalībvalstu pilsoņi darba un mācību sakarā, taču viņiem būs jāievēro 14 dienu pašizolēšanās (izņemot Polijas pilsoņus).

Kravu pārvadājumi ir atļauti, uzrādot atbilstošus dokumentus.

Transportlīdzekļa apkalpei vai apkalpes locekļiem, kuri strādā Lietuvas uzņēmumos, kas nodarbojas ar starptautiskiem komercpārvadājumiem, vai kuri veic starptautiskus komercpārvadājumus ar jebkura veida transportlīdzekļiem, izolācija ir obligāta no dienas, kad viņi ierodas Lietuvas Republikā, līdz dienai, kad personas izbrauc no Lietuvas teritorijas. Izolācijas maksimālais periods ir 14 dienas.

Stingrāki noteikumi komercpārvadātājiem – konstatējot saslimšanas pazīmes, atļauts autovadītāju apturēt uz robežas.

Veicot tranzīta pārvadājumus, autovadītāji tiek lūgti neveikt apstāšanos bez vajadzības.

Lietuvā kravu pārvadājumiem atvērti sekojoši robežkontroles punkti:

 • no 18. maija uz Latvijas–Lietuvas robežas tiek atvērts robežkontroles punkts Kalvių–Meitene, kā arī darbību turpina Saločių–Grenstāle, Būtingės–Rucava un Smėlynės–Medumi robežkontroles punkti;
 • uz robežas ar Poliju atvērti: Kalvarijos–Budzisko un Lazdijai–Aradaninkai (kravu transportlīdzekļiem kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas);
 • uz robežas ar Baltkrieviju atvērti: Medininkų–Kamenyj Logo, Šalčininkai–Benekainiai, Raigardas–Privalka;
 • uz robežas ar Krievijas Federāciju atvērti: Kybartų–Černyševskojės, Panemunės–Sovetsko;
 • Papildus atvērtas Viļņas, Kauņas, Palangas un Šauļu starptautiskās lidostas, Viļņas dzelzceļa stacija un Stasylai dzelzceļa robežšķērsošanas punkts, kā arī Klaipēdas osta;
 • Robežšķērsošana komerciāliem un / vai starptautiskiem kravu pārvadājumiem papildus tiek veikta caur Stasylai–Benekainiai dzelzceļa robežšķērsošanas punktu un Pagėgiai–Sovetsk dzelzceļa robežšķērsošanas punktu.

Sākot ar 22. aprīli, ārvalstu un vietējo kravu transportlīdzekļu vadītājiem, veicot pārvadājumus Lietuvas Republikā, brīvā formā obligāti jādokumentē apstāšanās vieta, laiks, iemesls, kā arī stāvēšanas ilgums.

Sākot ar 15. maiju, privātpersonu kustībai atvērti papildus robežpunkti – uz Latvijas un Lietuvas robežas – Būtingė–Rucava, Smėlynė–Medumi, Saločiai–Grenstalė, no 18. maija Kalvių–Meitene, bet uz Polijas un Lietuvas robežas – Lazdijai–Aradninkai, Kalvarija–Budziskas.

No 14. maija masku nēsāšana ārtelpās nav obligāta, bet rekomendējoša prasība. Maskas obligāti jānēsā paaugstināta epidemioloģiskā riska vietās: tirgos, veikalos, sabiedriskos pasākumos, ekskursijās un sabiedriskajā transportā. Pulcēšanās atļauta 5 cilvēku grupās (kas nav vienas mājsaimniecības locekļi), ievērojot 2 m attālumu un ne ilgāk kā 15 minūtes.

No 11. maija tiek mīkstināti aizliegumi veikt pasažieru pārvadājumus uz Lietuvu ar kuģiem un prāmjiem, turpmāk atļauti arī prāmju reisi no Ķīles, Travemundes un Rostokas.

Baltijas valstis ir vienojušās atjaunot avioreisus tikai uz tām valstīm, kurās uz 100 tūkst. iedzīvotājiem ir konstatēti ne vairāk kā 25 Covid-19 inficēšanās gadījumi. Katru nedēļu tiks veikta minēto kritēriju vērtēšana, lai pieņemtu lēmumus par avioreisu atjaunošanu.

Komersantus, kas vēlas nosūtīt darbiniekus komandējumā uz ārvalstīm, lai nodrošinātu uzņēmējdarbības nepārtrauktību un līgumu izpildi, lūdzam izmantot Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras atbalstu. Informācija meklējama šeit: http://www.liaa.gov.lv/lv/covid19.

 

Papildināts 05.05.

Luksemburga: valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis. Kravu pārvadājumi netiek ierobežoti. Robežkontroles punktos iespējams paaugstināts gaidīšanas laiks.

Ar EK 29. aprīļa lēmumu Luksemburgā noteikts pagaidu tolerances periods ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti (vietējiem un starptautiskiem pārvadājumiem). Jaunie noteikumi spēkā no 15. aprīļa līdz 31. maijam (ieskaitot) un ir šādi:

 • pants 6.1. – ikdienas braukšanas laiks palielināts no 9 stundām līdz 11 stundām, ne biežāk kā trīs reizes nedēļā;
 • pants 6.3. – braukšanas laiks divās secīgās nedēļās pagarināts no 90 stundām līdz 96 stundām;
 • pants 8.6. – atlikt iknedēļas atpūtas periodu līdz septiņiem 24 stundu periodiem ar prasību nākamajā nedēļā veikt kompensāciju;
 • pants 8.8. – iknedēļas atpūtas periodu var pavadīt transportlīdzekļa kabīnē, ja tā atbilstoši aprīkota.

 

Papildināts 21.05.

Malta: atcelti ienākoši un izejošie pasažieru avioreisi un apturēti pasažieru pārvadājumi ar kuģiem.

Roro tipa prāmju satiksme kravu pārvadājumiem tiek nodrošināta normālā režīmā.

Pārvadātājiem tiek lūgts uz Maltu nosūtīt tikai piekabes bez pavadošā personāla. Maltā atļauts ieceļot diviem transportlīdzekļa apkalpes locekļiem, taču viņi var tikt pakļauti karantīnas prasībām, kas ilgst 14 dienas.

Saskaņā 13. maija EK lēmumu Malta līdz 31. maijam visiem kravu pārvadājumiem ir noteikusi pagaidu atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti:

 • ikdienas braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 11 stundas;
 • iknedēļas braukšanas laiks pagarināts līdz 58 stundām;
 • pēc 5,5 stundu braukšanas transportlīdzekļa vadītājam jāievēro vismaz 45 minūšu pārtraukums;
 • ikdienas atpūtas periodu var saīsināt līdz 9 stundām.

 

Papildināts 16.03.

Maroka: no 15. marta plkst.20.00 (pēc Eiropas centrālā laika) Maroka slēdz savas gaisa, jūras un sauszemes robežas.

Starptautiskie kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 21.05.

Melnkalne: ieceļošanas aizliegums visiem ārvalstniekiem. Valstī drīkst ieceļot tikai Melnkalnes pilsoņi, kā arī ārvalstnieki, kuriem ir pastāvīgā vai termiņuzturēšanās atļauja Melnkalnē.

Transporta līdzekļu vadītājiem, kuri veic preču piegādi, ieceļošana Melnkalnē ir atļauta, veicot papildu veselības uzraudzības pasākumus.

Aizliegta starptautiskā pasažieru vilcienu un autobusu satiksme, atcelti visi aviokompānijas Montenegro Airlines lidojumi.

 

Papildināts 15.05.

Moldova: ārkārtas situācija pagarināta līdz 1. jūnijam. Moldovas Republikā uz nenoteiktu laiku ir slēgti vairāki valsts robežšķērsošanas punkti. Saskaņā ar Moldovas Republikas ārkārtas situāciju komisijas 2020. gada 26. marta noteikumiem Nr. 6 uz laiku slēgti robežkontroles punkti Costești–Stanca (Moldovas–Rumānijas robeža) un Briceni–Rossoșanî (Moldovas–Ukrainas robeža). Robežkontroles punkti slēgti, sākot ar 29. marta plkst.08.00.

No 7. aprīļa slēgti robežkontroles punkti Criva–Mamaliga un Mirnoe–Tabaki.

Robežkontroles punktu saraksts, kas turpina savu darbību:

ar Rumāniju:

 • LeușeniAlbița (autopārvadājumi/starptautisks)
 • Sculeni–Sculeni (autopārvadājumi/starptautisks)
 • GiurgiuleștiGalați (autopārvadājumi/starptautisks)
 • GiurgiuleștiGalați (dzelzceļš/starptautisks)

Ar Ukrainu:

 • Otaci–MoghilevPodolsk (autopārvadājumi/starptautisks)
 • Vălcineţ–Moghilev–Podolsk (dzelzceļš/starptautisks)
 • Ocniţa–Sokireanî (dzelzceļš/starptautisks)
 • GiurgiuleştiReni (autopārvadājumi/starptautisks)
 • GiurgiuleştiReni (dzelzceļš/starptautisks)
 • Etulia-Frikăţei (dzelzceļš/starptautisks)
 • Palanca–MaiakiUdobnoe (autopārvadājumi/starptautisks)
 • TudoraStarokazacie (autopārvadājumi/starptautisks)

No 17. marta plkst.00.00 ir aizliegts šķērsot Moldovas un Ukrainas valsts robežu, bet no 17. marta plkst.20.00 ārvalstu pilsoņiem ir aizliegts iebraukt Moldovas Republikā no Rumānijas, izmantojot satiksmei atvērtās valsts robežas šķērsošanas vietas.

Šis ierobežojums neattiecas uz ārvalstu pilsoņiem un nepilsoņiem:

 • kuru pastāvīgā dzīvesvieta vai pastāvīga / pagaidu uzturēšanās vieta ir Moldovas Republika;
 • kuri ir autovadītāji un apkalpojošais personāls, kuri iesaistīts kravu pārvadāšanā;
 • kuri ir lidmašīnu / kuģu un vilcienu apkalpes locekļi;
 • diplomātisko pārstāvniecību un konsulāro biroju darbinieki, kuri atrodas Moldovas Republikā, kā arī darbinieki, kuri strādā starptautiskās organizācijās / misijās, kā arī šo personu ģimenes locekļi.

Privātpersonām, kuras ierodas Moldovā, jāaizpilda medicīniskā karte, kā arī jāparaksta dokuments, piekrītot pašizolācijas nosacījumiem 14 dienu garā periodā.

Pašizolācijas nosacījumi neattiecas uz kravu pārvadājumus veicošu personālu, lidmašīnu un vilcienu apkalpes locekļiem, ja netiek novēroti respiratoru saslimšanu simptomi.

 

Papildināts 20.05.

Mongolija: Saistībā ar Covid-19 epidēmijas ierobežošanu ārkārtas stāvoklis valstī pagarināts līdz 2020. gada 31. maijam, tādējādi:

 • līdz 31. maijam apturēti starptautiskie pasažieru pārvadājumi pa gaisu, sauszemi un dzelzceļu;
 • starptautiskie kravu pārvadājumi ir atļauti, bet kravu transportlīdzekļu vadītājiem robežšķērsošanas vietās tiek veiktas obligātās veselības pārbaudes. Visi pārējie pasākumi saistībā ar kravu pārvadājumu koordinēšanu paliek spēkā.

17. martā Mongolijas Valsts ārkārtas situāciju komisija ir ieviesusi papildu pasākumus, kas nosaka, ka visas ārvalstu kravas transportlīdzekļi, kas ierodas Altanbulagas robežšķērsošanas punktā, tiek dezinficēti, Dezinfekciju nodrošina Mongolijas atbildīgās iestādes. Pēc dezinfekcijas policija eskorts kravas transportlīdzekli pavadīs uz muitas kontroles zonu Ulanbatorā, lai veiktu muitošanas formalitātes. Pēc muitošanas operāciju noslēgšanas, ārvalstu kravas transportlīdzekļi tiek lūgti nekavējoties atgriezties Altanbulagas robežšķērsošanas punktā un izbraukt no valsts. Ja kravas transportlīdzeklis šķērso Mongoliju tranzītā, to eskortēs policijas ekipāža līdz Zamiin–Uud robežšķērsošanas punktam. Apdzīvotās vietās transportlīdzeklim apstāties aizliegts.

No 30. marta ārvalstīs reģistrēti kravu transportlīdzekļi Mongolijas teritorijā var iebraukt, izmantojot divus robežkontroles punktus – Altanbulag un Ulaanbaishint. Transportlīdzekļi tiek eskortēti līdz brauciena galamērķim vai līdz robežšķērsošanas vietai, ja transportlīdzeklis izbrauc no Mongolijas.

Pārvadātājiem tiek rekomendēts iebraukt Mongolijā, izmantojot divus iepriekš minētos robežkontroles punktus. Transportlīdzekļa vadītājam jāseko kompetento iestāžu sniegtajām instrukcijām.

19. maijā Mongolijas autoceļu, transporta un attīstības ministrija informēja, ka sākot ar 25. maiju aizliegta sekojošu transportlīdzekļu iebraukšana Mongolijā:

 • ārvalstīs reģistrēti transportlīdzekļi, kuri dodas uz Ķīnu bez derīgas Ķīnas atļaujas;
 • ārvalstīs reģistrēti transportlīdzekļi, kuri dodas uz Ķīnu bez vienreizējās pārvadājumu atļaujas atbilstoši starpvalstu nolīgumu prasībām.

 

Papildināts 05.05.

Nīderlande: nav ieviesti stingri karantīnas pasākumi. Vairums darba ņēmēju strādā attālināti.

Autovadītājiem tiek rekomendēts lietot individuālās aizsardzības līdzekļus, piemēram, sejas maskas un cimdus.

Asociācija veic pārrunas ar valdību, lai nodrošinātu autovadītājus ar sanitārajiem mezgliem, degvielas stacijās izvietotām ēdināšanas vietām u.c. Citas ēdināšanas iestādes ir slēgtas.

Saskaņā ar 29. aprīļa EK lēmumu Nīderlandē līdz 31. maijam ir spēkā atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti vietējiem kravu pārvadājumiem, kas saistīti ar aptieku, lielveikalu un pārtikas veikalu apgādi, nosakot, ka:

 • ikdienas braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 11 stundas;
 • nedēļā kopējais braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 58 stundas;
 • kopējais braukšanas laiks divās secīgās nedēļās nedrīkst pārsniegt 96 stundas.
 • atlikt iknedēļas atpūtas periodu līdz septiņiem 24 stundu periodiem.

 

Papildināts 20.05.

Norvēģija: lai ierobežotu Covid-19 izplatību, robežkontroles pasākumi pagarināti par vēl 90 dienām pēc 15. maija. Kravas transportlīdzekļu vadītāji ir lūgti pirms robežu šķērsošanai laicīgi sagatavot uzrādīšanai pases un autovadītāju apliecības.

Visām privātpersonām – ieceļotājiem –, kuri ierodas Norvēģijā ar prāmi, lidmašīnu, privāto automašīnu, autobusu, (izņemot no Zviedrijas un Somijas) 14 dienas jāpavada karantīnā.

Uz starptautiskiem kravu pārvadājumiem karantīnas nosacījumi neattiecas, izņemot gadījumus, kad autovadītāju nodarbina Norvēģijā reģistrēts uzņēmums un autovadītājs ticis komandēts uz valsti, kas nav ziemeļvalsts (Norvēģu uzņēmumos strādā daudz ārvalstu pilsoņu).

Robežkontroles punktos starp Norvēģiju un tās kaimiņvalstīm notiek kravu prioritāšu noteikšana:

 • kravu pārvadājumu uz un no Norvēģijas netiek ierobežoti;
 • uz robežām netiek novērotas rindas;
 • papildus robežsargiem kontroles posteņiem piesaistīta policija un armija. Galvenais uzdevums – dokumentu kontrole un personu datu pārbaude;
 • Norvēģijas–Krievijas robežkontroles punkti ir slēgti;
 • Norvēģijas karantīnas noteikumi: noteikumi nav mainījušies – ikvienam, kurš ieceļo valstī, 14 dienas jāpavada karantīnā, izņemot kravas transportlīdzekļu vadītājus, kuri ierodas ar privāto automašīnu, un kravas transportlīdzekļu vadītājus, kuri ierodas darba vajadzībām. Kravas transportlīdzekļu vadītāji var turpināt strādāt, bet no darba brīvajā laikā šīm personām jāievēro karantīnas noteikumi (papildus visiem citiem saslimšanas novēršanas pasākumiem).

No 14. maija Norvēģijas atbildīgās iestādes atceļ pagaidu atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites prasībām. Veicot kravu pārvadājumus, jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši sākotnējām ES regulas Nr.561/2006 prasībām.

 

Papildināts 21.05.

Polija: no 15. marta plkst.00.01 valstī ieviesti ierobežojoši drošības pasākumi. 13. maijā Polijas valdība pagarina robežkontroles un robežšķērsošanas ierobežojumus līdz 12. jūnijam. Ārvalstniekiem liegta ieceļošana Polijā (izņemot tos, kuri strādā vai pastāvīgi dzīvo valstī; netiek ierobežoti kravu pārvadājumi, uz robežas kravas automašīnas vadītājam ir jāiziet sanitārā kontrole). Sīkāk skatīt šeit.

Starptautiskā aviosatiksme un vilcienu satiksme pārtraukta līdz 23. maijam.

Polijas iestādes 24. martā grozīja noteikumus par obligāto karantīnu, nosakot, ka uz autovadītājiem, kuri veic starptautiskus autopārvadājumus ar transportlīdzekļiem, kuru pilnā masa ir mazāka par 3,5 tonnām, karantīnas prasības netiek attiecinātas.

28. aprīlī saņemta informācija, ka Polijā iebraukt aizliegts personām, kuras pārvietojas transportlīdzekļa ekipāžas maiņas nolūkā bez kravas transportlīdzekļa.

Transportlīdzekļu vadītājiem tiek prasīts ieraksts vadītāja apliecībā par profesionālās kompetences iegūšanu (95. kods). Ja vadītājam nav šādas atzīmes, iebraukšana Polijas Republikā netiek atļauta.

No iepriekš minētā izriet, ka, veicot kravu pārvadājumus ar N1 kategorijas transportlīdzekļi, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, Polijā iebraukt aizliegts, ja autovadītāja apliecībā nav ieraksta par 95. kodu.

Skaidrojam, ka ar B kategorijas autovadītāja apliecībā ieraksts par 95. koda apmācības apgūšanu netiek veikts.

Starptautiskie kravu pārvadājumi ir atļauti. Saraksts ar robežkontroles punktiem, kas darbojas, pieejams šeit, kā arī IRU apkopotajā sarakstā angļu valodā.

Informācija par rindām robežkontroles punktos pieejama: https://granica.gov.pl/.

Informējam, ka prasība aizpildīt veselības stāvokļa apliecinājumu (lokalizācijas karti) ir atcelta.  

Sīkāka informācija pieejama: https://zmpd.pl/aktualnosc.php?akt_id=1830.

Karantīnas prasības neattiecas uz profesionāliem transportlīdzekļu vadītājiem, kuri veic kravu un pasažieru pārvadājumus.

No 4. maija jebkura persona, kura šķērso iekšējās robežas starp ES un Poliju saistībā ar profesionālo darbību (ne tikai pārrobežu nodarbinātie) ir atbrīvota no prasības ievērot karantīnas periodu. Šis atbrīvojums neattiecas uz medicīnas darbiniekiem un sociālajiem darbiniekiem.

Robežšķērsošanas punktos notiek veselības pārbaudes. Autovadītājiem, kuru ķermeņa temperatūra pārsniedz 38 grādus, tiek nozīmēta medicīniskā pārbaude noteikts aizliegums veikt turpmāko pārvadājumu.

Gadījumā, ja tiek pārvadāta “ārkārtas” krava (medicīniskas preces) (uz pārtikas piegādēm neattiecas), uzņēmumam ir laikus jāsazinās ar Latvijas Valsts robežsardzi, kurai jānodod informācija Polijas Robežsardzei, lai varētu nodrošināt maksimāli ātru robežas šķērsošanu.

Saskaņā ar 13. maija EK lēmumu Polijā no 17. aprīļa līdz 31. maijam ieviestas sekojošas atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti (vietējiem un starptautiskiem pārvadājumiem):

 • ikdienas braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 11 stundas;
 • nedēļā kopējais braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 60 stundas;
 • kopējais braukšanas laiks divās secīgās nedēļās nedrīkst pārsniegt 96 stundas;
 • pēc 5,5 stundu braukšanas transportlīdzekļa vadītājam jāievēro vismaz 45 minūšu pārtraukums;
 • iknedēļas atpūtas periodu var pavadīt transportlīdzekļa kabīnē, ja tā atbilstoši aprīkota.

Pagaidu atkāpes attiecināmas uz kravu pārvadājumiem. Veicot pasažieru pārvadājumus atkāpes attiecināmas, ja tiek veikts brauciens pilsoņu repatriācijas nolūkos.

Balstoties uz Eiropas Komisijas prasībām:

 • izmantojot iepriekš minētās atkāpes, autovadītājam uz digitālā tahogrāfa izdrukas vai analogā tahogrāfa tahogrammas jāveic ieraksts par izmantoto atkāpi;
 • atkāpju izmantošana nedrīkst ietekmēt autovadītāja darba apstākļus un satiksmes drošību.

Sākot ar 23. aprīli, kravu transportlīdzekļu vadītājiem obligāti jālieto sejas maskas, ja autovadītājs atrodas ārpus transportlīdzekļa kabīnes. Ja transportlīdzekļa ekipāža sastāv no diviem autovadītājiem, abiem autovadītājiem visa pārvadājuma laikā jāvalkā sejas maska.

Personām, kuras atrodas publiskās vietās (uz ielām, darbavietās, veikalos un pakalpojumu sniegšanas vietās) obligāti jāaizsedz mute un deguns (tā var būt maska, šalle, kaklauts, lakats).

 

Papildināts 21.05.

Portugāle: valsts iekšienē pakāpeniski tiek mīkstināti pandēmijas laikā pieņemtie pasākumi, taču iedzīvotājiem joprojām jāievēro sociālā distancēšanās un jālieto sejas maskas gadījumos, kad sociālā distancēšanās nav iespējama.

Robežkontroles slēgtas līdz 15. jūnijam, taču ierobežojums neattiecas uz starptautiskajiem kravu pārvadājumiem, pārrobežu piepilsētu autobusu veiktajiem reisiem un neatliekamās palīdzības transportlīdzekļiem.

Sekojoši robežkontroles punkti, ar Spāniju, turpinās darbu: Quintanilha, Tui, Vilar Formoso, Elvas, Castro Marim, Vila Verde de Raia (Chaves), Monfortinho (Castelo Branco), Marvão (Portalegre) un Vila Verde de Ficalho (Beja). Robežas slēgtas privātpersonām.

Informāciju par degvielas uzpildes stacijām un atpūtas vietām, kuras turpina darbu pandēmijas laikā, var atrast šeit.

Darbiniekiem iespēju robežās jāstrādā attālināti.

Transportlīdzekļu vadītājiem jāievēro higiēnas un sanitārās prasības, lai novērstu vīrusa izplatīšanos.

Saskaņā ar 19. maija EK lēmumu Portugāle līdz 31. maijam izsludinājusi šādas atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti (vietējiem un starptautiskiem pārvadājumiem):

 • ikdienas braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 11 stundas;
 • divās secīgās nedēļas autovadītājam:
  •  jāievēro divi regulārie (45 stundu) atpūtas periodi, vai;
  •  viens regulārais un viens saīsinātas (24) stundu atpūtas periods. Šajā gadījumā kompensācija nav nepieciešama;
 • iknedēļas atpūtas periodu var pavadīt transportlīdzekļa kabīnē, ja tā atbilstoši aprīkota.

Netiek piemērotas atkāpes prasībām par maksimāli pieļaujamo braukšanas laiku vienā nedēļā (56 stundas) un divās secīgās nedēļās (90 stundas).

Līdz 2020. gada 30. jūnijam tiek pagarināts Portugālē izsniegto vadītāja apliecību un citu dokumentu derīguma termiņš, ja dokumenta derīguma termiņš beidzas pēc 2020. gada 24. februāra.

 

Papildināts 18.05.

Rumānija: 15. maijā Rumānijas valdība pieņēma lēmumu par trauksmes stāvokļa ieviešanu. Trauksmes stāvoklis Rumānijā nomaina ārkārtas stāvokļi, kas tika izsludināts 16. martā.

Rumānijā spēkā sociālās distancēšanās nosacījumi. Slēgtās telpās obligāti jālieto sejas aizsargmaska.

Ārvalstu pilsoņiem aizliegta iebraukšana Rumānijā, izņemot:

 • Rumānijas pilsoņu ģimenes locekļiem, citu Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas zonas valstu vai Šveices konfederācijas pilsoņu ģimenes locekļiem, kuru dzīvesvieta ir Rumānijā;
 • personas ar ilgtermiņa vīzu vai uzturēšanās atļauju;
 • personas, kuras ceļo darba vajadzībām. Ceļojuma mērķi apliecina vīza, uzturēšanās atļauja vai citu līdzvērtīgs dokuments;
 • diplomātiskā vai konsulārā dienesta personālu, starptautisko organizāciju personālu, militārao personālu vai personālu, kas nodrošina humāno atbalstu;
 •  pasažierus tranzītā, ieskaitot repatriētus pēc konsulārās aizsardzības piešķiršanas;
 • pasažierus, kuri ceļo neatliekamu iemeslu dēļ (medicīniski vai ģimenes apstākļi);
 • personām, kurām nepieciešama starptautiska aizsardzība;
 • citi humāni iemesli.

Paliek spēkā 4. aprīļa Rumānijas Iekšlietu ministrija izdotās pavēles No.7. prasības, nosakot šādas prasības pasažieru un kravu pārvadājumiem:

 • 11. pants – līdz ārkārtas stāvokļa atcelšanai tiek apturēti starptautiskie regulārie, starptautiskie neregulārie un speciālie regulārie starptautiskie pasažieru pārvadājumi. Šis noteikums attiecas uz maršrutiem starp Rumāniju un Itāliju, Spāniju, Franciju, Vāciju, Austriju, Beļģiju, Šveices Konfederāciju, Apvienoto Karalisti, Ziemeļīriju, Nīderlandi un Turciju.
 • 12. pants – iebraucot Rumānijā, kravas transportlīdzekļu vadītājiem, kuru vadīto transportlīdzekļu pilna masa ir lielāka par 2,4 tonnām un kuriem nav COVID-19 saslimšanas simptomu, jāaizpilda “personīgās atbildības deklarācija”, kuras modeli izstrādājusi Transporta, infrastruktūras un komunikāciju ministrija. Deklarācijas veidne rumāņu valodā pieejama šeit. Vadītāji netiek pakļauti pašizolēšanās/karantīnas ar prasībām, ja darba devējs nodrošina vadītāju ar atbilstošiem aizsarglīdzekļiem (piemēram, cimdus un sejas maskas).

Piezīme: veicot tranzīta pārvadājumus ar kravu transportlīdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz 2,4 tonnas, vadītājam nav jāaizpilda 14. pantā pieminētais epidemioloģiskais paziņojums (skatīt 14. pantā).

 • 13. pants – 12. panta noteikumi attiecināmi arī uz kravu transportlīdzekļu (pilna masa lielāka par 2,4 tonnām) vadītājiem, kuri profesionālu iemeslu vadīti veic pārvadājumus no Rumānijas uz citām Eiropas Savienības dalībvalsti vai no citām ES dalībvalsts uz Rumāniju, vai uz autovadītāja dzīvesvietas valsti. Neatkarīgi no tā, vai brauciens tiek veikts ar kravas transportlīdzekli vai ar vieglo pasažieru transportlīdzekli, iebraucot Rumānijā, vadītājam jāuzrāda darba devēja parakstīti sertifikāts.
 • 14.1. pants – veicot tranzīta kravu pārvadājumus ar transportlīdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz par 2,4 tonnas, vadītājiem iebraucot Rumānijā, nav jāaizpilda epidemioloģiskais paziņojums, ja tie pārvadājums atbilst šādiem nosacījumiem:
  • tiek izmantoti Satiksmes, infrastruktūras un komunikāciju ministrijas un Iekšlietu ministrijas apstiprināti tranzīta koridori un robežšķērsošanas punkti, kas atrodas uz tranzīta koridoriem. Novirzīšanās no koridoriem ir aizliegts;
  • Rumānijas teritorija jāšķērso 48 stundās, ieskaitot atpūtas periodus;
  • transportlīdzekļu novietošana stāvēšanai atļauta stāvvietās, kas atrodas pie tranzīta koridoriem.

Pirms tranzīta pārvadājuma uzsākšanas Rumānijas teritorijā autovadītājiem jāaizpilda forma, kura jāiesniedz robežšķērsošanas punkta atbildīgai personai, izbraucot no Rumānijas.

Piezīme: šajā gadījumā profesionāliem transportlīdzekļu vadītājiem jāuzrāda “Starptautisko pārvadājuma darbinieka sertifikāts” (pielikums nr.3) atbilstoši Eiropas Komisijas norādēm par zaļajiem koridoriem.

 • 14.2. pants – 14.1. panta prasību neievērošanas gadījumā transportlīdzekļa vadītājs tiks ievietots 14 dienu karantīnā (izmaksas jāsedz vadītājam).
 • 14.3. pants – iebraucot Rumānijā, autovadītājam uz transportlīdzekļa vējstikla jāuzlīmē īpaša uzlīme.

Rumānijas atbildīgās iestādes publicējušas interaktīvu tranzīta koridoru, degvielas uzpildes staciju un atpūtas vietu karti.

Aktuālā informācija par situāciju robežkontroles punktos pieejama šeit. Satiksmes intensitātes dēļ jārēķinās ar palielinātu gaidīšanas laiku uz robežām. Sīkāka informācija pieejama šeit.

Rumānijas Ministrija izdeva Militāro pavēli No.8, izvirzot jaunas prasības.

Ārkārtas situācijas laikā slēgti/daļēji slēgti sekojoši robežkontroles punkti:

Rumānijas–Ungārijas robeža:

 • Turnu, Aradas apgabals (izņemot pārrobežu darba ņēmēju pārvietošanos);
 • Salonta, Bihor apgabals – autopārvadājumi un dzelzceļa pārvadājumi (izņemot pārrobežu darba ņēmēju pārvietošanos pa autoceļiem);
 • Sãcuieni, Bihor apgabals (izņemot pārrobežu darba ņēmēju pārvietošanos);
 • Valea lui Mihai, Bihor apgabals – autopārvadājumi un dzelzceļa pārvadājumi (izņemot dzelzceļa kravu pārvadājumi);
 • Carei, Satu Mare apgabals.

Piezīme: pārrobežu darba ņēmējs ir persona, kura dzīvo 30 km rādiusā no Rumānijas–Ungārijas robežas.

Rumānijas–Bulgārijas robeža:

 • Negru Vodã, Konstancas apgabals;
 • Lipnița, Konstancas apgabals;
 • Dobromirs, Konstancas apgabals;
 • Zimnicea, Teleorman apgabals;
 • Turnu Mãgurele, Teleorman apgabals;
 • Bechet, Dolj apgabals (izņemot dzelzceļa kravu pārvadājumus).

Rumānijas–Ukrainas robeža:

 • Sighetu Marmației, Maramureș apgabals;
 • Isaccea, Tulcea apgabals.

Rumānijas–Moldovas robeža:

 • Rãdãuți–Prut, Botoșani apgabals;
 • Oancea, Galați apgabals.

Rumānijas–Serbijas robeža:

 • Porțile de Fier II, Mehedinți apgabals;
 • Drobeta–Turnu Severin, Mehedinți (izņemot dzelzceļa kravu pārvadājumus);
 • Orșova, Mehedinți apgabals;
 • Moldova Nouã, Caraș–Severin apgabals;
 • Naidãș, Caraș–Severin apgabals;
 • Vãlcani, Timil apgabals;
 • Stamora–Moravița, Timiș apgabals – dzelzceļš (izņemot dzelzceļa kravu pārvadājumus);
 • Lunga, Timiș apgabals;
 • Foeni, Timiș apgabals;
 • Jimbolia, Timiș County – dzelzceļš (izņemot dzelzceļa kravu pārvadājumus).

16. aprīlī atcelts lauksaimniecības produktu eksports, kas tika noteikts saistībā ar ārkārtas situāciju valstī.

Saskaņā ar EK 29. aprīļa lēmumu Rumānijā līdz 31. maijam ir pagarināts pagaidu tolerances periods darba un atpūtas laika uzskaitē visiem kravu pārvadājumiem (vietējiem un starptautiskiem) saskaņā ar ES regulu Nr. 561/2006:

 • 6. panta 1. daļai (noteikts maksimālais braukšanas laiks 11h);
 • 7. pantam (braukšanas laiks bez pārtraukumiem pagarināts līdz 5,5h, pēc kurām jāveic 45 min atpūta);
 • 8. panta 2. daļai (ikdienas atpūtas laiks samazināts līdz 9h) un
 • 8. panta 6. daļa (iknedēļas atpūtas periodu var atlikt uz laiku līdz septiņiem secīgiem 24 stundu periodiem).

14. maijā zaudē spēku braukšanas ierobežojumu atbrīvojumi, tādejādi, sākot ar 15. maiju, transportlīdzekļiem, kuru pilna masa ir lielāka par 7,5 tonnām, uz valsts autoceļiem jāievēro valsts noteiktie braukšanas ierobežojumi brīvdienās un valsts svētku dienās.

Rumānijas valdība pagarina vadītāju apliecību, licenču, transporta dokumentu, atļauju un citu dokumentu, kuru derīguma termiņš beidzas ārkārtas stāvokļa laikā, derīguma termiņu līdz 15. maijam.

 

Papildināts 15.05.

Serbija: no 1. jūnija plānots atvērt robežas brīvai cilvēku kustībai ar četrām kaimiņu valstīm: Ziemeļmaķedoniju, Albāniju, Bosniju un Hercogovinu un Melnkalni.

Lai cīnītos ar Covid-19 izplatību, valdība pieņēmusi vairākus normatīvos aktus, kuru neoficiālais tulkojums angļu valodā pieejams šeit. Tiek liegta ieceļošana valstī vai tās šķērsošana tranzītā, izņemot:

 • kravu transportlīdzekļu apkalpi, kas veic starptautiskus kravu autopārvadājumus.

Tranzīta pārvadājumiem jānoslēdz 12 stundu laikā no brīža, kad transportlīdzeklis iebraucis Serbijā. Veicot tranzīta pārvadājumus Serbijas teritorijā, transportlīdzekļiem atļauts apstāties tikai tam paredzētās atpūtas vietās un degvielas uzpildes stacijās, kas apzīmētas ar zīmi TRANSIT. Robežšķērsošanas punktos autovadītājiem tiek nodrošināti informatīva karte ar informāciju par apstāties atļautajām atpūtas vietām un degvielas uzpildes stacijām. Par apstāšanās ārpus tam atļautām vietām tiek piemērots soda sankcijas.

Autovadītājiem noteikta prasība nēsāt sejas masku un aizsargcimdus.

No 2. aprīļa pārtraukta kravu tranzīta pārvadājumu eskortēšana Serbijā, tādejādi paātrinot preču pārvadājumus.

Slēgti 45 robežkontroles punkti, sīkāk skatīt šeit.

 

Papildināts 22.05.

Slovākija: no 13. marta plkst.7.00 ieviesti būtiski ceļošanas ierobežojumi: slēgtas visas trīs starptautiskās lidostas, kā arī starptautisko vilcienu un autobusu satiksme (izņemot kravu transportu un preču piegādes). Karantīnas prasības netiek attiecinātas uz autovadītājiem, kuri veic starptautiskus kravu pārvadājumus.

Slovākija norādījusi, ka tiek slēgti mazākie robežšķērsošanas punkti.

Sīkāka informācija par robežšķērsošanas punktiem un “zaļajiem koridoriem” pieejama šeit.

Balstoties uz Slovākijas autopārvadātāju asociācijas sniegto informāciju, visi vadītāji, kuri iesaistīti starptautiskos kravu pārvadājumos, var turpināt pildīt darba pienākumus. Slovākijas autopārvadātāju asociācijas sniegusi sekojošus skaidrojumus:

 • pašizolācijas prasības neattiecas uz autovadītājiem, kuri strādā Slovākijas uzņēmumos, ja tiek veikti starptautiski kravu pārvadājumi. Ārpus darba laika autovadītājiem jāievēro pašizolācijas prasības;
 • pašizolācijas prasības neattiecas uz ārvalstu kravu transportlīdzekļu vadītājiem, kuri veic pārvadājumus uz un no Slovākijas.

Ar lēmuma pilnu tekstu angļu valodā var iepazīties šeit.

Līdz 26. jūnijam pagarināts pagaidu robežkontroles periods uz Slovākijas robežām. Šajā periodā iebraukt/izbraukt Slovākijā varēs, izmantojot šādus robežkontroles punktus:

Slovākijas–Austrijas robeža:

 • Bratislava–Jarovce–Kittsee (autostrāde);
 • Bratislava–Jarovce–Kittsee (vecais ceļš);
 • Bratislava – Petržalka–Berg.
 • Moravský Svätý Ján–Hohenau;
 • Záhorská Ves–Angern an der March.

Slovākijas–Ungārijas robeža:

 • Bratislava Čunovo–Rajka (autostrāde);
 • Medveďov–Vámosszabadi;
 • Komárno–Komárom;
 • Štúrovo–Esztergom;
 • Šahy–Parassapuszta;
 • Slovenské Ďarmoty–Balassagyarmat;
 • Šiatorská Bukovinka–Salgótarján;
 • Kráľ–Bánréve;
 • Milhosť–Tornyosnémeti (ceļš nr. I/17);
 • Milhosť–Tornyosnémeti cesta (ceļš nr. R4);
 • Slovenské Nové Mesto–Sátoraljaújhely
 • Hosťovce–Tornanádaska.

Slovākijas–Čehijas robeža:

 • Svrčinovec–Mosty u Jablunkova;
 • Makov–Bílá–Bumbálka;
 • Horné Srnie–Brumov–Bylnice;
 • Drietoma–Starý Hrozenkov;
 • Moravské Lieskové–Strání;
 • Lysá pod Makytou–Střelná;
 • Vrbovce–Velká nad Veličkou;
 • Brodské–Břeclav (šoseja);
 • Holíč–Hodonín;
 • Skalica–Sudoměřice (jaunais ceļš);

Slovākijas–Polijas robeža:

 • Trstená–Chyžné;
 • Vyšný Komárnik–Barwinek.

Slovākijā tiek nodrošināti zaļie koridori.

Saskaņā ar EK 29. aprīļa lēmumu Slovākijā līdz 31. maijam (ieskaitot) ir noteikts pagaidu tolerances periods darba un atpūtas laika uzskaitēs visiem kravu pārvadājumiem (vietējiem un starptautiskiem pārvadājumiem), kas paredz šādas atkāpes no ES regulas Nr. 561/2006:

 • 6. panta 1. daļai (noteikts maksimālais braukšanas laiks 11h);
 • 6. panta 2. daļai (noteikts maksimālais iknedēļas braukšanas laiks 60);
 • 6. panta 3. daļai (noteikts maksimālais iknedēļas braukšanas laiks 96);
 • 7. pantam (braukšanas laiks bez pārtraukumiem pagarināts līdz 5,5h, pēc kurām jāveic 45 min atpūta);
 • 8. panta 2. daļai (ikdienas atpūtas laiks samazināts līdz 9h).

Informācija par braukšanas ierobežojumiem Slovākijā 2020. gadā pieejama šeit.

 

Papildināts 25.05.

Slovēnija: no 15. maija atcelta valstī izsludinātā vīrusa epidēmija, tomēr noteikumi ievērot iepriekš pieņemtos drošības pasākumus un distancēšanos paliek spēkā vismaz līdz 31. maijam.

Slovēnijas–Itālijas robeža slēgta pasažieru pārvadājumiem ar vilcienu un autobusiem.

Atļauti kravu pārvadājumi, kas noslēdzas Slovēnijā vai tiek pārvadāta humanitārā palīdzība, pasts, medicīnas iekārtas vai zāles. Nacionālā līmenī atļauti pasta, humanitārās palīdzības un medicīnisku preču pārvadājumi.

Konvoji: sākot ar 18. aprīli, Slovēnijā tek atceltas kravu transportlīdzekļu konvojēšanas prasības.

Vispārīgās prasības robežšķērsošanai no Itālijas

Atvērti četri robežas šķērsošanas punkti: Vrtojba, Fernetiči, Škofije un Krvavi Potok. Šie robežšķērsošanas punkti ir atvērti visu diennakti, izņemot Krvavi Potok, kas ir atvērts no plkst.05.00 līdz 23.00. Visi pārējie robežšķērsošanas punkti ir slēgti.

Iebraukšana no Itālijas

Atļauta Slovēnijas Republikas pilsoņiem, kā arī personām, kuras nav Slovēnijas pilsoņi vai kurām nav reģistrēta pastāvīga uzturēšanās vai pagaidu uzturēšanās vieta Slovēnijas Republikā, ja viņi atbildīgajām iestādēm iesniedz medicīniskās pārbaudes rezultātus, kas apstiprina, ka konkrētā persona nav inficēta ar SARS-CoV-2 (COVID-19). Dokuments nedrīkst būt vecāks par trīs dienām un tam jābūt angļu, itāļu, vai slovēņu valodā.

Ja personai nav šāda dokumenta, viņam / viņai ir atļauts ieceļot Slovēnijas Republikā tikai tad, ja ķermeņa temperatūra ir zemāka par 37,5 ° C un netiek konstatētas augšējo elpceļu infekcijas pazīmju (klepus, šķaudīšana, elpas trūkums).

Vispārīgās prasības robežšķērsošanai no Austrijas

Uz Slovēnijas–Austrijas robežas darbojas sekojoši robežkontroles punkti:

 • Gornja Radgona (24 h);
 • Kuzma (24 h);
 • Holmec (no plkst.05.00 līdz 21.00);
 • Karavanke (24 h);
 • Jurij (no plkst.06.00 līdz 21.00);
 • Vič (no plkst.05.00 līdz 23.00);
 • Ljubelj (24 h);
 • Trate (24 h);
 • Radlje (24 h);
 • Gederovci (24 h);
 • Šentilj (autostrāde, 24 h);
 • Šentilj (lielceļš no plkst.06.00 līdz 21.00);
 • Korensko (no plkst.05.00 līdz 23.00).

Pasažieru pārvadājumi ar vilcieniem ir aizliegti.

Iebraukšana no Austrijas

Iebraukšana no Austrijas atļauta Slovēnijas pilsoņiem, pagaidu vai pastāvīgiem Slovēnijas iedzīvotājiem, ārzemniekiem, ja viņi atbildīgajām iestādēm iesniedz medicīniskās pārbaudes rezultātus, kas apstiprina, ka konkrētā persona nav inficēta ar SARS-CoV-2 (COVID-19). Dokuments nedrīkst būt vecāks par trīs dienām un tam jābūt angļu, itāļu, vai slovēņu valodā. Ja personai nav šāda dokumenta, viņam / viņai ir atļauts ieceļot Slovēnijas Republikā tikai tad, ja ķermeņa temperatūra ir zemāka par 37,5 ° C un netiek konstatētas augšējo elpceļu infekcijas pazīmju (klepus, šķaudīšana, elpas trūkums).

Rīkojums neattiecas uz personām, kurām pieder zeme abās valsts robežas pusēs, kuri veic lauksaimniecības darbus, kā arī kravu pārvadājumiem, avārijas / ātrās palīdzības transportlīdzekļos pārvadājamām personām un tranzīta pārvadājumiem, kas tiek veikti organizētās humānās palīdzības karavānās ietvaros.

Tādu personu tranzīts, kuras varētu neuzņemt kāda no Slovēnijas kaimiņvalstīm, ir aizliegts.

Iebraukšana no Horvātijas

Uz Slovēnijas–Horvātijas robežas darbojas sekojoši robežkontroles punkti, kas uzņem tranzīta satiksmi no Itālijas:

 • Gruškovje;
 • Obrezje;
 • Starod.

Vispārīgās prasības robežšķērsošanai no Ungārijas

Uz Slovēnijas–Ungārijas robežas darbojas sekojoši robežkontroles punkti:

 • Dolga vas;
 • Pince;
 • Pince R1/232 (tikai Slovēnijas un Ungārijas pilsoņiem).

Iebraucošie transportlīdzekļi tiek pastiprināti kontrolēti. Autovadītājiem jāizvairās no kontaktiem ar citām personām un jānodrošinās ar aizsardzības līdzekļiem.

No 27. marta atcelti braukšanas ierobežojumi kravu transportlīdzekļiem nedēļas nogalēs.

Slovēnijā līdz 16. aprīlim apturēta transportlīdzekļu tehnisko apskašu veikšana, tahogrāfu apkalpošana u.c. Līdz 16. maijam pagarināta vadītāju apliecību un ADR transportlīdzekļu sertifikātu derīguma termiņš. Autovadītāju apliecību, CPC sertifikātu un ADR autovadītāju sertifikātu, kuru derīguma termiņš beidzas 2020. gada 16. aprīlī, tiek pagarināts līdz 2020. gada 16. jūlijam.

Pagarinātas pagaidu atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites visiem kravu pārvadājumiem (vietējiem un starptautiskiem) no 15. aprīļa līdz 14. maijam. Atbrīvojumi noteikti ES regulas Nr. 561/2006:

 • 6. panta 1. daļai (noteikts maksimālais braukšanas laiks 11h);
 • 6. panta 2. daļai (noteikts maksimālais iknedēļas braukšanas laiks 60h);
 • 6. panta 3. daļai (noteikts maksimālais iknedēļas braukšanas laiks 96h);
 • 7. pantu (pēc 5,5 stundu braukšanas transportlīdzekļa vadītājam jāievēro vismaz 45 minūšu pārtraukums);
 • 8. panta 1. daļai (ikdienas atpūtas periods saīsināts līdz 9h);
 • 8. pantam 6. daļai (iknedēļas atpūtas periodu var atlikt vairāk, kā pēc sešiem 24 stundu periodiem);
 • 8. pantam 6. daļai (iknedēļas atpūtas periodu var pavadīt transportlīdzekļa kabīnē, ja pieejama atbilstoša guļvieta).

Slovēnijas atbildīgās iestādes sagatavojušas informatīvu materiālu, kurā apkopoti pasākumi COVID-19 pandēmijas laikā.

 

Papildināts 25.05.

Somija: 7. maijā valdība pagarina robežkontroli līdz 14. jūnijam.

Uz Somijas un Šengenas valstu robežām atļauta:

 • Sparptautiskie kravu pārvadājumi;
 • Atgriešanās braucieni uz Somiju;
 • Atgriešanās braucienu tranzītā uz ES vai Šengenas valsti;
 • Ceļošana darba vajadzībām;
 • Cita nozīmīga ceļošana.

Uz Somijas ārējām robežām (piemēram, ar Krieviju) atļauta:

 • Sparptautiskie kravu pārvadājumi;
 • Atgriešanās braucieni uz Somiju;
 • Atgriešanās braucienu tranzītā uz ES vai Šengenas valsti;
 • Trešo valstu pilsoņu izbraukšana no Somijas;
 • Cita nozīmīga ceļošana.

Sīkāka informācija angļu valodā pieejama šeit.

Ieceļošana Somijā tūrisma vai izklaides nolūkā nav atļauta, izceļošana no Somijas tūrisma nolūkos netiek rekomendēta.

Tiek ierobežota satiksmes plūsma uz robežām ar Zviedriju, Norvēģiju un Igauniju. Atļauta robežšķērsošana tikai darba vajadzībām. Darba ņēmējiem nepieciešams sertifikāts, kas apliecina, ka veicamais darbs ir nozīmīgs

Pasažieru pārvadājumi pa jūru ir aizliegti jūrniecības uzņēmumiem, kas veic pārvadājumus no Zviedrijas, Igaunijas un Vācijas uz Somiju. Sākot ar 11. aprīli, tiek lūgts apturēt biļešu tirdzniecību. Aizliegums neattiecas uz kravu pārvadājumiem.

Atļauti regulārie lidojumi uz Ālandu salu Mariehamnu lidostu no Stokholmas, Helsinku un Turku lidostas. Lidojumi atļauti arī pasažieriem, kuri dodas no Ālandu salas uz galamērķi kontinentālajā Somijā.

Personām, kuras atgriežas Somijā, tiks piemērota 14 dienu karantīna. Karantīnas nosacījumi netiek attiecināti uz kravu pārvadājumu sektoru.

Atļauta robežšķērsošana ar valstīm, kas nav Šengenas valstis (piemēram, Krievija), ievērojot šādus nosacījumus:

 • C1,C1/E, C, C/E, D1, D1/E, D un D/E vadītāja apliecību turētāji;
 • atgriešanās Somijā: Somijas pilsoņi un viņu ģimenes locekļi; citu ES un Šengenas valstu pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, kuri dzīvo Somijā; trešo valstu pilsoņi, kuri dzīvo Somijā un kuriem ir uzturēšanās atļauja;
 • tranzīta pārvadājumu atgriešana uz citām ES vai Šengenas valstīm vai caur tām: ES un Šengenas valstu pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, trešo valstu pilsoņi, kuri uzturas citā ES vai Šengenas valstī, ja noformēta uzturēšanās atļauja;
 • izbraukšana – trešo valstu pilsoņiem;
 • satiksmes plūsmai, kas ir:
  • veselības aprūpes un glābšanas dienesta speciālisti / personāls, veselības pētnieki un vecāka gadagājuma cilvēku aprūpes speciālisti;
  • transporta personāls. Robežas ir atvērtas pārvadājumiem;
  • diplomāti, starptautisko organizāciju darbinieki, militārpersonas un humānās palīdzības darbinieki, kuri veic savu darbu;
  • nepieciešamie tranzīta un atgriešanās braucieni;
  • personas, kuras ceļo neatliekamu ģimenes vajadzību rezultātā;
  • personas, kurām nepieciešama starptautiska aizsardzība vai citu humānu apsvērumu dēļ;
  • cita nepieciešama un pamatota satiksme (piemēram, apkopes darbi, kuriem nepieciešama īpaša tehniskās apkopes komanda, vai persona, kura ierodas no citas valsts un kuru darbu nevar atlikt).

Sīkāka informācija par ceļojuma nosacījumiem ir pieejama šeit.

15. aprīlī Somijas valdība atcēla Uusimaa reģiona izsludinātos pārvietošanās ierobežojumus.

23. aprīlī Somijas valdība pagarināja aizliegumu veikt publiskus pasākumus, kuros piedalās vairāk nekā 500 personas. Aizliegums spēkā līdz 31. jūlijam ar termiņa pagarinājuma iespēju.

Saskaņā ar EK 19. maija lēmumu Somija pagarina atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti. Atkāpes spēkā no 26. aprīļa līdz 31. maijam un attiecas uz visiem kravu un pasažieru pārvadājumiem:

 • pagarināts ikdienas braukšanas laiks (maksimums 11 stundas);
 • iknedēļas braukšanas laiks (maksimums 60 stundas);
 • divu secīgu nedēļu kopējais braukšanas laiks (maksimums 120 stundas);
 • saīsināts ikdienas atpūtas laiks (minumus 9 stundas);
 • 45 minūšu atpūtas periodu var sadalīt 30 minūšu atpūtas periodā, kuram seko vēl 15 minūšu atpūtas periods;
 • divās secīgās nedēļās transportlīdzekļa vadītājas var izmantot vienu iknedēļas (45 stundu) atpūtas periodu un vienu saīsināto iknedēļas (24 stundu) atpūtas periodu. Kompensācija nav nepieciešama;
 • iknedēļas 45 stundu atpūtas periodu atļauts pavadīt transportlīdzekļa kabīnē.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiks pagarinātas pēc 31. maija. Sākot ar 1. jūniju, veicot kravu pārvadājumus, Somijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām. Sīkāka informācija angļu valodā pieejama šeit.

Ieviestas atsevišķas atkāpes no bīstamo kravu pārvadājumu noteikumiem (ADR). Informācijas apkopojums pieejams Apvienoto Nāciju mājaslapā.

 

Papildināts 25.05.

Spānija: Spānijas valdība ir pagarinājusi ārkārtas situāciju līdz 7. jūnijam, saglabājot iepriekš noteiktos ierobežojumus.

No 21. maija Spānijā obligāti jālieto sejas aizsargmaskas slēgtās telpās un uz ielas, ja nav iespējams nodrošināt 2 metru distanci. Maskas ir obligātas no 6 gadu vecuma.

No 17. martā Spānija slēdza robežas privātpersonām, izņemot Spānijas pilsoņus, iedzīvotājus u.c. Ierobežojumi netiek attiecināti uz kravu pārvadājumiem.

No 4. maija (Rīkojums TMA/384/2020) transportlīdzekļos ir jāizmanto sejas maskas:

 • veicot kravu autopārvadājumus, maskas obligāti jāizmanto tad, ja transportlīdzeklī atrodas divi autovadītāji;
 • veicot pasažieru autopārvadājumus, maskas obligāti jāizmanto gan pasažieriem, gan transportlīdzekļa vadītājam.

Slēgti atsevišķi nacionālie autoceļi – pavēle 463/2020. Ierobežojums neattiecas uz medicīnas preču, pārtikas, degvielas, cietu atkritumu, dzīvu dzīvnieku un ātrbojīgu kravu pārvadājumiem.

Pavēle 463/2020 neattiecas uz transportlīdzekļiem, kas:

 • sniedz palīdzību negadījuma vai mehānisku problēmu gadījumā, vai veic ceļu uz turēšanu;
 • veic pārtikas, medicīnas preču un degvielas piegādes;
 • cietu atkritumu savākšanu;
 • dzīvu dzīvnieku pārvadājumus, kā arī ātrbojīgu kravu pārvadājumus (ATP).

Ja ārvalstīs izdotai autovadītāju apliecībai, kura tiek atzītas Spānijas teritorijā, beidzas derīguma termiņš, to drīkst izmantot sešu mēnešu periodā.

30. martā Spānijas transporta ministrija publicēja tūristiem atvērto atpūtas vietu sarakstu, kuras turpina darbību. Autovadītāji, kuri nodarbojas ar pasažieru un kravu pārvadājumiem, tiek aicināti izmantot atvērto atpūtas vietu sniegtos pakalpojumus. Interaktīvu atpūtas vietu karti skatīt šeit.

Valdība nodrošina mājaslapu ar informāciju par ēdināšanas vietām, autostāvvietām un apkalpošanas stacijām, kas pieejamas kravu transportlīdzekļiem un to ekipāžai.

31. martā Spānijas Rūpniecības, tirdzniecības un tūrisma ministrija publicēja skaidrojošu notu par Karaliskā Dekrēta 10/2020 (dekrētā tiek reglamentēts apmaksātais atvaļinājumu personām, kurs strādā nenozīmīgās nozarēs) piemērošanu. Ministrija skaidro, ka statuss “nozīmīgs” attiecas uz darba ņēmējiem, nevis preču veidiem, tādēļ nav izveidots “nozīmīgo preču” saraksts. Skaidrojošās notas pēdējā rindkopā skaidri noteikts, ka personas, kuras tiek nodarbinātas visa veida preču vai materiālu importa vai eksporta sfērā, ir atbrīvotas no dekrēta piemērošanas.

No iepriekšminētā izriet, ka transporta nozare uzskatāma par nozīmīgu neatkarīgi no pārvadājamo preču veida.

No 12. maija personām, kuras iebrauc Spānijā no ārvalstīm, 14 dienas jāatrodas karantīnā. Pašizolācijas vietu atļauts pamest tikai neatliekamu un pamatotu iemeslu gadījumos.

Karantīnas prasības netiek attiecinātas uz:

 • pārrobežu darbiniekiem;
 • kravu pārvadājumos iesaistīto personālu;
 • veselības aprūpes speciālistiem, kuri dodas uz darbu, ja šīs personas netiek atzītas par Covid-19 kontaktpersonām.

Jaunais rīkojums spēkā no 15. maija līdz ārkārtas stāvokļa atcelšanai.

Spānijas valdība ir pagarinājusi robežkontroli līdz 24. maijam, nosakot, ka trešo valstu pilsoņiem liegta iebraukšana Spānijā, izņemot:

 • Eiropas Savienības pilsoņiem vai ES pilsoņu laulātajiem vai dzīvesbiedriem, personām, par kurām rūpējās ES pilsonis, kā arī Šengenas dalībvalstu un Andoras pilsoņiem, kuri dodas uz savu dzīvesvietu;
 • Šengenas valstu izsniegtas vīzas turētājiem, dodoties uz dzīvesvietu;
 • pārrobežu strādniekiem;
 • veselības un vecu ļaužu aprūpes speciālisti, dodoties uz un no darba vietas;
 • kravu pārvadājumos iesaistītais personāls, tai skaitā kuģu un gaisa kuģu apkalpes locekļi;
 • diplomātisko, konsulāro, starptautisku organizāciju, militārā personāla un humanitāro organizāciju personālam, kas veic profesionālos pienākumus;
 • personām, kuras pārvietojas neatliekamu ģimenes vajadzību dēļ, jānodrošina pierādījumi;
 • personu pārvietošanās, kas saistīta ar ārkārtas situāciju un balstīta uz humanitāriem apsvērumiem;
 • ES valstu vai Eiropas Ekonomikas zonas valstu (ES + Norvēģija, Islande un Lihtenšteina) pilsoņiem ieceļošana ir liegta, izņemot iepriekš minētos gadījumus (izņemot divus pirmos punktus, kas nav piemērojami) ar nosacījumu, ka šīs personas nedzīvo Spānijā vai dodas tieši uz savu dzīvesvietu citā valstī.

Sauszemes robežas ar Seūtu (Ceuta) un Meliliju (Melilla) ir slēgtas. Atvērtas sauszemes robežas ar Gibraltāru un Andoru.

Kompetentās institūcijas pandēmijas laikā atcēlušas braukšanas ierobežojumus. Visos gadījumos jāievēro obligātie bīstamo kravu pārvadājumu maršruti. Atbrīvojumi spēkā visa ārkārtas stāvokļa laikā un attiecas uz sekojošiem braukšanas ierobežojumiem:

 • braukšanas ierobežojumiem sestdienās un svētdienās transportlīdzekļiem virs 7,5 t;
 • braukšanas ierobežojumiem sestdienās, svētdienās un valsts svētku dienās, kas attiecināmi uz bīstamo kravu pārvadājumiem;
 • braukšanas ierobežojumiem sestdienās, svētdienās un valsts svētku dienās, kas attiecināmi uz lielgabarīta un smagsvara pārvadājumiem;
 • vispārējiem braukšanas ierobežojumiem Katalonijā un Basku reģionā.

Licences, atļaujas un visi autovadītāja dokumenti tiek atzīti par derīgiem vēl 70 dienas pēc ārkārtas situācijas beigām. Sīkāka informācija Spānijai, Katalonijai un Basku zemēm.

25. martā tika grozīti dzīvu dzīvnieku pārvadājumu noteikumi:

 • transportlīdzekļa un autovadītāja dokumentu derīguma termiņš tiek pagarināts par 120 dienā, kuras sāk skaitīt pēc ārkārtas stāvokļa beigām, ja kāds no dokumentiem beidzas pēc 1. marta;
 • tiek piešķirtas atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites prasībām attiecībā uz kravu autovadītājiem Spānijas teritorijā atbilstoši ES regulas 561⁄2006 prasībām, ja tiek pārvadāti dzīvi dzīvnieki;
 • atbrīvojumi tiek piemēroti visā Spānijas teritorijā.

Saskaņā ar EK 13. maija lēmumu Spānijā ievieš darba un atpūtas laika uzskaites pagaidu atvieglojumus atbilstoši ES regulas 561⁄2006 prasībām attiecībā uz autovadītājiem, kuri veic vietējos un starptautiskos pārvadājumus. Atvieglojumi spēkā no 13. aprīļa līdz 31. maijam:

 • ikdienas braukšanas laika pagarināšana no 9 līdz 11 stundām;
 • ikdienas atpūtas perioda saīsināšana līdz 9 stundām;
 • divās secīgās nedēļās var izmantot divus 24 stundu saīsinātos iknedēļas atpūtas periodus, ja:
  • četrās secīgās nedēļās jābūt vismaz diviem 45 stundu atpūtas periodiem;
  • kompensācija nav nepieciešama.
 • Iknedēļas atpūtas periodu var pavadīt transportlīdzekļa kabīnē, ja tā atbilstoši aprīkota.

Netiek noteiktas atkāpes no prasības par kopējo iknedēļas braukšanas laiku (56 stundas) un kopējo braukšanas laiku divās secīgās nedēļās (90 stundas).

 

Papildināts 25.05.

Šveice: Liegta ieceļošana no Itālijas, Francijas, Vācijas un Austrijas, izņemot Šveices pilsoņus un ārvalstniekus, kuriem Šveicē ir uzturēšanās atļauja, kuriem jābrauc darba jautājumos, tranzītā vai jānodrošina preču piegādes. Privātpersonu kustība tiek nodrošināta lielākajos robežšķērsošanas punktos.

Ierobežojumi netiek attiecināti uz starptautiskajiem kravu pārvadājumiem. Kravu pārvadājumu plūsma tiek nodrošināta visos robežšķērsošanas punktos. Dažos robežšķērsošanas punktos tiek nodrošināti “zaļie koridori”, lai nodrošinātu paātrinātu medicīnisku izstrādājumu, pārtikas produktu, degvielas un pasta sūtījumu importu, eksportu un tranzītu. Ar zaļajiem koridoriem aprīkoto robežšķērsošanas punktu saraksts pieejams šeit.

1. aprīlī Šveices varasiestādes paziņoja par robežkontroles pasākumumi var tikt nodrošināti periodā līdz sešiem mēnešiem.

Šobrīd ieviestie robežšķērsošanas ierobežojumi pagarināti līdz 8. jūnijam (neattiecas uz Lihtenšteinu).

13. maijā Federālā Padome nolēma no 15. jūnija atvērt robežas ar Vāciju, Austriju un Franciju. Par precīzākiem nosacījumiem tiks lemts maija pēdējā nedēļā.

Robežkontroles pasākumi attiecas uz visām Šengenas valstīm, izņemot gaisa un auto satiksi ar Franciju, Itāliju, Spāniju, Austriju un Vāciju, uz kurām noteiktas citas prasības. Atvieglots robežkontroles režīms ieviests ar Lihtenšteinu.

Līdz 15. jūnijam apturēta Šengenas vīzu izsniegšana trešo valstu pilsoņiem.

 

Papildināts 20.05.

Tadžikistāna: valdība izdevusi pagaidu kārtību, kādā tiek veikti starptautiskie kravu pārvadājumi Covid-19 izplatības laikā. Pagaidu rīkojuma neoficiālais tulkojums krievu valodā pieejams šeit.

Pagaidu kārtībā atrunātas prasības ārvalstīs reģistrētu starptautiskus kravu pārvadājumus veicošu transportlīdzekļu iebraukšanai, izbraukšanai un tranzīta pārvadājumiem Tadžikistānas teritorijā.

Pagaidu kārtība paredz, ka ārvalstīs reģistrēts pārvadātājs:

 • ar transportlīdzekli var iebraukt Tadžikistānas teritorijā līdz tuvākajam pierobežas terminālim vai muitas kontroles zonā, kas atrodas robežkontroles punktā;
 • piekabi/puspiekabi var nodot Tadžikistānas pārvadātājam, kas noslēdz pārvadājuma operāciju un atgriež piekabi/puspiekabi pierobežas terminālī vai muitas kontroles zonā;
 • var veikt kravas pārkraušanu uz Tadžikistānā reģistrēta pārvadātāja transportlīdzekli;
 • tiek eskortēts, ja tiek veikts tranzīta pārvadājums cauri Tadžikistānai.

Pierobežas termināļos un muitas kontroles zonās pieejamas viesnīcas, ēdināšanas pakalpojumi, kā arī sanitārie mezgli.

Sīkāka informācija pieejama Tadžikistānas starptautisko autopārvadātāju asociācijas mājaslapā un Tadžikistānas ārlietu ministrijas mājaslapā.

No 30. aprīļa kravu pārvadājumiem atvērts Karasu–Kulma robežkontroles punkts uz Ķīnas–Tadžikistānas robežas. Uz robežas tiek veikta kravu pārkraušana. Transportlīdzekļu vadītāji, kuri nav Ķīnas pilsoņi, nedrīkst izkāpt no transportlīdzekļa kabīnes. Robežkontroles punkta abās pusēs tiek nodrošināta bezkontakta pārbaudes.

 

Papildināts 19.05.

Turcija: 8. maijā Turcijas ārlietu ministrija paziņoja par jaunu pasākumu ieviešanu (neoficiāls tulkojums latviešu valodā) saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu. 14. maijā tika pieņemti grozījumi 8. maija normatīvā akta A sadaļā, mainot tranzīta pārvadājumiem izvirzītās prasības.

Atbilstoši Turcijas normatīvo aktu prasībām:

 • visi autovadītāji pakļauti veselības pārbaudei. Vadītāji ar saslimšanas simptomiem netiks ielaistas Turcijā. Turku izcelsmes autovadītāji, kuriem konstatēti saslimšanas simptomi, tiks ievietoti karantīnā;
 • ārvalstu autovadītājiem izvirzītā prasība pamest Turcijas teritoriju 72 stundu laikā pēc iebraukšanas Turcijā tiek atcelta. Sākot ar 9. maiju, robežkontroles vietā ārvalstu autovadītājiem jāparaksta “apņemšanās vēstule”, norādot, ka Turcijas teritorija tiks pamesta iespējami īsākajā laikposmā. Šajā gadījumā 14 dienu karantīnas prasības netiek attiecinātas;
 • atcelta iepriekš izvirzītā prasība – veicot tranzīta pārvadājumu, transportlīdzeklim jāizbrauc no Turcijas 24 līdz 36 stundu laikā. 14. maija grozījumi paredz, veicot tranzītpārvadājumus, Turcijas muitas administrācija nosaka pārvadājuma maršrutu un atpūtas vienas/stāvēšanai paredzētās zonas. Veicot tranzītpārvadājumus, transportlīdzekļiem un to autovadītājiem jāizbrauc no Turcijas iespējami īsākajā laikposmā;
 • priekšroka, iebraucot Turcijā, tiks dota tiem kravu transportlīdzekļiem, ar kuriem tiek pārvadāti medikamenti, medicīniskas preces un pārtikas produkti;
 • ja ārvalstu autovadītājiem pēc iebraukšanas Turcijā parādās saslimšanas simptomi (temperatūra, klepus, elpas trūkums u.c.), nekavējoties jāvēršas tuvākajā veselības aprūpes iestādē;
 • RO RO tipa kuģi pārvadā tikai piekabes, puspiekabes un konteinerus (bez vilcējiem). Autovadītājiem aizliegts uzkāpt uz klāja, izņemot gadījumus, kad pārvadājumi notiek starp šādām ostām:

Turcija–Ukraina

 • Zonguldak–Chornomorsk (Ilyıchevsky);
 • Istanbul (Haydarpaşa)–Chornomorsk (Ilyıchevsky);
 • Karasu–Chornomorsk (Ilyıchevsky);

Turcija–Rumānija

 • Constanta–Karasu;

Turcija–Libāna

 • Taşucu–Tripoli

Turcija–Izraēla

 • Mersin–Haifa

Detalizēta informācija par starptautisko autopārvadājumu veikšanu Turcijā pieejama ATD mājaslapas sadaļā “informācija par valstīm”.

 

Papildināts 18.05.

Turkmenistāna: no 1. aprīļa līdz 20. jūnijam tiek ierobežota Turkmenistānas robežas šķērsošana ar kravu transportlīdzekļiem, kas veic starptautiskos kravu pārvadājumus, tai skaitā tranzīta pārvadājumus cauri Turkmenistānai.

Sākot ar 17. martu, iebraucot Turkmenistānas teritorijā no Uzbekistānas, personām jāuzrāda veselības stāvokļa apliecinājums. Iebraukšana Turkmenistāna ir liegta, ja persona nevar uzrādīt derīgu veselības stāvokļa apliecinājumu.

Iepriekš ziņojām, ka, sākot ar 24. martu, visus kravu pārvadājumus, kuri jāveic Turkmenistānas teritorijā pa autoceļiem, būs jānodod Turkmenistānas kravu pārvadātāju rīcībā, ja ārvalstīs reģistrētais pārvadātājs kravu ieved valstī, izmantojot robežkontroles punktu "Garabogaz" vai "Farap". Ārvalstu pārvadātāji var nodot kravu Turkmenistānas kravu pārvadātājam īpašās šim nolūkam paredzētās vietās uz valsts robežas. Kravas nodošanas procesā personīgais kontakts ir aizliegts.

No 24. marta visas kravas Turkmenbašas Starptautiskajā jūras ostā ārvalstu pilsoņi netiek ielaisti, tādējādi kravas var nosūtīt piekabēs vai puspiekabēs, tai skaitā tranzītam paredzētās kravas bez pavadošā personāla. Sīkāku informāciju angļu valodā par noteikumiem Turkenbashi ostā skatīt šeit.

Tranzīta koridoru efektīvai funkcionēšanai Turkmenistānas iestādes rosina izmantot kombinētos pārvadājumu veidus (jūras, sauszemes, gaiss). Turkmenistānas iestādes rosina preču pārvadājumus, tai skaitā tranzīta pārvadājumus, veikt, izmantojot konteinerus un dzelzceļa vagonus, aktīvi izmantojot kombinētos pārvadājumu veidus (gan jūras, gan sauszemes).

Jautājumiem, kas saistīti ar preču pārvadāšanu Turkmenistānā un tranzītu caur tās teritoriju, zvanīt uz sekojošiem numuriem:

Ashgabata: + 99365647471;

Baku: + 994502900301;

Taškenta: + 998712023210 / 998901297455.

Sīkāka informācija angļu un krievu valodā pieejama Turkmenistānas oficiālajā vēstulē.

 

Papildināts 21.05.

Ukraina: valsts prezidents ir izdevis rīkojumu, kas paredz, ka no 16. marta plkst.00.01 divas nedēļas visiem ārvalstniekiem ir liegta ieceļošana Ukrainā ar lidmašīnu, vilcienu vai automašīnu. Atbildīgās valsts iestādes šo periodu pagarinājušas līdz 22. maijam.

Robežšķērsošanas punktos tiek nodrošināta kravu pārvadājumu plūsma (ieskaitot tranzīta pārvadājumus). Autovadītājiem tiek mērīta temperatūra, kā arī pārvadātājiem jānodrošina autovadītāji ar medicīniskajiem cimdiem, sejas maskām un roku dezinfekcijas līdzekli.

Informāciju par slēgtajiem robežšķērsošanas punktiem vai robežkontroles punktiem, kuros ierobežota transportlīdzekļu kustība, var atrast valdības dekrēta pielikumos.

Ņemot vērā, ka Ukraina un kaimiņvalstis ir ieviesušas ierobežojumus valstu robežu šķērsošanai, Ukrainas Valsts robežsardzes dienests ir pulcējis robežšķērsošanas punktu sarakstu, kas turpina darbību starp Ukrainu un kaimiņvalstīm.

No 7. aprīļa uz Ukrainas robežām darbu turpina šādi robežšķērsošanas punkti:

robežšķērsošanas punkti ar Baltkrieviju:

 • Senkivka–Veselivka;
 • Novi Yarylovichi–Nova Huta;
 • Slavutych–Komaryn;
 • Vystupovychi–Nova Rudnia;
 • Domanove–Mokrany.

Robežšķērsošanas punkti ar Poliju:

 • Krakowiec–Korchowa
 • Yagodin–Dorohusk
 • Rawa-Ruska – Hrebenne – atvērts no 6. maija

Robežšķērsošanas punkti ar Slovākiju:

 • Uzhhorod–Vyshnie–Niemetske.

Robežšķērsošanas punkti ar Ungāriju:

 • Chop (Tysa) –Zakhon.

Robežšķērsošanas punkti ar Rumāniju:

 • Diakove–Khalmeu;
 • Porubne–Siret.

Robežšķērsošanas punkti ar Moldovu:

 • Palanka–Maiaky–Udobne;
 • Starokozache–Tudora;
 • Reni–Dzhiurdzhiulesht;
 • Mohyliv–Podilskyi–Otach.

Robežšķērsošanas punkti ar Krieviju:

 • Hoptivka–Nekhotieievka;
 • Iunakivka–Sudzha;
 • Bachivsk–Troiebortne;
 • Senkivka–Novi Yurkovychi.

Ukrainas valdība 15. aprīlī apstiprināja mehānismu, kas, pamatojoties uz savstarpības principiem, ļauj veikt ierobežojošus pasākumus pret tām valstīm, kuras ir noteikušas ierobežojumus attiecībā uz Ukrainu. Balstoties uz šo principu, Ukraina var piemērot attiecīgus ierobežojošus pasākumus pret to valstu kravu transportlīdzekļiem un to vadītājiem, kuras noteikuši robežas šķērsošanas ierobežojumus Ukrainas pārvadātājiem. To valstu transportlīdzekļiem un to vadītājiem, kuras nav ieviesušas ierobežojumus Ukrainas pārvadātājiem, var šķērsot Ukrainas valsts robežu
bez ierobežojumiem.

 

Papildināts 25.05.

Ungārija: 17. martā Ungārija slēdza iekšējās un ārējās robežas. 12. maijā robežkontroles periods tika pagarināts uz periodu līdz sešiem mēnešiem.

Ungārijā tiks ielaisti pilsoņi, kā arī personu radinieki, kuri ceļo kopā ar Ungārijas valsts piederīgajiem (arī tie radinieki, kuri nav Ungārijas pilsoņi).

Atbilstoši valdības dekrētam Nr. 81/2020 iebraukšanas aizliegums neattiecas uz kravu pārvadājumiem.

Kravu pārvadājumi uz un no Ungārijas, kā arī tranzīta pārvadājumi ir atļauti, izmantojot tam paredzētos robežkontroles punktus (tranzīta pārvadājumiem paredzētie maršruti iekrāsoti zilā krāsā) tikai caur norādītajiem robežpunktiem (tranzīta maršruti ir iezīmēti zilā krāsā).

 • Apturēt transportlīdzekli atļauts tam paredzētās atpūtas vietās un degvielas uzpildes stacijās.
 • Pārvadātājiem jāsaņem pārbaudes spiedogs/uzlīme (uzlīmes, robežšķērsošanas vietās izsniedz policija). Uzlīme jāuzstāda uz transportlīdzekļa vējstikla.
 • Transportlīdzekļa kabīnē var atrasties viens vadītājs (aizliegti pasažieru pārvadājumi un ekipāžas, kas sastāv no diviem vadītājiem).
 • Ungārijas teritorija jāšķērso pēc iespējas īsākā laika posmā, nepārkāpjot satiksmes noteikumus (robežšķērsošanas punktos policija veic pārbaudes).

Oficiālā valdības mājaslapa: http://abouthungary.hu/news-in-brief/coronavirus-heres-the-latest/.

Ungārija autopārvadātāju asociācija uztur mājaslapu angļu valodā, kurā tiek nodrošināta aktuālā informācija par ārvalstīs reģistrētiem uzņēmumiem izvirzītajām prasībām Ungārijā.

Ungārijā tiek nodrošināts pagaidu atbrīvojums, no braukšanas ierobežojumiem, kravas transportlīdzekļiem ar pilno masu virs 7,5 t.

Ar EK 29. aprīļa lēmumu Ungārijā no 21. marta ar pagarinājumu līdz 31. maijam noteiktas šādas atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām (vietējiem un starptautiskiem kravu pārvadājumiem) par darba un atpūtas laika uzskaiti:

 • ikdienas braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 11 stundas;
 • nedēļā kopējais braukšanas laiks nedrīkst pārsniegt 60 stundas;
 • kopējais braukšanas laiks divās secīgās nedēļās nedrīkst pārsniegt 105 stundas;
 • pēc 5,5 stundu braukšanas transportlīdzekļa vadītājam jāievēro vismaz 45 minūšu pārtraukums;
 • ikdienas atpūtas periods samazināts līdz 9 stundām;
 • iknedēļas atpūtas laiks samazināts no 45 stundām uz 24 stundām ar nosacījumu, ka līdz trešās nedēļas beigām (pēc saīsinātā iknedēļas atpūtas perioda beigām) tiek veikta kompensācija VAI;
 • iknedēļas atpūtas perioda atlikšana līdz septiņiem 24 stundu periodiem.

Atcelti braukšanas ierobežojumi kravu transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 7,5 tonnām.

Sākot ar 16. aprīli, Ungārijā ieviesta elektroniska reģistrēšanās sistēma lielgabarīta un smagsvara kravu pārvadājumiem. Saite reģistrācijai sistēmā: https://uvreoffice.kozut.hu/uvr-eoffice-web/login.

 

Papildināts 12.05.

Uzbekistāna: no 16. marta pārtraukta gaisa un auto satiksme ar trešajām valstīm, kā arī apturēta dzelzceļa satiksme.

Balstoties uz Uzbekistānas Muitas komitejas sniegto informāciju, ierobežojumi netiek attiecināti uz auto, dzelzceļa, avio jūras un upju transportlīdzekļiem, kas iesaistīti kravu pārvadājumos, kā arī personālu, kas iesaistīts kravu pārvadājumos.

No 1. maija Uzbekistānā ir ieviesta jauna pagaidu procedūra Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai valstī. Saskaņā ar Republikas Īpašās komisijas pieņemto lēmumu starptautiskajiem kravu pārvadājumiem uz nenoteiktu laiku ir atvērti tikai konkrēti robežšķērsošanas punkti (karti skatīt šeit):

 • ar Afganistānu – “Termez”;
 • ar Turkmenistānu – “Olot”;
 • ar Tadžikistānu – “Sarosiyo”, “Oybek” un “Plotina”;
 • ar Kirgizstānu – “Do‘stlik”, “O‘zbekiston”, “Vodil”, “Chashma” un “Oq qiya”
 • ar Kazahstānu – “Daut-ata”, “Gulistan”, “Yallama”, “Zangiota” un “Toshkent”.

Jaunā kārtība attiecas gan uz vietējiem, gan ārvalstu starptautisko kravu pārvadātājiem.

Sākot ar 30. aprīli, visi Uzbekistānā iebraukušie kravas transportlīdzekļi tiek novirzīti uz speciālām stāvvietām robežšķērsošanas punktu tuvumā, kur autovadītājiem tiek veikti Covid-19 testi.

Ja rezultāti ir negatīvi, reisu drīkst turpināt apstiprinātā maršrutā. Autovadītājiem ir jābūt aizsargtērpos, kā arī jāizmanto vienreizlietojamās sejas maskas un gumijas cimdi.

Pozitīva testa gadījumā autovadītājs tiks nogādāts medicīnas iestādē, bet otrs autovadītājs (ja ir) – karantīnas iestādē. Pēc transportlīdzekļa pilnīgas dezinfekcijas pārvadājumu drīkstēs turpināt cits autovadītājs (kas nav saistīts ar iepriekšējo ekipāžu) vai arī krava tiks nodota pārvadājuma pabeigšanai ar citu transportlīdzekli.

Ārvalstu autovadītājiem pēc kravas piegādes Uzbekistānas teritorija jāpamet 10 dienu laikā. Laikā, kamēr tiek gaidīta atpakaļceļa kravas iekraušana, jāuzturas īpaši ierādītās stāvvietās kravas saņemšanas vietu tuvumā. Atrodoties šajās stāvvietās, jāievēro stingri karantīnas un sociālās distancēšanās noteikumi; autovadītāji nedrīkst sarunāties ar citām personām un pamest stāvvietas teritoriju.

Ārvalstu transportlīdzekļu kustību kontrolē Uzbekistānas muitas dienests.

Par karantīnas noteikumu pārkāpumu tiek uzskatīts:

 • novirzīšanās no plānotā maršruta,
 • aizsargtērpu, sejas masku un gumijas cimdu neizmantošana,
 • izbraukšanas termiņa neievērošana,
 • nepieciešamo dokumentu (autovadītāja apliecības, muitas formalitāšu dokumentu, sertifikātu, starptautisko pārvadājumu atļauju) neesamība.

Ja autovadītājs pārkāpj muitas dienesta noteikto piegādes termiņu, bet var uzrādīt dokumentāru pierādījumu tam, ka termiņa neievērošana ir notikusi saistībā ar ieviesto jauno regulējumu, tad administratīva pārkāpuma procedūras netiek ierosinātas.

 

Papildināts 21.05.

Vācija: 15. aprīlī Vācija paziņoja par robežkontroles perioda pagarināšanu līdz 4. maijam uz robežām ar Austriju, Šveici, Franciju, Luksemburgu, Dāniju, Itāliju un Spāniju.

4. maijā robežkontroles periods uz robežām ar Dāniju, Luksemburgu, Franciju, Šveici un Austriju pagarināts līdz 15. maijam.

13. maijā Vācijas iekšlietu ministrs paziņoja par sekojošiem pasākumiem, kas stājas spēkā sākot ar 16. maiju:

 • tiek atvērtas visas robežšķērsošanas vietas uz robežām ar Austriju, Šveici, Franciju, Luksemburgu un Dāniju;
 • kontrole uz robežām ar Austriju, Šveici, Franciju un Dāniju tiks samazināta līdz izlases veida pārbaudēm;
 • pilnībā atcelta kontrole uz robežas ar Luksemburgu.

Tiek plānots, ka tuvākajā laikā tiks atcelta robežkontrole ar Dāniju, taču kompetentajām iestādēm vēl jāvienojas par konkrētu datumu, kad izmaiņas stāsies spēkā. Tiek plānots, ka kontrole uz robežām ar Austriju, Šveici un Franciju tiks atcelta 16. jūnijā, bet galīgā lēmuma pieņemšana atkarīga no Covid-19 pandēmijas turpmākās attīstības.

Šādu personu grupas var turpināt ieceļot Vācijas teritorijā, izmantojot robežas ar Austriju, Šveici, Franciju, Luksemburgu un Dāniju:

 • Vācijas pilsoņi;
 • Vācijas uzturēšanās atļaujas turētāji;
 • personas ar deklarēto dzīvesvietu Vācijā;
 • pofesionāls darbaspēks, kas pārvietojas starp mājvietu un darba vietu, neatkarīgi no nacionacionalitātes – personai jāuzrāda aizpildīts pārvietošanās sertifikāts;
 • Sezonālie darbinieki;
 • ES parlamentārieši un akreditēti diplomāti;
 • Personām, kurām steidzami jāiebrauc Vācijā. Steidzamību jāpamato ar atbilstošu dokumentu. Galīgo lēmumu, par personas ielaišanu Vācijā pieņem Federālā policija.

Kravu pārvadājumi ir atļauti un netiek ierobežoti.

Šādām personu grupām liegta iebraukšana Vācijā no Austrijas, Šveices, Francijas, Luksemburgas un Dānijas:

 • personām, kuras nepieder kādai no augstāk uzskaitītajām grupām;
 • personām ar saslimšanas simptomiem.

Sīkāka informācija vācu valodā pieejama šeit un šeit.

Stāvoklis atpūtas un apkalpes zonās uz Vācijas automaģistrālēm:

 • Atpūtas un apkalpošanas zonās, kuras pārvalda TANK & RAST grupa, SANIFAIR sanitāro mezglu izmantošana no 17. marta ir bez maksas ar mērķi nodrošināt autovadītājiem piekļuvi roku higiēnas nodrošināšanas līdzekļiem. Par bezmaksas piekļuves kārtību SANIFAIR sanitārajām telpām informē īpašas zīmes.
 • TANK & RAST ir arī paziņojuši, ka netraucēti darbosies ne tikai degvielas uzpildes stacijas, bet arī piesaistītie mazumtirdzniecības veikali.
 • Problēmjautājumos ar TANK & RAST grupas uzņēmumiem autovadītāji tiek aicināti zvanīt 8009555777 vai rakstīt e-pasta adresi: kundenservice@tank.rast.de.

8. aprīlī Federālā Veselības ministrija izsludināja noteikumus, kas liedz ceļotājiem iebraukt Vācijā, ja šāda pārvietošanās nav pamatota. Dokumenti aizstāj 2. aprīlī izdoto normatīvo aktu regulējumu.

Pēc iebraukšanas Vācijā privātpersonām nekavējoties jādodas uz dzīvesvietu, kur 14 dienas jāpavada pašizolācijā. Personu pienākums ir nekavējoties sazināties ar atbildīgo veselības dienestu un sniegt nepieciešamo informāciju.

Visas Vācijas Federālās zemes ieviesušas normatīvos aktus, kas paredz, ka sabiedriskās vietās jālieto sejas maska. Ņemot vērā Vācijas federālo zemju likumdošanas īpatnības, Vācijā nav ieviests vienots normatīvais akts, kas regulētu sejas masku lietojumu visā valstī. Kravu transportlīdzekļu vadītājiem tiek rekomendēts lietot sejas masku visos gadījumos, kad jāpamet kabīne.

Lai atvieglotu situāciju krīzes laikā, Vācijas federālā valdība ir lūgusi federālajām zemēm atsaukt kravas automašīnu braukšanas ierobežojumus sestdienās un svētdienās. Vairākas federālās zemes atcēlušas braukšanas ierobežojumus kravu transportlīdzekļiem sestdienās, svētdienās un valsts noteiktās svētku dienās.

Atjaunots federālo zemju braukšanas ierobežojumu atvieglojumu saraksts vācu valodā pieejams BAG apkopotajā materiālā šeit.

Saskaņā ar EK 13. maija lēmumu ieviesti darba un atpūtas laika uzskaites pagaidu atvieglojumi attiecībā uz kravu autovadītājiem atbilstoši ES regulas 561⁄2006 prasībām, pārvadājot tādas būtiskas preces, kā:

 • patēriņa preces, it sevišķi pārtiku;
 • medikamentus, medicīnisku aprīkojumu, individuālās aizsardzības līdzekļus un dezinfekcijas līdzekļus, kas nepieciešami Covid-19 pandēmijas laikā;
 •  degvielu.

Izņēmumi spēkā līdz 31. maijam (ieskaitot) un attiecas uz 14. panta 2. daļu:

 • pagarināt ikdienas braukšanas laiku līdz pieciem 10 stundu periodiem;
 • iespēja izmantot divus secīgus saīsinātos iknedēļas atpūtas periodus četru nedēļu periodā;
  • pie nosacījuma, ka četrās secīgās nedēļās tiek ievēroti četri iknedēļas atpūtas periodi, ko kuriem vismaz divi ir 45 stundu atpūtas periodi;
  • divu saīsināto iknedēļas atpūtas periodu kompensācija jāveic pirms nākošā iknedēļas atpūtas perioda uzsākšanas.

Sīkāka informācija pieejama šeit.

Papildināts 01.04.

Ziemeļmaķedonija: kravu pārvadājumi ir atļauti. Darbojas Bogorodica (robeža ar Grieķiju), Kafasan (robeža ar Albāniju), Tabanovce (robeža ar Serbiju), Deve Bair (robeža ar Bulgāriju) un Blace (robeža ar Kosovu) robežkontroles punkti. Robežkontroles punktu darbība nakts laikā tiek ierobežota.

 

Papildināts 25.05.

Zviedrija: valdība ir veikusi pasākumus, lai nodrošinātu sociālo distancēšanos un novērstu koronavīrusa (COVID-19) izplatīšanos. Šie pasākumi neietekmē kravas pārvadājumus Zviedrijas iekšienē, uz un no Zviedrijas.

Līdz 15. jūnijam pagarināts pagaidu ieceļošanas aizliegums, no trešajām valstīm, ES caur Zviedriju.

Saskaņā ar EK 29. aprīļa lēmumu Zviedrijā līdz 31. maijam ir spēkā darba un atpūtas laika uzskaites pagaidu atvieglojumi attiecībā uz vietējiem un starptautiskiem kravu un pasažieru pārvadājumiem atbilstoši ES regulas 561⁄2006 prasībām:

 • 6(1).p.: pagarināts ikdienas braukšanas laiks līdz 11 stundām;
 • 6(2).p.: pagarināts iknedēļas braukšanas laiks līdz 60 stundām;
 • 6(3).p.: kopējais braukšanas laiks divu secīgu nedēļu periodā – līdz 120 stundām;
 • 8(1).p.: ikdienas atpūtas periods – vismaz 9 stundas 24 stundu periodā;
 • 8(6).p.: divu secīgu nedēļu periodā autovadītājam jāizmanto vismaz viens regulārais iknedēļas atpūtas periods un viens saīsinātais iknedēļas vismaz 24 stundu atpūtas periods. Saīsinātais iknedēļas atpūtas periods nav jākompensē;
 • 8(8).p: iknedēļas 45 stundu atpūtas periodu atļauts pavadīt transportlīdzekļa kabīnē, ja tā ir pienācīgi aprīkota un transportlīdzeklis ir novietots stāvvietā.

Ieteikt šo rakstu