Valstu noteiktie ierobežojumi autopārvadājumu jomā saistībā ar Covid-19 vīrusa ierobežošanas pasākumiem (aktualizēts 06.08.2020. plkst.14.10)

Eiropas Komisija publicējusi “Vadlīnijas par nodarbināto brīvas pārvietošanās īstenošanu Covid-19 uzliesmojuma laikā”, skaidrojot darba ņēmēju (tai skaitā transporta sektora darbinieku) pārvietošanās nosacījumus Eiropas Savienībā Covid-19 uzliesmojuma laikā.

Eiropas Komisijas izveidots materiāls (angļu valodā), kurā apkopoti ES dalībvalstu pieņemtie pasākumi transporta nozares darbības nodrošināšanai COVID-19 pandēmijas laikā: https://ec.europa.eu/transport/coronavirus-response_en.

Informācija angļu valodā, kurā apkopoti ES dalībvalstu pieņemtie pasākumi transporta nozares darbības nodrošināšanai COVID-19 pandēmijas laikā, pieejama arī Starptautiskā transporta foruma (ITF) mājaslapā: https://www.itf-oecd.org/road-transport-group/covid-19-road-group

Eiropas Komisijas izveidots materiāls (angļu valodā), kurā uzskatāmi ES dalībvalstu “zaļie koridori”: https://ec.europa.eu/transport/sites/transport/files/green-lanes.pdf

Detalizēta informācija par zaļajiem koridoriem pieejama, izmantojot arī Galileo Green lanes aplikāciju: https://galileogreenlane.eu/

ES dalībvalstu interaktīva karte ar valstu noteiktiem ierobežojumiem pieejama oficiālajā Eiropas Savienības tīmekļvietnē: https://reopen.europa.eu/lv.

Valstu COVID-19 saslimstības rādītāji pieejami SPKC mājaslapā.

 

Papildināts 06.08.

Albānija: Kopš 1. jūnija atvērtas sauszemes robežas ar visām kaimiņvalstīm. No 15. jūnija atjaunota gaisa un jūras satiksme.

Albānijā saglabājas augsti COVID-19 saslimstības rādītāji.

Kravu pārvadājumi ir atļauti, autovadītājiem tiks veiktas medicīniskās pārbaudes.

Sīkāka informācija angļu valodā pieejama šeit.

 

Papildināts 06.08.

Armēnija: līdz 12. augustam pagarināts ārkārtas stāvoklis.

Saskaņā ar Armēnijas Republikas lēmumu no 2020. gada 3. aprīļa atļauts veikt kravu pārvadājumus starp Irānu un Armēniju (eksportu, importu, tranzītu), izmantojot Meghri robežšķērsošanas punktu.

Visas preces no Irānas pārkrauj, izņemot tās preces, kurām ir rakstiska Valsts ieņēmumu komitejas atļauja.

Armēnijā nav noteikti kravu pārvadājumu ierobežojumi ar citām valstīm.

 

Papildināts 05.08.

Austrija: no 15. jūnija aizsargmasku lietojums obligāts tikai sabiedriskajā transportā un veselības aprūpes iestādēs, piemēram, slimnīcās, aptiekās u.c.

Austrija ir Latvijas SPKC “dzeltenajā sarakstā”.

Austrijas robežšķērsošana (vispārīgi noteikumi)

No 27. jūlija personām, kuras ieceļo Austrijā no  A1 pielikumā uzskaitītām valstīm, un kuru dzīvesvieta ir Austrijā, vai  kāda no A1 sarakstā publicētajām valstīm (tai skaitā Latvijā), ieceļojot Austrijā nav jāuzrāda negatīvs SRS-CoV-2 medicīniskās apskates sertifikāts, kas aizpildīts vācu vai angļu valodā, kā arī nav jāievēro 10 dienu karantīnas prasības.

Austrijas robežšķērsošana (no valstī, kuras nav Šengenas dalībvalstis)

Personām, kuras ierodas Austrijā  no A2 pielikumā uzskaitītām valstīm jāuzrāda SRS-CoV-2 medicīniskās apskates sertifikāts, kas aizpildīts vācu vai angļu valodā. Sertifikātā norādītajam testa rezultātam jābūt negatīvam. Iebraukšanas brīdī dokuments nedrīkst būt vecāks par četrām dienām.

Ja persona nevar uzrādīt medicīniskas apskates sertifikātu, jāveic 10 dienu pašizolācija, tam piemērotos apartamentos. Austrijas varasiestādes var atteikt iebraukšanu valstī. Pašizolācijas laikā ir iespējams veikt bezmaksas COVID-19 pārbaudi. pašizolāciju var pārtraukt tikai tad, ja tiek nodrošināta tūlītēja izbraukšana no Austrijas.

Šie nosacījumi attiecas uz Austrijas pilsoņiem, ES / EEZ pilsoņiem, Šveices pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, Austrijas D vīzas vai personas identifikācijas kartes turētājiem, saskaņā ar FPG 95., vai personām ar uzturēšanās tiesībām vai uzturēšanās tiesību apliecinošiem dokumentiem, kas izsniegti atbilstoši Austrijas normatīvajiem aktiem.

Sekojošām trešo valstu valstspiederīgām personām ir atļauts iebraukt Austrijā neatkarīgi no iebraukšanas vietas:

 • Diplomātisko pārstāvniecību darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā;
 • Starptautisko organizāciju darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā;
 • Humānās palīdzības darbiniekiem;
 • Aprūpes un veselības aprūpes personālam;
 • Sezonālajiem lauksaimniecības, mežsaimniecības un tūrisma strādniekiem;
 • Pasažieriem, kuri tranzītā šķērso Austriju;
 • Kravu pārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem.

Atbrīvojumi no SRS-CoV-2 medicīniskās apskates un pašizolācijas prasībām

Personas tiek atbrīvotas no medicīniskas apskates un pašizolācijas prasībām, ja tiek veikti:

 • Kravu pārvadājumi;
 • Komerciāli kravu pārvadājumi;
 • Repatriācijas ceļojumi vai lidojumi;
 • Pārcelšanās ceļojumi vai lidojumi.

Sīkāka informācija pieejama šeit, kā arī informatīvajā materiālā (angļu valodā).

Braukšanas ierobežojumi

Sākot ar 18. maiju, Austrijā tiek atjaunoti braukšanas ierobežojumi kravas transportlīdzekļiem ar pilno masu virs 7,5 t sestdienās, svētdienās un valsts noteiktās svētku dienās.

Ierobežojumi uz robežām

Austrija–Itālija

No 16. jūnija atvērti visi robežšķērsošanas punkti uz Austrijas – Itālijas robežas.

Austrija–Vācija

No 4. jūnija atvērti visi robežšķērsošanas punkti uz Austrijas – Vācijas robežas.

Austrija–Šveice

No 4. jūnija atvērti visi robežšķērsošanas punkti uz Austrijas – Šveices robežas.

Austrija–Ungārija

No 5. jūnija atļauta robežšķērsošana izmantojot sekojošas robežas (satiksme uz un no Ungārijas):

 • Klingenbach;
 • Deutschkreuz;
 • Nickelsdorf;
 • Heiligenkreuz

Kravas transportlīdzekļu kustība netiek ierobežota.

Austrija–Slovēnija

Atvērtas visas robežškērsošanas vietas, taču to šķērsošana atļauta tikai Austrijas un Slovēnijas pilsoņiem.

Citu valstu pilsoņiem jāizmanto sekojoši robežšķērsošanas punkti:

 • Karawanken Tuneli;
 • Loibl tuneli;
 • Spielberg autoceļu;
 • Spielfeld dzelzceļa staciju.

Kravas transportlīdzekļu kustība netiek ierobežota, ja kontrolei tiek uzrādīti transportlīdzekļa vadītāja personu apliecinoši dokumenti, kā arī ar pārvadājumu saistītie dokumenti.

Austrija- Slovākija

No 4. jūnija atvērti visi robežšķērsošanas punkti uz Austrijas – Slovākijas robežas.

Austrija-Lihtenšteina

No 4. jūnija atvērti visi robežšķērsošanas punkti uz Austrijas – Lihtenšteinas robežas.

Austrija–Čehija

Atvērti visi robežšķērsošanas punkti uz Austrijas – Čehijas robežas.

Austrijā atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Austrijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

No 6. aprīļa pārtikas veikalos visiem obligāti jālieto sejas maskas, no 14. aprīļa sejas maskas jālieto arī sabiedriskajā transportā.

 

Papildināts 06.08.

Azerbaidžāna: Ņemot vērā inficēšanās gadījumu skaita pieaugumu, karantīnas režīms valstī pagarināts līdz šā gada 31. augustam. Vairākās pilsētās un reģionos (Baku, Gjandžā, Lenkaranā, Sumgaitā, Jevlahā, Džalilabadā un Masalli) ir noteikts pastiprināts karantīnas režīms arī pēc 1. augusta.

Kravu transportlīdzekļu iebraukšana, izbraukšana un tranzīta pārvadājumi Azerbaidžānā netiek ierobežoti.

Pārvadājumi pa jūru (ieskaitot kravu transportlīdzekļu un konteineru pārvadājumus) tiek turpināti. Ieviesti atsevišķi ierobežojumi ar Turkmenistānu un Kazahstānu.

 • Turkmenistānā reģistrētu kuģu pakalpojumus, kas dodas uz Turkmenistānu, var izmantot tikai šīs valsts pilsoņi.
 • Baku ostā visiem autovadītājiem, kuri dodas uz Turkmenistānu un Kazahstānu, tiek veiktas pārbaudes. Pārbaužu rezultāti tiek nodrošināti 6 līdz 8 stundu laikā.
 • Baku ostā autovadītāji uzturas tam paredzētās zonās, kurās tiek nodrošināta piekļuve pārtikai.

Kravu pārvadājumi: visi robežšķērsošanas punkti (ar Irānu, Krieviju, Gruziju un Turciju) atvērti kravu transportlīdzekļu plūsmai.

 • Kravu transportlīdzekļu pārvadājumi no Irānas un Alatas ostas virzienā uz Gruziju ir atļauti, ja transportlīdzekli pavada policijas eskorts.
 • Starptautisko kravu pārvadājumu autovadītājiem tiek nodrošināts bezmaksas ēdiens un atpūtas vietas.

Pasažieru pārvadājumi: robeža ar Irānu slēgta no 29. februāra. Robeža ar Gruziju slēgta no 14. marta. Turcijas robeža slēgta no 14. marta. Krievijas robeža slēgta no 18. marta.

Azerbaidžānas pilsoņiem atļauts šķērsot iepriekšminētās robežas.

Vīzu reģistrācija, izmantojot “ASAN Viza” elektronisko mājaslapu, ir apturēta.

Informācija saziņai:

 

Papildināts 06.08.

Baltkrievija: robežas starptautiskiem pārvadājumiem nav slēgtas.

25. martā stājās spēkā rīkojums No. 171, nosakot, ka personām, kuras ierodas Baltkrievijas Republikā no valstīm, kurās reģistrēti COVID-19 infekcijas gadījumi, 14 kalendāro dienu laikā pēc ierašanās Baltkrievijas Republikā:

 • jāpavada mājās pašizolācijā;
 • tiek aizliegts izbraukt no Baltkrievijas Republikas (līdz pašizolācijas perioda beigām).

Šīs prasības neattiecas uz transportlīdzekļu vadītājiem, veicot kravas starptautiskos autopārvadājumus.

1. aprīlī Baltkrievijā stājas spēkā rīkojums No. 208 nosakot, ka pašizolācijas prasības attiecas arī uz starptautiskos autopārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem, pēc pārvadājuma operācijas noslēgšanas Baltkrievijas teritorijā. Nosacījumi attiecināmi arī uz autovadītājus, kurus nomaina tranzīta pārvadājuma laikā, un kuri ierodas no valstīm, kurās reģistrēta COVID-19 saslimšanas gadījumi. Autovadītājam ir atļauts pārtraukt pašizolāciju, ja jāveic nākošā kravu pārvadājumu operācija.

Šie noteikumi paredz, ka veicot kravu pārvadājumus Baltkrievijas teritorijā (tai skaitā tranzīta pārvadājumus), transportlīdzeklī jāatrodas personīgajiem aizsarglīdzekļiem (medicīniskām maskām un cimdiem). Noteikumi paredz, sejas maskas un cimdi jālieto arī gadījumos, kad ekipāža atrodas ārpus transportlīdzekļa kabīnes.

Sīkāka informācija krievu valodā pieejama šeit.

Arī Baltkrievijas Veselības ministrijas izstrādāti noteikumi paredz, ka, veicot arī tranzīta pārvadājumus, kravu transportlīdzekļu apkalpei jālieto sejas maskas un cimdi gadījumos, kad ekipāža atrodas ārpus transportlīdzekļa kabīnes.

29. jūnijā izdotais rīkojums No. 372 “Par grozījumu veikšanu rīkojumos No. 171 un 311”  paredz, ka no 1. jūlija, veicot tranzīta pārvadājumus, Baltkrievijā netiek attiecinātas prasības par noteiktu tranzīta koridoru, atpūtas vietu un degvielas uzpildes staciju izmantošanu, kā arī tiek atcelta prasība, ka Baltkrievijas teritorija jāpamet nākošajā dienā, kas seko dienai, kad transportlīdzeklis iebraucis valstī. 
Atcelta prasība par navigācijas plombu izmantošanu, veicot tranzīta pārvadājumus. Navigācijas plombas tiks piedāvātas kā alternatīvs risinājums kravas konvojēšanai, ja to paredz normatīvie akti.
1. maijā stājas spēkā Baltkrievijas valdības pieņemtais rīkojums Nr.256, kā rezultātā tiek grozīts rīkojums Nr.171. Rīkojums paredz atbalstu COVID-19 pandēmijas laikā skartajām industrijām, tai skaitā autopārvadājumu sektoram.

Baltkrievijas pārvadātājiem, kuri veic starptautiskus pārvadājumus, sekojošu dokumentu derīguma termiņš pagarināts par 30 dienām:

 • Starptautisko preču pārvadājumos iesaistīto transportlīdzekļu atbilstības sertifikāts kravu pārvadājumiem ar muitas plombām;
 • tehniskās apskates apliecinājumi;
 • ar ETMK atļauju sistēmu saistīto transportlīdzekļu tehniskās atbilstības sertifikāti u.c. dokumenti.

30 dienu pagarinājums attiecināms uz augstākminētajiem dokumentiem, kuru derīguma termiņš beidzas laikposmā no 2020. gada 1. līdz 30. maijam.

Sākot ar 1. maiju, BelToll maksas ceļu lietotāji varēs izmantot jaunu funkcionalitāti, kas sniedz iespēju divu stundu laikā pēc pārkāpuma, kas saistīts ar BelToll noteikumu neievērošanu, izdarīšanas veikt maksājumu par izdarīto pārkāpumu, tādejādi izvairoties no papildu sadārdzinājuma. Lietotāju varēs pieteikties SMS apziņošanas pakalpojumam. Tādejādi, ja tiks izdarīts pārkāpums, lietotājam tiks izsūtīta īsziņa, informējot klientu par radušos situāciju.

Iepriekšminētās funkcionalitātes pieejamas lietotāja personīgajā kontā vietnē www.beltoll.by.

26. maijā stājas spēkā jauna procedūra vietas rezervēšanai rindā uz Baltkrievijas robežas. Sīkāka informācija pieejama https://belarusborder.by/ mājaslapā.

Informācija par braukšanas ierobežojumiem Baltkrievijā vasaras periodā pieejama VSIA Autotransporta direkcija mājaslapas sadaļā “Informācija par valstīm”.

 

Papildināts 05.08.

Beļģija: no 15. jūnija Beļģija atver robežas ceļojumiem uz un no Eiropas Savienības, ieskaitot Apvienoto Karalisti un četrām Šengenas valstīm (Šveices, Lihtenšteinas, Islandes un Norvēģijas).

27. jūlijā Beļģijas Ārlietu ministrija atjaunoja ceļošanas rekomendāciju sarakstu.

Sarakstā ieviesta trīs krāsu kodu sistēmu - zaļš, dzeltens un sarkans. Izveidoti divi atsevišķi saraksti: viens attiecas uz ceļošanu (you are traveling to), otrs – uz iebraukšanu/atgriešanos (you are returning from) Beļģijā.

Zaļais kods: ceļot atļauts uz un no valsts bez ierobežojumiem.

Dzeltenais kods: dodoties uz konkrēto valsti, jāņem vērā nosacījumi, kas izvirzīti ieceļotājiem no Beļģijas. Atgriežoties no šī koda valsts, Covid-19 tests un pašizolācija stingri ieteicama.

Sarkanais kods: konkrētās valstis liegušas ieceļot.

Sīkāka informācija pieejama šeit.

Pagaidu ceļošanas aizliegums neattiecas uz personām kuras pārvietojas darba vajadzībām:

 • Veselības aprūpes speciālisti, veselības pētnieki un profesionāļi, kas nodrošina vecāka gadagājuma cilvēku aprūpi;
 • Pārrobežu darbinieki;
 • Sezonālie darbinieki, kuri nodarbināti lauksaimniecības sektorā;
 • Transporta pārvadājumu sektora darbinieki;
 • Pasažieri tranzītā;
 • Personas, kuras ceļo attaisnojošu ģimenes iemeslu vadīti;
 • Personas, kurām nepieciešama starptautiska aizsardzība vai citu humānu apsvērumu dēļ

Iepriekš ziņojām, ka 4. maijā uzsākta pakāpeniska ar Covid-19 saistīto ierobežojumu mīkstināšana.

No 1. augusta, iebraucot Beļģijā, jāaizpilda pasažieru lokācijas veidlapa:

 • Personām, kas dzīvo Beļģijā un ir uzturējušās ārvalstīs vairāk nekā 48 stundas;
 • Personām, kas dzīvo ārvalstīs un plāno uzturēties Beļģijā ilgāk par 48 stundām;
 • Personām, kas iebrauc Beļģijā ar lidmašīnu vai ar kuģi, neatkarīgi no laika perioda, ko plānots pavadīt Beļģijā.

Veidlapa jāaizpilda arī kravas transportlīdzekļu vadītājiem.

Sīkāka informācija franču valodā pieejama šeit.

Šīs prasības neievērošana var tikt sodīta ar 250 EUR naudas sodu.

Apturēts autovadītāju apliecību apmācības un ieguves process, apturēta transportlīdzekļu tehniskā apskate. Tiek veikti pasākumi, lai nodrošinātu risinājumu gadījumiem, kad attiecīgajā periodā beidzas kāds no iepriekšminētajiem dokumentiem.

Beļģijā atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Beļģijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

Beļģijas autopārvadātāju asociācija FEBETRA ir izveidojusi visaptverošu tīmekļa vietni par veiktajiem pasākumiem Covid-19 pandēmijas laikā Beļģijā. Lapas saturs pieejams franču un holandiešu valodā.

 

Papildināts 05.08.

Bulgārija: Ārkārtas stāvoklis valstī pagarināts līdz 31. augustam. Bulgārija ir Latvijas SPKC “sarkanajā sarakstā”. Bulgārijas varasiestādes daļēji ir atjaunojušas pulcēšanās ierobežojumus – apmeklētājiem slēgti bāri un nakts klubi. Iebraucot Bulgārijā atkāroti ieviestas 14 dienu karantīna prasības.

Ārvalstu pilsoņiem aizliegta iebraukšana Bulgārijā izņemot:

 • Bulgārijas pilsoņiem;
 • Eiropas Savienības dalībvalstu, Lielbritānijas, Šengenas valstu pilsoņiem (ieskaitot Sanmarīno, Andoru, Monako un Vatikānu) un Bulgārijas pilsoņu ģimenes locekļiem, personām, kuras faktiski dzīvo kopā ar Bulgārijas pilsoni;
 • Austrālijas, Kanādas, Gruzijas, Japānas, Marokas, Jaunzēlandes, Ruandas, Korejas Republikas, Taizemes, Tunisijas, Urugvajas, Jordānijas, Ukrainas, Ziemeļmaķedonijas, Serbijas, Albānijas, Kosovas, Bosnijas un Hercegovinas, Melnkalnes, Moldovas, Izraēlas un Kuveitas;
 • Iebraukšana atļauta arī personām ar pastāvīgo dzīvesvietu un ilgtermiņa uzturēšanās atļauju Bulgārijas Republikas teritorijā un viņu ģimenes locekļiem, kā arī personām, kurām ir uzturēšanās atļauja kādā no ES dalībvalstīm, AK vai Šengenas valstī (ieskaitot Sanmarīno, Andoru, Monako un Vatikāns) un viņu ģimenes locekļiem;
 • medicīnas darbiniekiem, medicīnas zinātniekiem un sociālajiem darbiniekiem, ja ceļojuma mērķis ir saistīts ar profesionālo darbu;
 • personām, kuras iesaistītas medicīnisku produktu, iekārtu, aprīkojuma kā arī individuālo aizsardzības līdzekļu piegādē, uzstādīšanā un apkalpošanā;
 • personālam, kas iesaistīts kravu un pasažieru pārvadājumos, aviācijas apkalpes locekļiem, kuri iesaistīti komerciālos pārvadājumos ar lidmašīnām, un citām;
 • tirdzniecības pārstāvjiem, personām, kuras iesaistītas ekonomikas un investīciju procesos, kā arī personām, kuras tieši iesaistītas Bulgārijas Republikas stratēģiskās un kritiskās infrastruktūras būvēšanā, uzturēšanā, un drošības nodrošināšanā;
 • ārvalstu amatpersonām (valdību vadītāji utt.) un to delegāciju locekļiem, kā arī diplomātiem, starptautisko organizāciju ierēdņiem, militārpersonām un humānās palīdzības darbiniekiem, kuri veic dienesta pienākumus;
 • personām, kas ceļo ar savu dzīvesbiedru saistītu humānu apsvērumu dēļ, vai personas, kas faktiski dzīvo kopā ar viņiem, ir pirmās vai otrās pakāpes radinieki;
 • tirdzniecības, ekonomisko un investīciju darbību pārstāvji un personas, kas tieši iesaistītas Bulgārijas Republikas stratēģiskās un kritiskās infrastruktūras būvēšanā, uzturēšanā, ekspluatācijā un drošības nodrošināšanā, īstenojot projektus, kas sertificēti saskaņā ar Investīciju veicināšanas likumu, kā arī personas, kas iesaistītas potenciālo investoru projektu analīzē un citas darbības, kas saistītas ar valsts ekonomiku, ko apliecina ar ekonomikas ministra vai cita par attiecīgo darbību atbildīga ministra;
 • personas, kas iesaistītas kuģu būvē un kuģu remontā;
 • sezonālos darbiniekus, kuri nodarbināti lauksaimniecības un tūrisma sektoros;
 • pārrobežu darbiniekus;
 • personas, kas ceļo izglītības dēļ; un
 • personas, kas organizē un piedalās starptautiskos sporta pasākumos.

Tranzīts atļauts:

 • Eiropas Savienības dalībvalstu, Lielbritānijas un Šengenas valstu pilsoņiem (ieskaitot Sanmarīno, Andoru, Monako un Vatikānu) un šo personu ģimenes locekļiem ar mērķi atgriezties mītnes valstī;
 • trešo valstu pilsoņiem, kuriem ir ilgtermiņa uzturēšanās atļauja kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, vai Šengenas valstīs (ieskaitot Sanmarīno, Andoru, Monako un Vatikānu), un šo personu ģimenes locekļiem ar mērķi atgriezties mītnes valstī;
 • Ziemeļmaķedonijas, Moldovas, Serbijas, Bosnijas un Hercegovinas, Melnkalnes, Turcijas, Albānijas un Kosovas pilsoņi, lai atgrieztos mītnes valstī.

Tranzīts atļauts, pie nosacījuma, ka tranzītā esošā persona izbrauc no valsts iespējami īsākajā laika posmā.

COVID-19 testa rezultātu uzrādīšana iebraucot Bulgārijā

Visām personas, kurām atļauts iebraukt Bulgārijā, ierodoties no Eiropas Savienības dalībvalstīm, Lielbritānijas un Šengenas valstīm (ieskaitot Sanmarīno, Andoru, Monako un Vatikānu), Austrālijas, Kanādas, Gruzijas, Japānas, Marokas, Jaunzēlandes, Ruandas, Korejas Republikas, Taizemes, Tunisijas, Urugvajas, Jordānijas un Ukrainas NAV jāuzrāda negatīvi COVID-19 testa rezultāti.

Visām personām, kurām atļauts iebraukt Bulgārijā, ierodoties no trešajām valstīm (izņemot iepriekšminētās) ieskaitot Ziemeļmaķedoniju, Serbiju, Albāniju, Kosovu, Bosniju un Hercegovinu, Melnkalni, Moldovu, Izraēlu un Kuveitu atļauts ieceļot Bulgārijas teritorijā tikai pēc tam, kad tiek uzrādīts negatīvs COVID-19 testa rezultāts. Pārbaude nedrīkst būt vecāka par 72 stundām.

Testa rezultātus saturošajā dokumentā jābūt norādītai sekojošai informācijai:

 • personas vārdam un uzvārdam, kas atbilst personu apliecinošos dokumentos norādītajiem datiem;
 • pārbaudi veikušās laboratorijas nosaukums, adrese un cita kontaktinformācija;
 • pārbaudes veikšanas datums;
 • pārbaudes metode, kas rakstīta ar latīņu burtiem (PCR), un;
 • negatīvs rezultāts, rakstīts ar latīņu burtiem (negatīvs).

Atbrīvojumi no COVID-19 testa

Bulgārijas pilsoņi un citu ES dalībvalstu, Lielbritānijas un Šengenas valstu pilsoņi (ieskaitot Sanmarīno, Andoru, Monako un Vatikānu):

 • personām, kas ceļo ar savu dzīvesbiedru saistītu humānu apsvērumu dēļ, vai personas, kas faktiski dzīvo kopā ar viņiem, ir pirmās vai otrās pakāpes radinieki;
 • tirdzniecības, ekonomisko un investīciju darbību pārstāvji un personas, kas tieši iesaistītas Bulgārijas Republikas stratēģiskās un kritiskās infrastruktūras būvēšanā, uzturēšanā, ekspluatācijā un drošības nodrošināšanā, īstenojot projektus, kas sertificēti saskaņā ar Investīciju veicināšanas likumu, kā arī personas, kas iesaistītas potenciālo investoru projektu analīzē un citas darbības, kas saistītas ar valsts ekonomiku, ko apliecina ar ekonomikas ministra vai cita par attiecīgo darbību atbildīga ministra;
 • personas, kas iesaistītas kuģu būvē un kuģu remontā;
 • starptautiskajos kravas un pasažieru autopārvadājumos iesaistītie autovadītāji;
 • kuģu apkalpes komandu locekļi, kas ir Bulgārijas pilsoņi;
 • medicīnas darbinieki, medicīnas zinātnieki un sociālie darbinieki, ja ceļojuma mērķis ir saistīts ar profesionālo darbu;
 • darbinieki, kuri iesaistīti medicīnisku produktu, iekārtu, aprīkojuma kā arī individuālo aizsardzības līdzekļu piegādē, uzstādīšanā un apkalpošanā;
 • ārvalstu amatpersonas (valdību vadītāji utt.) un to delegāciju locekļi, kā arī diplomāti, ārvalstu pārstāvniecību administratīvais un tehniskais personāls, starptautisko organizāciju ierēdņi, militārpersonas un humānās palīdzības darbinieki un šo personu ģimenes locekļi, ja tiek veikti dienesta pienākumi;
 • valsts pārvaldes darbinieku īstermiņa komandējumi uz ārzemēm, veicot darba pienākumus;
 • lidaparātu apkalpes locekļi, kas veic lidojumus uz/no Bulgārijas publiskajām lidostām, un personas, kas nodarbojas ar gaisa kuģu tehnisko apkopi;
 • personas, kas šķērso Bulgārijas teritoriju tranzītā.

Bulgārijas pilsoņiem un personām ar pastāvīgo un ilgtermiņa uzturēšanās statusu Bulgārijas Republikas teritorijā, un viņu ģimenes locekļiem, kuri neuzrāda negatīvu COVID-19 testu, kas ir ne vecāks par 72 stundām, jāievēro 14 dienu karantīnas prasība. Karantīna jāpavada mājās vai citā apmešanās vietā.

Atcelta prasība, ka ārvalstu transportlīdzekļu vadītājiem Bulgārijas teritorija jāpamet 24 stundu laikā, kas tiek skaitīts no brīža, kad transportlīdzeklis iebrauc valstī. Sīkāka informācija angļu valodā pieejama šeit.

Atcelta 22. maijā ieviestā prasība par veselības deklarācijas aizpildīšanu.

Gadījumos, ja nav iespējams noslēgt tranzīta pārvadājumu, jo kaimiņvalstī noteikts braukšanas ierobežojums, transportlīdzekļa vadītājam jāseko kompetento iestāžu norādījumiem. Kompetentās iestādes pārstāvis norādīs vietu, kurā jānovieto transportlīdzeklis un jāuzturas autovadītājam līdz brīdim, kad varēs pamest Bulgārijas teritoriju.

30. martā Covid-19 izplatības dēļ slēgts robežšķērsošanas punkts starp Bulgāriju un Grieķiju “Zlatograd – Thermes”.

Iekštelpās sejas masku lietošana ir obligāta. Tiek rekomendēts lietot sejas maskas arī sociāla kontakta gadījumos, tai skaitā atrodoties ārpus telpām.

14. aprīlī Bulgārijas autoceļu infrastruktūras aģentūra uz laiku atsaukusi brīvdienu braukšanas ierobežojumus kravu transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 12 tonnām.

Bulgārijā atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Bulgārijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 05.08.

Čehija: no 15. jūnija, pamatojoties uz epidemioloģiskās situācijas novērtējumu, ES un Šengenas zonas valstis tiek sadalītas trīs grupās pēc COVID-19 riska līmeņa – zema (zaļš), vidēja (oranžs) un augsta (sarkans) riska.

Atjaunots valstu saraksts, atbilstoši riska kategorijām pieejams šeit.

Latvija ir iekļāvusi Čehiju “sarkanajā sarakstā”, t.i. - ceļotājiem no Čehijas Latvijā ir jāievēro 14 dienu karantīna.

Iebraukšanas aizliegumi un karantīnas prasības neattiecas uz personām, kuras nodarbinātas starptautisku pārvadājumu sektorā. Sīkāk skatīt šeit.

Visas robežšķērsošanas vietas ar Austriju, Vāciju, Poliju un Slovākiju ir atvērtas.

Balstoties uz Čehijas Republikā pieņemtiem COVID-19 apkarošanas pasākumiem un jaunieviestiem grozījumiem Čehijas autopārvadājumu likumā, no 2020. gada 1. jūlija ieceļojot Čehijā transportlīdzeklī jāatrodas sekojošiem dokumentiem:

 • starptautisko pārvadājumu darbinieka statusu apliecinošam dokumentam (angļu un čehu valodā);
 • transportlīdzekļa autovadītāja profesionālo kompetenci apstiprinošam dokumentam;
 • darba līgumam;
 • ES dalībvalstīs reģistrētiem uzņēmumiem – darba līguma tulkojumam čehu valodā.

No 18. maija tiek atjaunoti brīvdienu un svētku dienu braukšanas ierobežojumi kravu transportlīdzekļiem un to sastāviem ar pilnu masu virs 7,5 tonnām, kā arī kravu transportlīdzekļiem un specializētajiem transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 3,5 tonnām.

Čehijā atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Čehijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 05.08.

Dānija: no 1. augusta Dānijas Ārlietu ministrija neiesaka dāņiem ceļot vairs tikai uz 3 Eiropas valstīm - Bulgāriju, Rumāniju un Luksemburgu.

Dānijas Nacionālā veselības padome paziņoja, ka no augusta Dānijā spēkā rekomendācija valkāt sejas maskas sabiedriskajā transportā sastrēguma stundās, kad pasažieriem nav iespējams atrasties drošā attālumā vienam no otra.  Jūlija pēdējās dienās strauji palielinājās inficēto skaits.

Kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Dānijas transporta un loģistikas asociācija sagatavojusi rekomendācijas kravu pārvadātājiem, nosūtītājiem un saņēmējiem. Materiālu angļu valodā skatīt šeit.

Dānija noteikusi, ka zemāk uzskaitītie dokumenti, kuru derīguma termiņš beidzas laika posmā no 2020. gada 1. marta līdz 30. aprīlim, ir derīgi līdz 2020. gada 31. augustam:

 • autovadītāju apliecības (ar C1, C1/E, C, C/E, D1, D1/E, D un D/E kategorijām);
 • bīstamo kravu autovadītāju apliecības;
 • bīstamo kravu drošības konsultantu (padomnieku) sertifikāti.

Ieviestas atsevišķas atkāpes no bīstamo kravu pārvadājumu noteikumiem (ADR). Informācijas apkopojums pieejams Apvienoto Nāciju mājaslapā.

Dānijas valdība pagarinājusi atsevišķu autovadītāju dokumentu derīguma termiņu, veicot iekšzemes pārvadājumus.

Ja autovadītājam, veicot starptautisko kravu pārvadājumu, beidzies vadītāja apliecības derīguma termiņš tiek rekomendēts uzrādīt “Starptautisko pārvadājuma darbinieka sertifikātu” (pielikums nr.3) atbilstoši Eiropas Komisijas norādēm par zaļajiem koridoriem.

 

Papildināts 05.08.

Francija: no 15. jūnija Francija atver robežas Šengenas valstu pilsoņiem, balstoties uz iebraukšanas prasību savstarpīgumu. No 31. jūlija iebraucot Latvijā no Francijas ir jāievēro pašizolācija.

10. jūlijā noslēgts valstī izsludinātais ārkārtas stāvoklis.

No 1. jūlija tiek atļauta iebraukšana trešo valstu pilsoņiem (ārpus ES un Šengenas zonas) atkarībā no sanitārās situācijas attiecīgajās valstīs.

Sejas maskas ir obligātas visās publiskās vietās / iekštelpās / sabiedriskajā transportā. Par sejas maskas nevalkāšanu var tikt piemērots naudas sods 139 EUR apmērā.

Francijas atbildīgās iestādes pieņēmušas lēmumu nepagarināt braukšanas ierobežojumu atsaukumu. Turpmāk, veicot kravu pārvadājumus Francijā, jāievēro braukšanas ierobežoju prasības Francijā.

Francijas atbildīgās iestādes pieņēmušas lēmumu nepagarināt atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti. Turpmāk, veicot kravu pārvadājumus Francijā, jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības.

Francijā atļauti pārvadājumi vienlaicīgi diviem (bet ne trīs) transportlīdzekļu vadītājiem. Starp autovadītājiem jāietur vismaz viena metra distance.

Autopārvadātājiem nav pienākuma no klienta saņemt deklarāciju, kas apliecina, ka viņu (autopārvadātāju) darbu nevar atlikt.

 

Papildināts 05.08.

Grieķija: no 15. jūnija Grieķija atver robežas un bez būtiska iemesla valstī atļauts ieceļot personām no:

 • Austrālijas, Austrijas, Bulgārijas, Čehijas, Ķīnas, Horvātijas, Kipras, Dānijas, Igaunijas, Vācijas, Ungārijas, Izraēlas, Japānas, Latvijas, Libānas, Lietuvas, Maltas, Melnkalnes, Jaunzēlandes, Norvēģijas, Slovākijas, Slovēnijas, Dienvidkorejas, Šveices un Somijas.

Atvērtas visas sauszemes robežas, izņemot robežu ar Turciju.

Līdz 31. augustam tiek pagarināts aizliegums avio un jūras satiksmei ar Turciju, Albāniju un Ziemeļmaķedoniju.

Līdz 15. augustam tiek pagarinātas aizliegums ieceļot trešo valstu pilsoņiem (ne-ES pilsoņiem). Izņēmums 12 valstis: Austrālija, Kanāda, Gruzija, Japāna, Maroka, Jaunzēlande, Ruanda, Dienvidkoreja, Taizeme, Tunisija, Urugvaja, AAE.

Ieceļojot caur Promachona (Grieķijas-Bulgārijas) sauszemes robežu jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests, kas ir ne senāks kā 72h. Jābūt nodrošinātam testa tulkojumam.

Ieceļojot ar aviosatiksmi no Bulgārijas, Rumānijas un AAR jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests, kas ir ne senāks kā 72h. Testa rezultātiem jābūt angļu valodā, un tajā jābūt ceļotāja vārdam un pases / valsts identifikācijas numuram.

Robežšķērsošana tiek atļauta tikai tām personām, kuras var uzrādīt negatīvus COVID-19 testa rezultātus. Testam jābūt angļu valodā un jāietver personas vārds, uzvārds personu apliecinoša dokumenta numurs/personas kods.

Laboratorijai, kura veikusi testu jābūt:

 • Nacionālajai laboratorijai;
 • Nacionālajai sabiedrības veselības laboratorijai, vai;
 • Privātai laboratorijai, kuru akreditējušas attiecīgās valsts iestādes.

Testa rezultāti, kas neatbilst iepriekšminētajiem kritērijiem, netiks pieņemti. Sertifikātu viltošanu sodāma atbilstoši Grieķijas likumiem.

Visiem ceļotājiem, no 1. jūlija līdz 31. augustam, vismaz 24 h pirms ieceļošanas Grieķijā jāaizpilda un jāiesniedz tiešsaistes pasažieru lokācijas veidlapa (PLF).

Sīkāka informācija angļu valodā pieejama šeit.

Tiek veikta pasu un muitas kontrole, un tiek pārbaudīts katras personas unikālais ātrās reaģēšanas (QR) kods. QR kods jāuzrāda mobilā tālruņa ekrānā vai drukātā formā. Balstoties uz piešķirto kodu personas tiek novirzītas padziļinātai kontrolei, vai tiek piešķirta automātiska atļauja turpināt ceļojumu uz galamērķi Grieķijā.

Atbildīgie dienesti sniedz informāciju par rīcību gadījumos, ja ceļojuma laikā parādās elpceļu infekcijas simptomi (nekavējoties jāsazinās ar Nacionālās sabiedrības veselības organizācijas (EODY) Operāciju centru).

Ja iebraucot Grieķijā plānojat veikt apstāšanos vairākās vietās, jāsniedz informācija par nākamo 7 dienu ceļojuma plāniem (galamērķis utt.).

Ceļotājiem, kuriem ierašanās brīdī konstatēti pozitīvi Covid-19 testa rezultāti jāveic pašizolācija ceļojuma galamērķī, kas norādīta Pasažieru lokācijas veidlapā (PLF).

8. jūlijā Grieķijas Iedzīvotāju aizsardzības ministrija veica grozījumus normatīvajos aktos, tādejādi nosakot, ka tiešsaistes pasažieru lokācijas veidlapa jāaizpilda arī starptautiskos pārvadājumos iesaistītiem darbiniekiem, tai skaitā transportlīdzekļu autovadītājiem.

Ierodoties Grieķijā autovadītājiem jāiesniedz pienācīgi aizpildīta veidlapa un jāsaņem QR kods. Lokācijas veidlapā iekļauta speciāla, autovadītājiem paredzēta izvēles rūtiņa, kas sniedz iespēju veidlapu iesniegt pirms ierašanās datuma, neprecizējot konkrētu laiku.

Par pasažieru lokācijas veidlapas neaizpildīšanu var tikt piemērots naudas sods 500 EUR apmērā.

Iebraucējiem jāievēro visi profilaktiskie higiēnas pasākumi (masku lietošana un fiziska / sociāla distancēšanās). Maskas vai sejas aizsegi ir obligāti izmantojami sabiedriskajā transportā, taksometros, liftos, slimnīcās, klīnikās un diagnostikas centros. Maskas ieteicams lietot lielveikalos, matu kopšanas salonos un citās slēgtās telpās.

Par pārkāpumiem paredzēts sods 150 EUR apmērā.

28. maijā Grieķijas atbildīgā institūcija informēja, ka atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiks pagarinātas pēc 31. maija. Sākot ar 1. jūniju, veicot kravu pārvadājumus, Grieķijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 07.07.

Gruzija: stabilizējoties epidemioloģiskai situācijai, tiek atviegloti ierobežojumi ārvalstu pilsoņu ieceļošanai.

No 16. jūnija kravas transportlīdzekļu autovadītājiem, kuri veic starptautiskus kravu pārvadājumus, izvirzītas jaunas prasības:

 • pirms iebraukšanas Gruzijā tiek mērīta autovadītāja ķermeņa temperatūras;
 • paaugstinātas ķermeņa temperatūras gadījumā robežšķērsošana tiks atteikta;
 • ārvalstu autovadītājiem nav atļauts uzturēties Gruzijā ilgāk par septiņām dienām, izņemot gadījumus, kad Gruzijā jāiekrauj krava, kura paredzēta atgriešanās braucienam vai turpmākais pārvadājums tiek veikts, izmantojot prāmju satiksmi;
 • citos gadījumos Gruzija jāpamet 96 stundu laikā pēc iebraukšanas valstī;
 • ja ārvalstu autovadītājs atrodas Gruzijā 72 stundas pēc iebraukšanas valstī, atkārtoti jāveic veselības stāvokļa kontrole vietējās veselības institūcijās.

Augstāk minētās prasības netiek attiecināts, ja transportlīdzeklis šķērso Gruziju tranzītā.

Par nosacījumu pārkāpumiem paredzēts administratīvais sods. Tālrunis uzziņām: (+995) 032 2 36 55 01.

 

Papildināts 06.08.

Horvātija: no 1. jūlija ieceļošanas ierobežojumi un pašizolācijas prasības neattiecas uz ES un Šengenas līguma dalībvalstu pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kā arī trešo valstu pilsoņiem ar ilgtermiņa rezidences atļaujām.

Personām, kuras ieceļo no trešajām valstīm obligāti jāievēro 14 dienu karantīna un pašizolācija.

Sīkāka informācija pieejama šeit.

Lai paātrinātu robežas šķērsošanas procedūras, Horvātijas robežsardze ārvalstniekiem iesaka iepriekš aizpildīt ieceļošanas pieteikumu internetā: https://entercroatia.mup.hr/Edit.

No 10. jūnija atvērtas jūras robežas.

Transporta sektora darbinieku kustība netiek ierobežota.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Horvātijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 29.07.

Igaunija: no 15. maija saskaņā ar Igaunijas, Lietuvas un Latvijas premjerministru vienošanos atvērtas robežas kustībai Baltijas valstu ietvaros. Tas nozīmē, ka iebraucējiem no Latvijas un Lietuvas vairs nebūs prasības ievērot 14 dienu karantīnu.

No 1. jūnija Igaunijā atļauts iebraukt Šengenas zonas zema epidēmijas riska valstu pilsoņiem (mazāk nekā 15 COVID-19 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju) un pastāvīgajiem iedzīvotājiem.

No 15. jūnija Baltijas valstu pilsoņi var ieceļot arī Somijā bez karantīnas ievērošanas.

Netiek atjaunoti kruīza kuģu braucieni maršrutā Tallina–Stokholma.

 

Papildināts 29.07.

Īrija: 21. jūlijā Īrijas valdība lēma par 15 valstu – Maltas, Somijas, Norvēģijas, Itālijas, Ungārijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Kipras, Slovākijas, Grieķijas, Grenlandes, Gibraltāra, Monako, Sanmarīno - iekļaušanu “zaļajā sarakstā”, līdz ar to, ierodoties Īrijā no šīm valstīm, nav jāievēro 14 dienu pašizolācija. Ikvienam, ierodoties Īrijā, vēl arvien ir jāaizpilda pasažieru lokācijas forma (Public Health Passenger Locator Form).

Sarakstu atjaunos ik pēc 2 nedēļām, bet tā ieviešana neskar politiku attiecībā uz ceļošanu no Ziemeļīrijas –  14 dienu pašizolācija nav jāievēro arī turpmāk.

13. jūlijā Īrijā stājās spēkā likums, kas paredz obligātu sejas masku valkāšanu sabiedriskajā transportā. Par šo noteikumu neievērošanu var tikt piemērots naudas sods līdz 2500 EUR un/vai brīvības atņemšana līdz 6 mēnešiem.

No 20. jūlija obligāta sejas masku valkāšana arī tirdzniecības vietās.

Pašreizējie ierobežojumi paliek spēkā līdz 10. augustam, kad tie tiks pārskatīti.

 

Papildināts 05.08.

Itālija: ārkārtas stāvoklis pagarināts līdz 15. oktobrim.

Saskaņā ar Itālijas normatīvajiem aktiem no 3. jūnija atļauta iebraukšana no sekojošām valstīm:

 • Eiropas Savienības dalībvalstīm;
 • Šengenas līguma dalībvalstīm (valstis, kas nav ES dalībvalstis) – Islande, Lihtenšteina, Norvēģija, Šveice;
 • Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā Karalistes;
 • Andoras, Monako;
 • Sanmarīno Republikas un Vatikāna Pilsētvalsts.

Itālijas premjerministrs izsludināja jauno likumu 17. maija DPCM.

Sekojošas likuma prasības tiek atceltas:

 • Pašdeklarācijas aizpildīšanas prasība;
 • Kompetento veselības organizāciju informēšanu par iebraukšanu Itālijā;
 • Kravu pārvadātājiem jāpamet Itālijas teritorija 72 stundu laikā no iebraukšanas brīža;
 • Tranzīta pārvadājums jāveic 24 stundu laikā.

9. jūlijā Itālija aizliedza iebraukšanu no 13 valstīm, kuras tā uzskata par augsta riska valstīm - Armēnija, Bahreina, Bangladeša, Bosnija, Brazīlija, Čīle, Dominikānas Republika, Kuveita, Ziemeļmaķedonija, Moldova, Omāna, Panama un Peru.

16. jūlijā Itālija papildus aizliedza iebraukšanu no Serbijas, Kosovas un Melnkalnes. Aizliegums visām 16 valstīm spēkā līdz 31.07.

Līdz 31. jūlijam personām, kas pēdējo 14 dienu laikā uzturējušās vai tranzītā šķērsojušas Bulgāriju un/vai Rumāniju, ierodoties Itālijā tiek noteikta 14 dienu karantīna.

Atgādinām, ka uz nenoteiktu laiku atcelti brīvdienu braukšanas ierobežojumi kravu transportlīdzekļiem, kas veic starptautiskus pārvadājumus.

Itālijas atbildīgās iestādes nav sniegušas oficiālu informāciju par brīvdienu braukšanas ierobežojumi atkārtotu spēkā stāšanos, taču saņemta informācija, ka iepriekšējās nedēļās pārvadātāji tikuši sodīti par starptautisko pārvadājumu veikšanu brīvdienās.

Tuvākie datumi, kad Itālijā ir spēkā braukšanas aizliegumi (teorētiski tie būtu jāpiemēro tikai iekšzemes pārvadājumiem) ir:

 • piektdien, 7. augustā, 16: 00–22:00
 • sestdien, 8. augustā, 08: 00–22:00
 • svētdien, 9. augustā, 07: 00–22:00
 • piektdien, 14. augustā, 16: 00–22:00
 • sestdien, 15. augustā, 07: 00–22:00
 • svētdien, 16. augustā, 07: 00–22:00

Covid-19 vīrusa izplatības kontekstā no š.g. 1. jūlija līdz 30. septembrim Euro 3 un Euro 4 kravas transportlīdzekļi, kuru pilna masa pārsniedz 3,5 tonnas, drīkst turpināt izmantot Frejus ceļa tuneli (starp Modane Francijā un Bardonecchia Itālijā), ja attiecīgā transportlīdzekļa īpašnieks var apliecināt, ka tā nomaiņa pret videi draudzīgāku Euro 5 un Euro 6 klases transportlīdzekli kavēšanās ir tiešā veidā saistīta ar vīrusa izraisītajiem ārkārtas apstākļiem. Tādā gadījumā jāaizpilda deklarācija.

 

Papildināts 30.07.

Kazahstāna: kravas autotransporta kustība pāri Kazahstānas robežām ir atļauta bez ierobežojumiem.

Aizliegti pasažieru pārvadājumi ar autotransportu (iebraukšana un izbraukšana). Liegta privātpersonu ieceļošana valstī.

17. aprīlī Kazahstānā stājās spēkā grozījumi normatīvajos aktos, nosakot, ka līdz 2020. gada 1. novembrim Latvijas Republikas valstspiederīgajām personām tiek atcelts bezvīzu režīms.

27. aprīlī saņemta informācija, ka, balstoties uz Kazahstānas Republikas ārlietu ministrijas sēdes protokolu, Kazahstānas valdības rīkojuma No.220 prasības par bezvīzu režīma atcelšanu starptautisko kravu pārvadājumos iesaistītiem vadītājiem, kas veic pārvadājumus uz Kazahstānu, vai šķērso Kazahstānu tranzītā, līdz 2020. gada 1. jūnijam netiek piemērotas.

Sīkāka informācija pieejama ATD mājaslapas sadaļā “informācija par valstīm”.

Kazahstānā stājas spēkā Rīkojums No. 28, nosakot, ka Kazahstānas atbildīgajām iestādēm telefoniski jākontrolē ārvalstu kravu transportlīdzekļu vadītāju veselības stāvoklis gadījumos, kad autovadītājs pārvadājumu veicis Kazahstānas teritorijā. Lūdzam ņemt vērā iepriekš minēto un atbildēt uz Kazahstānas atbildīgo iestāžu telefoniski uzdotajiem jautājumiem par veselības stāvokli.

SVARĪGI: 26. martā saņemta informācija no Kazahstānas industrijas un infrastruktūras attīstības ministrijas informāciju, ka Latvijas Republikā reģistrētiem pārvadātājiem atļauts iebraukt un veikt kravu pārvadājumus Kazahstānas teritorijā. Kazahstāna oficiāli publicējusi informāciju, norādot, ka kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Kazahstānas atbildīgās iestādes sagatavojušas vadlīnijas angļu un krievu valodā transportlīdzekļu vadītājiem par veicamajiem profilakses pasākumiem saistībā ar Covid-19 izplatību. 

Starptautiskiem pārvadājumiem atvērto un slēgto robežkontroles punktu saraksts.

Aktuālā informācija par karantīnas nosacījumiem Kazahstānas apgabalos un pilsētās pieejama: https://online.zakon.kz/Document/?doc_id=34591808#pos=20;-60.

Informatīvie uzziņas tālruņi Kazahstānā pieejami šeit.

 

Papildināts 06.08.

Kirgizstāna: no 17. marta uz nenoteiktu laiku Kirgizstānā aizliegts ieceļot visiem ārvalstu pilsoņiem. Ieceļošanas aizliegums neattiecas uz kravu pārvadātājiem un diplomātiskā korpusa pārstāvjiem.

Ieviests stingrāks režīms Biškekā un Čui apgabalā, ierobežota sabiedriskā transporta kustība un ierobežots kafejnīcu, restorānu, ēdināšanas punktu un lielveikalu darba laiks.

20. maijā Kirgizstānas Republikā stājas spēkā jauns algoritms COVID-19 izplatības novēršanai kravu autopārvadājumu sfērā.

Papildus noteiktas prasības transportlīdzekļa autovadītāja tālrunī uzstādīt aplikāciju “Stop Covid-19” mobilo aplikāciju, kā arī transportlīdzekļa eskortēšana līdz izkraušanas vietai. Autovadītājam pirms iebraukšanas Kirgizstānā jāaizpilda anketa, kurā tiek norādītas visas apstāšanās vietas.

Kirgizstānā aizliegts ieceļot arī ārvalstniekiem, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Kirgizstānā, kā arī ārvalstniekiem – Kirgizstānas pilsoņu ģimenes locekļiem.

Aizlieta pārvietošanās starp valsts reģioniem un pilsētām.

Kirgizstānas ekonomikas ministrija izplatījusi informatīvu materiālu krievu valodā par veiktajiem pasākumiem kravu pārvadājumu jomā Covid-19 izplatības laikā.

Materiālā ietverta informācija par robežkontroles punktu darbību izvirzītajām prasībām to šķērsošanai u.c.

 

Papildināts 17.06.

Kosova: atvērta lielākā daļa Kosovas sauszemes robeža. Atcelta prasība ieceļotājiem uzrādīt negatīvu Covid-19 testu un septiņu dienu pašizolācija. Robežšķērsošanas vietās tiek veikta veselības pārbaude, jāievēro aizsardzības pasākumi. Jūnijā plānots atjaunot starptautisko aviosatiksmi.

 

Papildināts 13.07.

Krievija: 27. martā stājas spēkā Rīkojums No. 763-p, nosakot, ka, sākot ar 2020. gada 30. martu, uz laiku ierobežota kustība Krievijas Federācijas robežkontroles un jauktajos robežkontroles punktos autotransportam, dzelzceļa satiksmei, gājējiem, upju transportam. Slēgta arī Krievijas un Baltkrievijas robežu sauszemes daļa.

Augstāk minētie ierobežojumi nav attiecināmi uz starptautisko kravu pārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem (Rīkojuma No. 635-p 2. paragrāfs).

25. martā stājas spēkā Rīkojums No. 730-p, ar kuru groza Rīkojumu No. 635-p, nosakot izņēmumus ārvalstu pilsoņu iebraukšanai Krievijas Federācijā.

Starptautisko autopārvadājumu veicējiem jālieto individuālie aizsardzības līdzekļi (cimdi, sejas maskas).

29. aprīlī Krievijas valdība ar Rīkojumu Nr. 1170 pagarināja robežu slēgšanas periodu uz nenoteiktu laiku. Tādējādi Krievijas robeža (tostarp ar Baltkrieviju) būs slēgta līdz brīdim, kad epidemioloģiskā situācija valstī būs normalizējusies. Uz starptautiskajiem kravu pārvadājumiem šie noteikumi neattiecas.

No 21. jūnija ir nedaudz mīkstināti nosacījumi iekšējai ceļošanai, piemēram, Krasnodaras reģionā vairs nav prasības ievērot 14 dienu pašizolācijas periodu. Maskavā iepriekšnoteiktie ierobežojumi saglabāsies vismaz līdz jūlija vidum. Visā Krievijas teritorijā saglabājas prasība izmantot sejas maskas.

Krievijas ekonomikas ilgtspējības un attīstības valsts komisijas sanāksmē tika nolemts īslaicīgi (90 kalendāro dienu periodā) atļaut izmantot borta ierīces, ar kurām tiek veikti maksājumus Platon elektroniskajā autoceļu nodevas apmaksas sistēmā gadījumos, ja beidzies ierīces verifikācijas periods.

Krievijas valdība 26. martā atcēla pavasara braukšanas ierobežojumu ieviešanu kravas transportlīdzekļiem uz reģionālajiem un vietējās nozīmes autoceļiem 2020. gadā. Sīkāka informācija pieejama šeit.

 

Papildināts 05.08.

Lielbritānija: sākot ar 28. jūliju ceļotājiem, kas Apvienotajā Karalistē iebrauc no Latvijas, nav jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Valstu saraksts tiek regulāri atjaunots un var mainīties.

14 dienu pašizolācijas prasības netiek attiecinātas uz:

 • neskatoties uz to, ka karantīnas prasības netiek attiecinātas uz kravas transportlīdzekļu un autobusu vadītājiem, Lielbritānijā noteikta prasība, ka pirms iebraukšanas valstī visām personām (tai skaitā autovadītājiem) jāaizpilda tiešsaistes lokācijas veidlapa, kurā jānorāda kontaktinformācija, kā arī dati par veicamo braucienu. Autovadītāji var aizpildīt veidlapu ne ātrāk kā 48 stundas pirms iebraukšanas Lielbritānijā. Lielbritānijas varas iestādes norāda, ka tiek veikti pasākumi, lai uzlabotu veidlapas aizpildīšanu, it sevišķi tas attiecināms uz pārvadātājiem, kas vienas nedēļas laikā vairākas reizes dodas uz un no Lielbritānijas. Uz robežas jāuzrāda aizpildītas lokācijas veidlapas digitālā versija vai arī drukāta versija. Oficiālas vadlīnijas pieejamas šeit;

Lokācijas forma izveidota, lai to varētu aizpildīt visi ceļotāji, ne tikai transporta sektora darbinieki. Neskatoties uz to, ka 14 dienu pašizolācijas prasības netiek attiecinātas uz kravu transportlīdzekļu un autobusu autovadītājiem, pirms iebraukšanas Lielbritānijā, šīm personām jāaizpilda tiešsaites lokācijas veidlapa pirms iebraukšanas valstī.

Gadījumā, ja ārvalstu autovadītājam, veicot kravu pārvadājumus Lielbritānijā, pasliktinās autovadītāja veselības stāvoklis, kompetentās iestādes rekomendē veikt sekojošas darbības:

 • ārkārtas gadījumā izsaukt ātro palīdzību;
 • jāievēro oficiālās vadlīnijas – jānodrošina pašizolācija. Autovadītāja darba devēja pienākums ir nodrošināt darbinieku ar atbilstošām telpām, lai varētu nodrošināt pašizolāciju;
 • ārvalstu pilsoņi var vērsties vēstniecībā;
 • izņēmumu gadījumos iespējams nodrošināt telpas Londonas izolācijas centrā.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti, veicot starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, netiek pagarinātas. Veicot kravu pārvadājumus, Lielbritānijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

Londonā tiek atjaunota LEZ, ULEZ un sastrēgumu maksas iekasēšana. Transportlīdzekļiem, kas iebrauc šajās zonās, jāatbilst reģistrācijas un apmaksas prasībām. Katrai sistēmai ir atsevišķa reģistrācijas un apmaksas kārtība. No 22. jūnija sastrēgumu maksas dienas likme tiek īslaicīgi paaugstināta līdz £15.

2020. gada 28. jūnijā Lielbritānijas valdība paziņo, ka laikposmā no 2020. gada 1. augusta līdz 2021. gada 31. jūlijam tiek atcelta Kravas transportlīdzekļu autoceļu lietošanas maksa, kas jāveic transportlīdzekļiem, kuru pilna masa ir vismaz 12 tonnas.

Ārvalstu pārvadātājiem no 2020. gada 1. augusta līdz 2021. gada 31. jūlijam autoceļu lietošanas maksa netiks piemērota. Atbrīvojums attiecas kā uz Lielbritānijā, tā arī ārvalstīs reģistrētiem kravu transportlīdzekļiem.

Ārvalstu pārvadātāji, kuri jau samaksājuši nodevu par veselu gadu, ar sava lietotāja konta starpniecību var pieprasīt atmaksu par laikposmu no 2020. gada 1. augusta līdz 2021. gada 31. jūlijam.

Sīkāka informācija pieejama: https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/895351/New_Clause_HGV_road_user_levy_EN.pdf

No 24. jūlija obligāta ir sejas masku valkāšana veikalos un lielveikalos un sabiedriskajā transportā, savukārt no 8.augusta šis nosacījums attieksies arī, apmeklējot muzejus, galerijas un citas sabiedriskās vietas un pasākumus iekštelpās. Tiek atcelti arī plānoti lielāki sporta pasākumi. Operatīvi tiek ieviesti vietēja mēroga pilna spektra ierobežojošie pasākumi pilsētas vai pilsētu rajonos, kurās ir vērojami lokāli slimības uzliesmojumi.

 

Papildināts 05.08.

Lietuva: no 1. augustā tiek atjaunota prasība par obligātu sejas masku valkāšanu iekštelpās, tai skaitā tirdzniecības vietās, sabiedriskajā transportā nu masu pasākumos. No 1. augusta līdz 15. augustam slēgtās telpās rīkojamo pasākumu dalībnieku skaits palielināts līdz 500.

No 1. jūnija atcelti visi robežkontroles pasākumi kravu un pasažieru kustībai uz Latvijas – Lietuvas robežas.

Valstu saraksts, uz kurām attiecināmas Lietuvas pašizolācijas prasības pieejams šeit, to starpā Zviedrija, Krievija un Baltkrievija. Saraksts tiek atjaunots reizi divās nedēļās.

Lietuvā ieviestas jaunas pašizolācijas prasības nepilsoņiem.
Personām, kas nav Lietuvas pilsoņi ierodoties no valstīm, kuras ir ārpus Eiropas Ekonomikas zonas, kā arī nav Šveices Konfederācija, Lielbritānija un Ziemeļīrija ir jāievēro 14 dienu pašizolācija, izņemot:

 • personas ar imunitāti un privilēģijām saskaņā ar 1961. gada Vīnes konvenciju par diplomātiskajām attiecībām;
 • personas ar imunitāti un privilēģijām, kas noteiktas 1963. gada Vīnes konvencijā par konsulārajām attiecībām, kā arī citos normatīvajos aktos noteiktos gadījumos. Izņēmums paredzēts arī personu pavadošajiem ģimenes locekļiem un apkalpojošajam personālam;
 • oficiālo delegāciju locekļiem;
 • NATO militārajās vienībās dienējošajam personālam un ģimenes locekļiem;
 • tranzīta pārvadājumus apkalpojošo  (no Krievijas Federācijas teritorijas uz Krievijas Federācijas Kaļiņingradas apgabalu) vilcienu apkalpes locekļus, atbilstoši vienkāršotai tranzīta procedūrai;
 • Personas, kas Lietuvu šķērso tranzītā.

Transportlīdzekļu vadītājiem,  un apkalpes locekļiem, kas nav Lietuvas pilsoņi un kuri veic starptautiskus komercpārvadājumus, ar visa veida transportlīdzekļiem, atrodoties Lietuvā obligāti jāievēro pašizolācija līdz brīdim, kad persona izbrauc no valsts, bet ne ilgāk kā 14 dienas.

24 stundu laikā, kuru uzskaite tiek uzsākta pēc iebraukšanas Lietuvā, visiem ārvalstu pilsoņiem jāreģistrējas Nacionālā sabiedrības veselības centra uzturētajā elektroniskajā reģistrā.

29. jūnijā ieviestas 14 dienu karantīnas prasības personām, kuras ierodas Lietuvā no 50 valstīm, kurās konstatēta plaša COVID-19 izplatība, to starpā Zviedrijas, Krievijas un Baltkrievijas. Saraksts tiek atjaunots reizi divās nedēļās.

Pašizolācijas prasības neattiecas uz transportlīdzekļu vadītājiem, kuri veic starptautiskus kravu pārvadājumus.

Par visvairāk COVID - 19 skartajām valstīm uzskata tās valstis, kurās pēdējo divu nedēļu laikā ziņots par vairāk nekā 25 jauniem saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem. Ceļotājiem no valstīm, kurās konstatēti no 15 līdz 25 inficēšanās gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, ieteicams 14 dienas pavadīt pašizolācijā.

Preču tranzīta pārvadājumi ir atļauti.

Ja transportlīdzekļa apkalpei, kas nodarbojas ar starptautiskiem komercpārvadājumiem tiek konstatēti saslimšanas simptomi, iebraukšanas Lietuvas Republikā ir aizliegta, izņemot gadījumus, kad apkalpes locekļi ir Lietuvas, Latvijas, vai Igaunijas pilsoņi, vai personas, kurām piešķirta uzturēšanās atļauja kādā no Baltijas valstīm.

Līdz 16. jūlijam slēgtas ES ārējās robežas. Lietuvā, no trešajām valstī atļauts iebraukt:

 • Starptautiskos komercpārvadājumos iesaistīto transportlīdzekļu apkalpes locekļiem, kas strādā Lietuvā, vai ārvalstīs reģistrētos uzņēmumos.
 • EEZ, Šveices Konfederācijas, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes pilsoņiem un personām, kas likumīgi uzturas iepriekšminētās valstīs, ja 14 dienu laikā COVID-19 saslimstības rādītāji nepārsniedz 25 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.
 • Ārvalstniekiem, uzturēšanās atļaujas Lietuvas Republikā turētājiem, un ārzemniekiem, kas ir ģimenes locekļi, piemēram, vecāki, adoptētāji, bērni, adoptētie bērni, Lietuvas Republikas pilsoņu laulātie un aizbildņi.
 • Lietuvas Republikas vīzas turētājiem.

No 17. jūnija līdz 16. jūlijam tiek pagarināta pagaidu iekšējo robežu kontrole, pārbaudot personas, kas ierodas Lietuvas lidostās; Klaipēdas jūras ostā tiek ierobežota vairāku robežšķērsošanas punktu pieejamība.

Kravu pārvadājumiem atvērti sekojoši robežkontroles punkti:

 • uz robežas ar Baltkrieviju atvērti: Medininkų–Kamenyj Logo, Šalčininkai–Benekainiai, Raigardas–Privalka;
 • uz robežas ar Krievijas Federāciju atvērti: Kybartų–Černyševskojės, Panemunės–Sovetsko.

 

Papildināts 30.07.

Luksemburga: Eiropas Savienības, Apvienotās Karalistes un Šengenas valstu pilsoņi un to ģimenes locekļi var brīvi ieceļot Luksemburgā. Luksemburgā ir atļauts brīvi ieceļot arī trešo valstu pilsoņiem no: Alžīrijas, Austrālijas, Dienvidkorejas, Gruzijas, Japānas, Jaunzēlandes, Kanādas, Ķīnas, Marokas, Ruandas, Taizemes, Tunisijas un Urugvajas.

Pārējo trešo valstu pilsoņiem ir pagarināts pagaidu aizliegums iebraukt Luksemburgā līdz š.g. 15. septembrim, izņemot vairāku kategoriju iedzīvotājus:

 • ar uzturēšanās atļauju;
 • ES valsts vai Šengenas vīza;
 • medicīnas personāls, sezonas darbinieki lauksaimniecības sektorā;
 • transporta nozarē nodarbinātie;
 • diplomāti un starptautisko organizāciju darbinieki;
 • pasažieri tranzītā;
 • jūrnieki;
 • studenti u.c.

Kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Ieviestas atsevišķas atkāpes no bīstamo kravu pārvadājumu noteikumiem (ADR). Informācijas apkopojums pieejams Apvienoto Nāciju mājaslapā.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Luksemburgā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

Luksemburgā nav noteiktas braukšanas ierobežojumu atkāpes.

Slēgtās publiskās vietās – sabiedriskajā transportā, veikalos, kultūras un atpūtas pasākumos, bankās, pastā - maskas vai mutes un deguna aizsegi ir obligāti ikvienam vecumā no sešiem gadiem. Kopš 18.07. maskas vai mutes un deguna aizsegi ir obligāti jebkurā vietā, kur pulcējas vairāk nekā 20 cilvēki, arī privātos pasākumos.

Luksemburga ir Latvijas SPKC “sarkanajā sarakstā”.

 

Papildināts 05.08.

Malta: no 1. jūlijā atvērtas robežas ar sekojošām valstīm:

 • Austrijas, Čehijas, Dānijas, Francijas (izņemot Ile-de-France), Grieķijas, Horvātijas, Igaunijas, Islandes, Itālijas (izņemot Emīlijas-Romanjas, Lobardijas un Pjemontes reģionus),  Kipras, Latvijas, Lietuvas, Luksemburgas, Norvēģijas, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Somijas, Spānijas (izņemot Madridi, Katalonijas reģionu, Castilla-LaMancha, Kastīliju un Leonu), Šveices, Ungārijas, Vācijas.

Ierodoties Maltā, ceļotājiem jāparaksta deklarācija apliecinot, ka pēdējās 30 dienas pavadītas valstī, kas iekļautas “COVID-19 drošo valstu  sarakstā” (ārpus ES -  Islande, Izraēla, Norvēģija un Šveice).

Personām, kuras ierodas Maltā no sarakstā neiekļautajām valstīm, pašizolācijā jāpavada 14 dienas.

Obligāta sejas masku lietošana sabiedriskās vietās. No 22. maija, ievērojot distancēšanās nosacījumus, ir atvērti muzeji, bāri, kafejnīcas, ēdināšanas iestādes, veikali, frizētavas, u.c. Aizliegta publiska pulcēšanās un jebkāda veida masu pasākumi. Skolas ir slēgtas līdz mācību gada beigām.

RORO tipa prāmju satiksme un gaisa satiksme, kravu pārvadājumiem, tiek nodrošināta normālā režīmā.

Pārvadātājiem tiek lūgts uz Maltu nosūtīt tikai piekabes bez pavadošā personāla. Maltā atļauts ieceļot diviem transportlīdzekļa apkalpes locekļiem, taču viņi var tikt pakļauti karantīnas prasībām, kas ilgst 14 dienas.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Maltā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 16.03.

Maroka: no 15. marta plkst.20.00 (pēc Eiropas centrālā laika) Maroka slēdz savas gaisa, jūras un sauszemes robežas.

Starptautiskie kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 06.08.

Melnkalne: Starptautiskie pārvadājumi pa sauszemi, jūru un gaisu tiek nodrošināti ar valstīm no "zaļā saraksta":

Eiropas Savienības dalībvalstis (Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Igaunija, Somija) , Francija, Grieķija, Nīderlande, Horvātija, Īrija, Itālija, Kipra, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Ungārija, Malta, Vācija, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Spānija un Zviedrija) un Alžīrija, Andora, Azerbaidžāna, Barbadosa , Baltkrievija, Bruneja, Fidži, Filipīnas, Gruzija, Indonēzija, Islande, Jamaika, Japāna, Jordānija, Dienvidkoreja, Kambodža, Kanāda, Ķīna, Kuba, Lihtenšteina, Madagaskara, Malaizija, Maroka, Maurīcija, Maurīcija, Mongolija, Mozambika, Nikaragva, Norvēģija, Jaunzēlande, Papua-Jaungvineja, Paragvaja, Senegāla, Šveice, Tadžikistāna, Taizeme, Trinidāda un Tobago, Tunisija, Turcija, Apvienotie Arābu Emirāti, Lielbritānija, Ukraina, Urugvaja, Uzbekistāna, Vjetnama, Zambija un Zimbabve.

Bez ierobežojuma Melnkalnē atļauts ieceļot personām no:

Eiropas Savienības dalībvalstīm (Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Grieķija, Nīderlande, Horvātija, Īrija, Itālija, Kipra, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Ungārija, Malta, Vācija , Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Spānija un Zviedrija) un Alžīrija, Andora, Azerbaidžāna, Barbadosa, Baltkrievija, Bruneja, Fidži, Filipīnas, Gruzija, Indonēzija, Islande, Jamaika, Japāna, Jordānija, Dienvidkoreja, Kambodža, Kanāda, Ķīna, Kuba, Lihtenšteina, Madagaskara, Malaizija, Maroka, Maurīcija, Mongolija, Mozambika, Nikaragva, Norvēģija, Jaunzēlande, Papua-Jaungvineja, Paragvaja, Senegāla, Šveice, Tadžikistāna, Taizeme, Trinidāda un Tobago, Tunisija, Turcija, Apvienotie Arābi Emirāti, Apvienotā Karaliste, Ukraina, Urugvaja, Uzbekistāna, Vjetnama, Zambija un Zimbabve.

Publiskās vietās jālieto sejas maska.

Sīkāka informācija pieejama: http://www.gov.me/naslovna/mjere_i_preporuke/

 

Papildināts 06.08.

Moldova: ārkārtas stāvoklis pagarināts līdz 31. augustam. Kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Robežkontroles punktu saraksts, kas turpina savu darbību:

Ar Rumāniju:

 • Leușeni – Albița
 • Sculeni – Sculeni
 • Giurgiulești – Galați
 • Costești–Stânca

Ar Ukrainu:

 • Otaci – Moghilev – Podolsk
 • Giurgiuleşti–Ren
 • Tudora - Starokazacie
 • Palanca – Maiaki – Udobnoe
 • Mirnoe – Tabaki
 • Briceni – Rossoșanî
 • Criva–Mamalîga
 • Giurgiuleşti –Reni
 • Ocniţa –Sokireanî
 • Larga -Kelmențî

Sīkāka informācija angļu valodā pieejama: https://www.itf-oecd.org/sites/default/files/docs/md-measures-covid19_9.pdf

Noderīgas saites:

https://anta.gov.md/

http://www.border.gov.md/index.php/ro/

https://customs.gov.md/

 

Papildināts 06.08.

Mongolija: saistībā ar Covid-19 epidēmijas ierobežošanu ārkārtas stāvoklis valstī pagarināts līdz 2020. gada 31. augustam, tādējādi:

 • līdz 30. jūnijam apturēti starptautiskie pasažieru pārvadājumi pa gaisu, sauszemi un dzelzceļu;
 • 17. martā Mongolijas Valsts ārkārtas situāciju komisija ir ieviesusi papildu pasākumus, kas nosaka, ka visas ārvalstu kravas transportlīdzekļi, kas ierodas Altanbulagas robežšķērsošanas punktā, tiek dezinficēti, Dezinfekciju nodrošina Mongolijas atbildīgās iestādes. Pēc dezinfekcijas policija eskorts kravas transportlīdzekli pavadīs uz muitas kontroles zonu Ulanbatorā, lai veiktu muitošanas formalitātes. Pēc muitošanas operāciju noslēgšanas, ārvalstu kravas transportlīdzekļi tiek lūgti nekavējoties atgriezties Altanbulagas robežšķērsošanas punktā un izbraukt no valsts. Ja kravas transportlīdzeklis šķērso Mongoliju tranzītā, to eskortēs policijas ekipāža līdz Zamiin–Uud robežšķērsošanas punktam. Apdzīvotās vietās transportlīdzeklim apstāties aizliegts.

No 30. marta ārvalstīs reģistrēti kravu transportlīdzekļi Mongolijas teritorijā var iebraukt, izmantojot divus robežkontroles punktus – Altanbulag un Ulaanbaishint. Transportlīdzekļi tiek eskortēti līdz brauciena galamērķim vai līdz robežšķērsošanas vietai, ja transportlīdzeklis izbrauc no Mongolijas.

Pārvadātājiem tiek rekomendēts iebraukt Mongolijā, izmantojot divus iepriekš minētos robežkontroles punktus. Transportlīdzekļa vadītājam jāseko kompetento iestāžu sniegtajām instrukcijām.

19. maijā Mongolijas autoceļu, transporta un attīstības ministrija informēja, ka sākot ar 25. maiju aizliegta sekojošu transportlīdzekļu iebraukšana Mongolijā:

 • ārvalstīs reģistrēti transportlīdzekļi, kuri dodas uz Ķīnu bez derīgas Ķīnas atļaujas;
 • ārvalstīs reģistrēti transportlīdzekļi, kuri dodas uz Ķīnu bez vienreizējās pārvadājumu atļaujas atbilstoši starpvalstu nolīgumu prasībām.

 

Papildināts 05.08.

Nīderlande: visām personām, ieceļojot NL un izceļojot, jāaizpilda veselības stāvokļa aptaujas lapa. Ieceļot NL atļauts personām bez vīrusa simptomiem no ES un Šengenas zonas. Saraksts ir aktuāls kopš 1. jūlija un tiek pārskatīts vienu reizi divās nedēļās (kritēriji izmaiņām sarakstā – infekciju skaits, testu daudzums, vīrusa saslimšanas gadījumu izsekojamība).

No 1. jūlija Nīderlandē atļauj ieceļot pastāvīgajiem (ilgtermiņa) rezidentiem no šādām valstīm: Alžīrija, Austrālija, Kanāda, Gruzija, Japāna, Melnkalne, Maroka, Jaunzēlande, Ruanda, Serbija, Dienvidkoreja, Taizeme, Tunisija, Urugvaja.

Ceļošanas ierobežojumi neattiecas uz šiem trešo valstu pilsoņiem:

 • veselības aprūpes jomā nodarbinātie;
 • pasažieru un kravu transporta jomā strādājošie (ieskaitot kravas un zvejas kuģus, enerģētikas jomā strādājošos u.tml.);
 • diplomāti;
 • bruņoto spēku locekļi;
 • starptautisko un humanitāro organizāciju darbinieki;
 • ceļotāji, kas ceļo neatliekamos personīgos jautājumos, piemēram, bēru apmeklējums;
 • tranzīta pasažieri, kas dodas uz trešo valsti cauri Nīderlandi vai citu Šengenas zonas valsti;
 • personas, kam nepieciešama starptautisks patvērums (ievērojot ierastās robežkontroles procedūras);
 • personas, kas tiek ielaistas humanitāru apsvērumu dēļ;
 • jūrnieki ar derīgu jūrnieka grāmatiņu;
 • studenti;
 • augsti kvalificēti viesstrādnieki.

Autovadītājiem tiek rekomendēts lietot individuālās aizsardzības līdzekļus, piemēram, sejas maskas un cimdus.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Nīderlandē jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 05.08.

Norvēģija: lai ierobežotu Covid-19 izplatību, robežkontroles pasākumi pagarināti par vēl 90 dienām pēc 15. maija.

No 15. jūlija atcelti ceļošanas ierobežojumi uz/no ES, Šengenas un EEZ valstīm, kurās ir zemi vīrusa izplatības rādītāji – mazāk par 20 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotājiem pēdējo 2 nedēļu laikā, kā arī mazāk par 5% pozitīviem testiem pēdējo divu nedēļu laikā.

No 19. jūnija obligātais karantīnas periods saīsināts no 14 dienām uz 10 dienām. Karantīnas periods attiecas uz iebraucējiem no Zviedrijas, kā arī citām valstīm ārpus t.s. Ziemeļvalstu reģiona. No karantīnas ievērošanas prasības ir atbrīvoti kravas un pasažieru pārvadājumu transportlīdzekļu autovadītāji, kas veic savus darba pienākumus, kā arī pārvietojas no dzīvesvietas uz darba vietu un otrādi.  

Kravas transportlīdzekļu vadītāji ir lūgti pirms robežu šķērsošanai laicīgi sagatavot uzrādīšanai pases un autovadītāju apliecības.

Visām privātpersonām – ieceļotājiem –, kuri ierodas Norvēģijā ar prāmi, lidmašīnu, privāto automašīnu, autobusu, (izņemot no Zviedrijas un Somijas) 10 dienas jāpavada karantīnā.

Uz starptautiskiem kravu pārvadājumiem karantīnas nosacījumi neattiecas, izņemot gadījumus, kad autovadītāju nodarbina Norvēģijā reģistrēts uzņēmums un autovadītājs ticis komandēts uz valsti, kas nav ziemeļvalsts (Norvēģu uzņēmumos strādā daudz ārvalstu pilsoņu).

No 14. maija Norvēģijas atbildīgās iestādes atceļ pagaidu atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites prasībām. Veicot kravu pārvadājumus, jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši sākotnējām ES regulas Nr.561/2006 prasībām.

 

Papildināts 30.07.

Polija: balstoties uz Polijas Republikas oficiālajā mājaslapā publicēto informāciju, no 13. jūnija Polija atsauc robežkontroles pasākumus uz ES iekšējām robežām. Sākot ar 13. jūniju uz Polijas un ES dalībvalstu robežām atļauta brīva pārrobežu kustība. Netiek veikta sanitārā kontrole. Ieceļojot Polijā no ES valstīm, nav jāievēro karantīna. Ierobežojumi saglabājas uz Polijas robežām ar Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu.  Tiek saglabāta robežkontrole uz ES ārējām robežām. ES pilsoņiem tiek atsauktas 14 dienu karantīnas prasības. Tāpat atceltas veselības pārbaudes un karantīnas prasības.

Trešo valstu pilsoņiem iebraukšana Polijā joprojām ir liegta, izņemot:

 • Polijas pilsoņu ģimenes locekļus;
 • Ilgtermiņa un īstermiņa uzturēšanās atļauju turētājiem Polijā;
 • Ilgtermiņa uzturēšanās atļauju turētājiem ES;
 • ārvalstu diplomātisko dienestu darbiniekus un viņu ģimenes locekļus;
 • ārvalstniekus, kuriem ir tiesības strādāt Polijā;
 • ārvalstniekus, kuri veic pasažieru vai kravu pārvadājumus cauri Polijas teritorijai savas profesionālās darbības ietvaros;
 • autovadītājus, kuri starptautisko autopārvadājumu vai kombinēto pārvadājumu ietvaros šķērso Polijas teritoriju ar citiem transportlīdzekļiem, kas nav iesaistīti attiecīgajos autopārvadājumos, lai (a) izmantotu atpūtas savā dzīvesvietas valstī vai (b) pēc atpūtas perioda atgrieztos darba vietā;
 • studentus un skolēnus, kas mācās Polijā;
 • ES, EBTA, EEZ dalībvalstu un Šveices Konfederācijas valstu pilsoņus un pastāvīgos iedzīvotājus, kā arī viņu ģimenes locekļus, kas cauri Polijas teritorijai atgriežas savās dzīvesvietās.

Informācija par rindām robežkontroles punktos pieejama: https://granica.gov.pl/.

Sākot ar 23. aprīli, kravu transportlīdzekļu vadītājiem obligāti jālieto sejas maskas, ja autovadītājs atrodas ārpus transportlīdzekļa kabīnes. Ja transportlīdzekļa ekipāža sastāv no diviem autovadītājiem, abiem autovadītājiem visa pārvadājuma laikā jāvalkā sejas maska.

30. maijā Polijas Iekšlietu un administrācijas ministrijā tika pieņemti jauni noteikumi, atverot valsts teritoriju profesionālo autovadītāju tranzītam.

Polijas teritoriju ar privāto automašīnu tranzītā var šķērsot starptautisko kravu un pasažieru pārvadājumu profesionālie autovadītāji, lai nokļūtu mītnes zemē vai dotos no mītnes zemes uz darba vietu. Autovadītājiem jāuzrāda darba līgums vai izraksts no darba līguma vadītāja apliecība ar ierakstu par 95. koda iegūšanu vai vadītāja apliecība un kvalifikācijas karte.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Polijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 05.08.

Portugāle: no 1. jūlija atcelta robežkontrole. Portugāle ir Latvijas SPKC “sarkanajā sarakstā”.

Lidostās pasažieriem pārbauda temperatūru. Lai ieceļotu Madeiras salā vai Porto Santo: 24 – 48 stundas pirms ieceļošanas nepieciešams elektroniski aizpildīt un iesniegt ceļotāja anketu; ieceļojot uz robežas nepieciešams uzrādīt negatīva COVID-19 testa rezultātu (veiktu 72 h pirms ceļojuma), vai arī veikt testu uz robežas un 12 h gaidīt tā rezultātu savā apmešanās vietā. Lai ieceļotu Azoru salās: uz robežas nepieciešams uzrādīt negatīva COVID-19 testa rezultātu (veiktu 72 h pirms ceļojuma), vai arī veikt testu uz robežas un 48 h gaidīt tā rezultātu atrodoties pašizolācijā savā apmešanās vietā; ja plānots uzturēties Azoru salās ilgāk kā 7 dienas, 6.dienā pēc pirmā testa veikšanas tests būs jāveic atkārtoti; ceļotājiem, kuri nevarēs izpildīt ieceļošanas nosacījumus, ieceļošana tiks atteikta.

Jāievēro sociālās distancēšanās pasākumi, publiskās vietās jālieto sejas maskas.

Transportlīdzekļu vadītājiem jāievēro higiēnas un sanitārās prasības, lai novērstu vīrusa izplatīšanos.

Līdz 2020. gada 30. jūnijam tiek pagarināts Portugālē izsniegto vadītāja apliecību un citu dokumentu derīguma termiņš, ja dokumenta derīguma termiņš beidzas pēc 2020. gada 24. februāra.

No 1. jūnija sešus mēnešus autoceļa A25 / IP5 posmu no Vilar Formoso līdz robežai ar Spāniju atļauts izmantot transportlīdzekļiem, kuru platums nepārsniedz 3,5 metrus. Aizliegums noteikts, lai varētu veikt autoceļa būvniecības darbus.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Portugālē jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 05.08.

Rumānija: līdz 15. augustam atjaunots trauksmes stāvoklis.

Rumānijas valdība apstiprināja pārskatītu sistēmu saistībā ar ceļošanas ierobežojumiem, kā arī izolēšanas un karantīnas prasībām. Ieceļojot Rumānijā no ES/EEZ valsts, kurā, salīdzinot ar Rumāniju, ir mazāks vai līdzvērtīgs COVID‑19 inficēšanās gadījumu skaits, nav jāievēro karantīna/pašizolācija. Šie atvieglojumi attiecas uz Latviju. Personas, kuras ieceļo no valstīm, kurās ir augstāks saslimšanas gadījumu skaits vai tās ir bijušās tiešā kontaktā ar inficētu personu, tiek ievietotas karantīnā.

Katru nedēļu Rumānijas atbildīgā iestāde publicē sarakstu ar “zaļajām” un “dzeltenajām” valstīm. Visām personām, kuras ierodas no valstīm, kuras nav iekļautas “zaļajā sarakstā”, 14 dienas jāpavada pašizolācijā. Latvija iekļauta zaļo valstu sarakstā.

No 1. jūnija atsākti starptautiskie regulārie, starptautiskie neregulārie, speciālie regulārie un starptautiskie neregulārie pasažieru pārvadājumi. Autopārvadājumi jāveic atbilstoši Rumānijas likumā 55/2020 noteiktajiem preventīvajiem pasākumiem. Likums rumāņu valodā pieejams šeit.

Pašizolācijas prasības netiecas uz:

 • Kravu transportlīdzekļu autovadītājiem, ja kravas transportlīdzekļa pilna masa pārsniedz 2.4 tonnas un autovadītājam netiek konstatēti COVID-19 saslimšanas simptomi;
 • Autobusu autovadītājiem, ja autobusā ir vairāk kā deviņas sēdvietas (ieskaitot autovadītāja sēdvietu) un netiek konstatēti COVID-19 saslimšanas simptomi;
 • Pārrobežu darbinieki, kuri ierodas Rumānijā no Ungārijas, Bulgārijas, Serbijas, Ukrainas vai Moldovas.

Visi robežšķērsošanas punkti ir atvērti kravas transportlīdzekļu satiksmei, izņemot Oancea (uz robežas ar Moldovas Republiku) un Naidas (uz robežas ar Serbiju). Aktuālā informācija par transportlīdzekļu plūsmu robežšķērsošanas punktos pieejama šeit.

Prasība par tranzīta koridoru izmantošanu vēljoprojām ir spēkā. Veicot tranzīta pārvadājumus Rumānijā, kravu transportlīdzeklim jāizbrauc no valsts 48 stundu laikā, kas tiek uzskaitīta no iebraukšanas brīža.

Kravas transportlīdzekļiem izvirzītās prasības paliek nemainītas, nosakot, ka:

 • Iebraucot Rumānijā, kravas transportlīdzekļu vadītājiem, kuru vadīto transportlīdzekļu pilna masa ir lielāka par 2,4 tonnām un kuriem nav COVID-19 saslimšanas simptomu, jāaizpilda “personīgās atbildības deklarācija”, kuras modeli izstrādājusi Transporta, infrastruktūras un komunikāciju ministrija. Deklarācijas veidne rumāņu valodā pieejama šeit. Vadītāji netiek pakļauti pašizolēšanās/karantīnas ar prasībām, ja darba devējs nodrošina vadītāju ar atbilstošiem aizsarglīdzekļiem (piemēram, cimdus un sejas maskas).

Piezīme: veicot tranzīta pārvadājumus ar kravu transportlīdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz 2,4 tonnas, vadītājam nav jāaizpilda epidemioloģiskais paziņojums

 • Veicot tranzīta kravu pārvadājumus ar transportlīdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz par 2,4 tonnas, vadītājiem iebraucot Rumānijā, nav jāaizpilda epidemioloģiskais paziņojums, ja tie pārvadājums atbilst šādiem nosacījumiem:
  • tiek izmantoti Satiksmes, infrastruktūras un komunikāciju ministrijas un Iekšlietu ministrijas apstiprināti tranzīta koridori un robežšķērsošanas punkti, kas atrodas uz tranzīta koridoriem. Novirzīšanās no koridoriem ir aizliegts;
  • Rumānijas teritorija jāšķērso 48 stundās, ieskaitot atpūtas periodus;
  • transportlīdzekļu novietošana stāvēšanai atļauta stāvvietās, kas atrodas pie tranzīta koridoriem.
 • Par prasību neievērošanas gadījumā transportlīdzekļa vadītājs tiks ievietots 14 dienu karantīnā (izmaksas jāsedz vadītājam).
 • Iebraucot Rumānijā, autovadītājam uz transportlīdzekļa vējstikla jāuzlīmē īpaša uzlīme.

Pirms tranzīta pārvadājuma uzsākšanas Rumānijas teritorijā autovadītājiem jāaizpilda forma, kura jāiesniedz robežšķērsošanas punkta atbildīgai personai, izbraucot no Rumānijas.

Piezīme: šajā gadījumā profesionāliem transportlīdzekļu vadītājiem jāuzrāda “Starptautisko pārvadājuma darbinieka sertifikāts” (pielikums nr.3) atbilstoši Eiropas Komisijas norādēm par zaļajiem koridoriem.

Rumānijas atbildīgās iestādes publicējušas interaktīvu tranzīta koridoru, degvielas uzpildes staciju un atpūtas vietu karti.

Aktuālā informācija par situāciju robežkontroles punktos pieejama šeit.

16. aprīlī atcelts lauksaimniecības produktu eksports, kas tika noteikts saistībā ar ārkārtas situāciju valstī.

14. maijā zaudē spēku braukšanas ierobežojumu atbrīvojumi, tādejādi, sākot ar 15. maiju, transportlīdzekļiem, kuru pilna masa ir lielāka par 7,5 tonnām, uz valsts autoceļiem jāievēro valsts noteiktie braukšanas ierobežojumi brīvdienās un valsts svētku dienās.

Rumānijas autovadītāju apliecību, kuru derīguma termiņš beidzas ārkārtas stāvokļa laikā, derīguma termiņš tiek pagarināts līdz 2020. gada 13. augustam.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Rumānijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 13.07.

Serbija: 6. maijā Serbijas parlaments atcēla ārkārtas stāvokli un komandantstundu, kas bija spēkā kopš 21.aprīļa.

No 22. maija atvērti visi robežšķērsošanas punkti.

Belgradas publiskajā transportā sejas aizsargmasku lietošana ir obligāta.

No 30. jūnija atcelti visi COVID-19 ierobežojumi. Iebraucot Serbijā nav jāuzrāda negatīvi COVID-19 testa rezultāti, atceltas pašizolācijas prasības. Balstoties uz epidemioloģisko situāciju valstī, iebraukšanas noteikumi var mainīties. Aktuālā informācija pieejama oficiālajā valdības mājaslapā.

 

Papildināts 13.07.

Slovākija: ceļojot no zema riska valstīm papildu prasības netiek izvirzītas.

Ja persona iepriekšējās 14 dienās apmeklējusi valsti, kura nav iekļauta zema riska valstu sarakstā, iebraucot Slovākijā jāuzrāda negatīvs COVID-19 testa rezultāts. Rezultāti nedrīkst būt vecāki par 96 stundām.

Gadījumos, kad personas iebrauc Slovākijā izmantojot robežkontroles punktu, kurā netiek veikta fiziska personu kontrole, iebraucējam nekavējoties jāiesniedz kompetentajai reģionālajai veselības iestādei negatīvi testa rezultāti (angļu, vācu, čehu vai slovāku valodā). Pēc rezultātu iesniegšanas personai jāatrodas pašizolācijā un jāatkārto tests ne agrāk kā 5 dienā.

Sīkāka informācija pieejama šeit.

Starptautiski kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Slovākijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

Slovākijā nav noteiktas atkāpes no braukšanas ierobežojumiem brīvdienās un svētku dienās.

Informācija par braukšanas ierobežojumiem Slovākijā 2020. gadā pieejama šeit.

 

Papildināts 05.08.

Slovēnija: pakāpeniski tiek atcelti iebraukšanas ierobežojumi ES dalībvalstu pilsoņiem, uz “zaļajā sarakstā” ir iekļautas Austrija, Kipra, Čehija, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Gruzija, Vācija, Grieķija, Ungārija, Īrija, Itālija, Latvija, Lihtenšteina, Lietuva, Malta, Monako, Jaunzēlande, Norvēģija, Polija, Ruanda, Sanmarīno, Slovākija, Spānijas administratīvās teritorijas (Andalūzija, Astūrija, Baleāru salas, Seūta, Estremadura, Galisija, Kanāriju salas, Kantabrija, Kastīlija un Leona, Kastīlija-Lamanča, Melilja), Šveice, Nīderlande, Lielbritānija, Urugvaja un Vatikāns.  Pārējo ES un Šengenas līguma dalībvalstu pilsoņiem un ārvalstniekiem ar pastāvīgo uzturēšanās atļauju minētajās dalībvalstīs, ieceļojot Slovēnijā jāievēro 14 dienu karantīna, ar dažiem specifiskiem izņēmumiem.

Visiem trešo valstu pilsoņiem, kuriem nav Eiropas Savienības vai Šengenas līguma dalībvalsts uzturēšanās atļaujas, ieceļojot Slovēnijā, obligāti jāievēro 14 dienu karantīna.

“Zaļo valstu saraksts” pieejams valdības oficiālajā mājaslapā. Ierodoties no valstīm, kuras nav iepriekšminētajā sarakstā, attiecināmas 14 dienu karantīnas prasības.

Pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai, 14 dienu karantīna tiek piemērota visām personām, kas ierodas Slovēnijā no “dzeltenajā un sarkanajā” sarakstos minētajām valstīm. Šis noteikums neattiecas uz starptautiskajos autopārvadājumos iesaistītām personām, tomēr tranzīta pārvadājumu gadījumos, Slovēnijas teritorija ir jāpamet 12 stundu laikā pēc iebraukšanas valstī. 12 stundu termiņa neievērošanas gadījumā, autovadītāji tiks ievietoti karantīnā.

Robeža ar Itāliju – Itālijas un Slovēnijas pilsoņi var izmantot visus robežšķērsošanas punktus starp abām valstī, pārējo valstu pilsoņiem atvērti tikai šādi robežšķērsošanas punkti:

 1. Vrtojba‒St. Andrea,
 2. Fernetiči‒Fernetti,
 3. Škofije‒Rabuiese,
 4. Krvavi potok‒Pesse,

Robeža ar Austriju – Austrijas un Slovēnijas pilsoņi var izmantot visus robežšķērsošanas punktus starp abām valstīm, pārējo valstu pilsoņiem atvērti tikai šādi robežšķērsošanas punkti:

 1. Karavanke–Karawankentunnel,
 2. Ljubelj–Loibltunnel,
 3. Šentilj (maģistrāle)–Spielfeld (maģistrāle).

Robeža ar Ungāriju – Ungārijas un Slovēnijas pilsoņi var izmantot visus robežšķērsošanas punktus starp abām valstīm, pārējo valstu pilsoņiem atvērti tikai šādi robežšķērsošanas punkti:

 1. Dolga vas–Redics,
 2. Pince (autostrāde)–Torniyszentmiklos (Országút)

Uz robežas ar Horvātiju visi robežšķērsošanas punkti ir atvērti.

Slovēnijas atbildīgās institūcijas publicējušas vadlīnijas regulāro un neregulāro pasažieru pārvadājumu operatoriem.

No 27. marta, nedēļas nogalēs, atļauti kravu pārvadājumi.

Konvoji: sākot ar 18. aprīli, Slovēnijā tek atceltas kravu transportlīdzekļu konvojēšanas prasības.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Slovēnijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

Slovēnijas atbildīgās iestādes sagatavojušas informatīvu materiālu, kurā apkopoti pasākumi COVID-19 pandēmijas laikā.

 

Papildināts 05.08.

Somija: no 27 jūlija līdz 25. augustam robežkontrole attiecas uz sekojošām Eiropas valstīm: Austriju, Spāniju, Luksemburgu, Portugāli, Poliju, Franciju, Slovēniju, Šveici, Zviedriju, Čehiju, Bulgāriju, Horvātiju, Rumāniju, Apvienoto Karalisti un Monako. Ieceļotājiem no šīm valstīm ir jāievēro 14 dienu pašizolācija, kuras laikā atļauta pati nepieciešamākā pārvietošanās, tostarp, darbs-mājas.

Somijas-Zviedrijas robežu šķērsot atļauts tikai saistībā ar atgriešanos, darbu un citiem būtiskiem iemesliem. Ceļošanas ierobežojumi Šengenas zonā atcelti valstīm, kur saslimstības rādītājs pēdējo 14 dienu laikā ir 8 uz 100000 iedzīvotāju. Valdība turpinās izvērtēt kopējo situāciju un pārskatīt savus lēmumus aptuveni reizi divās nedēļās.

Starp Somiju un Gruziju, Japānu, Jaunzēlandi, Ruandu, Dienvidkoreju, Taizemi, Tunisiju, Urugvaju un Ķīnu (ievērojot reciprocitāti) pārvietošanās būs atļauta bez ierobežojumiem. Izceļošana no Somijas tūrisma nolūkos uz valstīm, uz kurām joprojām attiecas ierobežojumi, netiek rekomendēta, kā arī ieceļošana Somijā tūrisma vai izklaides nolūkā no šīm valstīm netiek rekomendēta.

Atļauti regulārie lidojumi uz Ālandu salu Mariehamnu lidostu no Stokholmas, Helsinku un Turku lidostas. Lidojumi atļauti arī pasažieriem, kuri dodas no Ālandu salas uz galamērķi kontinentālajā Somijā.

Atļauta robežšķērsošana ar valstīm, kas nav Šengenas valstis (piemēram, Krievija), ievērojot šādus nosacījumus:

 • C1,C1/E, C, C/E, D1, D1/E, D un D/E vadītāja apliecību turētāji;
 • atgriešanās Somijā: Somijas pilsoņi un viņu ģimenes locekļi; citu ES un Šengenas valstu pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, kuri dzīvo Somijā; trešo valstu pilsoņi, kuri dzīvo Somijā un kuriem ir uzturēšanās atļauja;
 • tranzīta pārvadājumu atgriešana uz citām ES vai Šengenas valstīm vai caur tām: ES un Šengenas valstu pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, trešo valstu pilsoņi, kuri uzturas citā ES vai Šengenas valstī, ja noformēta uzturēšanās atļauja;
 • izbraukšana – trešo valstu pilsoņiem;
 • satiksmes plūsmai, kas ir:
  • veselības aprūpes un glābšanas dienesta speciālisti / personāls, veselības pētnieki un vecāka gadagājuma cilvēku aprūpes speciālisti;
  • transporta personāls. Robežas ir atvērtas pārvadājumiem;
  • diplomāti, starptautisko organizāciju darbinieki, militārpersonas un humānās palīdzības darbinieki, kuri veic savu darbu;
  • nepieciešamie tranzīta un atgriešanās braucieni;
  • personas, kuras ceļo neatliekamu ģimenes vajadzību rezultātā;
  • personas, kurām nepieciešama starptautiska aizsardzība vai citu humānu apsvērumu dēļ;
  • cita nepieciešama un pamatota satiksme (piemēram, apkopes darbi, kuriem nepieciešama īpaša tehniskās apkopes komanda, vai persona, kura ierodas no citas valsts un kuru darbu nevar atlikt).

Sīkāka informācija par ceļojuma nosacījumiem ir pieejama šeit.

15. aprīlī Somijas valdība atcēla Uusimaa reģiona izsludinātos pārvietošanās ierobežojumus.

23. aprīlī Somijas valdība pagarināja aizliegumu veikt publiskus pasākumus, kuros piedalās vairāk nekā 500 personas. Aizliegums spēkā līdz 31. jūlijam ar termiņa pagarinājuma iespēju.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. Sākot ar 1. jūniju, veicot kravu pārvadājumus, Somijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām. Sīkāka informācija angļu valodā pieejama šeit.

Ieviestas atsevišķas atkāpes no bīstamo kravu pārvadājumu noteikumiem (ADR). Informācijas apkopojums pieejams Apvienoto Nāciju mājaslapā.

 

Papildināts 26.06.

Spānija: Spānijas valdība ir pagarinājusi robežkontroles periodu līdz 8. jūlijam.

Visas ārkārtējās situācijas un tās pagarinājuma laikā tiek saglabāti robežkontroles pasākumi uz Eiropas Savienības ārējām robežām (Maroka, Alžīrija). Oficiālu dokumentu spāņu valodā skatīt šeit.

Aizliegta personu pārrobežu kustība, izņemot:

 • Spānijas pilsoņiem;
 • personām ar dzīvesvietu Spānijā (jāuzrāda dokumenti, kuros apliecināta oficiālā dzīvesvieta);
 • ES un Šengenas dalībvalstu iesdzīvotājiem, kuri dodas uz mītnes zemi;
 • pārrobežu darbiniekiem;
 • veselības aprūpes speciālistiem, kā arī veco ļauzu aprūpes speciālistiem, kuri šķērso robežu, lai veiktu profesionālo darbību;
 • personām, kas ieceļo Spānijā darba vajadzībām, ieskaitot sezonālos strādniekus, ja darba tiesiskās attiecības var apstiprināt ar atbilstošiem dokumentiem;
 • personām, kuras var pierādīt, ka ieceļošana balstīta uz force majeure apstākļiem;
 • personām, kuras iesaistītas kravu pārvadājumos.

Jaunais rīkojums groza 12. maija Spānijas valdības rīkojumu 403/2020 kurā noteikta prasība, ka personām, kuras iebrauc Spānijā no ārvalstīm, 14 dienas jāatrodas karantīnā. Karantīnas vietu atļauts pamest tikai neatliekamu un pamatotu iemeslu gadījumos.

23. maijā izdotie rīkojuma grozījumi paredz, ka karantīnas laikā persona var pamest dzīvesvietu, lai iegādātos pārtikas preces, apmeklētu ārstu, kā arī veikt nozīmīgas darbības, atbilstoši Karaliskajam dekrētam 10/2020. Tostarp par nozīmīgiem tiek uzskatīti kravu pārvadājumi pa autoceļiem. Balstoties uz iepriekš minēto, kravu transportļu vadītājiem, kuri iebraukuši Spānijā, izmantojot jebkuru citu transporta veidu, kas nav kravu transportlīdzeklis, tiek piemērotas 14 dienu karantīnas prasības, taču krantīnu var pārtraukt, lai pildītu darba pienākumus – veikt kravu pārvadājumus.

Karantīnas prasības netiek attiecinātas uz:

 • pārrobežu darbiniekiem;
 • kravu pārvadājumos iesaistīto personālu;
 • veselības aprūpes speciālistiem, kuri dodas uz darbu, ja šīs personas netiek atzītas par Covid-19 kontaktpersonām.

Jaunais rīkojums spēkā no 15. maija līdz ārkārtas stāvokļa atcelšanai.

No 4. maija (Rīkojums TMA/384/2020) transportlīdzekļos ir jāizmanto sejas maskas:

 • veicot kravu autopārvadājumus, maskas obligāti jāizmanto tad, ja transportlīdzeklī atrodas divi autovadītāji;
 • veicot pasažieru autopārvadājumus, maskas obligāti jāizmanto gan pasažieriem, gan transportlīdzekļa vadītājam.

Slēgti atsevišķi nacionālie autoceļi – pavēle 463/2020. Ierobežojums neattiecas uz medicīnas preču, pārtikas, degvielas, cietu atkritumu, dzīvu dzīvnieku un ātrbojīgu kravu pārvadājumiem.

Pavēle 463/2020 neattiecas uz transportlīdzekļiem, kas:

 • sniedz palīdzību negadījuma vai mehānisku problēmu gadījumā, vai veic ceļu uz turēšanu;
 • veic pārtikas, medicīnas preču un degvielas piegādes;
 • cietu atkritumu savākšanu;
 • dzīvu dzīvnieku pārvadājumus, kā arī ātrbojīgu kravu pārvadājumus (ATP).

Ja ārvalstīs izdotai autovadītāju apliecībai, kura tiek atzītas Spānijas teritorijā, beidzas derīguma termiņš, to drīkst izmantot sešu mēnešu periodā.

30. martā Spānijas transporta ministrija publicēja tūristiem atvērto atpūtas vietu sarakstu, kuras turpina darbību. Autovadītāji, kuri nodarbojas ar pasažieru un kravu pārvadājumiem, tiek aicināti izmantot atvērto atpūtas vietu sniegtos pakalpojumus. Interaktīvu atpūtas vietu karti skatīt šeit.

Valdība nodrošina mājaslapu ar informāciju par ēdināšanas vietām, autostāvvietām un apkalpošanas stacijām, kas pieejamas kravu transportlīdzekļiem un to ekipāžai.

31. martā Spānijas Rūpniecības, tirdzniecības un tūrisma ministrija publicēja skaidrojošu notu par Karaliskā Dekrēta 10/2020 (dekrētā tiek reglamentēts apmaksātais atvaļinājumu personām, kurs strādā nenozīmīgās nozarēs) piemērošanu. Ministrija skaidro, ka statuss “nozīmīgs” attiecas uz darba ņēmējiem, nevis preču veidiem, tādēļ nav izveidots “nozīmīgo preču” saraksts. Skaidrojošās notas pēdējā rindkopā skaidri noteikts, ka personas, kuras tiek nodarbinātas visa veida preču vai materiālu importa vai eksporta sfērā, ir atbrīvotas no dekrēta piemērošanas.

No iepriekšminētā izriet, ka transporta nozare uzskatāma par nozīmīgu neatkarīgi no pārvadājamo preču veida.

No 21. jūnija ir atjaunoti iepriekš atceltie braukšanas ierobežojumi kravu transportlīdzekļiem, bīstamo kravu pārvadājumos iesaistītajiem transportlīdzekļiem, kā arī lielgabarīta un smagsvara pārvadājumos iesaistītajiem transportlīdzekļiem.

Licences, atļaujas un visi autovadītāja dokumenti tiek atzīti par derīgiem vēl 70 dienas pēc ārkārtas situācijas beigām. Sīkāka informācija Spānijai, Katalonijai un Basku zemēm.

25. martā tika grozīti dzīvu dzīvnieku pārvadājumu noteikumi:

 • transportlīdzekļa un autovadītāja dokumentu derīguma termiņš tiek pagarināts par 120 dienā, kuras sāk skaitīt pēc ārkārtas stāvokļa beigām, ja kāds no dokumentiem beidzas pēc 1. marta;
 • tiek piešķirtas atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites prasībām attiecībā uz kravu autovadītājiem Spānijas teritorijā atbilstoši ES regulas 561⁄2006 prasībām, ja tiek pārvadāti dzīvi dzīvnieki;
 • atbrīvojumi tiek piemēroti visā Spānijas teritorijā.

28. maijā Spānijas atbildīgā institūcija informēja, ka atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiks pagarinātas pēc 31. maija. Sākot ar 1. jūniju, veicot kravu pārvadājumus, Spānijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

No 21. maija Spānijā obligāti jālieto sejas aizsargmaskas slēgtās telpās un uz ielas, ja nav iespējams nodrošināt 2 metru distanci. Maskas ir obligātas no 6 gadu vecuma.

 

Papildināts 05.08.

Šveice: no 06. jūlija spēkā prasība par 10 dienu karantīnu, atgriežoties no augsta riska valstīm. Šo valstu sarakstu regulāri atjauno Federālais Sabiedrības veselības birojs. 23.07. augsta riska valstu saraksts papildināts ar Luksemburgu, Bosniju-Hercegovinu un Melnkalni. Šveice ir atļāvusi ieceļot 14 trešo valstu pilsoņiem (no ES apstiprināto valstu saraksta), atverot savas robežas sākot ar 20.07. un izslēdzot no šī saraksta Serbiju.

Kravu pārvadājumi netiek ierobežoti, ja pārvadājumu var pamatot ar atbilstošu dokumentu.

Sīkāka informācija pieejama šeit.

Masku lietošana sabiedriskajā transportā ir obligāta.

 

Papildināts 12.06.

Tadžikistāna: valdība izdevusi pagaidu kārtību, kādā tiek veikti starptautiskie kravu pārvadājumi Covid-19 izplatības laikā. Pagaidu rīkojuma neoficiālais tulkojums krievu valodā pieejams šeit.

Pagaidu kārtībā atrunātas prasības ārvalstīs reģistrētu starptautiskus kravu pārvadājumus veicošu transportlīdzekļu iebraukšanai, izbraukšanai un tranzīta pārvadājumiem Tadžikistānas teritorijā.

Pagaidu kārtība paredz, ka ārvalstīs reģistrēts pārvadātājs:

 • ar transportlīdzekli var iebraukt Tadžikistānas teritorijā līdz tuvākajam pierobežas terminālim vai muitas kontroles zonā, kas atrodas robežkontroles punktā;
 • piekabi/puspiekabi var nodot Tadžikistānas pārvadātājam, kas noslēdz pārvadājuma operāciju un atgriež piekabi/puspiekabi pierobežas terminālī vai muitas kontroles zonā;
 • var veikt kravas pārkraušanu uz Tadžikistānā reģistrēta pārvadātāja transportlīdzekli;
 • tiek eskortēts, ja tiek veikts tranzīta pārvadājums cauri Tadžikistānai.

Pagaidu kārtību apstiprinājušas Tadzikistānas Transporta, Veselības un sociālo lietu, Iekšlietu ministrija, muita, kā arī Nacionālās drošības komiteja, sīkāk: http://www.abbat.tj/news/972.

Pierobežas termināļos un muitas kontroles zonās pieejamas viesnīcas, ēdināšanas pakalpojumi, kā arī sanitārie mezgli.

Sīkāka informācija pieejama Tadžikistānas starptautisko autopārvadātāju asociācijas mājaslapā un Tadžikistānas ārlietu ministrijas mājaslapā.

No 30. aprīļa kravu pārvadājumiem atvērts Karasu–Kulma robežkontroles punkts uz Ķīnas–Tadžikistānas robežas. Uz robežas tiek veikta kravu pārkraušana. Transportlīdzekļu vadītāji, kuri nav Ķīnas pilsoņi, nedrīkst izkāpt no transportlīdzekļa kabīnes. Robežkontroles punkta abās pusēs tiek nodrošināta bezkontakta pārbaudes.

9. jūnijā Tadžikistānas transporta ministrija veica grozījumus (neoficiāls tulkojums angļu valodā) noteikumos, kas reglamentē starptautiskus pārvadājumus COVIOD-19 paendēmijas laikā. Grozījumi ietver sekojošas prasības:

 • ja autovadītājam ir pierādījumi, ka COVID-19 testa rezultāti ir negatīvi, atļauta iebraukšana Tadžikistāna uz periodu līdz piecām dienām;
 • ja autovadītājs nevar uzrādīt šādus pierādījumus, kompetentās iestādes, uz robežas veiks COVID-19 testu. Līdz brīdim, kad būs zināmi testa rezultāti, autovadītājs tiks ievietots karantīnā. Ja tests ir negatīvs, autovadītājs var brīvi iekļūt valstī un doties uz galamērķi;
 • no termināļa pakalpojumu maksājumiem atbrīvoti transportlīdzekļi, kas importē humānās palīdzības aprīkojumu. Pārvadājumuma atbilstību atbrīvojumam pamato ar pavadzīmi.

 

Papildināts 30.06.

Turcija: Atcelti ierobežojumi ārvalstnieku ieceļošanai uz visām Turcijas robežām, izņemot sauszemes robežu ar Irānu (neattiecas uz preču kustību). Tiek piemēroti piesardzības pasākumi. Ieceļotājiem tiks veikta veselības pārbaude.

3. jūnijā Turcijas ārlietu ministrija paziņoja par jaunu pasākumu ieviešanu (neoficiāls tulkojums angļu valodā) saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu. 14. maijā tika pieņemti grozījumi 8. maija normatīvā akta A sadaļā.

Atbilstoši Turcijas normatīvo aktu prasībām:

 • visi autovadītāji pakļauti veselības pārbaudei. Vadītāji ar saslimšanas simptomiem netiks ielaistas Turcijā. Turku izcelsmes autovadītāji, kuriem konstatēti saslimšanas simptomi, tiks ievietoti karantīnā;
 • ārvalstu autovadītājiem izvirzītā prasība pamest Turcijas teritoriju 72 stundu laikā pēc iebraukšanas Turcijā tiek atcelta. Sākot ar 9. maiju, robežkontroles vietā ārvalstu autovadītājiem jāparaksta “apņemšanās vēstule”, norādot, ka Turcijas teritorija tiks pamesta iespējami īsākajā laikposmā. Šajā gadījumā 14 dienu karantīnas prasības netiek attiecinātas;
 • atcelta iepriekš izvirzītā prasība – veicot tranzīta pārvadājumu, transportlīdzeklim jāizbrauc no Turcijas 24 līdz 36 stundu laikā. Jaunie nosacījumi paredz, ka maršrutu un atpūtas vienas/stāvēšanai paredzētās zonas, veicot tranzītpārvadājumus, nosaka Turcijas muitas pārstāvji. Transportlīdzekļiem un to autovadītājiem jāizbrauc no Turcijas iespējami īsākajā laikposmā;
 • priekšroka, iebraucot Turcijā, tiks dota tiem kravu transportlīdzekļiem, ar kuriem tiek pārvadāti medikamenti, medicīniskas preces un pārtikas produkti;
 • ja ārvalstu autovadītājiem pēc iebraukšanas Turcijā parādās saslimšanas simptomi (temperatūra, klepus, elpas trūkums u.c.), nekavējoties jāvēršas tuvākajā veselības aprūpes iestādē;
 • RO RO tipa kuģi pārvadā tikai piekabes, puspiekabes un konteinerus (bez vilcējiem). Autovadītājiem aizliegts uzkāpt uz klāja, izņemot gadījumus, kad pārvadājumi notiek starp šādām ostām:

Turcija–Ukraina

 • Zonguldak–Chornomorsk (Ilyıchevsky);
 • Istanbul (Haydarpaşa)–Chornomorsk (Ilyıchevsky);
 • Karasu–Chornomorsk (Ilyıchevsky);

Turcija–Rumānija

 • Constanta–Karasu;

Turcija–Libāna

 • Taşucu–Tripoli

Turcija–Izraēla

 • Mersin–Haifa

Detalizēta informācija par starptautisko autopārvadājumu veikšanu Turcijā pieejama ATD mājaslapas sadaļā “informācija par valstīm”.

3. jūnijā Turcijas ārlietu ministrija publicēja vēstuli, kurā tiek apstiprināta informācija, ka tiek atvērtas robežšķērsošanas vietas ar Irānu un Irāku. Visi iepriekš minētie nosacījumi ir spēkā arī iebraukšanai / izbraukšanai Irānā un Irākā. Robežšķērsošanas vietās autovadītājiem jāievēro procedūras, kuras noteiktas Turcijas ārlietu ministrijas publicētā vēstulē (tulkojums angļu valodā).

 

Papildināts 06.08.

Turkmenistāna: pagaidu iebraukšanas ierobežojumi valstī ir pagarināti līdz 1. septembrim. Visiem iebraucējiem – kā valstspiederīgajiem, tā ārvalstniekiem – jāiesniedz izziņa, kas izdota ne vairāk kā 72 stundu laikā pirms iebraukšanas valstī un apliecina negatīvu Covid-19 testu. Visi iebraucēji tiek eskortēti uz speciāli izveidotiem centriem un vēlreiz testēti. Pozitīva testa gadījumā tiek noteikta 14 dienu karantīna īpaši norādītās vietās kopā ar citām pozitīvi testētām personām. Negatīva testa gadījumā iebraucēji drīkst doties uz savām dzīvesvietām, kur 14 dienas jāpavada izolācijā medicīnas darbinieku uzraudzībā.

No 1. aprīļa ir ierobežota Turkmenistānas robežas šķērsošana ar kravu transportlīdzekļiem, kas veic starptautiskos kravu pārvadājumus, tai skaitā tranzīta pārvadājumus cauri Turkmenistānai. Kravu plūsma ir atļauta caur noteiktiem TRASECA un Lapis – Lazuli tranzīta koridoru muitas punktiem.

Sākot ar 17. martu, iebraucot Turkmenistānas teritorijā no Uzbekistānas, personām jāuzrāda veselības stāvokļa apliecinājums. Iebraukšana Turkmenistāna ir liegta, ja persona nevar uzrādīt derīgu veselības stāvokļa apliecinājumu.

Visiem ceļotājiem, Turkmenistānas un ārvalstu pilsoņiem, jāuzrāda medicīnisks veselības stāvokļa apliecinājums, tādejādi apliecinot, ka persona nav saslimusi ar COVID-19. Apliecinājumu izdod personas mītnes valsts kompetentā iestādei ne vēlāk kā 72 stundas pirms iebraukšanas Turkmenistānas teritorijā.

Iepriekš ziņojām, ka, sākot ar 24. martu, visus kravu pārvadājumus, kuri jāveic Turkmenistānas teritorijā pa autoceļiem, būs jānodod Turkmenistānas kravu pārvadātāju rīcībā, ja ārvalstīs reģistrētais pārvadātājs kravu ieved valstī, izmantojot robežkontroles punktu "Garabogaz" vai "Farap". Ārvalstu pārvadātāji var nodot kravu Turkmenistānas kravu pārvadātājam īpašās šim nolūkam paredzētās vietās uz valsts robežas. Kravas nodošanas procesā personīgais kontakts ir aizliegts.

No 24. marta visas kravas Turkmenbašas Starptautiskajā jūras ostā ārvalstu pilsoņi netiek ielaisti, tādējādi kravas var nosūtīt piekabēs vai puspiekabēs, tai skaitā tranzītam paredzētās kravas bez pavadošā personāla. Sīkāku informāciju angļu valodā par noteikumiem Turkenbashi ostā skatīt šeit.

Tranzīta koridoru efektīvai funkcionēšanai Turkmenistānas iestādes rosina izmantot kombinētos pārvadājumu veidus (jūras, sauszemes, gaiss). Turkmenistānas iestādes rosina preču pārvadājumus, tai skaitā tranzīta pārvadājumus, veikt, izmantojot konteinerus un dzelzceļa vagonus, aktīvi izmantojot kombinētos pārvadājumu veidus (gan jūras, gan sauszemes).

Jautājumiem, kas saistīti ar preču pārvadāšanu Turkmenistānā un tranzītu caur tās teritoriju, zvanīt uz sekojošiem numuriem:

Ashgabata: + 99365647471;

Baku: + 994502900301;

Taškenta: + 998712023210 / 998901297455.

Sīkāka informācija angļu un krievu valodā pieejama Turkmenistānas oficiālajā vēstulē.

 

Papildināts 03.06.

Ukraina: valsts prezidents ir izdevis rīkojumu, kas paredz, ka no 16. marta plkst.00.01 divas nedēļas visiem ārvalstniekiem ir liegta ieceļošana Ukrainā ar lidmašīnu, vilcienu vai automašīnu. Atbildīgās valsts iestādes šo periodu pagarinājušas līdz 22. maijam.

Robežšķērsošanas punktos tiek nodrošināta kravu pārvadājumu plūsma (ieskaitot tranzīta pārvadājumus). Autovadītājiem tiek mērīta temperatūra, kā arī pārvadātājiem jānodrošina autovadītāji ar medicīniskajiem cimdiem, sejas maskām un roku dezinfekcijas līdzekli.

Informāciju par slēgtajiem robežšķērsošanas punktiem vai robežkontroles punktiem, kuros ierobežota transportlīdzekļu kustība, var atrast valdības dekrēta pielikumos.

Ņemot vērā, ka Ukraina un kaimiņvalstis ir ieviesušas ierobežojumus valstu robežu šķērsošanai, Ukrainas Valsts robežsardzes dienests ir pulcējis robežšķērsošanas punktu sarakstu, kas turpina darbību starp Ukrainu un kaimiņvalstīm.

No 7. aprīļa uz Ukrainas robežām darbu turpina šādi robežšķērsošanas punkti:

robežšķērsošanas punkti ar Baltkrieviju:

 • Senkivka–Veselivka;
 • Novi Yarylovichi–Nova Huta;
 • Slavutych–Komaryn;
 • Vystupovychi–Nova Rudnia;
 • Domanove–Mokrany.

Robežšķērsošanas punkti ar Poliju:

 • Krakowiec–Korchowa
 • Yagodin–Dorohusk
 • Rawa-Ruska – Hrebenne – atvērts no 6. maija

Robežšķērsošanas punkti ar Slovākiju:

 • Uzhhorod–Vyshnie–Niemetske.

Robežšķērsošanas punkti ar Ungāriju:

 • Chop (Tysa) –Zakhon;
 • Malyi Bereznyi–Ublia.

Robežšķērsošanas punkti ar Rumāniju:

 • Diakove–Khalmeu;
 • Porubne–Siret.

Robežšķērsošanas punkti ar Moldovu:

 • Palanka–Maiaky–Udobne;
 • Starokozache–Tudora;
 • Reni–Dzhiurdzhiulesht;
 • Mohyliv–Podilskyi–Otach;
 • Serpneve 1–Basarabiaska;
 • Таbaky–Мyrne;
 • Кuchurgan–Pervomaisk;
 • Кеlmentsi–Larga;
 • Sokyriany–Оknytsia;
 • Mamalyga–Kryva;
 • Rososhany–Brichen.
 • Robežšķērsošanas punkti ar Krieviju:
 • Hoptivka–Nekhotieievka;
 • Iunakivka–Sudzha;
 • Bachivsk–Troiebortne;
 • Senkivka–Novi Yurkovychi;
 • Milove–Chertkovo.

Ukrainas valdība 15. aprīlī apstiprināja mehānismu, kas, pamatojoties uz savstarpības principiem, ļauj veikt ierobežojošus pasākumus pret tām valstīm, kuras ir noteikušas ierobežojumus attiecībā uz Ukrainu. Balstoties uz šo principu, Ukraina var piemērot attiecīgus ierobežojošus pasākumus pret to valstu kravu transportlīdzekļiem un to vadītājiem, kuras noteikuši robežas šķērsošanas ierobežojumus Ukrainas pārvadātājiem. To valstu transportlīdzekļiem un to vadītājiem, kuras nav ieviesušas ierobežojumus Ukrainas pārvadātājiem, var šķērsot Ukrainas valsts robežu
bez ierobežojumiem.

 

Papildināts 05.08.

Ungārija: noteikts vispārējs aizliegums ārvalstnieku ieceļošanai, izņemot Eiropas ekonomiskās zonas pilsoņus, kuriem ir pastāvīgā uzturēšanās atļaujas Ungārijā. No 27.07. brīvi ieceļot Ungārijā un neievērot 14 dienu karantīnu atļauts “zaļajā sarakstā” iekļauto valstu pilsoņiem. Eiropas Savienības (tostarp Latvijas Republikas) un Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstis, kā arī Šveices Konfederācija ir iekļautas “zaļajā sarakstā”, izņemot Bulgāriju, Rumāniju, Norvēģiju, Zviedriju un Apvienoto Karalisti, jo tajās šobrīd ir augsti COVID-19 saslimstības rādītāji un tās ir iekļautas “dzeltenajā sarakstā”. Vēl “dzeltenajā sarakstā” ir ASV, Kanāda, Krievija, Japāna, Ķīna un Serbija. “Dzeltenajā sarakstā” esošo valstu pilsoņi un rezidenti pirms ieceļošanas Ungārijā pakļauti obligātai testēšanai un piespiedu karantīnai uz 14 dienām.

Pārējo valstu (“sarkanais saraksts”) pilsoņiem ieceļošana Ungārijā nav atļauta. Ungārijas teritorijas šķērsošanai tranzītā pa sauszemi ar autotransportu ārvalstniekiem tiek veidoti speciāli tranzīta koridori.

Detalizēta informācija angļu valodā par ieceļošanu Ungārijā un izceļošanu no tās atrodama šeit.

Kravu pārvadājumi netiek ierobežoti, prasības par tranzīta koridoru izmantošanu – atceltas.

Informāciju, par COVID-19 pandēmijās laikā ieviestajiem pasākumiem Ungārijā iespējams iegūt valdības un Ungārijas autopārvadātāju asociācijas mājaslapā.

Informācija par pasažieru pārvadājumiem angļu valodā pieejama šeit.

14. jūlijā Ungārijas valdība ieviesa ārvalstu klasifikācijas sistēmu, kas balstīta uz epidemioloģisko risku. Personām, kuras ierodas no valstīm, kas klasificētas kā “dzeltenas”, vai “sarkanas”, jāievēro 14 dienu pašizolācija. Pašizolāciju var aizstāt ar diviem negatīviem COVID – 19 testa rezultātiem. Otrs tests jāveic 48 stundu laikā pēc pirmā testa veikšanas.

Ārvalstu pilsoņiem, kas ierodas no valsts, kas iekļauta “dzeltenajā sarakstā, pēc ierašanās jāveic medicīniskā pārbaude. Ja nav aizdomas par infekciju, tiek noteikta 14 dienu karantīna. Ārzemniekiem, kas ierodas no “sarkanajā sarakstā” iekļautajām valstīm, bez pastāvīgas uzturēšanās atļaujas Ungārijā, vai kuriem Ungārijā nav ģimenes locekļu, ieceļošana valstī ir aizliegta.

Tranzīts cauri Ungārijai ir atļauts izpildot atsevišķas prasības.

Sīkāka informācija pieejama šeit.

29. maijā Ungārijas valdība informēja, ka atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiks pagarinātas pēc 31. maija. Sākot ar 1. jūniju, veicot kravu pārvadājumus, Ungārijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

Ungārijā atļauti pārvadājumi vienlaicīgi diviem transportlīdzekļu vadītājiem. Transportlīdzekļa kabīnē nedrīkst atrasties pasažieri.

Sākot ar 16. aprīli, Ungārijā ieviesta elektroniska reģistrēšanās sistēma lielgabarīta un smagsvara kravu pārvadājumiem. Saite reģistrācijai sistēmā: https://uvreoffice.kozut.hu/uvr-eoffice-web/login.

21. jūnijā tiek atjaunotas braukšanas ierobežojumu prasības kravas transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 7.5 tonnām.

 

Papildināts 18.06.

Uzbekistāna: vispārējās karantīnas režīms pagarināts līdz 1. augustam.

No 15. jūnija Uzbekistānā atļauts iebraukt un izbraukt:

 • diplomātiem un viņu ģimenes locekļiem (t.sk., ceļojot tranzītā);
 • ārvalstu uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem, kas ceļo darba vajadzībās;
 • lai saņemtu medicīnisko palīdzību;
 • lai apciemotu tuvus radiniekus vai slimus radiniekus;
 • ārvalstniekiem, nepilsoņiem kuru pastāvīgā dzīvesvieta reģistrēta UZ un UZ pilsoņiem, kuriem pastāvīgā dzīves vieta ir reģistrēta ārvalstīs;
 • studentiem un personām, kas mācās/strādā ārvalstīs.

No 15. jūnija Uzbekistāna atsāk starptautiskos avio lidojumus pasažieriem uz vairākām valstīm un reģioniem, atbraucējos iedalot trīs kategorijās:

 • zaļā – Japāna, D-Koreja, Izraēla, Ķīna – atbraucot no šīm valstīm pasažieriem nav noteikta obligātā 14 dienu pašizolācija;
 • dzeltenā – ES dalībvalstis, Malaizija, Taizeme, Singapūra – atbraucējiem no šīm valstīm jāievēro 14 dienu pašizolācija mājas apstākļos;
 • sarkanā – Turcija, Irāna, Afganistāna, Krievija un citas NVS valstis – atbraucēji uz 14 dienām tiek ievietoti valsts izveidotajās karantīnas zonās.

Balstoties uz Uzbekistānas Muitas komitejas sniegto informāciju, ierobežojumi netiek attiecināti uz auto, dzelzceļa, avio jūras un upju transportlīdzekļiem, kas iesaistīti kravu pārvadājumos, kā arī personālu, kas iesaistīts kravu pārvadājumos.

No 1. maija Uzbekistānā ir ieviesta jauna pagaidu procedūra Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai valstī. Saskaņā ar Republikas Īpašās komisijas pieņemto lēmumu starptautiskajiem kravu pārvadājumiem uz nenoteiktu laiku ir atvērti tikai konkrēti robežšķērsošanas punkti (karti skatīt šeit):

 • ar Afganistānu – “Termez”;
 • ar Turkmenistānu – “Olot”;
 • ar Tadžikistānu – “Sarosiyo”, “Oybek” un “Plotina”;
 • ar Kirgizstānu – “Do‘stlik”, “O‘zbekiston”, “Vodil”, “Chashma” un “Oq qiya”
 • ar Kazahstānu – “Daut-ata”, “Gulistan”, “Yallama”, “Zangiota” un “Toshkent”.

Jaunā kārtība attiecas gan uz vietējiem, gan ārvalstu starptautisko kravu pārvadātājiem.

Sākot ar 30. aprīli, visi Uzbekistānā iebraukušie kravas transportlīdzekļi tiek novirzīti uz speciālām stāvvietām robežšķērsošanas punktu tuvumā, kur autovadītājiem tiek veikti Covid-19 testi.

Ja rezultāti ir negatīvi, reisu drīkst turpināt apstiprinātā maršrutā. Autovadītājiem ir jābūt aizsargtērpos, kā arī jāizmanto vienreizlietojamās sejas maskas un gumijas cimdi.

Pozitīva testa gadījumā autovadītājs tiks nogādāts medicīnas iestādē, bet otrs autovadītājs (ja ir) – karantīnas iestādē. Pēc transportlīdzekļa pilnīgas dezinfekcijas pārvadājumu drīkstēs turpināt cits autovadītājs (kas nav saistīts ar iepriekšējo ekipāžu) vai arī krava tiks nodota pārvadājuma pabeigšanai ar citu transportlīdzekli.

Ārvalstu autovadītājiem pēc kravas piegādes Uzbekistānas teritorija jāpamet 10 dienu laikā. Laikā, kamēr tiek gaidīta atpakaļceļa kravas iekraušana, jāuzturas īpaši ierādītās stāvvietās kravas saņemšanas vietu tuvumā. Atrodoties šajās stāvvietās, jāievēro stingri karantīnas un sociālās distancēšanās noteikumi; autovadītāji nedrīkst sarunāties ar citām personām un pamest stāvvietas teritoriju.

Ārvalstu transportlīdzekļu kustību kontrolē Uzbekistānas muitas dienests.

Par karantīnas noteikumu pārkāpumu tiek uzskatīts:

 • novirzīšanās no plānotā maršruta,
 • aizsargtērpu, sejas masku un gumijas cimdu neizmantošana,
 • izbraukšanas termiņa neievērošana,
 • nepieciešamo dokumentu (autovadītāja apliecības, muitas formalitāšu dokumentu, sertifikātu, starptautisko pārvadājumu atļauju) neesamība.

Ja autovadītājs pārkāpj muitas dienesta noteikto piegādes termiņu, bet var uzrādīt dokumentāru pierādījumu tam, ka termiņa neievērošana ir notikusi saistībā ar ieviesto jauno regulējumu, tad administratīva pārkāpuma procedūras netiek ierosinātas.

 

Papildināts 28.07.

Vācija: No 16. jūnija tiek atcelta robežkontrole ar Austriju, Šveici, Franciju, un Dāniju. ES dalībvalstu pilsoņu ieceļošana Vācijā netiek ierobežota. Ierobežojumi var tikt atjaunoti, ja tiks novērots pandēmijas otrais vilnis. Iebraukšana trešo valstu (ārpus ES) pilsoņiem tiek atļauta atbilstoši ES kopējiem lēmumiem. Vācijā 14 dienu pašiziolācijas prasība atcelta visās federālajās zemēs ar attiecīgiem izņēmumiem iebraucējiem no valstīm, kurās saslimstība pārsniedz 50 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem pēdējo septiņu dienu laikā.

Vācijas valdība un Federālo zemju pašvaldības vienojušās, ka, sākot ar 16. jūniju, visām personām, kuras ieceļo Vācijā no trešām valstīm (valstīm ārpus ES), ir jāievēro 14 dienu pašizolācijā. Pašizolācijas prasības netiek attiecinātas uz personām, kuras ceļo no Islandes, Lihtenšteinas, Norvēģijas, Šveices un Apvienotās Karalistes, kā arī personām, kuras ceļo no ES valstīm. Lūdzam ņemt vērā, ka personām, kuras ceļo no šīm valstīm (uz kurām netiek attiecinātas pašizolācijas prasības), var attiecināt pašizolācijas prasības, ja pēdējo septiņu dienu laikā jauno saslimšanu skaits attiecīgajā valstī ir pārsniedzis 50 personas uz 100 000 iedzīvotājiem. Detalizētu informāciju var atrast Robert-Koch-Institut mājaslapā.

Pašizlolācijas prasība netiek attiecinātas uz personām, kuras ieceļo Vācijā no trešājām valstīm ar zemu jauno saslimšanu skaitu. Valstu saraksts tiks publicēts Robert-Koch-Institut mājaslapā.

Lai iegūtu sīkāku informāciju aicinām apmeklēt tās Vācijas federālās zemes vietni, uz kuru dodaties, kurā dzīvojat vai kurā plānojat uzturēties, jo Federālo zemju iekšējie noteikumi var atšķirties. Sīkāka informācija pieejama šeit.

Pasažieru pārvadātājiem un tūroperatoriem, kas veic pārrobežu pārvadājumus uz Vāciju, jāievēro šādi nosacījumi:

 • ceļotāji jānodrošina ar informāciju par riskiem, ko rada saslimšana ar COVID-19, kā arī par iespējām izvairīties no saslimšanas un slimīgas apkarošanas pasākumiem;
 • glabājiet datus vismaz 30 dienas no brīža, kad ierodaties Vācijā. Īpaši svarīgi ir elektroniski glabājami dati ar pasažieru saraktu, sēdvietu plānojumu, kā arī dati, kas ļauj identificēt pasažierus un operatīvi atrast personu kontaktinformāciju.

Pārrobežu kravu pārvadājumi netiek ierobežoti neatkarīgi no autovadītāja nacionalitātes.

Visas Vācijas Federālās zemes ieviesušas normatīvos aktus, kas paredz, ka sabiedriskās vietās jālieto sejas maska. Ņemot vērā Vācijas federālo zemju likumdošanas īpatnības, Vācijā nav ieviests vienots normatīvais akts, kas regulētu sejas masku lietojumu visā valstī. Kravu transportlīdzekļu vadītājiem tiek rekomendēts lietot sejas masku visos gadījumos, kad jāpamet kabīne. Detalizēta informācija par individuālās aizsardzības pasākumiem Vācijā pieejama šeit.

Lai atvieglotu situāciju krīzes laikā, Vācijas federālā valdība ir lūgusi federālajām zemēm atsaukt kravas automašīnu braukšanas ierobežojumus sestdienās un svētdienās. Vairākas federālās zemes atcēlušas braukšanas ierobežojumus kravu transportlīdzekļiem sestdienās, svētdienās un valsts noteiktās svētku dienās.

Atgādinām, ka šie ierobežojumi spēkā vasaras sezonas sestdienās (no 1. jūlija līdz 31. augustam) no plkst.7.00 līdz 20.00.

29. jūnijā atjaunots federālo zemju braukšanas ierobežojumu atvieglojumu saraksts vācu valodā pieejams BAG apkopotajā materiālā.

28. maijā Vācijas atbildīgā institūcija informēja, ka atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiks pagarinātas pēc 31. maija. Sākot ar 1. jūniju, veicot kravu pārvadājumus, Vācijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

3. jūnijā Vācijas ārlietu ministrs paziņoja, ka no 15. jūnija tiek atcelts globālās ceļošanas brīdinājums.

Ceļošanas brīdinājums tiks atkārtoti ieviest gadījumā, ja kādā no valstīm inficēšanās skaits ar COVID-19 pārsniegs 50 personas uz 100 000 iedzīvotājiem.

 

Papildināts 18.06.

Ziemeļmaķedonija: lai ierobežotu COVID-19 izplatību, ārvalstu pilsoņu iebraukšanai slēgtas visas valsts robežas. Kravu pārvadājumi uz un no Ziemeļmaķedonijas, kā arī kravu pārvadājumi tranzītā ir atļauti. Kravu transportlīdzekļu autovadītājiem iebraukšana valstī atļauta, ievērojot īpašus nosacījumus atbilstoši Ziemeļmaķedonijas Veselības ministrijas protokolam.

Darbojas Bogorodica (robeža ar Grieķiju), Kafasan (robeža ar Albāniju), Tabanovce (robeža ar Serbiju), Deve Bair (robeža ar Bulgāriju) un Blace (robeža ar Kosovu) robežkontroles punkti. Robežkontroles punktu darbība nakts laikā tiek ierobežota.

17. jūnijā Ziemeļmaķedonijas valdība izdeva protokolu, nosakot prasības ārvalstu pilsoņu tranzīta braucieniem Ziemeļmaķedonijā. Protokols paredz, ka trešo valstu valstspiederīgās personas var izmantot visus robežšķērsošanas punktus, lai iebrauktu valstī un šķērsotu Ziemeļmaķedoniju tranzītā. Tranzītā esošās personas nedrīkst novirzīties no autoceļa, vai vietējās nozīmes ceļa. Valsti jāpamēt ne vēlāk kā pēc piecām stundām no iebraukšanas brīža. Pirms iebraukšanas personām jāaizpilda paziņojums, kas jānodod robežkontroles personālam, izbraucot no Ziemeļmaķedonijas.

 

Papildināts 05.08.

Zviedrija: valdība ir veikusi pasākumus, lai nodrošinātu sociālo distancēšanos un novērstu koronavīrusa (COVID-19) izplatīšanos. Šie pasākumi neietekmē kravas pārvadājumus Zviedrijas iekšienē, uz un no Zviedrijas.

25. maijā Zviedrijas atbildīgā institūcija informēja, ka atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiks pagarinātas pēc 31. maija. Sākot ar 1. jūniju, veicot kravu pārvadājumus, Zviedrijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām. Sīkāka informācija pieejama šeit.


Ieteikt šo rakstu