Valstu noteiktie ierobežojumi autopārvadājumu jomā saistībā ar Covid-19 vīrusa ierobežošanas pasākumiem (aktualizēts 19.04.2021. plkst.15.55)

Veicot starptautiskus pārvadājumus, transportlīdzekļa autovadītāju vēlams nodrošināt ar Eiropas Komisijas izstrādātāto “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka formu”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

 

Biežāk uzdotie jautājumi par Latvijas Republikas ieviestiem ierobežojumiem saistībā ar starptautiskajiem pārvadājumiem Covid-19 laikā pieejami Satiksmes ministrijas mājaslapā.

 

Eiropas Komisija publicējusi “Vadlīnijas par nodarbināto brīvas pārvietošanās īstenošanu Covid-19 uzliesmojuma laikā”, skaidrojot darba ņēmēju (tai skaitā transporta sektora darbinieku) pārvietošanās nosacījumus Eiropas Savienībā Covid-19 uzliesmojuma laikā.

 

Informācija angļu valodā, kurā apkopoti ES dalībvalstu pieņemtie pasākumi transporta nozares darbības nodrošināšanai Covid-19 pandēmijas laikā, pieejama arī Starptautiskā transporta foruma (ITF) mājaslapā: https://www.itf-oecd.org/road-transport-group/covid-19-road-group

 

Eiropas Komisijas izveidots materiāls (angļu valodā), kurā uzskatāmi ES dalībvalstu “zaļie koridori”: https://ec.europa.eu/transport/sites/transport/files/green-lanes.pdf

 

Eiropas Komisijas izveidotais pārskats par pagaidu izņēmumiem attiecībā uz transportlīdzekļa darba un atpūtas laiku pieejams šeit: https://ec.europa.eu/transport/sites/transport/files/temporary-relaxation-drivers.pdf.

 

Detalizēta informācija par zaļajiem koridoriem pieejama, izmantojot arī Galileo Green lanes aplikāciju: https://galileogreenlane.eu/

 

Ceļojumu plānotājs EEZ dalībvalstīs pieejams Eiropas Savienības tīmekļvietnē: https://reopen.europa.eu/en/from-to/*/.

 

Covid-19 valstu saslimstības rādītāji pieejami SPKC mājaslapā.

 

Autovadītājiem, kuri veic starptautiskos kravu vai pasažieru pārvadājumus, iebraucot Latvijā, jāaizpilda elektroniskā apliecinājuma anketa https://covidpass.lv/. Sīkāka informācija pieejama http://www.atd.lv/lv/jaunumi/autovad%C4%ABt%C4%81jiem-kuri-veic-starptautiskos-kravu-vai-pasa%C5%BEieru-p%C4%81rvad%C4%81jumus-iebraucot-latvij%C4%81.

 

Starptautiskās autopārvadātāju asociācijas (IRU) sagatavotais materiāls angļu valodā par ES dalībvalstu iestādēm, kas nodrošina Covid-19 pārbaudes, pieejams šeit: https://wiki.unece.org/download/attachments/101548550/faqsontestingcentres.pdf?version=1&modificationDate=1613740111304&api=v2.

 

Sakarā ar jauna Covid-19 paveida izplatību Lielbritānijā EK izstrādājusi rekomendācijas par koordinētu pieeju ceļojumiem un pārvadājumiem, reaģējot uz jaunu Covid-19 paveidu Lielbritānijā. Rekomendācijas paredz, veicot starptautiskus pārvadājumus, transporta sektora personāls būtu jāatbrīvo no testēšanas un karantīnas prasībām.

 

Papildināts 19.04.2021.

Albānija: no 2021. gada 5. janvāra visā valstī noteikta komandantstunda no plkst.22.00 līdz 6.00. Sejas maskas jālieto kā publiskās iekštelpās, tā arī publiskās ārtelpās.

Albānijā saglabājas augsti Covid-19 saslimstības rādītāji.

Kravu pārvadājumi ir atļauti, autovadītājiem tiks veiktas medicīniskās pārbaudes. No 2021. gada 12. aprīļa atļauta personu iebraukšana Albānijā no Lielbritānijas.

Vairāk informācijas un rekomendācijas saistībā ar Covid-19 Albānijā pieejamas mājaslapā: https://coronavirus.al/ (informācija tikai albāņu valodā).

Starp Albāniju un Grieķiju slēgti atsevišķi robežkontroles punkti. Sīkāk skatīt pie Grieķijas.

 

Papildināts 22.03.2021.

Armēnija: valstī ir izsludināta karantīna, kā rezultātā ikvienam, atrodoties publiskās vietās (arī transportā), lietot sejas aizsargmasku, kā arī ievērot distancēšanos un roku higiēnu. Par noteikumu neievērošanu var piespriest naudas sodu.

Ārvalstu pilsoņiem, kuri ieceļo Armēnijā, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests ne vecāks par 72 stundām. Testu var veikt arī Erevānas lidostā vai sauszemes robežšķērsošanas punktos.

Sertifikātam jābūt armēņu, krievu vai angļu valodā; tajā jābūt norādītam personas vārdam, uzvārdam, dzimšanas datumam un pases numuram, kas ierakstīts testu veicošās medicīnas iestādes oficiālajā veidlapā, identificējot organizācijas, kas veikusi Covid-19 testu, kontaktus. Testa rezultātu paraksta un apzīmogo ārstniecības iestādes vadītājs.

Sīkāka informācija pieejama šeit: https://www.gov.am/en/covid-travel-restrictions/.

No 2021. gada 12. janvāra Armēnija ir atvērusi sauszemes robežas ar Gruziju, taču Gruzija joprojām patur spēkā ierobežojumus ieceļošanai no Armēnijas. Ierobežojumi neattiecas uz preču pārvadājumiem.

 

Papildināts 19.04.2021.

Austrija: Austrijā bez ierobežojumiem var ieceļot personas no Austrālijas, Dienvidkorejas, Islandes, Jaunzēlandes, Norvēģijas, Singapūras un Vatikāna. (A pielikuma valstis).

Ieceļojot no citām valstīm, kuras nav uzskaitītas augstāk, personām jādodas 10 dienu pašizolācijā, kuru var pārtraukt, tikai veicot Covid-19 testu ne ātrāk kā piektajā dienā pēc ierašanās. Pēc negatīva rezultāta saņemšanas pašizolāciju var pārtraukt.

No 2021. gada 10. februāra līdzšinējie pašizolācijas nosacījumi paliek spēkā, bet, papildus tam, ieceļojot valstī, būs jāuzrāda arī negatīvs Covid-19 testa rezultāts angļu vai vācu valodā, kas nav vecāks par 72 stundām. Ja ieceļošanas brīdī negatīvs testa rezultāts nevar tikt uzrādīts, tests jāveic nekavējoties pēc ierašanās Austrijā (ne vēlāk kā 24 stundu laikā).

No pašizolācijas tiek atbrīvotas šādas izņēmumu grupas:

 • humānās palīdzības sniedzēji;
 • personas, kuras ieceļo Austrijā darba pienākumu pildīšanas nolūkos (piemēram, aprūpes nozarē nodarbinātie);
 • personas, kuras ieceļo Austrijā medicīniskos nolūkos un šo personu pavadoņi;
 • personas, kuras ieceļo Austrijā tiesisku vai administratīvu prasību izpildei (piemēram, ja saņemts uzaicinājums uz tiesu);
 • Austrijā akreditētie diplomāti, uzrādot leģitimācijas karti;
 • tranzītpasažieri, kuri šķērso Austriju bez apstāšanās vai nepametot lidostas tranzīta zonu.

No 2021. gada 15. janvāra, iebraucot Austrijā, jāaizpilda tiešsaistes veidlapa vācu vai angļu valodā.

Gadījumā, ja persona nav varējusi piereģistrēties tiešsaistē, jāizdrukā, jāaizpilda un jāņem līdzi ceļojumā E (vācu valodā) vai F (angļu valodā) formulārs (Anlage E oder F). Formulāri pieejami https://www.oesterreich.gv.at/themen/coronavirus_in_oesterreich/pre-travel-clearance.html .

Sīkāka informācija pieejama šeit: https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information/entry-regulations.

Austrija uz laiku ir atjaunojusi stingru robežkontroli ar Čehiju un Slovākiju (personām, šķērsojot robežu, jāparakstās par 10 dienu karantīnas ievērošanu). Robežu var šķērsot tikai galvenajos robežšķērsošanas punktos.

Prasības starptautiskos kravu un pasažieru pārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem

Personas tiek atbrīvotas no medicīniskas apskates, pašizolācijas prasībām un negatīva Covid-19 testa rezultāta uzrādīšanas prasībām, ja tiek veikti:

 • komerciāli kravu pārvadājumi;
 • komerciāli pasažieru pārvadājumi.

Profesionāliem autovadītājiem, kuri ceļo ar privāto transportu, iebraucot Austrijā, jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Profesionālie autovadītāji, veicot tiešos darba pienākumus ar uzņēmuma transportlīdzekli, ir atbrīvoti no negatīva testa rezultāta uzrādīšanas.

Veicot starptautiskus pārvadājumus, transportlīdzekļa autovadītāju vēlams nodrošināt ar Eiropas Komisijas izstrādāto “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka formu”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

Noteikumi neattiecas uz starptautiskos kravu un pasažieru pārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem, kas veic darba pienākumus. Iebraucot Austrijā, autovadītājiem nav jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts (izņemot gadījumā, ja tiek iebraukts no Itālijas), kā arī nav jāaizpilda tiešsaistes veidlapa vācu vai angļu valodā.

Medicīniskās aizsargmaskas, kas atbilst FFP2 prasībām publiskās vietās ir jālieto obligāti. Papildus tam obligāti jāievēro viena metra distance vienam no otra.

No 2021. gada 8. februāra Austrijā noteikta komandantstunda no plkst.20.00 līdz 6.00. Sīkāka informācija pieejama https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information#quarantined-regions.

Braukšanas ierobežojumi

No 2020. gada 18. maija, Austrijā tiek atjaunoti braukšanas ierobežojumi kravas transportlīdzekļiem ar pilno masu virs 7,5 tonnām sestdienās svētdienās un valsts noteiktās svētku dienās.

Dokumentā “Dosierkalendar” norādīti datumi, kuros Tiroles valdība 2021. gada pirmajā pusē piemēros “Sastrēgumu regulēšanas” pasākumus.

Automātiskā regulēšanas sistēma ir paredzēta lielgabarīta transportlīdzekļu tranzīta plūsmas regulēšanai uz Austrijas un Vācijas robežas. Kravas transportlīdzekļu tranzīta kustība tiks regulēta uz automaģistrāles A12–Inntalautobahn–robežšķērsošanas, punktā Kufstein/Kiefersfelden, dienvidu virzienā no plkst.5.00.

Kravas transportlīdzekļu kustība netiek ierobežota, ja kontrolei tiek uzrādīti transportlīdzekļa vadītāja personu apliecinoši dokumenti, kā arī ar pārvadājumu saistītie dokumenti.

Austrijā atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Austrijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

No 6. aprīļa pārtikas veikalos visiem obligāti jālieto sejas maskas, no 14. aprīļa sejas maskas jālieto arī sabiedriskajā transportā.

 

Papildināts 30.03.2021.

Azerbaidžāna: līdz 2021. gada 1. jūnijam ir spēkā karantīnas režīms. Privātpersonu iebraukšana un izbraukšana no Azerbaidžānas tiek ierobežota, atcelti regulārie avioreisi.

Kravu transportlīdzekļu iebraukšana, izbraukšana un tranzīta pārvadājumi Azerbaidžānā netiek ierobežoti.

Vīrusa izplatības ierobežošanas nolūkā ir ieviests virkne pasākumu:

 • visos robežšķērsošanas punktos ir pastiprināti sanitāri epidemioloģiskie pasākumi;
 • visi transportlīdzekļi, kas iebrauc valstī, tiek vairākkārtīgi dezinficēti;
 • kravas, kas tiek ievestas Azerbaidžānā no Irānas un tās teritorijas, tiek pārkrautas transportlīdzekļos ar Azerbaidžānas valsts reģistrācijas numuriem;
 • transportlīdzekļus, kas veic kravu pārvadājumu tranzītā, eskortē Valsts ceļu policija.

Pārvadājumi pa jūru (ieskaitot kravu transportlīdzekļu un konteineru pārvadājumus) tiek turpināti. Ieviesti atsevišķi ierobežojumi ar Turkmenistānu un Kazahstānu.

 • Turkmenistānā reģistrētu kuģu pakalpojumus, kas dodas uz Turkmenistānu, var izmantot tikai šīs valsts pilsoņi.
 • Baku ostā visiem autovadītājiem, kuri dodas uz Turkmenistānu un Kazahstānu, tiek veiktas pārbaudes. Pārbaužu rezultāti tiek nodrošināti 6 līdz 8 stundu laikā.
 • Baku ostā autovadītāji uzturas tam paredzētās zonās, kurās tiek nodrošināta piekļuve pārtikai.

Kravu pārvadājumi: visi robežšķērsošanas punkti (ar Irānu, Krieviju, Gruziju un Turciju) atvērti kravu transportlīdzekļu plūsmai.

 • Kravu transportlīdzekļu pārvadājumi no Irānas un Alatas ostas virzienā uz Gruziju ir atļauti, ja transportlīdzekli pavada policijas eskorts.
 • Starptautisko kravu pārvadājumu autovadītājiem tiek nodrošināts bezmaksas ēdiens un atpūtas vietas.

Pasažieru pārvadājumi: robeža ar Irānu slēgta no 29. februāra. Robeža ar Gruziju slēgta no 14. marta. Turcijas robeža slēgta no 14. marta. Krievijas robeža slēgta no 18. marta.

Azerbaidžānas pilsoņiem atļauts šķērsot iepriekšminētās robežas.

Vīzu reģistrācija, izmantojot “ASAN Viza” elektronisko mājaslapu, ir apturēta.

Informācija saziņai:

 

Papildināts 14.04.2021.

Baltkrievija: no 2020. gada 20. decembra saistībā ar epidemioloģisko situāciju Baltkrievijas pilsoņiem un ārvalstniekiem, kuri Baltkrievijā uzturas ar pastāvīgo vai termiņuzturēšanās atļauju, uz laiku tiek liegta izceļošana no valsts pa sauszemes robežpunktiem.

Ierobežojums neattiecas uz:

 • diplomātisko un dienesta pasu turētājiem;
 • oficiālajām delegācijām;
 • starptautiskajiem kravu pārvadātājiem;
 • kuģu un lidmašīnu ekipāžām:
 • dzelzceļa brigādēm un personām, kas norīkotas komandējumā:
 • pilsoņiem, kuri dodas apciemot smagi slimu tuvu radinieku vai uz bērēm, dodas saņemt medicīnisko palīdzību un tam ir apliecinoši dokumenti, strādā vai mācās ārvalstīs.

Strādājošajiem jāuzrāda darba līgums ar ārvalstu uzņēmumu, darba atļauju, iebraukšanas atļauja. Tiem, kuri mācās, jāuzrāda dokumenti par izglītības iegūšanu ārvalstu izglītības iestādēs vai Baltkrievijas Republikas izglītības iestādes nosūtījums mācībām ārvalstīs.

Izbraukt no Baltkrievijas teritorijas var tie, kuri ārvalstīs strādā, mācās vai kuriem ir uzturēšanās atļauja cita valstī, ne biežāk kā reizi sešos mēnešos.

Lai novērstu Covid-19 izplatību, no 1. novembra ārvalstu pilsoņiem un bezvalstniekiem uz laiku tiek ierobežota ieceļošana Baltkrievijas Republikā, izmantojot sauszemes un ūdens robežpunktus. 

 Šie ierobežojumi neattiecas uz: 

 • diplomātisko un dienesta pasu turētājiem;
 • oficiālo delegāciju vadītājiem un dalībniekiem;
 • ārzemniekiem, kuri sniedz starptautisku bezatlīdzības palīdzību Baltkrievijas Republikai;
 • transportlīdzekļu vadītājiem, veicot starptautiskos autopārvadājumus, kā arī starptautisko pasta sūtījumu pārvadājumus;
 • iekšzemes ūdenstransporta kuģu apkalpes locekļiem, vilcienu brigādēm, starptautiskā dzelzceļa satiksmes lokomotīvju brigādēm;
 • Baltkrievijas Republikas pilsoņu laulātajiem, vecākiem vai bērniem;
 • ārzemniekiem, kuriem ir tiesības uz pastāvīgu vai pagaidu uzturēšanos Baltkrievijas Republikas teritorijā;
 • ārzemniekiem ar darba atļauju apliecinošiem dokumentiem darbam Baltkrievijas Republikas teritorijā;
 • saistībā ar tuvinieku smagu slimību vai tuva radinieka nāvi;
 • ārzemniekiem, kuri transportē cilmes šūnas vai transplantācijas orgānus;
 • Krievijas Federācijas pilsoņiem, kuri šķērso Baltkrievijas Republikas teritoriju tranzītā, lai dotos uz Krievijas Federāciju;
 • ārzemniekiem, kuri tranzītā šķērso Baltkrievijas Republikas teritoriju saskaņā ar Baltkrievijas Republikas valdības un Ukrainas Ministru kabineta Nolīgumu par autoceļa atvieglotu lietošanas kārtību Slavutiču–Černobiļas AES, Černobiļas AES darbiniekiem, transportlīdzekļiem, kravām un uzņēmumiem, kā arī ārvalstu speciālistiem, kuri iesaistīti Starptautisko Černobiļas AES slēgšanas projektu īstenošanā no 2009. gada 20. janvāra.

Minētie ieceļošanas ierobežojumi ieceļošanai Baltkrievijas Republikā neattiecas uz ieceļošanu caur Nacionālo lidostu “Minska”, kas darbojas ierastajā režīmā.

Ar pilnu Baltkrievijas Ministru Padomes lēmumu par ieceļošanas ierobežojumiem Baltkrievijā var iepazīties šeit .

Personām, kuras Baltkrievijā ierodas no valstīm ar nelabvēlīgu Covid-19 attīstības gaitu, jāievēro 10 dienu pašizolācija. Saraksts aplūkojams Baltkrievijas Veselības aizsardzības ministrijas mājaslapā.

Valstu saraksts, kurās reģistrēti Covid-19 saslimšanas gadījumi, ir pieejams Baltkrievijas Veselības ministrijas oficiālajā tīmekļvietnē.

Robežsardzes un muitas darbinieki kontrolē medicīnisko dokumentu pieejamību, kā arī izsniedz personām, kuras ierodas no Veselības ministrijas oficiālajā tīmekļvietnē publicētajām valstīm iebraukšanas deklarāciju, kā arī izskaidro pašizolācijas prasības.

Pašizolācijas un Covid-19 testa prasības netiek attiecinātas uz transportlīdzekļu autovadītājiem, veicot kravas starptautiskos autopārvadājumus, kā arī starptautiskos pasta sūtījumu autopārvadājumus.

Baltkrievijas Veselības ministrijas izstrādāti noteikumi paredz, ka, veicot arī tranzīta pārvadājumus, kravu transportlīdzekļu apkalpei jālieto sejas maskas un cimdi gadījumos, kad ekipāža atrodas ārpus transportlīdzekļa kabīnes.

29. jūnijā izdotais rīkojums No. 372 “Par grozījumu veikšanu rīkojumos No. 171 un 311”  paredz, ka no 2020. gada 1. jūlija, veicot tranzīta pārvadājumus, Baltkrievijā netiek attiecinātas prasības par noteiktu tranzīta koridoru, atpūtas vietu un degvielas uzpildes staciju izmantošanu, kā arī tiek atcelta prasība, ka Baltkrievijas teritorija jāpamet nākamajā dienā, kas seko dienai, kad transportlīdzeklis iebraucis valstī. 

1. oktobrī stājas spēkā Baltkrievijas Republikas Ministru padomes 2020. gada 30. septembra dekrēts No. 576, ar kuru tiek grozīts Baltkrievijas Republikas Ministru padomes 2020. gada 25. maija dekrēts No. 311 “Par navigācijas ierīču (plombu) izmantošanu”, nosakot, ka grozījumi papildina to gadījumu sarakstu, kad pārvadātājam jāveic transportlīdzekļa kravas telpas plombēšana ar īpašu (elektronisku) plombu, to starpā plombēšana jāveic:

 • pārvadātājiem, pret kuriem uzsākta administratīvā lietvedība, vai noteiks sods par muitas procedūru neievērošanu;
 • pārvadātājiem, kuri savlaicīgi nav veikuši ievedmuitas, antidempinga nodokļa, kompensācijas nodokļa u.c. nodokļu maksājumus;
 • citi gadījumi, kad tiek konstatēti Eirāzijas Ekonomiskās savienības (EEZ), starptautisko līgumu un EEZ dalībvalstu normatīvo tiesību aktu pārkāpumi vai tiesību aktu pārkāpumu pazīmes;
 • ja plombēšanu pieprasa muitas iestādes saskaņā ar Eirāzijas Ekonomiskās savienības muitas kodeksa 344. pantu.

Navigācijas plombas var uzstādīt iekšzemes muitas punktos, robežšķērsošanas vietās pirms iebraukšanas Baltkrievijā, kā arī pie nacionālajiem operatoriem Belneftegaz (ОДО «Белнефтегаз») u.c..

Pārvadājot preces, uz kurām attiecas muitas tranzīta procedūras, uz Krieviju vai tranzītā caur Krievijas teritoriju pirms izbraukšanas no Baltkrievijas navigācijas plombas tiek noņemtas autoceļa M1 / E30 607. kilometrā robežšķērsošanas punktā Redki (BLR)–Krasnoe (RUS). Šī vieta ir apzīmēta ar ceļa zīmi ar navigācijas plombas attēlu un uzrakstu “Электронная пломба E-SEAL”. Google Maps koordinātas: 54,689854, 30,942757.

Ja netiek ievērota prasība apstāties navigācijas plombu noņemšanas vietās, var tikt piemērots administratīvais sods (no 2 līdz 50 bāzes soda vienībām) no BYR 54 (vai 18 EUR) līdz 1350 BYR (437 EUR) vai var tikt piemērots administratīvais arests.

Elektroniskās plombas uzstādīšanas izmaksas noteiktas četru bāzes vienību apmērā (aptuveni 44 eiro, ieskaitot PVN).

No 2020. gada 1. maija BelToll maksas ceļu lietotāji varēs izmantot jaunu funkcionalitāti, kas sniedz iespēju divu stundu laikā pēc pārkāpuma, kas saistīts ar BelToll noteikumu neievērošanu, izdarīšanas veikt maksājumu par izdarīto pārkāpumu, tādējādi izvairoties no papildu sadārdzinājuma. Lietotāju varēs pieteikties SMS apziņošanas pakalpojumam. Tādejādi, ja tiks izdarīts pārkāpums, lietotājam tiks izsūtīta īsziņa, informējot klientu par radušos situāciju.

Iepriekšminētās funkcionalitātes pieejamas lietotāja personīgajā kontā vietnē www.beltoll.by.

No 2021. gada 12. aprīļa uz Baltkrievijas un Lietuvas robežas papildus jau funkcionējošiem robežšķērsošanas punktiem (Kamenny Log (BLR)–Myadininkai (LTU); Kotlovka (BLR)–Lavorishkes (LTU); Benyakoni (BLR)–Shalchininkai (LTU); Privalka (BLR)–Raigardas (LTU)) atsāks darboties vēl trīs robežšķērsošanas punkti:

 • Vidzy (BLR)–Tverečius (LTU) ir atvērts robežšķērsošanai visām personām neatkarīgi no valsts peiderības, tukšiem kravas transportlīdzekļiem un pasažieru pārvadājumu transportlīdzekļiem ar maksimāli pieļaujamo masu, kas nepārsniedz 3,5 tonnas un pasažieru sēdvietu skaits nepārsniedz astoņas (neieskaitot autovadītāju) vietas, kā arī preču pārvietošanai privātai lietošanai;
 • Losha (BLR)–Shumkas (LTU) ir atvērts robežšķērsošanai visām personām neatkarīgi no valsts piederības, kravas transportlīdzekļiem un pasažieru pārvadājumu transportlīdzekļiem ar maksimāli pieļaujamo masu, kas nepārsniedz 3,5 tonnas un pasažieru sēdvietu skaits nepārsniedz astoņas (neieskaitot autovadītāju) vietas, kā arī preču pārvietošanai privātai lietošanai;
 • Lyntupy (BLR)–Papialiakis (LTU) – tikai kravas transportlīdzekļiem.

2020. gada 26. maijā stājas spēkā jauna procedūra vietas rezervēšanai rindā uz Baltkrievijas robežas. Sīkāka informācija pieejama https://belarusborder.by/ mājaslapā.

2021. gada 23. martā papildināta informācija par braukšanas ierobežojumiem Baltkrievijā pieejama šeit.

 

Papildināts 19.04.2021.

Beļģija: ES valstu, Lielbritānijas, Šengenas zonas un EFTA valstu iedzīvotāji var ieceļot Beļģijā. No 2021. gada 19. aprīļa tiek atcelts nebūtisku ceļojumu aizliegums, tomēr Beļģijas valdība stingri aicina neceļot gan Beļģijā dzīvojošos, gan ārvalstniekus. Attiecībā uz ceļojumiem ārpus ES robežām uz trešajām valstīm tiek piemēroti ES apstiprinātie ceļošanas ierobežojumi.

Uz Beļģijas robežām tiek kontrolēta Pasažieru lokācijas formas aizpildīšana, kā arī tiek pārbaudīts ceļojuma mērķis un uzturēšanās ilgums Beļģijā. Ieceļojot Beļģijā un uzturoties valstī ilgāk par divām diennaktīm, 48 stundas pirms ieceļošanas nepieciešams aizpildīt Pasažieru lokācijas formu. Pasažieru lokācijas forma jāaizpilda visiem pasažieriem, kas Beļģijā ieceļo ar lidmašīnu vai kuģi, pat ja uzturēšanās valstī ir mazāk nekā 48 stundas.

Personām, kuras vecākas par sešiem gadiem un ieceļo, lai uzturētos Beļģijā ilgāk par 48 stundām, bet pastāvīgi nedzīvo Beļģijā, nepieciešams uzrādīt negatīvu PCR Covid-19 testa rezultātu ne vecāku par 72 stundām. Beļģijas rezidenti, atgriežoties Beļģijā, testu veic pirmajā atgriešanās dienā kādā no testēšanas centriem.

Visām personām (gan rezidentiem, gan nerezidentiem), kuras ieceļo Beļģijā no sarkanās zonas valstīm tiek piemērota obligāta septiņu dienu karantīna, kuru var beigt, uzrādot negatīvu testu, kas veikts septītajā karantīnas dienā.

Beļģijas nerezidentiem, ieceļojot Beļģijā, nepieciešams veikt dubulttestu – papildus prasībai uzrādīt negatīvu testu pirms iebraukšanas, otrs tests jāveic uzreiz pēc ieceļošanas Beļģijā.

No 2021. gada janvāra Pasažieru lokācijas forma ir papildināta, atsevišķi, dalot biznesa ceļojumus un atpūtas braucienus.

Beļģijas Ārlietu ministrijas mājaslapā iespējams sekot aktuālajiem ieceļošanas Beļģijā nosacījumiem no dažādām Eiropas valstīm un reģioniem: https://diplomatie.belgium.be/en.

Sakarā ar Covid-19 izplatību Beļģijā valdība papildus obligātai masku valkāšanai publiskās vietās un distances (1,5 metru) ievērošanai ir noteikusi stingrus ierobežojošos pasākumus.

Papildu informācija par ieceļošanu, testēšanu un ierobežojumiem Beļģijā un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem ir pieejamas šeit:

https://www.info-coronavirus.be/en/testing/

https://www.info-coronavirus.be/en/news/occ-2201/

https://www.info-coronavirus.be/en/travels/

Beļģijas reģionos un pilsētās tiek piemēroti reģionāla rakstura ierobežojoši pasākumi. Plašāku informācija par reģionāliem ierobežojumiem meklējama katra reģiona mājaslapās:

Pirms došanās uz Beļģiju aicinām iepazīties ar tīmekļvietnē https://diplomatie.belgium.be/en publicēto informāciju saistībā ar ceļošanas ieteikumiem.

Starptautiski kravu pārvadājumi

Balstoties uz Beļģijas autopārvadātāju asociācijas sniegto informāciju, autovadītājiem, kuru galvenā dzīvesvieta atrodas ārpus Beļģijas un kuri ierodas Beļģijā darba pienākumu veikšanai (komandējumā) tiek izvirzītas sekojošas prasības:

 • autovadītāji, kuri Beļģijā pavadīs mazāk nekā 48 stundas:
  • nav jāuzrāda aizpildīts rakstveida apliecinājums (ceļojuma mērķis tiek pierādīts, uzrādot pārvadājuma dokumentus – CMR pavadzīmi u.c.);
  • nav jāaizpilda pasažieru lokācijas un biznesa ceļojuma veidlapas;
  • nav jāievēro karantīnas un negatīva Covid-19 testa uzrādīšanas prasības.
 • autovadītāji, kuri Beļģijā pavadīs vairāk nekā 48 stundas:
  • nav jāuzrāda aizpildīts rakstveida apliecinājums (ceļojuma mērķis tiek pierādīts, uzrādot pārvadājuma dokumentus – CMR pavadzīmi u.c.);
  • no 2021. gada 8. marta nav jāaizpilda pasažieru lokācijas un biznesa ceļojuma veidlapas;
  • nav jāievēro karantīnas un negatīva Covid-19 testa uzrādīšanas prasības.

Tādejādi karantīnas ievērošanas un negatīva Covid-19 testa uzrādīšanas prasības netiek attiecinātas uz kravas transportlīdzekļu autovadītājiem.

Veicot visu veidu kravu pārvadājumus, kravas transportlīdzekļu autovadītāji jānodrošina ar Eiropas Komisijas izstrādāto “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka forma”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

Beļģijā atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 2021. gada 26. janvāra. No 27. janvāra, veicot kravu pārvadājumus, Beļģijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

Beļģijas autopārvadātāju asociācija FEBETRA ir izveidojusi visaptverošu tīmekļa vietni par veiktajiem pasākumiem Covid-19 pandēmijas laikā Beļģijā. Lapas saturs pieejams franču un holandiešu valodā.

 

Papildināts 14.04.2021.

Bulgārija: saskaņā ar Bulgārijas Republikas Veselības ministra rīkojumu RD-01-50/ no 2021. gada 29. janvāra līdz 2021. gada 30. aprīlim ir noteikts īslaicīgs iebraukšanas aizliegums Bulgārijas Republikas teritorijā.

Ārkārtas epidemioloģiskais stāvoklis spēkā līdz 30. aprīlim. Līdz 30. aprīlim visiem ārvalstu ieceļotājiem Bulgārijā (t.sk. arī no ES valstīm ieceļojušajiem) jāuzrāda apliecinājums par negatīva Covid-19 PCR testa rezultātu, kas veikts ne ilgāk nekā 72 stundas pirms ieceļošanas. Dokumentā par negatīvu Covid-19 testu ir jābūt norādītam personas vārdam un uzvārdam saskaņā ar datiem personu apliecinošā dokumentā, informācijai par laboratoriju, kas veica testu (nosaukums, kontaktinformācija), datumam, kad tests tika veikts, informācijai latīņu burtiem par izmantoto metodi (PCR) un negatīvo rezultātu (Negative).

 Bulgārijas valstspiederīgie (un ārvalstu pilsoņi ar uzturēšanās atļaujām un viņu ģimenes locekļi) var izvēlēties: ja negatīvu testu uz robežas nevar uzrādīt, tādā gadījumā jāievēro 10 dienu pašizolācija (ja tests tiek veikts 24 stundu laikā pēc atgriešanās mājās un tas ir negatīvs, pašizolāciju drīkst pārtraukt). No testa atbrīvoti pasažieru pārvadājumu veicēji (autobusu un kravas automašīnu šoferi), gaisa kuģu apkalpe, pierobežas strādnieki, tranzītā ceļojošās personas.

Sīkāka informācija par ierobežojumiem atrodama Bulgārijas Veselības ministrijas mājaslapā: https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/ministr-angelov-izdade-tri-zapovedi-vv-vrzka-s-akt/).

Bulgārijā ieceļošanai atvērti sekojoši robežkontroles punkti:

 • Burgas lidosta;
 • Varna lidosta;
 • Plovdiv lidosta;
 • Sofia lidosta (terminālis 1 un terminālis 2);
 • Burgas osta;
 • Varna osta;
 • Vidin robežšērsošanas punkts;
 • Vrashka Chuka robežšķērsošanas punkts;
 • Durankulak robežšķērsošanas punkts;
 • Gueshevo robežšķērsošanas punkts;
 • Ilinden robežšķērsošanas punkts;
 • Kalotina robežšķērsošanas punkts;
 • Kapitan Andreevo robežšķērsošanas punkts;
 • Captain Petko Voivoda robežšķērsošanas punkts;
 • Kulata robežšķērsošanas punkts;
 • Lesovo robežšķērsošanas punkts;
 • Makaza robežšķērsošanas punkts;
 • Malko Tarnovo robežšķērsošanas punkts;
 • Oryahovo robežšķērsošanas punkts;
 • Ruse robežšķērsošanas punkts;
 • Danube upes robežšķērsošanas punkts (prāmju līnija (Bulgārija)–Călărași (Rumānija) atvērts no 2021. gada 15. marta, jo kravas transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 3,5 tonnām tiek slēgts Silistra–Ostrov robežšķērsošanas punkts);
 • Somovit–Nikopol robežšķērsošanas punkts.

No 2020. gada 22. oktobra sejas maskas lietošana ir obligāta ne tikai visās slēgtās sabiedriskās vietās (izņemot ēšanas iestādēs un bāros), bet arī ārtelpās, ja nav iespējams nodrošināt 1,5 metru distanci.

Pilns normatīvais akts bulgāru valodā pieejams šeit.

Sakarā ar jauna Covid-19 paveida izplatību Lielbritānijā Bulgārija ieviesusi iebraukšanas ierobežojumus personām, kuras ierodas no Lielbritānijas.

Iebraukšanas aizlieguma un karantīnas prasības (ieceļojot n Lielbritānijas) neattiecas uz sekojošām personām:

 • personām, kuras iesaistītas starptautiskos pasažieru un kravu pārvadājumos;
 • kravas transportlīdzekļu autovadītāji, kuri šķērso valsti tranzītā vai veic starptautiskos divpusējos un trešo valstu pārvadājumus.

Iebraucot vai tranzītā šķērsojot Bulgāriju, personām jāaizpilda pašriska deklarācija.

Atcelta prasība, ka ārvalstu transportlīdzekļu vadītājiem Bulgārijas teritorija jāpamet 24 stundu laikā, kas tiek skaitīts no brīža, kad transportlīdzeklis iebrauc valstī. Sīkāka informācija angļu valodā pieejama šeit.

Atcelta 22. maijā ieviestā prasība par veselības deklarācijas aizpildīšanu.

14. aprīlī Bulgārijas autoceļu infrastruktūras aģentūra uz laiku atsaukusi brīvdienu braukšanas ierobežojumus kravu transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 12 tonnām.

Bulgārijā atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Bulgārijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

No 2021. gada 1. februāra sejas maskas lietošana ir obligāta visās slēgtās sabiedriskās iekštelpās (izņemot ēšanas un dzeršanas iestādes) un ārtelpās gadījumos, kad nav iespējams ieturēt 1,5 metru distanci. Lūdzu, ņemiet vērā, ka citu deguna un mutes aizsegšanas līdzekļu lietošana (piemēram, audums, šalle u.c.) nav atļauta.

 

Papildināts 14.04.2021.

Čehija: no 2021. gada 12. aprīļa pārtraukts ārkārtas stāvoklis. Atcelts ierobežojums iekšēji pārvietoties starp reģioniem valstī. Atcelta komandantstunda.

Čehija nav pievienojusies ES “luksoforu gaismu” sistēmai, tādējādi no 2020. gada 15. jūnija Čehijā ieviesta nacionālā klasifikācijas sistēma. Pamatojoties uz epidemioloģiskās situācijas novērtējumu, ES un Šengenas zonas valstis tiek sadalītas trīs grupās pēc Covid-19 riska līmeņa – zema (zaļš), vidēja (oranžs), augsta (sarkans) un ļoti augsta (tumši sarkans) riska.

Ieceļojot no Latvijas, jāņem vērā šādi nosacījumi:

 • jāaizpilda elektroniskā Sabiedrības veselības pasažieru veidlapa: https://plf.uzis.cz/;
 • pirms ieceļošanas jāuzrāda negatīvs PCR tests, kas nav vecāks par 72 stundām, vai ātrais antigēnu tests, kas nav vecāks par 24 stundām;
 • jāveic atkārtots tests ne ātrāk kā piektajā ieceļošanas dienā;
 • līdz negatīva rezultāta saņemšanai obligāta pašizolācija;
 • 14 dienas pēc ieceļošanas, uzturoties ārpus mājas, jālieto respiratori vai sejas aizsargmaskas - FFP2, KN95, N95, P2, DS klase.

Ieceļošana no zema (zaļš) riska valstīm netiek ierobežota.

Tiek atzīti testa rezultāti, kurus izsniegusi kāda no ES dalībvalstīm.

Noderīga informācija par valstu sadalījumu pēc to saslimstības rādītājiem, ierobežojumiem un ieceļošanas prasībām Čehijas Veselības ministrijas mājaslapā https://koronavirus.mzcr.cz/en/ un https://covid.gov.cz/.

Iebraukšana Vācijā no Čehijas

2021. gada 28. martā Vācija Čehiju svītrojusi no “mainīgas saslimstības paveidu riska zonas” un iekļāvusi to “ausgstas saslimstības riska zonā”. Tādejādi, iebraucot Vācijā no Čehijas, autovadītājiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts gadījumos, ja autovadītājs uzturēsies Vācijā ilgāk nekā 72 stundas. No 2021. gada 15. aprīļa plkst.00.00 atcelta robežkontrole uz Čehijas un Vācijas robežas.

Balstoties uz Vācijas pieņemto epidemoloģisko lēmumu, Čehija 2021. gada 28. martā atcēla 14. februāra lēmumu par to, ka visiem autovadītājiem, kuri šķērso Čehiju tranzītā un dodas uz Vāciju, kontrolējošajām institūcijām jāuzrāda negatīva Covid-19 testa rezultāts, kas nav vecāks par 36 stundām.

Iebraukšanas aizliegumi un karantīnas prasības neattiecas uz personām, kuras nodarbinātas starptautisko pārvadājumu sektorā. Palīgi netiek uzskatīti par pārvadājumu sektora darbiniekiem, līdz ar to izņēmums netiek attiecināts uz šīm personām.

Sīkāk skatīt šeit.

Veicot starptautiskus pārvadājumus, transportlīdzekļa autovadītāju vēlams nodrošināt ar Eiropas Komisijas izstrādāto “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka formu”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

Visas robežšķērsošanas vietas ar Austriju, Vāciju, Poliju un Slovākiju ir atvērtas.

Saskaņā ar Čehijas Republikā pieņemtiem Covid-19 apkarošanas pasākumiem un grozījumiem Čehijas Autopārvadājumu likumā (4. daļas 27. pants) no 2020. gada 1. jūlija, ieceļojot Čehijā, transportlīdzeklī jāatrodas šādiem dokumentiem:

 • starptautisko pārvadājumu darbinieka statusu apliecinošam dokumentam (angļu un čehu valodā);
 • transportlīdzekļa autovadītāja profesionālās kompetences apstiprinošam dokumentam (95. kods);
 • darba un atpūtas laikposmu uzskaitei;
 • A1 sertifikātam;
 • darba līgumam;
 • ES dalībvalstīs reģistrētiem uzņēmumiem – darba līguma tulkojumam čehu valodā.

No 2020. gada 18. maija tiek atjaunoti brīvdienu un svētku dienu braukšanas ierobežojumi kravu transportlīdzekļiem un to sastāviem ar pilnu masu virs 7,5 tonnām, kā arī kravu transportlīdzekļiem un specializētajiem transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 3,5 tonnām.

Čehijā nav spēkā pagaidu atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites.

Sejas masku lietošana ir obligāta gan publiskās ārtelpās, gan iekštelpās.

 

Papildināts 26.03.2021.

Dānija: no 2021. gada 7. februāra, lai ieceļotu Dānijā, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts (derīgi ir gan PCR, gan antigēnu jeb ātrie testi, bet netiek pieņemti antivielu testi), kas veikts ne vēlāk kā 24 stundas pirms ieceļošanas valstī un jāievēro 10 dienu pašizolācija.

Ieceļojot pa sauszemi vai jūru:

 • tests pirms iebraukšanas – iebraucējiem, kuri nav Dānijas rezidenti un nav Dānijas uzturēšanās atļaujas turētāji, jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa apliecinājums, kurš veikts ne vēlāk kā 24 stundas pirms ierodoties Dānijā;
 • tests iebraucot – visiem iebraucējiem jāveic Covid-19 antigēnu vai PCR tests ne vēlāk kā 24 stundas pēc iebraukšanas Dānijā;
 • visiem iebraucējiem obligāta 10 dienu pašizolācija;
 • izolācija var tikt pārtraukta, ja tiek veikts negatīvs Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā četras dienas pēc ierašanās.

Ieceļojot ar avio transportu:

 • tests pirms iebraukšanas – jāuzrāda negatīvs tests, kurš veikts ne vēlāk kā 24 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā ar galamērķi Dānija;
 • tests iebraucot – pēc ielidošanas Dānijā pirms atstāj lidostas teritoriju jāveic antigēnu tests;
 • visiem iebraucējiem obligāta 10 dienu pašizolācija;
 • izolācija var tikt pārtraukta, ja tiek veikts negatīvs Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā četras dienas pēc ierašanās.

Noteikumu neievērošanas gadījumā sods līdz DKK 3500 pirmajā pārkāpšanas reizē.

Detalizēta informācija par ieceļošanas noteikumiem https://en.coronasmitte.dk/rules-and-regulations/entry-into-denmark.

Personas, kuras iesaistītas kravu pārvadājumos, neatkarīgi no robežšķērsošanas veida ir atbrīvotas no negatīvā Covid-19 testa uzrādīšanas (ja vien viņi nav Dienvidāfrikas rezidenti).

Atcelta prasība par Covid-19 testa uzrādīšanu personām, kuras ir Lielbritānijas rezidenti un kuras iesaistītas kravu pārvadājumos.

Pašizolācijas prasības attiecināmas arī uz personām, kuras iesaistītas kravu pārvadājumos.

Veicot darba pienākumus, ārvalstu kravas transportlīdzekļu autovadītājiem nav pienākums izolēties, taču izolācijas nosacījumi jāievēro ārpus darba laika. Izolācijas laiku atļauts pavadīt transportlīdzeklī, ja tas ir atļauts saskaņā ar darba un atpūtas laika noteikumiem. Izolāciju var pārtraukt saistībā ar darba veikšanu, labierīcību un sanitāro mezglu apmeklēšanu, kas atrodas izolācijas vietas tiešā tuvumā, pārtikas un citu pirmās nepieciešamības lietu iegādei, kā arī pārceļoties uz citu izolācijas vietu. Vienā transportlīdzeklī drīkst izolēties ne vairāk kā divas personas.

Autovadītājiem, kuri dzīvo Dānijā, nav jāizolējas, ja persona var uzrādīt negatīvu Covid-19 PCR testa rezultātu, kas veikts septiņu dienu laikā pirms iebraukšanas Dānijā.

Personām, kuras pēdējo divu līdz 12 nedēļu laikā ir izslimojušas Covid-19 un to var pierādīt, uzrādot pozitīva testa sertifikātu (PCR / antigēnu), ir atbrīvotas no prasības izolēties.

Papildu informācija angļu valodā pieejama https://en.coronasmitte.dk/rules-and-regulations/entry-into-denmark/legal-requirements-upon-entry/faq-new-mandatory-testing-and-isolation-requirements.

Veicot starptautiskus pārvadājumus, transportlīdzekļa autovadītāju vēlams nodrošināt ar Eiropas Komisijas izstrādāto “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka formu”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

Dānijas un Vācijas robežšķērsošanas punktu darbība

Vācijā Flensburgā konstatēta britu vīrusa celma uzliesmojuma dēļ Dānija ievērojami pastiprinājusi robežkontroli un slēgusi 13 robežšķērsošanas vietas ar Vāciju.

Uz sauszemes robežas starp Dāniju un Vāciju darbu turpina sekojoši robežšķērsošanas punkti:

 • Frøslev / Ellund (E45): 00.00–24.00;
 • Padborga: 00.00–24.00;
 • Sæd: 00.00–24.00;
 • Pebersmark: 10.00–18.00;
 • Kruså: 00.00–24.00 (tikai transportlīdzekļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas).

Tiek pastiprināti kontrolēta robežšķērsošanas noteikumu ievērošana, kas var radīt robežšķērsošanas laika pieaugumu. Frøslev robežkontroles punktā izveidota ātrā josla, kas paredzēta tikai kravu pārvadājumiem.

No 2020. gada 22. augusta Dānijā sabiedriskajā transportā, tai skaitā uz prāmjiem, obligāti jāizmanto sejas maskas. Ārvalstu darba ņēmējiem, norīkotiem darbiniekiem un pašnodarbinātiem pakalpojumu sniedzējiem tiek piedāvāts veikt Covid-19 testu, iebraucot valstī vai uzreiz pēc iebraukšanas.

Dānijas Nacionālā veselības padome paziņoja, ka no augusta Dānijā spēkā rekomendācija valkāt sejas maskas sabiedriskajā transportā sastrēguma stundās, kad pasažieriem nav iespējams atrasties drošā attālumā vienam no otra. Jūlija pēdējās dienās strauji palielinājās inficēto skaits.

Dānijas transporta un loģistikas asociācija sagatavojusi rekomendācijas kravu pārvadātājiem, nosūtītājiem un saņēmējiem. Materiālu angļu valodā skatīt šeit.

Ieviestas atsevišķas atkāpes no bīstamo kravu pārvadājumu noteikumiem (ADR). Informācijas apkopojums pieejams Apvienoto Nāciju mājaslapā.

Ja autovadītājam, veicot starptautisko kravu pārvadājumu, beidzies vadītāja apliecības derīguma termiņš, tiek rekomendēts uzrādīt “Starptautisko pārvadājuma darbinieka sertifikātu” (pielikums nr.3) atbilstoši Eiropas Komisijas norādēm par zaļajiem koridoriem.

 

Papildināts 19.04.2021.

Francija: no 2021. gada 24. janvāra visām personām, kuras ir vecākas par 11 gadiem un kuras ieceļo Francijā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR testa rezultāts. Testam jābūt veiktam ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas valstī. Ierodoties Francijā, tiek stingri rekomendēts pavadīt septiņas dienas pašizolācijā un atkārtoti veikt testu pašizolācijas perioda beigās. Ja izceļošanas valstī testu nav iespējams veikt, Francijas vēstniecībā vai konsulātā jāsaņem Atbrīvojuma no PĶR testa apliecinošs dokuments. Tādā gadījumā persona varēs veikt testu uzreiz pēc ieceļošanas, kā arī atkārtotu testu pēc septiņām obligātā karantīnā pavadītām dienām. Papildus tam, iebraucot Francijā, ir jāuzrāda aizpildīta veidlapa, kur tiek norādīts ieceļošanas mērķis. Veidlapa atrodama Francijas Iekšlietu ministrijas mājaslapā: https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage.

Aicinām iepazīties ar detalizētu informāciju Francijas Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē: https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/conseils-aux-voyageurs/informations-pratiques/article/coronavirus-covid-19-24-janvier-2021.

Ja personai, ieceļojot Francijā, tiek konstatēti Covid-19 simptomi, neatkarīgi no izcelsmes valsts persona var tikt pakļauta obligātai karantīnai.

No 2021. gada 5. aprīļa visā Francijas teritorijā ir ieviesti pastiprināti pārvietošanās ierobežojumi:

 • komandantstunda no plkst.19.00 līdz 6.00;
 • pārvietošanās atļauta 10 kilometru rādiusā no dzīvesvietas (kontroles gadījumā jāuzrāda apliecinājums dzīvesvietas adresei);
 • pārvietošanās starp reģioniem aizliegta, izņemot darba un neatliekamos braucienus;
 • veikali, izņemot pārtikas un pirmās nepieciešamības preces, ir ciet;
 • skolas un bērnudārzi ir slēgti.

Papildu informācija: https://www.gouvernement.fr/info-coronavirus.

Ņemot vērā, ka prasības par ieceļošanu no katras konkrētas valsts uz Franciju var būt atšķirīgas, aicinām iepazīties ar informāciju, kuru sniedz Francijas vēstniecība konkrētā valstī.

Starptautiski pārvadājumi

Francijas Iekšlietu ministrija ir izveidojusi īpaši starptautiskiem pārvadājumiem veltītu tīmekļvietni. Angļu valodas versija ir pieejama https://www.interieur.gouv.fr/fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Deplacement-des-transporteurs-routiers-internationaux.

Vietnē ir iekļauta informācija par dokumentiem, kas nepieciešami jebkuram autovadītājam ierodoties Francijā:

 • no Īrijas, izmantojot prāmju satiksmi:
 • no Apvienotās Karalistes, izmantojot prāmju satiksmi;
 • no trešajām valstīm, izmantojot prāmju satiksmi, izņemot tos, kuri ierodas no Apvienotās Karalistes.

Francijas un Vācijas robežšķērsošana

No 2021. gada 2. marta Vācija iekļauj Francijas Mozeles (Moselle) departamentu “mainīgas saslimstības paveidu riska zonā”, tādējādi pirms ieceļošanas Vācijas teritorijā:

 • obligāta iepriekšēja reģistrācija vietnē https://www.einreiseanmeldung.de (forma ir pieejama vairākās valodās);
 • ja persona pēdējo 10 dienu laikā atradusies mainīgas saslimstības paveidu riska zonā, iebraucot Vācijā, jāuzrāda negatīva Covid-19 testa rezultāts. Prasības attiecināma arī uz transporta sektora darbiniekiem arī gadījumos, kad mainīgas saslimstības paveidu riska zona šķērsota tranzītā.

Vācijas instutīcijas informē, ka netiek plānots ieviest robežkontroles pasākumus uz Vācijas un Francijas robežas.

Pie Brême d'Or robežšķērsošanas punkta (Sarrebruck pusē, netālu no Spicheren un Stiring-Wendel) ir izvietots bezmaksas Covid-19 analīžu centrs. Centrs darbojas katru dienu no plkst.6.00 līdz 22.00.

Pieejamo testēšanas centru saraksts Mozelē pieejams šeit. Pirms analīžu centra apmeklējuma tiek rekomendēts sazināties ar institūciju un rezervēt pieņemšanas laiku.

Atgriešanās Francijā no Lielbritānijas un Īrijas

Atjaunota prasība par negatīva Covid-19 testa uzrādīšanu visiem autovadītājiem, kuri atgriežas no Lielbritānijas un Īrijas, neatkarīgi no šajās valstīs pavadītā laika perioda.

Saistībā ar Brexit Francijas muitas iestādes ir izdevušas papildu norādījumus par to, kurus muitas dokumentus skenēt, lai varētu iebraukt Francijā no Lielbritānijas.

Paliek spēkā nosacījums, ka pirms ieceļošanas Francijā no Lielbritānijas vai Īrijas, jāuzrāda aizpildīta zvērināta deklarācija, kas apliecina Covid-19 simptomu neesamību.

Dekrētas franču valodā pieejams https://www.legifrance.gouv.fr/loda/id/JORFTEXT000042475143.

Iebraukšana Francijā no trešajām valstīm netiek ierobežota starptautiskajos kravu pārvadājumos iesaistītajam personālam.

Iebraucot Francijā no trešajām valstīm jāuzrāda trīs dokumenti:

 • Starptautisks pārvietošanās sertifikāts. Pirms ceļojuma biļetes izmantošanas sertifikāts jāuzrāda ceļojuma operatoram, kā arī robežkontroles iestādēm (ceļojumiem pa gaisu, jūru un sauszemi, (ieskaitot dzelzceļu);
 • zvērināta deklarācija, kas apliecina Covid-19 simptomu neesamību;
 • neagatīvs Covid-19 PCR vai antigēnu testa rezultāts, kas nav vecāks par 72 stundām.

Šos dokumentus franču un angļu valodā var lejupielādēt Francijas Iekšlietu ministrijas tīmekļvietnē.

Sīkāka informācija par iebraukšanas noteikumiem Francijā pieejama šeit.

Vispārīga informācija

No 2020. gada 15. decembra atcelta prasība par apliecinājuma uzrādīšanu, ja jāpārvietojas komandantstundas laikā.

Francijas atbildīgās iestādes pieņēmušas lēmumu nepagarināt braukšanas ierobežojumu atsaukumu. Turpmāk, veicot kravu pārvadājumus Francijā, jāievēro braukšanas ierobežojumu prasības Francijā.

Francijas atbildīgās iestādes pieņēmušas lēmumu nepagarināt atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti. Turpmāk, veicot kravu pārvadājumus Francijā, jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības.

Francijā atļauti pārvadājumi vienlaicīgi diviem (bet ne trīs) transportlīdzekļu vadītājiem. Starp autovadītājiem jāietur vismaz viena metra distance.

Autopārvadātājiem nav pienākuma no klienta saņemt deklarāciju, kas apliecina, ka viņu (autopārvadātāju) darbu nevar atlikt.

Aktuālā informācija angļu valodā par plānotajiem satiksmes ierobežojumiem Monblāna tunelī pieejama šeit.

 

Papildināts 14.04.2021.

Grieķija: daļā valsts noteikta komandantstunda un citi ierobežojumi; sīkāka informācija pieejama https://covid19.gov.gr/covid-map.

Grieķija nav pievienojusies ES “luksoforu gaismu” sistēmai, tādejādi Grieķijā ieviesta nacionālā klasifikācijas sistēma.

Ieceļošana no ES dalībvalstīm un Šengenas valstīm ir atļauta. No 2020. gada 11. novembra personām, kuras ieceļo Grieķijā no ārvalstīm jāuzrāda negatīvs Covid-19 molekulārās (PCR) testa rezultāts, kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms iebraukšanas Grieķijā. Testa rezultāts nepieciešams gan ierodoties pa sauszemi, gan izmantojot gaisa satiksmi.

Testa rezultātam jābūt noformētam angļu valodā un tajā jāiekļauj ceļotāja vārds, uzvārds un pases numurs vai valsts identifikācijas numurs.

Personu pārvietošanās tranzītā ir atļauta.

Visiem ceļotājiem no 1. jūlija vismaz 24 stundas pirms ieceļošanas Grieķijā jāaizpilda un jāiesniedz tiešsaistes pasažieru lokācijas veidlapa (PLF).

Tiek veikta pasu un muitas kontrole, un tiek pārbaudīts katras personas unikālais ātrās reaģēšanas (QR) kods. QR kods jāuzrāda mobilā tālruņa ekrānā vai drukātā formā. Balstoties uz piešķirto kodu, personas tiek novirzītas padziļinātai kontrolei vai tiek piešķirta automātiska atļauja turpināt ceļojumu uz galamērķi Grieķijā.

Par pasažieru lokācijas veidlapas neaizpildīšanu var tikt piemērots naudas sods 500 eiro apmērā.

Starptautiskie kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Veicot kravu pārvadājumus:

 • pirms iebraukšanas Grieķijā autovadītājiem jāaizpilda lokācijas forma;
 • transportlīdzeklī jāatrodas pārvadājumu apliecinošam dokumentam (CMR pavadzīmei);
 • veicot pārvadājumus Grieķijā, transportlīdzekļa autovadītājam jāuzrāda Eiropas Komisijas izstrādāto “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka formu”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

Atbildīgie dienesti sniedz informāciju par rīcību gadījumos, ja ceļojuma laikā parādās elpceļu infekcijas simptomi (nekavējoties jāsazinās ar Nacionālās sabiedrības veselības organizācijas (EODY) Operāciju centru).

28. maijā Grieķijas atbildīgā institūcija informēja, ka atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 2020. gada 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Grieķijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

Grieķijas robežšķērsošanas punkti

No 2021. gada 1. marta Grieķija pastiprina robežkontroles pasākumus, lai mazinātu Covid-19 izplatību.

Sauszemes robeža nebūtiskiem braucieniem ir atļauta no Bulgārijas (Promachonas robežšķērsošanas punktā). Ieceļošana no Albānijas, Turcijas un Ziemeļmaķedonijas atļauta tikai būtiskiem braucieniem.

 • Kakavia (GR-ALB) – atvērts gan pasažieriem, gan kravu pārvadātājiem no plkst.7.00 līdz 19.00. Diennaktī robežu atļauts šķērsot 400 privātpersonām (ierobežojumi neattiecas uz kravu pārvadātājiem). Visiem iebraucējiem, kuri izmanto šo robežkontroles punktu (ieskaitot kravas automašīnu vadītājus) uz robežas jāveic Covid-19 eksprestests. Pozitīva rezultāta gadījumā ieceļošana Grieķijā tiek liegta;
 • Kristalopigi (GR-ALB) – uz nenoteiktu laiku slēgts visa veida transportam;
 • Evzoni (GR-MD) – atvērts gan pasažieriem, gan kravu pārvadātājiem no plkst.7.00 līdz plkst.23.00. Diennaktī robežu atļauts šķērsot 400 privātpersonām (ierobežojume neattiecas uz kravu pārvadātājiem). Visiem iebraucējiem, kuri izmanto šo robežkontroles punktu (ieskaitot kravas automašīnu vadītājus) uz robežas jāveic Covid-19 eksprestests. Pozitīva rezultāta gadījumā ieceļošana Grieķijā tiek liegta;
 • Promachona (GR-BUL) – diennaktī robežu atļauts šķērsot 400 privātpersonām (ierobežojume neattiecas uz kravu pārvadātājiem). Visiem iebraucējiem, kuri izmanto šo robežkontroles punktu (ieskaitot kravas automašīnu vadītājus) uz robežas jāveic Covid-19 eksprestests. Pozitīva rezultāta gadījumā ieceļošana Grieķijā tiek liegta;
 • Patras ostā visām personām, kuras ieceļo no Itālijas tiek veikts Covid-19 eksprestests;
 • Igoumenitsa ostā visām personām, kuras ieceļo no Itālijas tiek veikts Covid-19 eksprestests.

Sejas masku lietošana obligāta visās sabiedriskās iekštelpās un ārtelpās.

 

Papildināts 30.03.2021.

Gruzija: no plkst.21.00 līdz 5.00 ir spēkā komandantstunda. Atrašanās ārpus apmešanās vietas vai pārvietošanās pa ielām šajā laikā ir aizliegta. No 8. marta atjaunota restorānu, kafejnīcu, viesnīcu un atsevišķu slēpošanas kūrortu darbība. Atvērti visi veikali un atjaunota sabiedriskā transporta kustība.

Saskaņā ar Gruzijas valdības lēmumu ārvalstu tūristiem, kuri ierodas Gruzijā, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests (PCR), kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas Gruzijā. Trešajā dienā pēc ieceļošanas Gruzijā personai ir jāveic atkārtots PCR tests uz vietas kādā no Gruzijas klīnikām. Testa izmaksas jāsedz no saviem līdzekļiem. Ja personai nav PCR testa, viņai ir jādodas astoņnu dienu karantīnā Gruzijas iestāžu ierādītā viesnīcā uz sava rēķina.

Persona ir atbrīvota no prasības uzrādīt PCR testu un veikt to atkārtoti trešajā dienā pēc ieceļošanas. Ja persona var uzrādīt potēšanas pasi par pilna Covid-19 vakcinācijas kursa saņemšanu.

Ieceļot Gruzijā ir atļauts visu ES dalībvalstu pilsoņiem, ievērojot augstākminētos nosacījumus un izmantojot tikai aviosatiksmi.

Sakarā ar jaunā Covid-19 paveida izplatību Gruzija ir noteikusi, ka visas personas, kuras pēdējo 14 dienu laikā ir apmeklējušas Apvienoto Karalisti, tiks ievietotas obligātā 12 dienu karantīnā. Ar karantīnu saistītās izmaksas jāsedz no saviem līdzekļiem.

Pirms ceļošanas uz Gruziju ir jāaizpilda īpaša elektroniska veidlapa (pieejama https://stopcov.ge/en/protocol), kurā jānorāda sava kontaktinformācija, apmešanās vieta Gruzijā, informācija par savu ceļošanas vēsturi un citas ziņas. Veidlapa jāiesniedz elektroniski un nav jāizdrukā.  Visiem ceļotājiem pie ierašanās Gruzijā tiks veikta ķermeņa temperatūras kontrole.

Vienkopus aizliegts pulcēties vairāk par 10 personām. 

Iepriekš ziņojām, ka Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas nolūkā Gruzija ir pieņēmusi pasākumus, kas paredz, ka visiem ārvalstu autopārvadātājiem jāpamet Gruzijas teritorija:

 • 24 stundu laikā, braucot uz Azerbaidžānu;
 • 48 stundu laikā, braucot uz Krieviju;
 • 7 dienu laikā, pārvietojoties ar prāmi;
 • 96 stundu laikā, iebraucot ar kravu, bet izbraucot bez kravas, kā arī iebraucot bez kravas, bet izbraucot ar kravu;
 • 7 dienas laikā, ja transportlīdzeklis gan iebrauc, gan izbrauc ar kravu.

Autovadītājiem, kuri Gruzijā uzturas ilgāk par 72 stundām, jāveic Covid-19 tests. Veselības pārbaudes veic Gruzijas atbildīgās personas. Autovadītāji ar Covid-19 saslimšanas simptomiem netiks ielaisti valstī 12 dienas.

Sods par noteikumu neievērošanu – 2 000 GEL jeb aptuveni 550 EUR.

 

Papildināts 19.04.2021.

Horvātija: aizliegums ārvalstniekiem ieceļot Horvātijā pagarināts līdz 2021. gada 30. aprīlim. Ceļotājiem (neatkarīgi no valsts pilsonības), kuri ieceļo no ES dalībvalstīm vai Šengenas valstīm, kuras klasificējamas kā "zaļās", tiek atļauts iebraukt Horvātijā ar tādiem pašiem nosacījumiem kā pirms Covid-19 pandēmijas.

Ieceļojot Horvātijā no valstīm, kuras ir iezīmētas ar sarkanu vai oranžu, ir jāuzrāda viens no zemāk minētajiem dokumentiem:

 • negatīvs Covid-19 PCR vai ātrā antigēnu testa apliecinājums, kas ir veikts pēdējo 48 stundu laikā (no uztriepes ņemšanas brīža līdz ierašanās brīdim robežšķērsošanas vietā). Ja tiek uzrādīts ātrais antigēnu tests un paredzētais uzturēšanās laiks valstī ir ilgāks par 10 dienām, tad atkārtots tests jāveic pēc 10 dienām;
 • vakcinācijas sertifikāts personai, kura saņēmusi otru Covid-19 vakcīnas devu vairāk nekā 14 dienas iepriekš. Vienas devas vakcīnas saņemšanas gadījumā jāuzrāda sertifikāts par vienas devas saņemšanu, ja deva saņemta vairāk nekā 14 dienas pirms valsts robežas šķērsošanas;
 • sertifikāts, kas apliecina, ka sertifikāta turētājs ir izveseļojies no Sars-Cov-2 vīrusa infekcijas pēc iepriekš saņemta pozitīva PCR vai ātra antigēna testa rezultāta, kas ir derīgs ne agrāk kā 11. dienā pēc pozitīvā testa saņemšanas dienas un ne vēlāk kā 180. dienā no pirmā pozitīvā testa dienas;
 • veic PCR vai ātro antigēnu testu uzreiz pēc ierašanās Horvātijā (par personīgajiem līdzekļiem) un dodas pašizolācijā līdz negatīva testa rezultāta saņemšanai. Ja nav iespējams veikt testu, nekavējoties jādodas pašizolācijā uz 10 dienām.

Detalizētāka informācija par ieceļošanas nosacījumiem un izņēmumiem ir pieejama Horvātijas Iekšlietu ministrijas tīmekļvietnē.

Ieceļošanas ierobežojumi un pašizolācijas prasības neattiecas uz ES un Šengenas līguma dalībvalstu pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem. Lai paātrinātu robežas šķērsošanas procedūras, Horvātijas robežsardze ārvalstniekiem iesaka iepriekš aizpildīt ieceļošanas pieteikumu internetā https://entercroatia.mup.hr/Edit.

Aktuālā Horvātijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212. Rekomendācijas un ieteikumus ieceļotājiem Horvātijā var atrast šeit.  Horvātijas Sabiedrības veselības institūta noteiktie ierobežojumi un rekomendācijas atrodami šeit: https://vlada.gov.hr/coronavirus-protection-measures/28950#recommendations

Personu sarakstu, kuras atbrīvotas no testa veikšanas, angļu valodā var apskatīt šeit.

Personu tranzīts netiek ierobežots pie nosacījuma, ka 12 stundu laikā pēc iebraukšanas persona izbrauc no Horvātijas.

Lai paātrinātu robežas šķērsošanas procedūras, Horvātijas robežsardze ārvalstniekiem iesaka laikus aizpildīt ieceļošanas pieteikumu internetā: https://entercroatia.mup.hr/.

Transporta sektora darbinieku kustība netiek ierobežota un Covid-19 tests nav jāveic.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Horvātijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 01.04.2021.

Igaunija: 2021. gada 15. janvārī stājās spēkā Valdības rīkojuma Nr. 282 grozījumi, nosakot, ka visiem ieceļotājiem Igaunijā jāaizpilda ieceļotāju anketa – jānorāda kontaktinformācija un informācija par valsti, no kuras ieceļo. Anketu nepieciešams aizpildīt 24 stundu laikā pirms ieceļošanas valstī. Pašizolācijas periods nav jāievēro ieceļotājiem no Lietuvas, Latvijas un Somijas, kuri ir bez saslimšanas simptomiem un ir izpildījuši vai atbilst sekojošiem nosacījumiem:

 • 72 stundu laikā pirms ieceļošanas Igaunijā ir veikts Covid-19 tests (PĶR), kura rezultāts ir negatīvs. Testu ir iespējams veikt arī ierodoties Igaunijā – nepieciešams uzturēties pašizolācijā, kamēr tiek gaidīts testa rezultāts. Pašizolācijas periods Igaunijā ir 10 dienas – to var pārtraukt, ja ne ātrāk kā sestajā dienā pēc pirmā testa veic atkārtotu testu un abu testu rezultāti ir negatīvi;
 • Igaunijā ierodas darba, izglītības, veselības aprūpes, ģimenes vai tranzīta dēļ – šajos gadījumos Covid-19 tests nav jāveic.

Izņēmumi par Covid-19 testa apleicinājuma uzrādīšanas ir attiecināmi uz Valkā un Valgā deklarēto iedzīvotāju bez Covid-19 simptomiem pārvietošanos abu pilsētu administratīvo teritoriju robežās. Izņēmums Valkas un Valgas gadījumā ir spēkā neatkarīgi no 14 dienu kumulatīvā Covid-19 inficēšanās rādītāja.

10 dienu pašizolācija ir obligāta ieceļotājiem no Apvienotās Karalistes (AK), t.sk. personām, kuras AK ir šķērsojuši tranzītā. Obligāts ir Covid-19 tests, kas jāveic 72 stundu laikā pirms ieceļošanas Igaunijā un tā rezultātam ir jābūt negatīvam. Pašizolācijas periodu ieceļotājiem no AK ir iespējams saīsināt, ja septītajā dienā pēc ierašanās valstī tiek veikts otrs Covid-19 tests, kura rezultāts ir negatīvs.

Saīsināt pašizolācijas periodu (attiecas uz personām, kuras ierodas Igaunijā no Eiropas u.c. reģioniem, izņemot AK un trešo valstu personas, kuras ierodas Igaunijā, lai strādātu vai iegūtu izglītību) ir iespējams sekojošos veidos:

 • 72 stundu laikā pirms ieceļošanas Igaunijā ir veikts Covid-19 tests, kura rezultāts ir negatīvs. Otro testu ir iespējams veikt ne ātrāk kā sestajā dienā pēc ierašanās valstī – ja otrā testa rezultāts ir negatīvs, tad pašizolāciju var pārtraukt;
 • ja tests nav veikts iepriekš, tad testu var veikt, ierodoties Igaunijā, kādā no testēšanās punktiem. Otro testu ir iespējams veikt ne ātrāk kā sestajā dienā pēc ierašanās valstī – ja otrā testa rezultāts ir negatīvs, tad pašizolāciju var pārtraukt.

Informācija par nepieciešamajiem dokumentiem, kas apliecina Covid-19 pārslimošanu vai vakcinācijas saņemšanu šeit.

Telefona numurs otrā testa pieteikšanai: +372 678 0000. Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāveic.

No 1. februāra pašizolācija nav jāievēro ieceļotājiem, t.sk. no trešajām valstīm, kuri:

 • pēdējo sešu mēnešu laikā ir pārslimojuši Covid-19 un ir atzīti par veseliem;
 • ne vairāk kā pirms sešiem mēnešiem ir saņēmuši Covid-19 vakcīnu.

Spēkā ir 2 + 2 noteikumi sabiedriskās vietās. Maskas ir obligāti jālieto visās sabiedriskās vietās iekštelpās, t.sk. sabiedriskajā transportā.

Igaunijā atļauts iebraukt vairāku Šengenas zonas zema epidēmijas riska valstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem (valstu saraksts tiek aktualizēts katru piektdienu šajā mājaslapā: https://vm.ee/en/information-countries-and-quarantine-requirements-passengers). Personas, kuras ierodas Igaunijā no ES / EEZ valstīm ārpus šī saraksta, 10 dienas jāpavada pašizolācijā.

Pastāv brīva personu kustība no kontinentālās Igaunijas uz salām un no tām. Nav ierobežojumu izceļošanai no valsts.

Iepriekš minētās personas drīkst šķērsot Igaunijas robežu, tai skaitā izmantojot gan personīgo transportlīdzekli, gan pieejamos pasažieru pārvadātāju pakalpojumus.

Asimpromātiski kravas un pasažieru pārvadājumu darbinieki, kuri tiešā veidā iesaistīti starptautisku pārvadājumu veikšanā, ir atbrīvoti no pašizolācijas un negatīva Covid-19 testa uzrādīšanas prasībām. Prasība par ieceļošanas anketas aizpildīšanu netiek attiecināta uz transporta sektora darbiniekiem, kuri pārvietojas tranzītā (ne ilgāk kā 72 stundas) vai ierodas Igaunijā darba pienākumu veikšanai.

Veicot starptautiskus pārvadājumus, transportlīdzekļa autovadītāju vēlams nodrošināt ar Eiropas Komisijas izstrādāto “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka formu”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

 

Papildināts 19.04.2021.

Īrija: no 2020. gada 9. novembra plkst. 00.00 Īrija oficiāli pievienojās ES “luksoforu gaismu” sistēmai ceļošanai no ES/EEZ un Apvienotās karalistes valstīm. Ņemot vērā pašreizējo epidemioloģisko situāciju ES/EEZ valstīs, Īrija iesaka “ievērot augstu piesardzības līmeni”, ceļojot uz šīm valstīm.

Saskaņā ar Īrijas Valdības lēmumu ir pieļaujami tikai būtiski starptautiskie braucieni (piemēram, neatliekamu medicīnisku iemeslu dēļ, nopietnu ģimenes vai profesionālās darbības iemeslu dēļ), un ceļotājam jāspēj pamatot brauciena nepieciešamību. Šīs prasības, kas ir attiecināmas uz Īrijas rezidentiem, izpildi uzraudzīs Īrijas policija (Garda), palielinot policijas kontrolpunktu skaitu arī pie lidostām un ostām. Par došanos ārpus valsts bez būtiska iemesla un līdz ar to arī par piecu kilometru pārvietošanās ierobežojuma pārkāpšanu personai varēs piemērot naudas sodu.

No 2021. gada 16. janvāra visām personām (arī Īrijas rezidentiem), ieceļojot Īrijā, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 RT-PCR (Reverse Transcription Polymerase Chain Reaction) tests, kas veikts 72 stundu laikā pirms ieceļošanas valstī. Šī testa prasība ieceļošanai Īrijā neattiecas uz bērniem, kuri ir jaunāki par septiņiem gadiem. Par minētās prasības neievērošanu, ja persona pēc Īrijas atbildīgo iestāžu pieprasījuma nevarēs uzrādīt apliecinājumu par negatīvu RT-PCR testu, var piemērot naudas sodu līdz 2500 EUR vai cietumsodu līdz sešiem mēnešiem. Detalizēta informācija angļu valodā par ceļotāju kategorijām, kurām prasība uzrādīt apliecinājumu par negatīvu Covid-19 RT-PCR testu netiek piemērota, pieejama šeit.

26. martā plkst.4.00 saskaņā ar Īrijas valdības lēmumu stājas spēkā stingrāki ieceļošanas ierobežojumi, tai skaitā obligātā 14 dienu karantīna viesnīcā, personām, kuras ieceļo Īrijā no valstīm ar augstu Covid-19 saslimstības risku vai ir šķērsojušas minētās valstis tranzītā, kā arī personām, kuras ir ieceļojušas Īrijā no ārvalstīm bez negatīva Covid-19 RT-PCR testa.

No negatīva Covid-19 testa uzrādīšanas prasības atbrīvoti sekojoši starptautiskā transporta sektora darbinieki:

 • aviācijas nozarē;
 • jūras pārvadājumu nozarē;
 • autopārvadājumu nozarē.

Kravu pārvadājukmi netiek ierobežoti.

Ikvienam, ierodoties Īrijā, vēl arvien ir jāaizpilda pasažieru lokācijas forma (Public Health Passenger Locator Form).

Aktuālā Īrijas iestāžu informācija par Covid-19 un ar to saistītajiem ierobežojumiem valstī ir atrodama:

Sīkāka informācija par Covid-19 testu veikšanas iespējām Īrijā pieejama https://wiki.unece.org/display/CTRBSBC/Ireland?preview=/101548449/117509924/20210201-faq-covid-19-testing-hauliers-v4.pdf.

Īrijā spēkā likums, kas paredz obligātu sejas masku valkāšanu sabiedriskajā transportā un iekštelpās (piemēram, veikalos), kur nav iespējams nodrošināt divu metru sociālo distancēšanos. Par šo noteikumu neievērošanu var tikt piemērots naudas sods līdz 2500 eiro un / vai brīvības atņemšana līdz sešiem mēnešiem.

Atgriešanās Francijā no Lielbritānijas un Īrijas

Sekojošas personas, atgriežoties Francijā, ir atbrīvotas no negatīva testa rezultāta uzrādīšanas prasības:

 • profesionāli autovadītāji, kuri Lielbritānijā pavadījuši mazāk nekā 48 stundas;
 • profesionāli autovadītāji, kuri Īrijā pavadījuši mazāk nekā 48 stundas.

Vairākas prāmju kompānijas, kā arī eirotuneļa apkalpotājs izsniedz ceļojuma dokumentu, kas satur datuma un laika zīmogu (reģistrācijas laiks, iekāpšanas vai izkāpšanas laiks). Iespējams uzrādīt arī citus dokumentus.

Iepriekšminētie dokumenti jāuzrāda pirms atgriešanās brauciena uz Franciju, kas kalpo par pierādījumu atbrīvojumam no negatīva testa rezultāta uzrādīšanas prasības.

Turklāt robežas šķērsošana starp Lielbritāniju un Franciju iespējama, uzrādot Īrijā veiktu Covid–19 testa rezultātu, kas nav vecāks par 72 stundām.

Paliek spēkā nosacījums, ka pirms ieceļošanas Francijā jāizpilda zvērināta deklarācija, kas apliecina Covid-19 simptomu neesamību.

Dekrētas franču valodā pieejams https://www.legifrance.gouv.fr/loda/id/JORFTEXT000042475143.

 

Papildināts 14.04.2021.

Itālija: Itālijā ir pieņemta sava nacionālā riska zonu klasifikācija. Tādējādi ceļošanas ierobežojumi šeit nebalstās uz kopējo “ES satiksmes luksofora” karti.

Detalizēta informācija ar iebraukšanas nosacījumiem Itālijā pieejama https://infocovid.viaggiaresicuri.it/.

Precīzu zonu sadalījumu un tajās noteiktos ierobežojumus var skatīt šeit

Ieceļojot Itālijā no Eiropas Savienības, Šengenas līguma valstu, Andoras, Monako, Sanmarīno (C saraksta valstis), ir jāuzrāda:

 • aizpildīta pašdeklarācijas anketa. Anketa ir jāiesniedz avio pārvadātājam vai atbildīgo dienestu darbiniekiem, kas personu aptur pārbaudei;
 • pirms ieceļošanas ir jāuzrāda negatīvs antigēnu vai molekulārā Covid-19 testa rezultāts (ne vecāks kā 48 stundas);
 • ieceļotājiem ir pienākums ievērot piecu dienu pašizolāciju, paziņojot par ierašanos Itālijā reģionālajai ASL iestādei (vietējam veselības uzraudzības dienestam);
 • pēc piecu dienu pašizolācijas ievērošanas ir jāveic antigēnu vai molekulārais Covid-19 tests.

Izņēmumi:

 • bērniem līdz 2 gadu vecumam;
 • personām, kuras ieceļo un uzturas Itālijā ne ilgāk par 120 stundām neatliekamu darba, veselības vai citu ārkārtas vajadzību dēļ;
 • personām, kuras iebrauc Itālijā ar privātu transportlīdzekli uz laika posmu, kas nepārsniedz 36 stundas;
 • transporta līdzekļu apkalpei, medicīnas darbiniekiem, sportistiem, diplomātisko misiju, policijas, armijas u.c. darbiniekiem, kuri ieceļo Itālijā darba pienākumu dēļ;
 • ceļotājiem, kuri ieceļo Itālijā ar “Covid tested” lidojumiem no atsevišķām valstīm.

Personām, kuras 14 dienas pirms ieceļošanas Itālijā ir uzturējušās Austrijā ilgāk par 12 stundām, ieceļojot Itālijā, ir pienākums uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu (ne vecāku par 48 stundām) un ievērot 14 dienu pašizolāciju. Pašizolācija nav jāievēro tām personām, kuras ieceļo Itālijā veselības, darba, ārkārtējas nepieciešamības dēļ; uzņēmējiem, kuriem uzņēmuma adrese ir Itālijā un kuri uzturas Itālijā ne ilgāk kā 120 stundas; diplomātiem un oficiālajām amatpersonām.

Atsevišķi Itālijas reģioni var piemērot ieceļotājiem no kādas ārvalstu teritorijas papildu ieceļošanas nosacījumus.

Paliek spēkā nosacījums, ka iebraukšanas brīdī pārvadātājam jāsazinās ar robežšķērsošanas vietas kompetentās veselības aprūpes iestādes profilakses nodaļu ("Provinces ASL”).

ASL kontaktinformācija, atbilstoši ieceļošanas reģionam:

 • Brennero–ASL Alto Adige

Tālrunis: 0471/909202

Informācija par autovadītāju jāsūta uz: coronavirus@sabes.it;

 • Ventimiglia–ASL Imperia

Tālrunis: 0184/536683

Informācija par autovadītāju jāsūta uz: d.franco@asl1.liguria.it;

 • Frejus–ASL Torino3

Tālrunis: 011/9551752

Informācija par autovadītāju jāsūta uz: nsuma@aslto3.piemonte.it;

 • Tarvisio (UD)–ASL Medio Friuli

Tālrunis:  0432/553264

Informācija par autovadītāju jāsūta uz: infettive.profilassi@asugi.sanita.fvg.it;

 • Trieste–ASL Trieste

Tālrunis: 040/3997490

Informācija par autovadītāju jāsūta uz: profilassi.dip@asugi.sanita.fvg.it;

 • Gorizia–ASL Gorizia

Tālrunis: 0481/592876

Informācija par autovadītāju jāsūta uz: infettive.profilassi@asugi.sanita.fvg.it;

 • Monte Bianco–ASL Valle d’Aosta

Informācija par autovadītāju jāsūta uz: igiene.pubblica@ausl.vda.it;

 • Valico di Brogeda–ASL Insubria (Como)

Tālrunis: 031/370111

Informācija par autovadītāju jāsūta uz: aianim@ats-insubria.it / uocpsal.co@ats-insubria.it;

 • Passo del Sempione–ASL Verbano-Cusio-Ossola

Informācija par autovadītāju jāsūta uz: sisp.vb@aslvco.it.

Atsevišķi Itālijas reģioni var piemērot ieceļotājiem papildu ieceļošanas nosacījumus no kādas ārvalstu teritorijas.

Ieceļošana no Lielbritānijas:

Personālam, kas nodarbojas ar pasažieru un kravu starptautiskiem pārvadājumiem, nav jāievēro karantīnas prasības (izņemot gadījumus, ja tiek konstatēti Covid-19 saslimšanas simptomi). Ierodoties no Lielbritānijas, ir jāveic molekulārais vai antigēnu tests neatkarīgi no tā, vai persona veic robežšķērsošanu lidostā, ostā vai sauszemes robežšķērsošanas vietā. Tiek pieņemti testa rezultāti, kas nav vecāki par 48 stundām.

Arī, ierodoties no Lielbritānijas, jāaizpilda pašdeklarācijas anketa, kas apliecina ceļojuma mērķi, un iebraukšanas brīdī pārvadātājam jāsazinās ar robežšķērsošanas vietas kompetentās veselības aprūpes iestādes profilakses nodaļu ("Provinces ASL”).

Ar ieceļošanas nosacījumiem var iepazīties šeit (angļu valodā).

Uzturēšanās Itālijā:

laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00 ir noteikta komandantstunda. Šajā laikā atļauts pārvietoties tikai darba, veselības un citu neatliekamu situāciju gadījumos, aizpildot veidlapu.

Likums neparedz pašdeklarēšanās izņēmumus. Tādējādi ikvienam, kuram nepieciešams pārvietoties aizlieguma stundās, jāuzrāda iepriekš minētā pašdeklarācija.

Deklarācijas aizpildīšanas paraugs pieejams https://www.c6f.navy.mil/Portals/22/NEW%2004%20May%20Italian%20w%20Eng%20Instructions.pdf.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka var tikt piemērots administratīvs naudas sods, kas ir no 400 līdz 3000 eiro (ja persona nevar uzrādīt pašdeklarāciju).

Itālijas teritorija, vadoties no saslimšanas riska rādītājiem reģionos, ir sadalīta četrās riska zonās – sarkanajā, oranžajā, dzeltenajā un baltajā. Zonu sadalījumu un tajās noteiktos ierobežojumus var skatīt šeit.

Itālija noteikusi īpašas iebraukšanas prasības ārvalstu pilsoņiem, ar kurām var iepazīties šeit.

Itālijas Infrastruktūras un transporta ministrija izsludinājusi jaunu dekrētu, atceļot braukšanas ierobežojumus:

 • atcelti visi braukšanas ierobežojumi, kas saistīti ar starptautiskiem kravu pārvadājumiem.

Aktuālā informācija angļu valodā par plānotajiem satiksmes ierobežojumiem Monblāna tunelī pieejama šeit.

 

Papildināts 14.01.2021.

Kazahstāna: 2020. gada 4. decembrī stājas spēkā valsts sanitārā ārsta lēmums Nr.65; ar to tiek grozīts 2020. gada 23. oktobra valsts sanitārā ārsta lēmums Nr.59 “Par stingrākiem pasākumiem koronavīrusa infekcijas izplatības novēršanai Kazahstānas Republikas robežkontroles punktos”.

Jaunais lēmums paredz, ka:

 • autovadītājiem, kas tranzītā šķērsojot Kazahstānas teritoriju, pirms iebraukšanas valstī tiek veikta ķermeņa temperatūras kontrole, kā arī jāaizpilda lēmuma Nr.59 4. pielikumā esošā anketa;
 • ar atbilstošu autovadītāja apliecību, veicot divpusējos (transportlīdzekļa ekipāža sastāv no ne vairāk kā diviem autovadītāji) pārvadājumus, jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts (kas nav vecāks par 72 stundām), tiek veikta ķermeņa temperatūras kontrole, kā arī jāaizpilda lēmuma 4. pielikumā esošā anketa. Covid-19 PCR tests uz robežas tiek veikts tikai Kazahstānas pilsoņiem;
 • ārvalstu pilsoņi, kuri nevar uzrādīt derīgu negatīva Covid-19 testa rezultātu, var tikt neielaisti Kazahstānā.

Iepriekš ziņojām, ka lēmumu Nr.59 grozīja valsts sanitārā ārsta lēmums Nr.64.

Saistītie normatīvie akti:

Aizliegti pasažieru pārvadājumi ar autotransportu (iebraukšana un izbraukšana). Liegta privātpersonu ieceļošana valstī.

Kazahstānā stājās spēkā grozījumi normatīvajos aktos, nosakot, ka līdz 2021. gada 1. maijam tiek pagarināts periods, kurā Latvijas Republikas valstspiederīgajām personām tiek atcelts bezvīzu režīms.

Kazahstānā stājas spēkā Rīkojums No. 28, nosakot, ka Kazahstānas atbildīgajām iestādēm telefoniski jākontrolē ārvalstu kravu transportlīdzekļu vadītāju veselības stāvoklis gadījumos, kad autovadītājs pārvadājumu veicis Kazahstānas teritorijā. Lūdzam ņemt vērā iepriekš minēto un atbildēt uz Kazahstānas atbildīgo iestāžu telefoniski uzdotajiem jautājumiem par veselības stāvokli.

Kazahstānas atbildīgās iestādes sagatavojušas vadlīnijas angļu un krievu valodā transportlīdzekļu vadītājiem par veicamajiem profilakses pasākumiem saistībā ar Covid-19 izplatību. 

Starptautiskiem pārvadājumiem atvērto un slēgto robežkontroles punktu saraksts.

Aktuālā informācija par karantīnas nosacījumiem Kazahstānas apgabalos un pilsētās pieejama: https://online.zakon.kz/Document/?doc_id=34591808#pos=20;-60.

Covid-19 pandēmijas ierobežošanai, iebraucot Karagandas apgabalā, personai ir jābūt reģistrētai un jāsaņem attiecīgā atļauja no elektroniskās vietnes www.propusk.kz.

Informatīvie uzziņas tālruņi Kazahstānā pieejami šeit.

 

Papildināts 14.01.2021.

Kirgizstāna: no 2020. gada 25. septembra, ieceļojot Kirgizstānā, jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms ierašanās valstī. Ceļotājiem, kuri nespēs uzrādīt derīgu Covid-19 testa rezultātu, tiks liegta iebraukšana Kirgizstānā. Atkarībā no ceļojuma ilguma un / vai simptomiem pasažieriem pēc ierašanās var tikt pieprasīts veikt vēl vienu (atkārtotu) Covid-19 testu. Covid-19 testus Kirgizstānā var veikt “Bonetsky laboratorijā”. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar laboratoriju. “Bonetsky laboratorija”, www.intelmed.kg, tālrunis: (312) 316074, 316333.

Ieceļošanas ierobežojumi neattiecas uz:

 • ārvalstniekiem, kuri pastāvīgi ar uzturēšanās atļaujām dzīvo Kirgizstānā;
 • personām, kurām ir derīga Kirgizstānas darba vīza;
 • ārvalstniekiem – Kirgizstānas pilsoņu ģimenes locekļiem (laulātais, vecāks, bērns vai mazbērns), kuri var dokumentāli pierādīt radniecību (tikai dokumentu oriģināli, bez kopijām);
 • universitātes studenti (ar vīzām un apliecinājumu par uzņemšanu mācību iestādē – uzrādot dokumentu orģinālu).

Papildus noteiktas prasības transportlīdzekļa autovadītāja tālrunī uzstādīt aplikāciju “Stop Covid-19” mobilo aplikāciju, kā arī transportlīdzekļa eskortēšana līdz izkraušanas vietai. Autovadītājam pirms iebraukšanas Kirgizstānā jāaizpilda anketa, kurā tiek norādītas visas apstāšanās vietas.

Kirgizstānas ekonomikas ministrija izplatījusi informatīvu materiālu krievu valodā par veiktajiem pasākumiem kravu pārvadājumu jomā Covid-19 izplatības laikā.

Materiālā ietverta informācija par robežkontroles punktu darbību izvirzītajām prasībām to šķērsošanai u.c.

 

Papildināts 14.01.2021.

Kosova: lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Kosovā pieņemti atsevišķi drošības pasākumi. Slēgtas sauszemes robežas, aviosatiksme, ierobežota pārvietošanās. Ieceļošana valstī tiks atteikta, ja vien persona tur nedzīvo vai nestrādā.

iekšpolitiskās situācijas dēļ Kosovā, īpaši valsts galvaspilsētā Prištinā (Priština), iespējamas demonstrācijas. Vietām valstī saglabājušās kājnieku mīnas un nesprāguši lādiņi.

Autobraucējiem tiek rekomendēts būt uzmanīgiem, jo atsevišķos Kosovas reģionos ir bīstama satiksme, kā arī dažu ceļu tehniskais stāvoklis, īpaši kalnu rajonos, var apdraudēt braucēju drošību.

Serbijas varasiestādes aizliedz personām valstī ieceļot no Kosovas, ja vien ceļojums nav uzsākts Serbijā. Aicinām izvairīties no robežu šķērsošanas punktiem Zubin Potok un Leposavič (Vārti 1 un 31).

 

Papildināts 19.03.2021.

Krievija: 27. martā stājas spēkā Rīkojums No. 763-p, nosakot, ka no 2020. gada 30. marta uz laiku ierobežota kustība Krievijas Federācijas robežkontroles un jauktajos robežkontroles punktos autotransportam, dzelzceļa satiksmei, gājējiem, upju transportam. Slēgta arī Krievijas un Baltkrievijas robežu sauszemes daļa.

Augstāk minētie ierobežojumi nav attiecināmi uz starptautisko kravu pārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem (Rīkojuma No. 635-p 2. paragrāfs).

25. martā stājas spēkā Rīkojums No. 730-p, ar kuru groza Rīkojumu No. 635-p, nosakot izņēmumus ārvalstu pilsoņu iebraukšanai Krievijas Federācijā.

Starptautisko autopārvadājumu veicējiem jālieto individuālie aizsardzības līdzekļi (cimdi, sejas maskas).

29. aprīlī Krievijas valdība ar Rīkojumu Nr. 1170 pagarināja robežu slēgšanas periodu uz nenoteiktu laiku. Tādējādi Krievijas robeža (tostarp ar Baltkrieviju) būs slēgta līdz brīdim, kad epidemioloģiskā situācija valstī būs normalizējusies. Uz starptautiskajiem kravu pārvadājumiem šie noteikumi neattiecas.

Gandrīz visas Pievolgas federālajā apgabalā administrācijas ir veikušas papildu pasākumus, lai stiprinātu cīņu pret Covid-19 izplatīšanos. Jo īpaši pēc operatīvās štāba ieteikuma reģionā aizliegts sniegt ēdināšanas pakalpojumus nakts stundās.

Tikai divi reģioni pieļāva izņēmumu, nodrošinot pakalpojumu ēdināšanas iestādēs, kas atrodas ceļmalās ārpus apdzīvotām vietām. Tās ir Tatarstānas Republika (Tatarstānas Republikas Ministru kabineta dekrēts Nr.995, datēts no 2020. gada 5. novembra) un Volgogradas apgabals (Volgogradas apgabala valdības dekrēts Nr.1268, datēts no 2020. gada 20. oktobra).

Informācija par braukšanas ierobežojumiem Krievijā 2021. gadā pieejama šeit.

 

Papildināts 30.03.2021.

Lielbritānija: lai ierobežotu jaunā paveida koronavīrusa importēšanas risku, Apvienotā Karaliste ir noteikusi valstu sarakstu, no kurām ir aizliegts ieceļot. Izņēmums ir Apvienotā Karalistes un Īrijas pilsoņi, kā arī Apvienotā Karalistes rezidenti, kuriem ir piešķirta uzturēšanās atļauja.

no 2021. gada 18.  janvāra personām, kuras ieceļo Apvienotajā Karalistē nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu, kas nav vecāks par 72 stundām.

Vienlaikus pieņemts lēmums, ka pieļaujami tikai būtiski starptautiskie braucieni un ceļotājam jāspēj pamatot sava brauciena mērķa nepieciešamība, šķērsojot robežu. Noteikumi reģionos var atšķirties. Ar ieviestajiem veselības drošības pasākumiem Skotijā, Velsā un Ziemeļīrijā aicinām iepazīties valdības mājaslapās.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju Latvijā, AK valdība noteikusi 10 dienu pašizolēšanās prasību ieceļotājiem no Latvijas. 

No 2021. gada 15. februāra visiem ieceļotājiem AK 10 dienu pašizolācijas laikā būs jāveic divi papildu Covid-19 PCR testi – izolācijas otrajā un astotajā dienā. Testi jārezervē specializētajā tiešsaistes vietnē, kura būs pieejama AK valdības mājaslapā no 11. februāra. Testu veikšana neatbrīvo no pašizolācijas prasības.

Pirms ieceļošanas AK nepieciešams aizpildīt tiešsaistes formu, kurā jānorāda kontaktinformācija un dati par plānoto ieceļošanu un uzturēšanās vietu. Forma atrodama AK valdības mājaslapā: https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk.

Pašizolācijas noteikumi paredz, ka, ieceļojot Lielbritānijā, ir elektroniski jādeklarē uzturēšanās vieta, kurā iebraucējs pavadīs pašizolāciju. Britu atbildīgie dienesti veiks pārbaudes, vai pašizolācija uzrādītajā uzturēšanās vietā tiek ievērota. Par pašizolācijas nosacījumu pārkāpšanu Anglijā, Velsā un Ziemeļīrijā paredzēts sods 1000 GBP apmērā, Skotijā – 480 GBP apmērā.

Ar informāciju par pašizolēšanās prasībām un noteiktajiem izņēmumiem attiecībā uz pašizolācijas ievērošanu var iepazīties AK valdības mājaslapā šeit. Pašizolācijas nosacījumi tiek regulāri pārskatīti.

Lai ierobežotu Covid-19 saslimstības straujo pieaugumu, AK valdība ir izsludinājusi stingrus ierobežojumus valstī. Minētie ierobežojumi aptver tādas jomas, kā palikšanu mājās, pulcēšanās un atsevišķu komercdarbības jomu ierobežojumus. Ar pilnu vadlīniju apkopojumu var iepazīties AK valdības mājaslapā.

Sejas maskas lietošana veikalos un pārvietojoties ar sabiedrisko transportu. Informācija par AK valdības sagatavotajiem papildus ieteikumiem, kā arī informācija par vietējiem ierobežojumiem pieejama šeit: https://www.gov.uk/coronavirus

Prasības starptautiskos pārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem spēkā no 2021. gada 6. aprīļa

No 6. aprīļa personām, kuras ierodas Lielbritānijā otrajā un astotajā dienā pēc iebraukšanas jāveic Covid-19 tests. Īpašas Covid-19 testēšanas prasības tiek izvirzītas arī personu grupām, kurām piešķirts atbrīvojums no pašizolācijas.

Kravas transportlīdzekļu autovadītājiem

Ceļojot no Lielbritānijas:

 • nav jāaizpilda deklarācijas veidlapa ceļojumiem uz ārzemēm.

Ceļojot uz Lielbritāniju:

 • ja uzturēšanās ilgums Lielbritānijā nepārsniedz 48 stundas:
  • pirms ierašanās Lielbritānijā jāaizpilda pasažieru lokācijas veidlapa;
  • pirms došanās uz Lielbritāniju nav jāveic Covid-19 tests;
  • nav jāievēro pašizolācijā, kā arī otrajā un astotajā dienā nav jāveic Covid-19 testu, ja vien pēdējo 10 dienu laikā autovadītājs nav bijis valstī, kas iekļauta ceļošanas aizlieguma sarkanajā sarakstā.
 • ja uzturēšanās ilgums Lielbritānijā pārsniedz 48 stundas:
  • pirms ierašanās Lielbritānijā jāaizpilda pasažieru lokācijas veidlapa;
  • uzturēšanās otrajā, piektajā un astotajā dienā jāveic Covid-19 (lateral flow device (LFD)) tests;
  • ja ceļojat uz Lielbritāniju katru dienu, tests jāveic vismaz reizi trīs dienās;
  • nav jāveic Covid-19 testa iepriekšējā rezervācija pirms ierašanās Lielbritānijā;
  • atrodoties Lielbritānijā, autovadītājam jāveic pašizolācija transportlīdzekļa kabīnē;
  • transportlīdzekļa kabīni atļauts pamest būtiskos gadījumos, piemēram, lai iegādātos pārtiku, medicīniskās un ārkārtas palīdzības saņemšanai, labierīcību un sanitāro mezglu apmeklējumiem, lai pārbaudītu kravas un transportlīdzekļa stāvokli. Ja kabīnē nav iespēju gulēt, autovadītājs var apmesties viesnīcā vai nakšņošanas mītnē. Lielbritānijas iedzīvotāji ārpus darba pienākumu veikšanas var pašizolēties mājās (10 dienu periodā). Šajā laikā jāveic Covid-19 testi.

Autobusu autovadītājiem

Ceļojot no Lielbritānijas:

 • nav jāaizpilda deklarācijas veidlapa ceļojumiem uz ārzemēm.

Ceļojot uz Lielbritāniju:

 • uzturēšanās ilgums Lielbritānijā nepārsniedz 48 stundas:
  • pirms ierašanās Lielbritānijā jāaizpilda pasažieru lokācijas veidlapa, ja pārvietojaties transportlīdzekļa daļā, kas ir pieejama jebkuram pasažierim jebkurā ceļa posmā;
  • balstoties uz spēkā esošo regulējumu, autovadītājam pirms iebraukšanas Lielbritāniju jāveic Covid-19 tests. No 6. aprīļa Covid-19 tests nav jārezervē pirms ierašanās, ja autovadītājs Lielbritānijā uzturēsies mazāk nekā paizolēties dienas;
 • uzturēšanās ilgums Lielbritānijā pārsniedz 48 stundas:
  • pirms ierašanās Lielbritānijā jāaizpilda pasažieru lokācijas veidlapa;
  • autovadītājam pirms došanās uz Lielbritāniju jāveic Covid-19 testa rezervēšana, ja uzturēšanās laiks Lielbritānijā ir trīs dienas vai vairāk;
  • uzturēšanās otrajā un astotajā dienā jāveic Covid-19 (lateral flow device (LFD)) tests;
  • ja autovadītājs Lielbritānijā uzturēsies mazāk nekā astoņas dienas, pirms iebraukšanas valstī jārezervē tests, kas jāveic uzturēšanās otrajā dienā;
  • ja autovadītājs Lielbritānijā plāno uzturēties astoņas dienas vai ilgāk, iepriekš jārezervē un jāveic testi uzturēšanās otrajā un astotajā dienā. Ja autovadītājs dzīvo Lielbritānijā, nav nepieciešams pašizolēties. Ja autovadītājs dzīvo ārpus Lielbritānijas, jāievēro pašizolācija savās mājās, izņemot gadījumus, kad noteikts atbrīvojums no pašizolācijas.

Kur var veikt COVID-19 testus?

 • darba vietās, gadījumos ja darbinieki nevar strādāt mājām;
 • kopējās testēšanas vietās, kā arī NHS testēšanas vietās;
 • mājās, iepriekš saņemot testēšanas komplektu vai pasūtot testa komplektus tiešsaistē vai zvanot uz 119;
 • pārvadātāju konsultāciju centros (haulier advice site), ja esat kravas automobiļa autovadītājs.

Ierodoties Lielbritānijā, pārvadātāji tiks regulāri uzraudzīti. Ikvienam, kurš ierodas Lielbritānijā neievēros jaunās testēšanas un pašizolācijas prasības, var piemērot naudas sodu līdz 2000 mārciņām.

Noteikumi, kas spēkā līdz 2021. gada 6. aprīlim, nosaka, ka starptautiskos kravu un pasažieru pārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem, iebraucot Lielbritānijā, jāuzrāda negatīvs Covid-19 rezultāts. Noteikumi nosaka, ka autovadītājiem nav jāievēro pašizolācijas prasības.

No negatīva Covid-19 test rezultāta uzrādīšanas prasības atbrīvoti:

 • robežas un muitas ierēdņi;
 • kanāla tuneļa sistēmas darbinieki;
 • aizsardzības personāls, sabiedroto valstu bruņotie spēki un valdības algotņi;
 • gaisa, jūras un dzelzceļa transportlīdzekļu apkalpe;
 • civilās aviācijas inspektori;
 • jūrnieki, kuģu kapteiņi un inspektori;
 • kravas transportlīdzekļu autovadītāji;
 • speciālisti un tehniskie darbinieki, kas veic ārkārtas darbus.

Sīkāka informācija angļu valodā pieejama https://www.gov.uk/government/publications/coronavirus-covid-19-travellers-exempt-from-uk-border-rules/coronavirus-covid-19-travellers-exempt-from-uk-border-rules#jobs-that-qualify-for-travel-exemptions-1.

Lielbritānijas Transporta departaments norāda, ka no 2021. gada 1. janvāra starptautiskajiem kravas transportlīdzekļu autovadītājiem, kas dodas no Lielbritānijas uz Franciju, izmantojot Lamanša tuneli un Doveri, ir pieejams “ātrgaitas koridors”. Lai transportlīdzeklis tiktu pielaists ātrgaitas koridora izmantošanai, ierodoties Kentā, autovadītājam jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kas nav vecāks par 72 stundām.

Lielbritānijas Transporta departaments informē, ka kravas transportlīdzekļu, vieglo kravas transportlīdzekļu un autobusu autovadītājiem un apkalpes locekļiem ir pieejamas apkalpošanas centri, kuros iespējams bez maksas Covid-19 pārbaudes.

Lielākā daļa centru ir atvērtas no plkst.6.00 līdz 21.30 septiņas dienas nedēļā.

Uz 2021. gada 19. martu bezmaksas Covid-19 testēšana pārvadātājiem joprojām ir pieejama daudzās informācijas un konsultāciju vietnēs, tostarp nesen atvērtajā Essex arēnā (A1306, Arterial Rd, Grays, Purfleet, RM19 1AE). Vietne ir atvērta visu diennakti un tā aizstāj Thurrock Services. Testēšana Thurrock informācijas centros tiek apturēta, taču tā turpinās piedāvāt bezmaksas robežas šķērsošanas gatavības pārbaudi.

Pirms ierašanās Kentā dodieties uz Essex arēnu vai kādu citu vietni, lai veiktu bezmaksas Covid-19 testu, lai samazinātu kavēšanos. Lūdzam ievērot arī visas satiksmes vadības zīmes.

Pirms ierašanās Kentā dodieties uz Essex arēnu vai kādu citu vietni, lai veiktu bezmaksas Covid testu, lai samazinātu kavēšanos. Lūdzam ievērot arī visas satiksmes vadības zīmes.

No 2021. gada 21. marta Manston lidostā tiek apturēta visas pārvadātāju apkalpošanas darbības, tostarp Covid-19 testēšana. Ja dodaties uz Doveras ostu vai Eirotuneli, tiksiet novirzīti uz M20 un pēc tam uz Sevigtonu – muitas formalitāšu un Covid-19 testu veikšanu.

Apkalpošanas centros autovadītāji un apkalpes locekļi var:

 • veikt Covid-19 testu, kas nepieciešams, lai izbrauktu no Lielbritānijas (valstu saraksts pieejams https://www.gov.uk/guidance/haulier-advice-site-locations);
 • iegūt informāciju par noteikumiem un dokumentiem, kas nepieciešami preču pārvietošanai starp Lielbritāniju un ES (veicot robežas šķērsošanas gatavības pārbaudi);
 • saņemiet palīdzību, izmantojot pakalpojumu “Pārbaudīt kravas automašīnu” (Check HGV) / pieteikties Kent Access Permit (KAP).

Covid-19 testēšanu piedāvā arī privāti pakalpojuma sniedzēji https://www.gov.uk/government/publications/list-of-private-providers-of-coronavirus-testing/list-of-private-providers-of-coronavirus-testing.

Atgriešanās Francijā no Lielbritānijas un Īrijas

Sekojošas personas, atgriežoties Francijā, ir atbrīvotas no negatīva testa rezultāta uzrādīšanas prasības:

 • profesionāli autovadītāji, kuri Lielbritānijā pavadījuši mazāk nekā 48 stundas;
 • profesionāli autovadītāji, kuri Īrijā pavadījuši mazāk nekā 48 stundas.

Vairākas prāmju kompānijas, kā arī Eirotuneļa apkalpotājs izsniedz ceļojuma dokumentu, kas satur datuma un laika zīmogu (reģistrācijas laiks, iekāpšanas vai izkāpšanas laiks). Iespējams uzrādīt arī citus dokumentus.

Iepriekšminētie dokumenti jāuzrāda pirms atgriešanās brauciena uz Franciju, kas kalpo par pierādījumu atbrīvojumam no negatīva testa rezultāta uzrādīšanas prasības.

Turklāt robežas šķērsošana starp Lielbritāniju un Franciju iespējama, uzrādot Īrijā veiktu Covid-19 testa rezultātu, kas nav vecāks par 72 stundām.

Paliek spēkā nosacījums, ka pirms ieceļošanas Francijā jāizpilda zvērināta deklarācija, kas apliecina Covid-19 simptomu neesamību.

Dekrēts franču valodā pieejams https://www.legifrance.gouv.fr/loda/id/JORFTEXT000042475143.

Kravas transportlīdzekļiem, ar kuriem pārvadā atsevišķu klašu bīstamās kravas, aizliegta iebraukšana Manstonas vai Sevingtonas stāvvietās (saistīts ar stāvvietu iekšējiem drošības noteikumiem). Iebraukšana aizliegta pārvadājot:

 • 1. klasi – tikai sprāgstvielas;
 • 4.1. klasi – tikai polimerizējošas vielas;
 • 6.2. klasi – infekciozas vielas;
 • 7. klasi – radioaktīvu materiālu;
 • pārvadājot bīstamās kravas ar īpašu riska potenciālu – no terorisma radīto draudu viedokļa.

Kravu transportlīdzekļu autovadītājiem liegta piekļuve Manstonai vai Sevingtonai, ja pirms ierašanās Kentā autovadītāji nevarēs uzrādīt negatīva Covid-19 testa rezultātu, kas nav vecāks par 72 stundām. Tādējādi, ja konkrētais transportlīdzeklis nav gatavs robežšķērsošanai, iebraukšana  Manstonai vai Sevingtonai nav atļauta.

Brexit

Brexit informācija, kas saistīta ar starptautiskiem kravu autopārvadājumi pieejama šeit, savukārt Brexit informācija, kas saistīta ar starptautiskiem pasažieru pārvadājumi ar autobusiem, pieejama šeit.

Gadījumā, ja pārvadājums paredzēts caur Doveres ostu vai Eirotuneli, pirms iebraukšanas Kentā autovadītājiem jāaizpilda Kent Access Permit (KAP) un tikai pēc tam var kārtot muitas formalitātes. Pārvadājuma dokumentiem tiek piešķirts svītru kods. Svītru kods jāskenē, ierodoties Francijā. Par KAP neaizpildīšanu tiek piemērots naudas sods 300£ apjomā.

Veicot pārvadājumus no Apvienotās Karalistes (AK) uz Īriju, izmantojot RORO prāmju satiksmi, pirms uzbraukšanas uz prāmja klāja jāaizpilda notifikācija (Pre-Boarding notification (PBN)).

Sīkāka informācija pieejama šeit. Atbildīgās iestādes publicējušas PBN lietošanas pamācību un video.

Īrijas ieņēmumu dienests ir izveidojis arī īpašu e-pasta atbalsta dienestu, lai risinātu visus jautājumus, kas saistīti ar PBN jautājumiem - PBN@revenue.ie.

Lielbritānijas valdība izveidojusi vadlīnijas, lai palīdzētu transporta pakalpojumu sektora organizācijām nodrošināt drošākas darba vietas un pakalpojumus sev, kā arī saviem darbiniekiem un citām iesaistītajām personām. Vadlīnijās izklāstīti pasākumi Covid-19 risku novērtēšanai un novēršanai. Vadlīnijas izveidotas pārvadātājiem un pasažieriem.

Pārvadātājiem jāņem vērā, ka no 2021. gada 6. janvāra Lielbritānijā spēkā ārkārtas situācija.

Ņemt vērā, ka Ziemeļīrijai, Skotijai un Velsai ir atšķirīgas vadlīnijas.

Veicot pārvadājumus starp AK un Īriju, kā arī Ziemeļīriju, saskaņā ar ES normatīvo aktu prasībām jāiesniedz “Import Safety & Security Entry Summary Declaration (ENS)” deklarāciju.

No 2021. gada 8. janvāra visām precēm, kas tiek pārvadātas no Lielbritānijas uz Ziemeļīriju izmantojot GVMS (Goods Movement Vehicle Service) vietu (Belfāsta, Larna, Varrenpointa), būs nepieciešama preču kustības atsauce (Goods Movement Reference) (GMR).

Lai iegūtu GMR:

Pārvadātāji tiek aicināti izmantot bezmaksas Trader Support Service (TSS) platformu, lai izveidotu un atbildīgajām iestādēm iesniegtu “Import Safety & Security Entry Summary Declaration (ENS)” deklarāciju. Pēc deklarācijas iesniegšanas TSS sniegs informāciju, kas jāievada GVMS, lai saņemtu atļauju preču tālākai pārvietošanai.

Sīkāka informācija par GVMS pieejama GOV.UK guidance.

No 2020. gada 21. decembra starp Latviju un Lielbritāniju aizliegti regulārie pasažieru pārvadājumi.

Starptautisko kravu autopārvadājumos aktīvi nodarbinātie autovadītāji ir atbrīvoti no prasības ievērot pašizolāciju, tomēr viņiem ir jāspēj uzrādīt sava statusa apliecinājums, kopienas atļauja, pavadzīme un pārvietošanās dokumenti.

Autovadītājiem, kuri pēc atvaļinājumiem atgriežas Lielbritānijā no valstīm, kuras pēc

Valstu saraksts tiek regulāri atjaunots un var mainīties.

14 dienu pašizolācijas prasības netiek attiecinātas uz:

 • neskatoties uz to, ka karantīnas prasības netiek attiecinātas uz kravas transportlīdzekļu un autobusu vadītājiem, Lielbritānijā noteikta prasība, ka pirms iebraukšanas valstī visām personām (tai skaitā autovadītājiem) jāaizpilda tiešsaistes lokācijas veidlapa, kurā jānorāda kontaktinformācija, kā arī dati par veicamo braucienu. Autovadītāji var aizpildīt veidlapu ne ātrāk kā 48 stundas pirms iebraukšanas Lielbritānijā. Lielbritānijas varas iestādes norāda, ka tiek veikti pasākumi, lai uzlabotu veidlapas aizpildīšanu, it sevišķi tas attiecināms uz pārvadātājiem, kuri vienas nedēļas laikā vairākas reizes dodas uz un no Lielbritānijas. Uz robežas jāuzrāda aizpildītas lokācijas veidlapas digitālā versija vai arī drukāta versija. Oficiālas vadlīnijas pieejamas šeit.

Lokācijas forma izveidota, lai to varētu aizpildīt visi ceļotāji, ne tikai transporta sektora darbinieki. Neskatoties uz to, ka 14 dienu pašizolācijas prasības netiek attiecinātas uz kravu transportlīdzekļu un autobusu autovadītājiem, pirms iebraukšanas Lielbritānijā šīm personām jāaizpilda tiešsaistes lokācijas veidlapa pirms iebraukšanas valstī.

Gadījumā, ja ārvalstu autovadītājam, veicot kravu pārvadājumus Lielbritānijā, pasliktinās autovadītāja veselības stāvoklis, kompetentās iestādes rekomendē veikt sekojošas darbības:

 • ārkārtas gadījumā izsaukt ātro palīdzību;
 • jāievēro oficiālās vadlīnijas – jānodrošina pašizolācija. Autovadītāja darba devēja pienākums ir nodrošināt darbinieku ar atbilstošām telpām, lai varētu nodrošināt pašizolāciju;
 • ārvalstu pilsoņi var vērsties vēstniecībā;
 • izņēmumu gadījumos iespējams nodrošināt telpas Londonas izolācijas centrā.

No 2020. gada 23. decembra līdz 2021. gada 22. janvārim Lielbritānija ievieš atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites autovadītājiem, kuri veic kravu pārvadājumus uz / no Ziemeļīrijas un iekšzemes pārvadājumus Apvienotajā Karalistē. Sīkāka informācija angļu valodā pieejama https://ec.europa.eu/transport/sites/transport/files/temporary-relaxation-drivers-covid.pdf.

No 24. jūlija obligāta ir sejas masku valkāšana veikalos un lielveikalos un sabiedriskajā transportā, savukārt no 8. augusta šis nosacījums attiecas arī apmeklējot muzejus, galerijas, kā arī citas sabiedriskās vietas un pasākumus iekštelpās.

 

Papildināts 14.04.2021.

Lietuva: no 2021. gada 10. marta, iebraucot Lietuvā no jebkuras valsts, ir jāuzrāda negatīvs Covid–19 PĶR (PCR) vai antigēna tests, kas nav vecāks par 72 stundām. Rezultāts jāuzrāda kādā no ES oficiālajām valodām. Seroloģisko antivielu testu rezultāti netiek pieņemti. Prasība pēc testa attiecas uz visām personām, kuras ierodas Lietuvā ar visu veidu transportu. Iespēja veikt testu 24 stundas pēc iebraukšanas Lietuvā saglabājas tikai tiem ceļotājiem, kuri ierodas ar privāto transportu.

Prasība par negatīva Covid-19 testa uzrādīšanu neattiecas uz:

 • no 2021. gada 26. marta apkalpi un apkalpes locekļiem, kuri iesaistīti pasažieru starptautiskos regulāros, speciālos, vai neregulāros pārvadājumos;
 • personām, kuras tranzītā šķērso Lietuvu, ja apstāšanās Lietuvā tiek veikta degvielas uzpildīšanai, higiēnas vajadzību nodrošināšanai u.c.;
 • no 2021. gada 26. marta ekipāžām un apkalpes locekļiem, kuri veic starptautiskos kravu komercpārvadājumus ar visu veidu transportlīdzekļiem, veicot darba pienākumus, ja uzturēšanās laiks Lietuvā nepārsniedz 72 stundas. Ja plānots, ka uzturēšanās laiks Lietuvā pārsniedz 72 stundas, iebraukšana Lietuvā atļauta ar negatīvu Covid-19 testa rezultātu (kādā no ES dalībvalstu valodām), kas iebraukšanas brīdī nav vecāks par 72 stundām;
 • personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai pārslimojušas to un spēj to dokumentāri pierādīt.

Laboratoriju, kas veic Covid-19 testēšanu, saraksts pieejams šeit: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1/laboratorijos.

Bez Covid-19 testa uzrādīšanas ieceļotājiem arī jāievēro 10 dienu pašizolācija ar iespēju pārtraukt pašizolāciju septītajā dienā pēc ierašanās Lietuvā, veicot atkārtotu Covid-19 testu un, ja tā rezultāts ir negatīvs, tomēr joprojām jāierobežo sociālie kontakti līdz 14 dienām.

Pašizolācijas prasība netiek attiecināta uz:

 • personām, kuras šķērso Lietuvu tranzītā;
 • ekipāžām un apkalpes locekļiem, kuri strādā komercpārvadājumu uzņēmumos vai veic starptautiskos komercpārvadājumus ar visu veidu transportlīdzekļiem, veicot darba pienākumus;
 • akreditētajiem diplomātiem, viņu ģimenes locekļiem, oficiālo delegāciju pārstāvjiem un viņu atbalsta personālam starptautisko organizāciju darbiniekiem un ielūgtajām personām, NATO militārajam personālam un viņu ģimenes locekļiem;
 • iekšlietu dienestu darbiniekiem, kuri veic ieslodzīto pārvešanu;
 • medicīnas darbiniekiem;
 • personām, kuras ikdienā šķērso Lietuvas un citas ES dalībvalsts robežu, lai dotos uz darbu, mācībās, praksē, taču ir jāuzrāda negatīvs PCR Covid-19 testa rezultāts ne vecāks par septiņām dienām;
 • jūrniekiem;
 • profesionāliem sportistiem, sporta speciālistiem, viņu treneriem un medicīnas personālam, kas piedalās starptautiskās sacensībās.

Valstu saraksts, uz kurām attiecināmas Covid-19 testa uzrādīšanas un pašizolācijas prasības pieejams šeit: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/8e65342baf9011ea9a12d0dada3ca61b/BQYrgWzmXl.

Visiem, kuri ierodas Lietuvā pa starptautiskajiem satiksmes maršrutiem, elektroniskā veidā jāiesniedz savi dati (vārds, uzvārds, apmeklētās valstis, kontaktinformācija) Lietuvas Nacionālajam sabiedrības veselības centram. Anketa jāaizpilda elektroniski un saņemtais QR koda apstiprinājumus jāuzrāda pārvadātājam pirms pakalpojuma izmantošanas. Ierodoties ar privātu autotransportu, dati jāiesniedz 12 stundu laikā. Anketa angļu un krievu valodā pieejama šeit:  https://keleiviams.nvsc.lt/en/form.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu sods privātpersonām par distancēšanās pārkāpumiem var svārstīties no 500 līdz 1500 eiro.

2021. gada 22. februārī stājas spēkā grozījumi Lietuvas normatīvajos aktos, nosakot, ka personām, kuras nodarbojas ar starptautiskajiem komercpārvadājumiem vai veic starptautiskus pārvadājumus ar visu veidu komerctransportlīdzekļiem, pirms iebraukšanas Lietuvā jāaizpilda tiešsaistes forma https://keleiviams.nvsc.lt/en/form/passenger un jāsaņem QR kods.

Aizpildot formu, ja kravas iekraušana / izkraušana tiek veikta Lietuvā:

 • sadaļa “Address of residence in Lithuania:*” jāaizpilda, norādot tajā pilsētu vai municipalitāti, kurā tiks veikta kravas iekraušana;
 • sadaļa “Municipality / City:*” jāaizpilda, norādot tajā pilsētu vai municipalitāti, kurā tiks veikta kravas iekraušana / izkraušana;

Aizpildot formu, ja tiek veikts pārvadājums tranzītā:

 • sadaļa “Address of residence in Lithuania:*” jāaizpilda, norādot tajā pilsētu vai municipalitāti, kurā tiks veikta robežšķērsošana, iebraucot vai izbraucot no Lietuvas;
 • sadaļa “Municipality / City:*” jāaizpilda, norādot tajā pilsētu vai municipalitāti, kurā tiks veikta robežšķērsošana, iebraucot vai izbraucot no Lietuvas;

Karantīnas režīms Lietuvā pagarināts līdz 2021. gada 30. aprīlim.

Ierobežojumi:

 • atļauts atstāt mājas tikai nopietnu iemeslu dēļ – lai dotos līdz darbam, veikalam pēc pārtikas, apmeklēt ārstu vai bēres; vienas mājsaimniecības locekļi var doties pastaigās svaigā gaisā savas pašvaldības teritorijā; ārpus telpām drīkst satikties ne vairāk kā divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām;
 • no 27. marta līdz 6. aprīlim liegta pārvietošanās starp pašvaldībām (izņemot starp lielākajām pilsētām un blakus esošiem rajoniem). Izņēmumi – došanās uz darbu, bērēm, pēc medicīnas pakalpojumiem vai lai izmantotu starptautiskos pasažieru pārvadājumus;
 • atļauts pārvietoties starp lielajām pilsētām un rajoniem, ar kuriem tās robežojas, piemēram, starp Viļņu un Viļņas rajonu, Kauņu un Kauņas rajonu, Klaipēdu un Klaipēdas rajonu, Panevēžu un Panevēžas rajonu, Šauļiem un Šauļu rajonu, Alītu un Alītas rajonu;
 • viesnīcas drīkst strādāt, nodrošinot drošības pasākumus;
 • personu pārvietošanās ar vieglo automašīnu ir atļauta, ievērojot abu valstu epidemiologu noteiktās prasības. Vienā automašīnā atļauts pārvietoties diviem cilvēkiem no dažādām mājsaimniecībām vai vienas mājsaimniecības locekļiem.

Papildus tam ir atjaunots nosacījums obligātai 14 dienu pašizolācijai personām, kuras ir bijušas kontaktā ar inficētu personu. Tikai atsevišķu profesiju pārstāvji (mediķi, aptieku darbinieki, robežsargi, muitas, valsts aizsardzības sistēmas darbinieki, ugunsdzēsēji un glābēji, augsta līmeņa ierēdņi un diplomāti) drīkst saīsināt pašizolācijas termiņu līdz 10 dienām, ja ir saņemts negatīvs Covid-19 testa rezultāts.

Sīkāka informācija par pašvaldībām un tajās noteiktajiem ierobežojumiem šeit: https://koronastop.lrv.lt/en/#news

No 2021. gada 12. aprīļa, uz Baltkrievijas un Lietuvas robežas papildus jau funkcionējošiem robežšķērsošanas punktiem (Kamenny Log (BLR)–Myadininkai (LTU); Kotlovka (BLR)–Lavorishkes (LTU); Benyakoni (BLR)–Shalchininkai ( LTU); Privalka (BLR)–Raigardas (LTU)) atsāks darboties vēl trīs robežšķērsošanas punkti:

 • Vidzy (BLR)–Tverečius (LTU) ir atvērts robežšķērsošanai visām personām neatkarīgi no valsts peiderības, tukšiem kravas transportlīdzekļiem un pasažieru pārvadājumu transportlīdzekļiem ar maksimāli pieļaujamo masu, kas nepārsniedz 3,5 tonnas un pasažieru sēdvietu skaits nepārsniedz astoņas (neieskaitot autovadītāju) vietas, kā arī preču pārvietošanai privātai lietošanai;
 • Losha (BLR)–Shumkas (LTU) ir atvērts robežšķērsošanai visām personām neatkarīgi no valsts peiderības, kravas transportlīdzekļiem un pasažieru pārvadājumu transportlīdzekļiem ar maksimāli pieļaujamo masu, kas nepārsniedz 3,5 tonnas un pasažieru sēdvietu skaits nepārsniedz astoņas (neieskaitot autovadītāju), kā arī preču pārvietošanai privātai lietošanai;
 • Lyntupy (BLR)–Papialiakis (LTU) - tikai kravas transportlīdzekļiem.

Veicot starptautiskus pārvadājumus, transportlīdzekļa autovadītāju vēlams nodrošināt ar Eiropas Komisijas izstrādāto “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka formu”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

 

Papildināts 22.03.2021.

Luksemburga: izmantojot gaisa satiksmi ES pilsoņi var brīvi ieceļot Luksemburgā, uzrādot negatīvu Covid-19 testa apliecinājumu, kas ir veikts vismaz 72 stundas pirms ieceļošanas. Bezmaksas Covid-19 testu iespējams veikt lielajos Luksemburgas testēšanas centros. Attiecībā uz ES pilsoņu ģimenes locekļiem – trešo valstu pilsoņiem, ieceļošanai var tikt pieprasīti papildu dokumenti un pierādījumi par radniecību.

Ieceļojot pa sauszemi, negatīvs Covid-19 testa apliecinājums nav nepieciešams. 

Sejas aizsargmasku valkāšana ir obligāta publiskās vietās, ievērojot divu metru distanci. Apciemojumi mājās atļauti ne vairāk kā divām personām ārpus  mājsaimniecības. Kafejnīcas, bāri un restorāni ir slēgti; tiek atļauta piegāde un ēdienu līdzņemšana. Aizliegts lietot alkoholiskos dzērienus publiskās vietās. Stingri ierobežojumi veikalu apmeklējumiem, sporta un kultūras nodarbībām.

No plkst.23.00 līdz 6.00 Luksemburgā ir noteikta komandantstunda – personu atrašanās un pārvietošanās publiskās vietās ir aizliegta. Izņemot valsts tranzīts pa autoceļu vai došanās uz lidostu / dzelzceļa staciju, lai ceļotu uz ārvalstīm vai atgrieztos no ārvalstīm. Vairāk informācijas pieejams šeit: https://covid19.public.lu/en/sanitary-measures/curfew.html.

Sīkāka informācija par ierobežojumiem un izņēmumiem ir pieejama šeit:  https://covid19.public.lu/en.html.

Atļauti pasažieru un kravu pārvadājumi. Transporta sektora darbiniekiem nav jāuzrāda negatīva Covid-19 testa rezultāts, kā arī nav jāievēro pašizolācijas prasības.

Atvērti visi robežšķērsošanas punkti. Autovadītājiem netiek prasīti papildu dokumenti, kas apliecina pārvietošanās nepieciešamību (pietiek ar CMR pavadzīmi u.c.).

Veicot starptautiskus pārvadājumus, aicinām transportlīdzekļa autovadītājus nodrošināt ar Eiropas Komisijas izstrādāto “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka formu”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 2020. gada 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Luksemburgā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

Luksemburgā nav noteiktas braukšanas ierobežojumu atkāpes.

Sabiedriskajā transportā, veikalos, kultūras un atpūtas pasākumos, bankās, pastā – maskas vai mutes un deguna aizsegi ir obligāti ikvienam vecumā no sešiem gadiem.

 

Papildināts 22.03.2021.

Malta: ieceļošana ar starptautiskajiem avio un jūras satiksmes pārvadātājiem ir atļauta no “koridora valstīm”.

kurās ir jānorāda informācija par uzturēšanās valstīm pirms ceļojuma uz Maltu, ceļotājiem no:

 • “drošajām valstīm (zaļajām)” – jāaizpilda veidlapas, nav nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu un nav jāievēro pašizolācija, ja persona 14 dienu laikā pirms ieceļošanas nav uzturējusies citās riska grupu valstīs;
 • “oranžajām valstīm” – jāaizpilda veidlapas, pirms izceļošanas uz Maltu ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts (ne vecāks kā 72h);
 • “sarkanajām valstīm” – jāaizpilda veidlapas, var ieceļot ar noteikumu, ka 14 dienas pirms ieceļošanas Maltā ir pavadītas kādā no “koridora” valstīm. Ieceļojot ieteicams uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu (ne vecāks kā 72h).

Sīkāka informācija par valstīm, kurās iekļautas “zaļajā”, “oranžajā” un “sarkanajā” sarakstā skatīt https://www.visitmalta.com/en/covid-19.

Pārvadātājiem tiek lūgts uz Maltu nosūtīt tikai piekabes bez pavadošā personāla. Maltā atļauts ieceļot diviem transportlīdzekļa apkalpes locekļiem, taču viņi var tikt pakļauti karantīnas prasībām, kas ilgst 14 dienas.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Maltā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 22.03.2021.

Maroka: no 2020. gada 20. marta tika izsludināta ārkārtējā situācija veselības jomā, kas pagarināta uz nenoteiktu laiku. Marokas gaisa, sauszemes un jūras robežas starptautiskajam tūrismam ir slēgtas. Tāpat pastāv virkne citu ierobežojumu atkarībā no vīrusa izplatības konkrētajā valsts reģionā.

Kopš 15. jūlija Maroka ir atvērusi robežas Marokas pastāvīgajiem iedzīvotājiem. Marokas pilsoņiem, uzturēšanās atļaujas turētājiem un viņu ģimenes locekļiem ir atļauts iebraukt Marokā, uzrādot apliecību, kuru izsniedzis Marokas konsulāts attiecīgajā valstī. Kopš 2020. gada 6. septembra uz Maroku var ceļot ārvalstu pilsoņi oficiālā komandējumā ar Marokas uzņēmuma ielūgumu. Ārvalstu pilsoņiem, kuriem nav vajadzīga ieceļošanas vīza, ir jāuzrāda apstiprināta viesnīcas rezervācija. Prāmju satiksme tiek nodrošināta no Sētas ostas Francijas dienvidos un no Dženovas ostas Itālijā.

Visiem ieceļotājiem ir jābūt negatīvam Covid-19 testa rezultātam, kas nedrīkst būt vecāks par 72 stundām kopš analīžu parauga nodošanas un kas būs jāuzrāda pārvadātājam pirms ceļojuma uzsākšanas. Testa rezultātam jābūt tulkotam angļu vai franču valodā. Pasažieriem tiešsaistē (www.onda.ma/form.php) obligāti ir jāizpilda pasažieru veselības veidlapa, tā jāizdrukā un jāparaksta, lai to uzrādītu, šķērsojot robežu. Plānojot izbraukšanu no Marokas, iesakām pārliecināties par Covid-19 testa negatīva rezultāta nepieciešamību konkrētajam pasažieru pārvadātājam.

Publiskās vietās sejas aizsargmasku lietošana ir obligāta. Par šī noteikuma neievērošanu draud cietumsods no viena līdz trīs mēnešiem un soda nauda līdz 1300 dirhamu (~120 eiro) apmērā. No 6. augusta sejas aizsargmasku drīkst nelietot, pārvietojoties ar personīgo automašīnu bez pasažieriem.

Kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 19.02.2021.

Melnkalne: no 2021. gada 10. februāra Melnkalnes varasiestādes ir pastiprinājušas ierobežojumus, lai apkarotu Covid-19 izplatību. Ceļotājiem no visām valstīm, izņemot Lielbritāniju, atļauts ieceļot izmantojot visas robežšķērsošanas vietas. Pirms ierašanās valstī jāuzrāda negatīvs rezultāts Covid-19 polimerāzes ķēdes reakcijas (PCR) testa rezultāts, kas nav vecāks par 72 stundām.

Visā valstī ir spēkā šādi ierobežojumi:

 • komandantstunda no plkst.21.00 līdz 5.00. Mājas atļauts pamest tikai būtiskos gadījumos;
 • starppilsētu satiksme ir aizliegta no piektdienas plkst.21.00 līdz pirmdienas plkst.5.00;
 • publiskās pulcēšanās atļautas četriem cilvēkiem, un tās var notikt tikai ārpus telpām;
 • publiskās vietās jālieto sejas maska un jāievēro vismaz 2 metru distance.

Starptautiski kravu pārvadājumi netiek ierobežoti. Vadlīnijas autovadītājiem angļu valodā pieejamas https://www.transport-community.org/wp-content/uploads/2020/03/Guidelines-for-drivers_Montenegro.pdf.

 

Papildināts 19.04.2021.

Moldova: visā valstī noteikts ārkārtējais stāvoklis sabiedriskās veselības jomā vismaz līdz 2021. gada 30. maijam.

Kravu pārvadājumi ar autotransportu Moldovas Republikas teritorijā vai tranzītā caur tās teritoriju netiek ierobežoti pie nosacījuma, ka transportlīdzekļa vadītājam vai apkalpei netiek konstatētas klīniskas Covid-19 saslimšanas pazīmes. Arī 14 dienu pašizolācijas prasības netiek attiecinātas uz iepriekšminētajām personām.

Moldovas Republikas saraksts ar “zaļajām un sarkanajām” valstīm pieejams šeit.

Ieceļošana Moldovā aizliegta ārvalstu pilsoņiem, kuri ierodas no valstīm, kas klasificētas kā “sarkanā zona”, izņemot:

 • Moldovas pilsoņu ģimenes locekļus;
 • personas ar ilgtermiņa vīzu, uzturēšanās atļauju vai dokumentiem, kas ir līdzvērtīgi kompetentās iestādes izsniegtajai uzturēšanās atļaujai;
 • personas, kas ceļo profesionālās interesēs, ko apliecina vīza, uzturēšanās atļauja vai cits līdzvērtīgs dokuments, piemēram, ielūgums un / vai līgums, kas noslēgts ar juridisku personu, kas reģistrēta Moldovā;
 • ārvalstu skolēni / studenti, kuri mācās Moldovas izglītības iestādēs;
 • ārvalstu pilsoņu ģimenes locekļi, kuriem ir uzturēšanās atļauja Moldovā;
 • ārvalstu pilsoņi, kas strādā Moldovā par skolotājiem;
 • Moldovā akreditēto diplomātisko pārstāvniecību, konsulāro pārstāvniecību, starptautisko organizāciju / misiju locekļi, kā arī viņu ģimenes locekļi vai personāls, kas var sniegt humāno palīdzību;
 • tranzītā esošas personas, ieskaitot personas, kuras repatriē konsulārās aizsardzības rezultātā. Tranzīta pārvadājuma maršrutu nosaka atbildīgās institūcijas;
 • personas, kuras ceļo veselības un humānu apsvērumu dēļ, kā arī pavadošās personas (uzrādot atbilstošus dokumentus);
 • pārrobežu darba ņēmēji, kas ierodas no Rumānijas vai Ukrainas, ko pierāda atbilstošs darba līgums;
 • starptautiskos kravu un pasažieru (ar vairāk nekā deviņām sēdvietām) pārvadājumos iesaistīto personālu;
 • starptautiskie Moldovas Republikas prezidenta amata vēlēšanu novērotāji, starptautisko organizāciju, ārvalstu valdību, nevalstisko organizāciju ārvalstīs pārstāvji, kā arī starptautiski vēlēšanu jomas eksperti, kurus akreditējusi Centrālā vēlēšanu komisija;
 • ārvalstu žurnālisti, kurus Ārlietu un Eiropas integrācijas ministrija ir atbilstoši akreditējusi.

Ierodoties Moldovā no valstīm, kas klasificētas kā “sarkanā zona”, jāaizpilda epidemioloģiskā anketa, kā arī jāparaksta deklarācija par 14 dienu pašizolācijas ievērošanu.

Sekojošām personām, kas ierodas no valstīm, kuras klasificētas kā “sarkanās zona”, nav jāievēro 14 dienu pašizolācijas prasības (ja netiek konstatētas elpceļu infekcijas vai klīniskas drudža pazīmes):

 • starptautiskos kravu un pasažieru (ar vairāk nekā deviņām sēdvietām) pārvadājumos iesaistītajam personālam;
 • ārvalstu skolēniem / studentiem, kuri mācās Moldovas izglītības iestādēs;
 • personas, kuras ceļo profesionālās interesēs, ko apliecina vīza, uzturēšanās atļauja vai cits līdzvērtīgs dokuments, piemēram, ielūgums un / vai līgums, kas noslēgts ar juridisku personu, kas reģistrēta Moldovā;
 • personas, kas dodas uz ārvalstīm profesionālu darba vajadzībām. Atgriežoties Moldovā, jāuzrāda juridiskas personas komandējuma rīkojums, kā arī līgums, kas noslēgts ar ārvalstu darba devēju, deleģēšanas rīkojumu, ko izdevušas Moldovas Republikas atbildīgās iestādes;
 • pārrobežu darba ņēmēji, kas ierodas no Rumānijas vai Ukrainas, ko pierāda atbilstošs līgums;
 • Moldovā akreditēto diplomātisko pārstāvniecību, konsulāro pārstāvniecību, starptautisko organizāciju / misiju locekļi, kā arī viņu ģimenes locekļi vai personāls, kas var sniegt humāno palīdzību;
 • personas, kas šķērso Moldovu tranzītā;
 • starptautiskie Moldovas Republikas prezidenta amata vēlēšanu novērotāji, starptautisko organizāciju, ārvalstu valdību, nevalstisko organizāciju ārvalstīs pārstāvji, kā arī starptautiski vēlēšanu jomas eksperti, kurus akreditējusi Centrālā vēlēšanu komisija;
 • ārvalstu žurnālisti, kurus Ārlietu un Eiropas integrācijas ministrija ir atbilstoši akreditējusi.

Sīkāka informācija pieejama 2021. gada 13. janvārī izdotajā normatīvajā aktā.

No 2021. gada 3. aprīļa Kišiņevas un Beļcu pašvaldībā ir aizliegts pārvietoties ārpus dzīvesvietas laika posmā no 23.00 līdz 5.00, izņemot šādus gadījumos:

 • pārvietošanās darba / dienesta nolūkos tikai no mājām uz darba vietu un atpakaļ;
 • pārvietošanās, lai saņemtu medicīnisko palīdzību, ko nav iespējams atlikt vai saņemt attālināti, kā arī lai iegādātos medikamentus;
 • pārvietošanās valsts šķērsošanai tranzītā;
 • pārveidošanās īpašu iemeslu dēļ (lai sniegtu palīdzību vecākiem cilvēkiem, slimniekiem, bērniem);
 • personām apdzīvotās vietās aizliegts atrasties parkos, mežos, rotaļu laukumos, sporta laukumos, atpūtas zonās. (Kišiņevas un Beļcu pašvaldības 2021. gada 3. aprīlī pieņēmušas atsevišķus lēmumus, atļaujot atrasties parkos un rotaļu laukumos, ievērojot iepriekš noteiktos ierobežojumus: viena metra distance; mutes un deguna aizsegs; ne vairāk par trīs personas kopā, izņemot ģimenes locekļus);
 • personām, atrodoties ārpus  dzīvesvietas, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam;
 • publiskās vietās personām obligāti jāievēro vismaz viena metra distance un visos gadījumos jālieto mutes un deguna aizsegs gan iekštelpās, gan ārpus tām (arī atrodoties uz ielas);  
 • nepārtikas preču tirdzniecības vietas atvērtas līdz plkst.18.00, atvērtie tirgus laukumi – līdz plkst.15.00;
 • ir aizliegts rīkot sanāksmes, demonstrācijas, mītiņus un citas masu akcijas;
 • ierobežota personu pārvietošanās uz / no Kišiņevas varas iestāžu nekontrolēto Pārdņestras apgabalu.

No 5. marta Moldovā ir atjaunota Covid-19 saslimstības līmeņa administratīvi teritoriālā zonēšana: katras administratīvās vienības, kurā noteikts augstākais saslimstības līmeņa “Sarkanais” kods, ārkārtas sabiedrības veselības komisija lemj atsevišķi par ieviešamiem ierobežojumiem, ciktāl tie nav pretrunā Moldovas Republikas ārkārtas situācijas komisijas 1. aprīļa lēmumam Nr.1.

Starptautiskiem pārvadājumiem atvērtie robežkontroles punkti

Ar Rumāniju:

 • Leușeni–Albița
 • Sculeni–Sculeni
 • Giurgiulești–Galați
 • Costești–Stânca

Ar Ukrainu:

 • Otaci–Moghilev–Podolsk
 • Giurgiuleşti–Ren
 • TudoraStarokazacie
 • Palanca– Maiaki–Udobnoe
 • Ocniţa–Sokireanî
 • LargaKelmențî
 • Mirnoe–Tabaki
 • Briceni–Rossoșanî
 • Criva–Mamalîga
 • Pervomaisc-Cuciurgan

Noderīgas saites:

https://anta.gov.md/

http://www.border.gov.md/index.php/ro/

https://customs.gov.md/

 

Papildināts 18.02.2021

Mongolija: ārkārtējais (katastrofgatavības) stāvoklis ir pagarināts uz nenoteiktu laiku. Saistībā ar šo dekrētu uz laiku ir apturēti vietējie pasažieru autopārvadājumi, aviopārvadājumi un dzelzceļa pārvadājumi. Slēgti robežšķērsošanas punkti ar Krievijas Federāciju.

Saskaņā ar Mongolijas valdības lēmumu no 2021. gada 23. februāra darbu atsāk Altambagas robežšķērsošanas punkts, atļaujot valstī ievest visas preces bez ierobežojuma. Veicot kravu pārvadājumus uz Mongoliju, ārvalstu pārvadātājiem muitas kontroles punktā jānodod krava, piekabe / puspiekabe Mongolijā reģistrētam pārvadātājam.

No 23. februāra Tsagaannuur (autoceļu robežas šķērsošanas punkts) un Ereentsav (dzelzceļa robežas šķērsošanas punkts) ir atvērti tikai lopbarības importam.

2020. gada 19. maijā Mongolijas autoceļu, transporta un attīstības ministrija informēja, ka, sākot ar 25. maiju, aizliegta sekojošu transportlīdzekļu iebraukšana Mongolijā:

 • ārvalstīs reģistrēti transportlīdzekļi, kuri dodas uz Ķīnu bez derīgas Ķīnas atļaujas;
 • ārvalstīs reģistrēti transportlīdzekļi, kuri dodas uz Ķīnu bez vienreizējās pārvadājumu atļaujas atbilstoši starpvalstu nolīgumu prasībām.

Sīkāka informācija pieejama https://eeas.europa.eu/headquarters/headquarters-homepage/91291/mongolia-coronavirus-update-11-january-2021_en.

 

Papildināts 14.04.2021.

Nīderlande: visiem avio, vilcienu, prāmju un autobusu pasažieriem, kuri ieceļo Nīderlandē no bīstamā saraksta valstīm (tajā skaitā Latvijas), ir obligāta prasība uzrādīt negatīvu Covid-19 testa apliecinājumu. Testiem iespējami divi varianti:

 • negatīvs PCR tests, kas nav vecāks par 72 stundām, kā arī papildus nepieciešams negatīvs ātrais (jeb ekspress) Covid-19 testa apliecinājums, kas veikts ne agrāk kā 24 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā, vilcienā vai prāmī. Uz bērniem testa prasība attiecināma sākot no 13 gadiem;
 • negatīvs PCR tests, kas veikts ne agrāk kā 24 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā vai prāmī. Uzrādot šādu testu, papildus ātrais tests 24 stundas pirms iekāpšanas nav jāveic. Detalizēta informācija par Covid testiem šeit.

Turklāt aviopasažieriem, kuri ieceļo Nīderlandē no valstīm, kas nav ES vai Šengenas valstis, obligāti ir jābūt līdzi aizpildītam, izdrukātam un parakstītam apliecinājumam par negatīvu testu (Negative Test Declaration form – atrodama šeit). Bez minētajiem dokumentiem pakalpojuma sniedzējs nedrīkstēs uzņemt pasažieri.

 • Negatīvs Covid-19 testa apliecinājums ir obligāts arī pasažieriem, kurš Nīderlandi izmanto tikai tranzītam. Ja tranzīta pasažieris neiziet ārpus lidostas tranzītzonas, tad ir pietiekoši tikai ar vienu PCR testu t.i. 72 stundas pirms iekāpšanas reisā.
 • Ieceļotājiem no Latvijas jāievēro 10 dienu pašizolācija. Saraksts ar pārējām valstīm, no kurām, ieceļojot Nīderlandē, ir jāievēro 10 pašizolācija, ir pieejams šeit.

Valstu saraksts, no kurām nav atļauts ieceļot atrodams šeit. Liegums pagarināts līdz 2021. gada 15. maijam.

 • Visā valstī no plkst.22.00 līdz 4.30 ieviesta komandantstunda.

Sīkāka informācija par ierobežojumiem valsts iekšienē Nīderlandes valdības mājaslapā: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19 un https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/tourism-in-the-netherlands.

Kravu pārvadājumi

Komandantstundas prasības netiek attiecinātas uz starptautiskos kravu pārvadājumos iesaistītajām transportlīdzekļu ekipāžām. Kontroles brīdī autovadītājam jāuzrāda licences kartīte vai Eiropas Kopienas atļaujas apliecināta kopija starptautiskajiem kravu komercpārvadājumiem ar autotransportu, kā arī CMR pavadzīme.

Veicot pārvadājumus, transportlīdzekļa autovadītāju vēlams nodrošināt ar Eiropas Komisijas izstrādāto “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka formu”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

Kravu pārvadājumi netiek ierobežoti. Atļauti kravu pārvadājumi ar diviem transportlīdzekļu autovadītājiem.

Autovadītājiem tiek rekomendēts lietot individuālās aizsardzības līdzekļus, piemēram, sejas maskas un cimdus.

Informāciju par Covid-19 testēšanas vietām Nīderlandē iespējams iegūt šeit:

Ieceļošana no Lielbritānijas un Dienvidāfrikas

No 2021. gada 19. janvāra visiem kravas transportlīdzekļu autovadītājiem, kā arī prāmju apkalpes locekļiem, kas ierodas Nīderlandē no Lielbritānijas un Dienvidāfrikas jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas nav vecāks par 24 stundām brīdī, kad persona uzkāpj uz kuģa vai lidmašīnas klāja. Nīderlandes valdība ir paziņojusi, ka negatīvs PCR tests nav obligāts un par pietiekamu pierādījumu uzskatāms siekalu eksprestests.

Obligātā prasība par negatīva Covid-19 eksperstesta rezultāta uzrādīšana ieviesta pasažieriem un autovadītājiem, kas pārvietojas ar vilcienu no Lielbritānijas uz Nīderlandi, izmanto tuneli starp Doveru un Kalē.

Sīkāka informācija pieejama https://www.government.nl/latest/news/2021/01/13/rapid-test-compulsory-for-people-entering-the-netherlands-from-the-uk-ireland-and-south-africa.

Visām personām, ieceļojot un izceļojot, jāaizpilda veselības stāvokļa aptaujas lapa.

Papildus tam no 2021. gada 23. janvāra tiek apturēti pasažieru pārvadājumu satiksme starp Lielbritāniju un Nīderlandi ar prāmju satiksmi (Nīderlandē ieviests tauvošanās aizliegums). Ierobežojumi netiek attiecināti uz starptautiskajiem kravu pārvadājumiem.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Nīderlandē jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 19.04.2021.

Norvēģija: 2021. gada 18. janvārī ieviestas stingras prasības attiecībā uz personu ieceļošanu valstī.

Lai mazinātu dažādu Covid-19 mutāciju importēšanas risku, Norvēģijas valdība no 2021. gada 29. janvāra ievieš vēl stingrākus noteikumus ārvalstu pilsoņu iebraukšanai valstī. Iebraukšana iespējama tikai atsevišķām ārvalstu pilsoņu kategorijām:

 • ārvalstu pilsoņi, kuriem Norvēģijā ir reģistrēta pastāvīgā dzīvesvieta, kas oficiāli reģistrēta Norvēģijas reģistros;
 • īpašos gadījumos, kad personas var pamatoti pierādīt izņēmuma nepieciešamību (piemēram, veic īpašas aprūpes pienākumus pret Norvēģijā dzīvojošām personām);
 • ārvalstu pilsoņi, kuriem ir formāli noteiktas saskarsmes tiesības ar nepilngadīgu bērnu;
 • Norvēģijā dzīvojošu personu tuvi ģimenes locekļi (laulātie, reģistrētās partnerattiecībās dzīvojošie, nepilngadīgi bērni un viņu vecāki);
 • žurnālisti un ārvalstu mediju pārstāvji;
 • personām, kurām Norvēģijā jānolaižas, lai veiktu tālāku pārlidojumu (tikai aviotranzīts);
 • jūrniecības un aviācijas personāls;
 • personas, kuras veic komerciālus preču vai pasažieru pārvadājumus;
 • personas, kuras veic sabiedriski kritiskus darba pienākumus;
 • Zviedrijas un Somijas veselības aprūpes speciālisti, kuri strādā Norvēģijā.

Plašāka informācija Norvēģijas valdības mājaslapā: https://www.regjeringen.no/en/aktuelt/norway-introduces-its-strictest-entry-rules-since-march-2020/id2830390/?expand=all-in-group-2830426.

No 2021. gada 2. marta tiek pastiprināti Covid-19 ierobežošanas pasākumi Oslo.

Tāpat paliek spēkā prasība par negatīva Covid-19 testa nepieciešamību, iepriekšēju elektronisko reģistrēšanos, testēšanos uzreiz pēc iebraukšanas valstī, kā arī 10 dienu karantīnu (skatīt zemāk).

No 2021. gada 25. janvāra visām personām ieceļojot Norvēģijā ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts 24 stundas pirms ieceļošanas valstī. Dokumentam jābūt sagatavotam norvēģu, zviedru, dāņu, angļu, franču vai vācu valodā.

Transporta sektora darbiniekiem, iebraucot Norvēģijā no ES dalībvalstīm, nav jāuzrāda negatīva Covid-19 testa rezultāts. Negatīvs testa rezultāts jāuzrāda, ja transporta sektora darbinieks pēdējo 10 dienu laikā uzturējies Lielbritānijā, Īrijā, Nīderlandē, Austrijā un Portugālē.

No 2021. gada 15. marta iebraukšana Norvēģijā iespējama, uzrādot negatīvu PRC (PĶR) vai ekspress–antigēnu testa rezultātu.

Valstu klasifikācija atbilstoši riska grupām pieejama https://www.fhi.no/en/op/novel-coronavirus-facts-advice/facts-and-general-advice/entry-quarantine-travel-covid19/#areas-with-sufficiently-low-transmission.

Papildus tam, iebraucot Norvēģijā, uz robežas ieviesta obligāta Covid-19 testēšanas prasība.

Tests tiek veikts bez maksas. Testēšanas iestāžu karte pieejama https://www.helsedirektoratet.no/english/corona/border-crossings-with-test-stations

Pēc testa veikšanas transporta darbinieki var turpināt ceļu no robežas. Ieceļojot valstī, visām personām, tai skaitā profesionāliem autovadītājiem, jāreģistrējas tam paredzētā tīmekļvietnē. Tas nozīmē: ja transporta darbinieks saņem pozitīvu testa rezultātu, Norvēģijas iestādes sazināsies ar viņu un persona tiek ievietota karantīnā.

Reģistrēties iespējams digitāli vai izmantojot papīra veidlapu. Noslēdzot digitālo reģistrāciju, jūs saņemsiet kvīti, kas jāuzrāda robežkontrolei. Ja izmantojat papīra veidlapu, tā pirms ierašanās ir jāizdrukā, jāaizpilda un jāiesniedz robežkontrolei.

Reģistrācijas veidlapa vairākās valodās, ir pieejama šeit.

Ieceļojot Norvēģijā, personai jāuzrāda pierādījums par Norvēģijā deklarētu dzīvesvietu vai darba devēja garantijas vēstule par piemērotas pašizolācijas vietas nodrošināšanu. Personām, kam nav deklarētas vai garantētas dzīvesvietas Norvēģijā, 10 dienas jāpavada pašizolācijas viesnīcā un atkārtoti jāveic Covid-19 tests. Vēršam uzmanību, ka šie noteikumi attiecas arī uz personām, kas valstī ieceļo apciemot tuviniekus. Maksa par pašizolācijas viesnīcu – 500NOK par nakti.

Sīkāka informācija angļu valodā atrodama šeit.

Transportlīdzekļu vadītājiem līdz 2021. gada 1. jūnijam ir atļauts pavadīt pašizolāciju un attiecīgi arī ikdienas / iknedēļas atpūtas periodu transportlīdzekļa kabīnē, kas ir aprīkota ar atbilstošu guļvietu. Tādā gadījumā transportlīdzekļa atrašanās vieta ir jāreģistrē, kā vadītāja apmešanās vieta, reģistrācijas veidlapā norādot attiecīgo pasta indeksu. Pasta indeksus var atrast šeit.

Kravas transportlīdzekļu vadītāji ir lūgti pirms robežu šķērsošanai laikus sagatavot uzrādīšanai pases un autovadītāju apliecības.

No 2021. gada 23. februāra visiem autovadītājiem obligāta sejas maskas lietošana publiskās iekštelpās un ārā.

No 14. maija Norvēģijas atbildīgās iestādes atceļ pagaidu atkāpes no darba un atpūtas laika uzskaites prasībām. Veicot kravu pārvadājumus, jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši sākotnējām ES regulas Nr.561/2006 prasībām.

 

Papildināts 06.04.2021.

Polija: personām, kuru pastāvīgā dzīvesvieta nav Polijā, ieceļojot Polijā no Čehijas un Slovākijas, ir jāuzrāda negatīvs SARS-CoV-2 testa rezultāts poļu vai angļu valodā. Testa rezultāts nedrīkst būt vecāks par 48 stundām Polijas robežas šķērsošanas brīdī. Tiek akceptēti gan PĶR, gan antigēnu testi. Minētais ierobežojums attiecas uz robežas šķērsošanu ar dažāda veida transportu (privāto vai sabiedrisko), kā arī robežas šķērsošanu kājām. SARS-CoV-2 testa rezultāts ir jāuzrāda Polijas robežsardzei vai policijai pēc pieprasījuma.

Ieceļotājiem, kuri nevar uzrādīt negatīvu Covid 19 testa rezultātu, 10 dienas jāpavada karantīnā. Tāpat 10 dienas jāpavada karantīnā personām, kuras atgriežas Polijā no Čehijas un Slovākijas.

No prasības uzrādīt negatīvu SARS-CoV-2 testa rezultātu un atrasties karantīnā ir atbrīvotas personas, kuras vakcinētas pret Covid-19 ar Eiropas Savienībā atzītu vakcīnu (uzrādot vakcinācijas sertifikātu), starptautiskie autopārvadātāji (preču, pasažieru), lidmašīnu apkalpe, jūrnieki, zvejnieki, kuģu apkalpe, vilcienu personāls. Plašāka informācija pieejama Polijas robežsardzes mājaslapā.

Personām, kuras ieceļo Polijā ar organizētu transportu / sabiedrisko transportu, šķērsojot Polijas robežu, kas veido Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu, jāievēro 10 dienu karantīna.

No karantīnas prasības atbrīvoti:

 • ES, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas, Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices pilsoņi, viņu dzīvesbiedri un bērni, lai šķērsotu Poliju tranzītā ceļā uz dzīvesvietu vai uzturēšanās vietu;
 • personas, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 (uzrādot vakcinācijas sertifikātu);
 • personas, kuras var uzrādīt negatīvu SARS-CoV-2 testa rezultātu poļu vai angļu valodā, testa rezultāts nedrīkst būt vecāks par 48 stundām pirms Polijas robežas šķērsošanas;
 • lidmašīnu apkalpe, jūrnieki, zvejnieki, kuģu apkalpe, vilcienu personāls;
 • starptautiskie autopārvadātāji (preču, pasažieru);
 • studenti, kuri studē vai veic pētniecisko darbu Polijā;
 • ES, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas, Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices pastāvīgo vai ilgtermiņa uzturēšanās atļauju turētāji, viņu dzīvesbiedri un bērni, lai šķērsotu Poliju tranzītā ceļā uz dzīvesvietu vai uzturēšanās vietu.

Plašāka informācija pieejama Polijas robežsardzes mājaslapā.

Polijas robežas ar Krieviju, Baltkrieviju un Ukrainu var šķērsot tikai noteiktos robežpunktos, informācija par robežpunktiem un nosacījumiem pieejama https://strazgraniczna.pl/pl/k-wjazd-do-polski-kwara/8952,Koronawirus-wjazd-do-Polski.html.

No 23. aprīļa kravu transportlīdzekļu vadītājiem obligāti jālieto sejas maskas, ja autovadītājs atrodas ārpus transportlīdzekļa kabīnes. Ja transportlīdzekļa ekipāža sastāv no diviem autovadītājiem, abiem autovadītājiem visa pārvadājuma laikā jāvalkā sejas maska.

Visā Polijas teritorijā ir jālieto deguna un mutes aizsargmaskas gan iekštelpās (veikalos, sabiedriskajā transportā u.c.), gan arī ārpus telpām.

30. maijā Polijas Iekšlietu un administrācijas ministrijā tika pieņemti jauni noteikumi, atverot valsts teritoriju profesionālo autovadītāju tranzītam.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Polijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 19.04.2021.

Portugāle: līdz 2021. gada 30. aprīļa plkst.23.59 (ar iespējamu pagarinājumu) ieviesti pastiprināti Covid-19 ierobežošanas pasākumi.

Portugālē atļauts ieceļot no Eiropas Savienības, Lihtenšteinas, Norvēģijas, Islandes, Šveices, kā arī no šādām valstīm ārpus Eiropas zonas: Austrālijas, Dienvidkorejas, Jaunzēlandes, Ķīnas, Ruandas, Singapūras un Taizemes.

No 2021. gada 31. janvāra ir slēgta Portugāles robeža ar Spāniju.

Ieceļošana no valstīm, kas nav uzskaitītas, iespējama tikai izņēmuma gadījumos vai humānu apsvērumu dēļ.

Visiem ieceļotājiem (izņēmums ir bērni līdz divu gadu vecumam) jāuzrāda negatīvs PCR Covid-19 tests, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas. Pirms ieceļošanas visiem iebraucējiem jāreģistrējas šeit: https://portugalcleanandsafe.pt/en/passenger-locator-card

Ieceļotājiem no augsta saslimstības riska valstīm (14 dienu kumulatīvais inficēšanās rādītājs ir lielāks par 500 uz 100 tūkst.) ir nepieciešams ievērot 14 dienu pašizolāciju. No šīs prasības atbrīvotas personas, kuras ieceļo humānu apsvērumu dēļ vai kuru uzturēšanās Portugālē nepārsniedz 48 stundas, ko apliecina atpakaļceļa biļete.

Izmantojot lidostu tranzītam, personas nav atbrīvotas no testa prasības (izņēmums ir bērni līdz divu gadu vecumam). Tāpat pirms ceļošanas personai jāpārliecinās par ieceļošanas prasībām galamērķa valstī.

Ieceļojot lidostā pasažieriem tiek pārbaudīta ķermeņa temperatūra. Vīrusa simptomu gadījumā personai jānodod atkārtots Covid-19 tests, izdevumus sedzot no personīgajiem līdzekļiem.

Visā valstī ieviesta ārkārtējā situācija, kas paredz dažādus ierobežojumus. Vispārējās drošības prasības valstī paredz divu metru distances ieturēšanu, sejas masku valkāšanu sabiedriskās vietās, kā arī vispārējās higiēnas prasību ievērošanu. Daudzas iestādes tiek slēgtas, veikaliem un restorāniem vienlaikus jāapkalpo mazāks apmeklētāju skaits un jāsaīsina darba laiks.

Starptautiski kravu pārvadājumi ir atļauti.

Veicot pārvadājumus, transportlīdzekļa autovadītāju vēlams nodrošināt ar Eiropas Komisijas izstrādāto “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka formu”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

Galvenie robežas šķērsošanas punkti atvērti katru dienu:

 • Valença–Viana do Castelo, nobrauktuve no Tuy-Valença Bridge-IP 1-A 3 krustojuma, Valença;
 • Vila Verde da Raia–Chaves, nobrauktuve A 52, krustojums ar A 24, km 0, aiz apļveida krustojuma;
 • Quintanilha–Bragança, nobrauktuve no starptautiskā tilta IP 4 / E 82, nobrauktuve uz Quintanilha vai aiz robežsardzes un policijas sadarbības centra pie N 218-1 Quintanilha;
 • Vilar Formoso–Guarda blakus robežai, Largo da Fronteira, aiz robežsardzes un policijas sadarbības centra, N 16 / E 80, krustojums 620 Fuentes de Oñoro, Spānija, ieskaitot piekļuvi cauri TIR stāvvietai, N 16, Vilar Formoso;
 • Caia–Elvas, nobrauktuve A 6, km 158, kas savieno ar Caia-Elvas, aiz tūrisma informācijas centra, Elvas;
 • Vila Verde de Ficalho–Beja, blakus robežais, kas savieno A 495 Rosal de la Frontera ar IP 8, Serpa;
 • Castro Marim–Praça da Fronteira, A 22 ceļa 131. kilometrs, starptautiskais tilts Guadiana–Castro Marim.

Citi robežšķērsošanas punkti (atvērti darbdienās no plkst.6.00 līdz 21.00 un no 17.00 līdz 20.00)

 • Melgaço, Lugar do Peso, 19,800. kilometrs, EN 202;
 • Monção, Avenida da Galiza, 15,300. kilometrs, EN 101;
 • Ponte da Barca, Fronteira da Madalena, EN 304-1, 9. kilometrs, Lindoso;
 • Montalegre, Sendim - Montalegre, linha de fronteira 0. kilometrs, EN 103-9;
 • Vinhais, Moimenta - Manzalvos, ligação da localidade de Moimenta à estrada OU311 - Manzalvos (Espanha), que liga à A-52.

Citi robežšķērsošanas punkti (atvērti darbdienās no plkst.7.00 līdz 21.00 un no 17.00 līdz 19.00)

 • Miranda do Douro, km 86,990. kilometrs, EN 218;
 • Termas de Monfortinho–Castelo Branco, entroncamento da N 239 com a N 240 em Termas de Monfortinho;
 • Mourão, Ponto de Fronteira de S. Leonardo, 7. kilometrs, EN 256-1;
 • Barrancos, EN 258, 105,5. kilometrs, que efetua a ligação à HU-9101.

Citi robežšķērsošanas punkti (atvērti darbdienās no plkst.6.00 līdz 22.00)

 • Marvão-Portalegre, robežšķērsošanas punkts, Marvão, N 521 savienojums Valencia de Alcântara ar IC 13 Marvão.

Mājaslapā https://covid-19-en-imt-ip.hub.arcgis.com/ pieejama noderīga informācija par:

 • degvielas uzpildes staciju, naktsmītņu un autoceļiem pieguļošo apkalpošanas zonu darbalaiku;
 • robežšķērsošanas punktu darbalaiku un statusu (atvērts / slēgts) u.c..

Portugāles municipalitātes iedalītas četrās Covid-19 riska kategorijās:

 • mērena riska (Risco Moderado <240);
 • augsta riska (Risco Elevado > 240-480);
 • ļoti augsta riska (Risco Muito Elevado 480-96); un
 • sevišķi augsta riska (Risco Extremamente Elevado > 960).

Pilns municipalitāšu saraksts un tām piešķirtais riska līmenis pieejams https://covid19estamoson.gov.pt/lista-de-concelhos-nivel-de-risco/.

Pārvadājumi līdz Vācijai

No 2021. gada 15. marta Portugāle netiek klasificēta, kā mainīgas saslimstības paveidu riska zona. Tādējādi, iebraucot Vācijā no Portugāles, transporta sektora darbiniekiem nav obligātas prasības uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Papildus informējam, ka no 2020. gada 28. oktobra sejas masku lietošana ir obligāta iekštelpās un arī ārtelpās (gadījumos, ja nav iespējams ievērot fizisko distancēšanos).

Jāievēro sociālās disancēšanās pasākumi, publiskās vietās jālieto sejas maskas.

Transportlīdzekļu vadītājiem jāievēro higiēnas un sanitārās prasības, lai novērstu vīrusa izplatīšanos.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 2021. gada 13. janvāra. No 14. janvāra, veicot kravu pārvadājumus, Portugālē jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 06.04.2021.

Rumānija: līdz 2021. gada 14. aprīlim atjaunots trauksmes stāvoklis. Rumānija nav pievienojusies ES “luksoforu gaismu” sistēmai, tādējādi Rumānijā ieviesta nacionālā klasifikācijas sistēma. Rumānijā ieviestā klasifikācijas sistēma pieejama  https://www.cnscbt.ro/index.php/liste-zone-afectate-covid-19/.

Visām personām, kuras ieceļo no augsta epidemioloģiskā riska valstīm, jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa (PĶR) rezultāts, kas ieceļošanas brīdī nav vecāks par 72 stundām. No testa uzrādīšanas prasības ir atbrīvoti bērni līdz trīs gadu vecumam.

Ieceļojot Rumānijā no ES/EEZ valsts, kurā, salīdzinot ar Rumāniju, ir mazāks vai līdzvērtīgs Covid‑19 inficēšanās gadījumu skaits, nav jāievēro karantīna/pašizolācija. Personas, kuras ieceļo no valstīm, kurās ir augstāks saslimšanas gadījumu skaits vai tās ir bijušās tiešā kontaktā ar inficētu personu, tiek ievietotas karantīnā.

Katru nedēļu Rumānijas atbildīgā iestāde publicē sarakstu ar “zaļajām” un “dzeltenajām” valstīm. Visām personām, kuras ierodas no valstīm, kas nav iekļautas “zaļajā sarakstā”, 14 dienas jāpavada pašizolācijā. Pašizolācijas periodu var saīsināt, veicot atkārtotu PĶR testu ne ātrāk kā astotajā dienā pēc iebraukšanas valstī. Ja testa rezultāts ir negatīvs, pašizolāciju var pārtraukt desmitajā dienā.

Pašizolācijas prasības netiecas uz:

 • kravu transportlīdzekļu autovadītājiem, ja kravas transportlīdzekļa pilna masa pārsniedz 2,4 tonnas un autovadītājam netiek konstatēti Covid-19 saslimšanas simptomi;
 • autobusu autovadītājiem, ja autobusā ir vairāk nekā deviņas sēdvietas (ieskaitot autovadītāja sēdvietu) un netiek konstatēti Covid-19 saslimšanas simptomi;
 • pārrobežu darbinieki, kuri ierodas Rumānijā no Ungārijas, Bulgārijas, Serbijas, Ukrainas vai Moldovas;
 • ieceļotāji, kuri 10 dienas pirms iebraukšanas ir pabeigušas pilnu vakcinācijas kursu vai iepriekšējo 90 dienu laikā ir izslimojuši Covid-19. Abos gadījumos ir nepieciešams dokumentārs pierādījums.

Aktuālā informācija par transportlīdzekļu plūsmu robežšķērsošanas punktos pieejama šeit.

Prasība par tranzīta koridoru izmantošanu vēl joprojām ir spēkā. Veicot tranzīta pārvadājumus Rumānijā, kravu transportlīdzeklim jāizbrauc no valsts 48 stundu laikā, kas tiek uzskaitīta no iebraukšanas brīža.

Sejas maskas valkāšana obligāta visā publiskajās iekštelpās un ārtelpās.

Kravas transportlīdzekļiem izvirzītās prasības paliek nemainītas, nosakot, ka:

 • iebraucot Rumānijā, kravas transportlīdzekļu vadītājiem, kuru vadīto transportlīdzekļu pilna masa ir lielāka par 2,4 tonnām un kuriem nav Covid-19 saslimšanas simptomu, jāaizpilda “personīgās atbildības deklarācija”, kuras modeli izstrādājusi Transporta, infrastruktūras un komunikāciju ministrija. Deklarācijas veidne rumāņu valodā pieejama šeit. Vadītāji netiek pakļauti pašizolēšanās/karantīnas ar prasībām, ja darba devējs nodrošina vadītāju ar atbilstošiem aizsarglīdzekļiem (piemēram, cimdus un sejas maskas).

Piezīme: veicot tranzīta pārvadājumus ar kravu transportlīdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz 2,4 tonnas, vadītājam nav jāaizpilda epidemioloģiskais paziņojums;

 • veicot tranzīta kravu pārvadājumus ar transportlīdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz par 2,4 tonnas, vadītājiem, iebraucot Rumānijā, nav jāaizpilda epidemioloģiskais paziņojums, ja tie pārvadājums atbilst šādiem nosacījumiem:
  • tiek izmantoti Satiksmes, infrastruktūras un komunikāciju ministrijas un Iekšlietu ministrijas apstiprināti tranzīta koridori un robežšķērsošanas punkti, kas atrodas uz tranzīta koridoriem. Novirzīšanās no koridoriem ir aizliegts;
  • Rumānijas teritorija jāšķērso 48 stundās, ieskaitot atpūtas periodus;
  • transportlīdzekļu novietošana stāvēšanai atļauta stāvvietās, kas atrodas pie tranzīta koridoriem.
 • Par prasību neievērošanas gadījumā transportlīdzekļa vadītājs tiks ievietots 14 dienu karantīnā (izmaksas jāsedz vadītājam).
 • Iebraucot Rumānijā, autovadītājam uz transportlīdzekļa vējstikla jāuzlīmē īpaša uzlīme.

Pirms tranzīta pārvadājuma uzsākšanas Rumānijas teritorijā autovadītājiem jāaizpilda forma, kura jāiesniedz robežšķērsošanas punkta atbildīgai personai, izbraucot no Rumānijas.

Piezīme: šajā gadījumā profesionāliem transportlīdzekļu vadītājiem jāuzrāda “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka forma”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

Rumānijas atbildīgās iestādes publicējušas interaktīvu tranzīta koridoru, degvielas uzpildes staciju un atpūtas vietu karti.

Aktuālā informācija par situāciju robežkontroles punktos pieejama šeit.

2020. gada 16. aprīlī atcelts lauksaimniecības produktu eksports, kas tika noteikts saistībā ar ārkārtas situāciju valstī.

2020. gada 14. maijā zaudē spēku braukšanas ierobežojumu atbrīvojumi, tādejādi, sākot ar 15. maiju, transportlīdzekļiem, kuru pilna masa ir lielāka par 7,5 tonnām, uz valsts autoceļiem jāievēro valsts noteiktie braukšanas ierobežojumi brīvdienās un valsts svētku dienās.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 2020. gada 31. maija. No 2020. gada 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Rumānijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 20.01.2021.

Serbija: no 2020. gada 20. decembra visiem ieceļotājiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, veikts ne agrāk kā 48 stundas pirms ceļojuma. Testu nevar veikt pēc ieceļošanas.

Serbijas pilsoņi un personas ar uzturēšanās atļaujām var izvēlēties uzrādīt testu vai pavadīt 10 dienas pašizolācijā. Personām, kuras dodas pašizolācijā, jāreģistrējas vietnē http://www.e-zdravlje.gov.rs.

Izņēmumi minētajai kārtībai:

 • personas, kuras šķērso Serbiju tranzītā (līdz 12 stundām);
 • starptautisko pārvadājumu apkalpes locekļi;
 • lidmašīnu apkalpes locekļi;
 • bērni līdz 12 gadu vecumam, kuru vecāki / pilnvarotās personas izpildījuši ieceļošanas prasības;
 • diplomātisko pārstāvniecību un starptautisko organizāciju darbinieki. 

Starptautiski kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Sejas masku lietošana ir obligātas visās slēgtās sabiedriskajās iekštelpās, sabiedriskajā transportā, kā arī visās sabiedriskās ārtelpās, kur nav iespējams novērot sociālo distancēšanos vismaz 1,5 metrus.

Aktuālā informācija pieejama oficiālajā valdības mājaslapā.

 

Papildināts 29.03.2021.

Slovākija: no 2020. gada 19. decembra ar pagarinājumu līdz 2021. gada 28. aprīlim ir ieviesti stingrāki ierobežojumi valsts iekšienē cīņai ar Covid-19 izplatības ierobežošanu.

Slovākija nav pievienojusies ES “luksoforu gaismu” sistēmai, tādējādi Slovākijā ieviesta nacionālā klasifikācijas sistēma.

Pirms ieceļošanas Slovākijā vai ne vēlāk kā robežas šķērsošanas brīdī personai jāreģistrējas tīmekļa vietnē http://korona.gov.sk/ehranica.

Visām personām, kuras ieceļo caur lidostu, obligāti jāaizpilda arī reģistrācijas anketa, kas atrodama šeit.

Ieceļojot Slovākijā no ES dalībvalstīm, Islandes, Norvēģijas, Lihtenšteinas, Šveices un Apvienotās Karalistes jāievēro 14 dienu pašizolācija. Pašizolāciju iespējams pārtraukt priekšlaikus, veicot Covid-19 testu ne ātrāk kā astotajā dienā pēc ierašanās un saņemot negatīvu testa rezultātu. Vairākas personu grupas (piemēram, pastāvīgie iedzīvotāji, kravu pārvadātāji, diplomāti u.tml.) tiek atbrīvotas no pašizolācijas prasības, ja tiek izpildīti Slovākijas valdības regulā atrunātie priekšnosacījumi. Kopīgais priekšnosacījums visām grupām – negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas. Vairāk informācijas par pašizolācijas nosacījumiem un izņēmumu grupām pieejams Slovākijas valdības  un Slovākijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnēs.

Ieceļošana no trešajām valstīm iespējama tikai atsevišķos gadījumos, kas uzskaitīti Slovākijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē šeit.

No 2021. gada 1. janvāra valstī spēkā ir komandantstunda. No komandantstundas ir atbrīvotas (t.sk., lai dotos uz darbu, izmantotu sadzīves pakalpojumus, ceļotu vai dotos uz citu dzīvesvietu):

 • personas ar negatīvu PCR vai “antigen” testa rezultātu;
 • personas, kuras ir atveseļojušās no Covid-19 pēdējo trīs mēnešu laikā;
 • personas, kurām pagājušas vismaz 14 dienas kopš otrās vakcīnas saņemšanas.

Bez negatīva testa uzrādīšanas var apmeklēt tikai pirmās nepieciešamības preču veikalus, aptiekas, aprūpēt tuvinieku vai tikties ar bērnu, kurš dzīvo citā mājsaimniecībā. Iziet pastaigāties drīkst tikai viena kilometra rādiusā no dzīvesvietas.

Kontaktēšanās ar citām personām atļauta tikai savas mājsaimniecības ietvaros. No pasākumiem atļautas tikai bēres, kāzas un kristības, kurās piedalās maksimāli seši cilvēki. Slēgti ir visi slēpošanas kūrorti, viesnīcām aizliegts uzņemt jaunus viesus. Aizliegti arī dievkalpojumi. Restorānos iespējams iegādāties pārtiku tikai līdzņemšanai.

No 2021. gada 20. marta līdz 28. aprīlim ieceļošana rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai nav atļauta.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.

Komandantstundas un pašizolācijas nosacījumi neattiecas uz kravu un autobusu vadītājiem, kuri iebrauc Slovākijas Republikas teritorijā, ja šīs personas izbrauc no valsts teritorijas 48 stundu laikā pēc iebraukšanas. Veicot starptautiskus pārvadājumus, transportlīdzekļa autovadītāju vēlams nodrošināt ar Eiropas Komisijas izstrādātāto “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka formu”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

Iebraukšana Vācijā no Slovākijas

2021. gada 28. martā Vācija Slovākiju svītrojusi no “mainīgas saslimstības paveidu riska zonas” un iekļāvusi to “ausgstas saslimstības riska zonā”. Tādejādi, iebraucot Vācijā no Slovākijas, autovadītājiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts gadījumos, ja autovadītājs uzturēsies Vācijā ilgāk nekā 72 stundas.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 2020. gada 10. decembra. No 11. decembra, veicot kravu pārvadājumus, Slovēnijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

Slovākijā nav noteiktas atkāpes no braukšanas ierobežojumiem brīvdienās un svētku dienās.

Informācija par braukšanas ierobežojumiem Slovākijā 2020. gadā pieejama šeit.

Sabiedriskās vietās – ārā vai telpās – obligāta sejas maskas lietošana, kā arī divu metru distances ievērošana.

 

Papildināts 06.04.2021.

Slovēnija: ieviesti stingri ierobežojumi valsts iekšienē cīņai ar Covid-19 izplatības ierobežošanu:

 • ierobežota pārvietošanās ārpus personas dzīvesvietas;
 • ieviesta komandantstunda no plkst.21.00 līdz 6.00;
 • pārvietošanās starp pašvaldībām iespējama tikai izņēmuma gadījumos;
 • veikali, kas nepiedāvā pirmās nepieciešamības preces, ir slēgti;
 • viesnīcas atvērtas tikai izņēmuma gadījumos;
 • sabiedriskās ēdināšanas iestādes piedāvā ēdienu tikai līdzi ņemšanai.

Slovēnija nav pievienojusies ES “luksoforu gaismu” sistēmai, tādējādi Slovēnijā ieviesta nacionālā klasifikācijas sistēma.

Veicot starptautiskus pārvadājumus, transportlīdzekļa autovadītāju vēlams nodrošināt ar Eiropas Komisijas izstrādātāto “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka formu”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

Sīkāka informācija pieejama Slovēnijas valdības mājaslapā https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/measures-to-contain-the-spread-of-covid-19-infections/.

Iebraucot no “sarkanā saraksta” valstīm, jāievēro 10 dienu pašizolācija vai jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests: PĶR, kas nav vecāks par 48 stundām, vai ātrais antigēnu tests, kas nav vecāks par 24 stundām. Testiem jābūt veiktiem ES dalībvalstu vai Šengenas zonas dalībvalstu atzītās iestādēs. Personām, kuras iebrauc no augsta saslimstības riska valstīm, 10 dienas jāpavada karantīnā.

Kravu kravu transportlīdzekļu autovadītāji atbrīvoti no pašizolācijas un negatīva Covid-19 testa uzrādīšanas prasībām. Sīkāka informācija angļu valodā pieejama https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/border-crossing/.

Robeža ar Itāliju – visām personām atvērti šādi A kategorijas robežšķērsošanas punkti:

 1. Vrtojba ‒ St. Andrea,
 2. Fernetiči ‒ Fernetti,
 3. Škofije ‒ Rabuiese.

Starptautiskos autopārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem, personām tranzītā (šķērsojot Slovēniju ne ilgāk kā sešu stundu laikā), diplomātisko pasu turētājiem u.c. atvērti arī sekojoši B kategorijas robežšķērsošanas punkti:

 1. Krvavi potok–Pesse (no 5.00 līdz 23.00);
 2. Robič–Stupizza (no 5.00 līdz 23.00, slēgts svētdienās un valsts svētku dienās);
 3. Predel–Predil (no 6.00 līdz 9.00 un no 15.00 līdz 18.00, slēgts svētdienās un valsts svētku dienās);
 4. Nova Gorica (Erjavčeva ulica)–Gorizia (Via San Gabriele) (no 6.00 līdz 21.00);
 5. Neblo–Vallico di Venco (no 7.00 līdz 9.00 un no 16.00 līdz 19.00);
 6. Rateče (no 6.00 līdz 21.00).

Robeža ar Austriju – visām personām atvērti šādi A kategorijas robežšķērsošanas punkti:

 1. Karavanke–Karawankentunnel,
 2. Ljubelj–Loibltunnel,
 3. Šentilj (autostrāde)–Spielfeld (autostrāde),
 4. Gomja Radgona–Bad Radkersburg,
 5. Gederovci–Sicheldorf.

Starptautiskos autopārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem, personām tranzītā (šķērsojot Slovēniju ne ilgāk kā sešu stundu laikā), diplomātisko pasu turētājiem u.c. atvērti arī sekojoši B kategorijas robežšķērsošanas punkti:

 1. Holmec–Grablach (no 5.00 līdz 23.00);
 2. Vič–Lavamund (no 5.00 līdz 23.00);
 3. Šentilj (autostrāde) (no 5.00 līdz 7.00 un no 17.00 līdz 19.00);
 4. Trate–Mureck (no 5.00 līdz 8.00 un no 16.00 līdz 20.00);
 5. Jurij–Langegg (no 5.00 līdz 8.00 un no 16.00 līdz 19.00);
 6. Kuzma–Bonisdorf (no 4.00 līdz 23.00).

Robeža ar Ungāriju – visām personām atvērti šādi A kategorijas robežšķērsošanas punkti:

 1. Dolga vas–Redics;
 2. Pince (autostrāde)–Torniyszentmiklos (Országút).

Starptautiskos autopārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem, personām tranzītā (šķērsojot Slovēniju ne ilgāk kā sešu stundu laikā), diplomātisko pasu turētājiem u.c. atvērti arī sekojoši B kategorijas robežšķērsošanas punkti:

 1. Hodoš (no 6.00 līdz 8.00, no 14.00 līdz 15.00 un no 19.00 līdz 20.00);
 2. Čepinci (no 6.00 līdz 8.00 un no 14.00 līdz 16.00).

Papildu informācija angļu valodā pieejama Slovēnijas Ārlietu ministrijas sagatavotajā notā https://wiki.unece.org/rest/documentConversion/latest/conversion/thumbnail/123667009/1.

Uz robežas ar Horvātiju visi robežšķērsošanas punkti ir atvērti.

No 2021. gada 18. marta līdz 16. aprīlim Slovēnijā tiek atcelti braukšanas ierobežojumi kravas transportlīdzekļiem, kas bija spēkā nedēļas nogalēs no plkst.8.00 līdz plkst.21.00. Braukšanas ierobežojumi 2021. gada Lieldienu nedēļas nogalē netiek atcelti.

Lai izvairītos no sastrēgumu veidošanās uz Slovēnijas robežām, braukšanas ierobežojumu aizliegums tiek atcelts tikai tiem transportlīdzekļiem, kas Slovēnijā veic kravas iekraušanu vai izkraušanu vai dodas uz Slovēnijas kaimiņvalsti, kurā atcelti vai nav spēkā braukšanas ierobežojumi nedēļas nogalēs.

Konvoji: sākot ar 2020. gada 18. aprīli, Slovēnijā tek atceltas kravu transportlīdzekļu konvojēšanas prasības.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 2020. gada 31. maija. No 1. jūnija, veicot kravu pārvadājumus, Slovēnijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 14.04.2021.

Somija: nav pievienojusies ES “luksoforu gaismu” sistēmai, tādējādi Somijā ieviesta nacionālā klasifikācijas sistēma.

No 2021. gada 27. janvāra līdz 30. aprīļa plkst.23.59 tiek pastiprināta robežkontrole gan uz iekšējām, gan ārējām robežām.

Ieceļot Somijā no Eiropas Savienības dalībvalstīm būs ļauts tikai noteiktām personu kategorijām, dokumentāli apliecinot šādus ieceļošanas iemeslus:

 • sabiedrības funkcionēšanai vai apgādes drošībai nozīmīgs darbs, kura veikšanai ir nepieciešama personu no citas valsts ieceļošana, un darbs nav atliekams. Kritiski svarīgo darba jomu saraksts tiks publicēts Somijas Ekonomikas un nodarbinātības ministrijas mājaslapā; uz robežas būs jāuzrāda īpaša darba devēja aizpildīta veidlapa;
 • veselības aprūpes un glābšanas dienestu personāls (ieskaitot pirmo palīdzību) un vecāka gadagājuma cilvēku aprūpes speciālisti;
 • kravas transporta un loģistikas personāls darba pienākumu veikšanai;
 • diplomāti, starptautisko organizāciju darbinieki, militārpersonas un humānās palīdzības darbinieki, veicot savus pienākumus;
 • valstu pārstāvji, kas piedalās starptautiskās sarunās, un personas, kas iesaistītas starptautisko NVO darbā;
 • personas, kas studē Somijā;
 • personas ar Somijas uzturēšanās atļauju un ES / Šengenas pilsoņi, kuri ir reģistrējuši savas uzturēšanās tiesības;
 • personas, kas ceļo neatliekamās ģimenes lietās (piemēram, tuva radinieka satikšana, attiecības, bēres, kāzas, slimība);
 • personas, kurām nepieciešama starptautiska aizsardzība vai kuras ceļo citu humānu iemeslu dēļ;
 • citi vajadzīgi un pamatoti iemesli (piemēram, neatliekami vai citādi pamatoti personiski iemesli, ārvalstu plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, regulāras gaisa satiksmes pakalpojumi lidostās, īpašums, dzīvesvieta vai sekundārā dzīvesvieta Somijā, īpašuma apsaimniekošana Somijā un pierobežas satiksme sāmu iztikas un kultūras nodrošināšanai);
 • īpašas grupas (piemēram, kultūras, sporta, uzņēmējdarbības pārstāvji pēc uzaicinātāja oficiāla ielūguma, kas iesniegts robežsardzei).

Ieceļošana tūrisma un izklaides nolūkā nav atļauta. Lēmumu par atļauju iebraukt Somijā pieņem robežsardze, izvērtējot katru gadījumu atsevišķi.

No 2021. gada 15. februāra ieceļošana bez ierobežojumiem Somijā atļauta no Islandes.

Ārpus ES / EEZ valstīm ieceļošana Somijā iespējama no Vatikāna, Austrālijas, Jaunzēlandes, Ruandas, Singapūras, Taizemes, kā arī šo valstu rezidentiem.

Latvijas valstspiederīgie var atgriezties Latvijā tranzītā caur Somiju, neievērojot pašizolāciju Somijā. Tranzīta ceļotājiem jāuzrāda dokumenti, kas apliecina nodomu atgriezties Latvijā: personu apliecinošs dokuments un lidmašīnas vai prāmja biļete tālākceļam. Tranzīta ceļotājiem Somija jāšķērso pēc iespējas īsā laikā ar pēc iespējas mazāk pieturvietām.  Lidojot tranzītā caur Somiju, starp avioreisiem jāpaliek lidostas tranzīta zonā.      

Atgriezties Somijā jebkurā laikā drīkst Somijas pilsoņi, rezidenti (un viņu ģimenes locekļi), kā arī trešo valstu pilsoņi, kuriem ir uzturēšanās atļauja Somijā.

No 15. februāra robežšķērsošanas punkti uz Somijas–Norvēģijas robežas atvērti no plkst.9.00 līdz plkst.21.00, uz Somijas–Zviedrijas robežas – no plkst.7.00 līdz plkst.21.00. Robežpunktu darbalaika ierobežojums neattiecas uz kravas transportu vai būtisku pasažieru transportu ar pamatotu nepieciešamību šķērsot robežu ārpus noteiktā darba laikā.

Ieceļojot Somijā no valsts, kuras kumulatīvais saslimstības rādītājs pārsniedz 25 uz 100 000 iedzīvotājiem, pēdējo 14 dienu laikā ir noteikta 14 dienu pašizolācija. Pašizolācijas periodu var saīsināt, veicot divus negatīvus Covid-19 testus. Ja persona Somijā uzturas mazāk nekā 72 stundas un personai ir negatīvs rezultāts Covid-19 testam, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošas Somijā, otro testu veikt nav nepieciešams. Nav nepieciešams pašizolēties, ja personai ir ārsta izziņa par Covid-19 pārslimošanu pēdējo sešu mēnešu laikā. Prasības testa veikšanai aprakstītas Somijas Veselības un labklājības institūta mājaslapā .

Visiem, kuri ir sasnieguši 12 gadu vecumu un kuri Somijā ieceļo ar avioreisu vai prāmi, pirms ceļojuma sākšanās pārvadātājam jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests angļu valodā (ne vecāks kā 72 stundas) vai ārsta izziņa par Covid-19 pārslimošanu pēdējo sešu mēnešu laikā. Prasība neattiecas uz loģistikas vai citu svarīgo amatu un jomu neatliekamajiem braucieniem.

Robežšķērsošanas punktos visiem ieceļotājiem (arī tiem, kuri Somijā ierodas uz laiku ne ilgāku par 72 stundām) būs jāiziet obligātās veselības pārbaudes, kuru laikā medicīnas personāls noteiks nepieciešamību pēc Covid-19 testa veikšanas.  Par atteikšanos no testa, ja tā veikšanu prasa medicīnas personāls, personai var piemērot sodu vai piespiedu karantīnu (izdevumi par uzturēšanos karantīnā jāsedz personai pašai).

Sīkāka informācija par ceļojuma nosacījumiem ir pieejama Somijas valdības mājaslapā, kā arī Finentry.

2020. gada 15. aprīlī Somijas valdība atcēla Uusimaa reģiona izsludinātos pārvietošanās ierobežojumus.

Atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. Sākot ar 1. jūniju, veicot kravu pārvadājumus, Somijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām. Sīkāka informācija angļu valodā pieejama šeit.

Ieviestas atsevišķas atkāpes no bīstamo kravu pārvadājumu noteikumiem (ADR). Informācijas apkopojums pieejams Apvienoto Nāciju mājaslapā.

 

Papildināts 06.04.2021.

Spānija: izsludinātā ārkārtas situācija tiek pagarināta līdz 2021. gada 9. maijam.

Spānija pievienojusies ES “luksoforu gaismu” sistēmai, tādējādi ieceļošanas prasības tiek balstītas uz ES noteiktajiem saslimstības riska rādītājiem.

No 2020. gada 23. novembra Spānijā stājies spēkā Spānijas Veselības ministrijas 11. novembrī publicētais rīkojums, paredzot jaunus veselības pārbaudes pasākumus pirms iebraukšanas valstī. Veselības pārbaudes (temperatūras, dokumentāra un vizuālu kontrole) tiek veikta visiem lidmašīnu un kuģu pasažieriem, kas ieceļo Spānijā.  Šī prasība neattiecas uz starptautiskiem pasažieriem, kas iebrauc valstī tranzītā, lai dotos uz citu galamērķa valsti. Dokumentāra kontrole tiem veikta, aizpildot “Veselības kontroles formu” vietnē www.spth.gob.es.

Iebraucējiem pa gaisa un jūras ceļiem: visām personām ir jāuzrāda negatīvs PĶR Covid-19, kas veikts ne agrāk kā pirms 72 stundām. No 2021. gada 30. marta negatīvs PĶR, TMA vai cita molekulārā testa rezultāts jāuzrāda arī personām virs sešu gadu vecuma, kuras šķērso sauszemes robežu starp Spāniju un Franciju.

 • Ieceļojot Spānijā, 48 stundas pirms iebraukšanas Spānijas Veselības ministrijas mājaslapā jāaizpilda elektroniski “Veselības pārbaudes veidlapa” (jānorāda vārds, uzvārds, apmeklētās valstis, kontaktinformācija, saskarsme ar Covid-19), anketa ir pieejama šeit  un jāsaņem apstiprinājuma QR kods, kurš jāuzrāda lidostu veselības kontroles punktos lidostās un ostās.
 • Negatīva Covid-19 testa (SARS-CoV-2 PCR aktīvās infekcijas diagnostikas tests) apliecinošam dokumentam jābūt oriģinālam, spāņu un / vai angļu valodā, papīra vai elektroniskā formātā. Dokumentā jābūt norādītai šādai informācijai: personas vārds, uzvārds, pases numurs vai personas apliecības numurs, testa datums, laboratorijas nosaukums un kontaktinformācija, un testa rezultāts - negatīvs. Sīkāka informācijas pieejama šeit. Citi diagnostikas testi, piemēram, ātrie antivielu testi, ātrie antigēnu noteikšanas testi netiks pieņemti.

Tiek pieņemts testa vai testu apliecinošā dokumenta oriģināls un tam jābūt spāņu, angļu, vācu vai franču valodā. Dokuments var būt papīra vai elektroniskā formātā. Dokumentā jānorāda vismaz šāda informācija: ceļotāja vārds, uzvārds, pases vai ID numurs, testa datums, testu veicošās iestādes identifikācijas numurs un kontaktinformācija, testēšanā izmantotā metode, kā arī testa rezultāts. Bērni līdz sešu gadu vecumam ir atbrīvoti no pārbaudes veikšanas pienākuma. Ja pasažieris negatīvu testa rezultātu nevar uzrādīt vai arī ir aizdomas par saslimšanu, tiek veikta diagnostiska pārbaude.

Ieceļošana atļauta, balstoties uz savstarpīguma principu. Valstu, kā arī ieceļošanas kritēriju saraksts tiek pārskatīts ik pēc 15 dienām.

Plānojot braucienu uz Spāniju, izmantojot gaisa vai jūras transportu, pirms došanās ceļā nepieciešams aizpildīt anketu https://spth.gob.es/ un iegūt Spānijas Veselības ministrijas piešķirtu QR kodu. Personas identifikācijas numuram (pases / ID numuram), kas tiek izmantots QR koda iegūšanai, jābūt vienādam ar identifikācijas numuru, kas norādīts negatīvajā PCR testa rezultātā.

Atbildes visbiežāk uzdotajiem jautājumiem angļu valodā pieejamas šeit.

Spānijā līdz 2021. gada 9. maijam, nosakot komandantstundu, visā Spānijas teritorijā no plkst.23.00 līdz plkst.6.00. Daudzos Spānijas reģionos ir noteikti papildu ierobežojumi. No 25. janvāra pārvietošanās ierobežojumi ieviesti 48 reģionos. Personu pārvietošanās ir atļauta ar attaisnojošu iemeslu.

Arī Madrides autonomajā reģionā turpina būt spēkā pārveidošanās ierobežojumi. Madridē komandantstunda noteikta no plkst.22.00 līdz plkst.6.00; pulcēties atļauts līdz četrām personām; veikali, bāri un restorāni tiek slēgti plkst.21.00.

Kravu pārvadājumi komandantstundu laikā netiek ietekmēti.

Autovadītājiem, kontrolējošajām institūcijām jāuzrāda attiecīgs apliecinājums (skatīt zemāk) gadījumos, kad autovadītājam, veicot pārvadājumus Navarra un Aragón reģionos, jāatstāj transportlīdzeklis vai jāatgriežas pie tā (piemēram, dodas uz veikalu, naktsmītni, notiek ekipāžas nomaiņa u.c.).

Apliecinājums nav jāuzrāda, piemēram, ja autovadītājs Navarras un Aragonas reģionos veic tranzīta pārvadājumus vai pārvietojas uz kravas iekraušanas / izkraušanas vietu.

Apliecinājums Navarras reģionam;

Apliecinājums Aragonas reģionam.

Savukārt visos gadījumos, kad transportlīdzeklis veic pārvadājumus La Rioja reģionā, transportlīdzeklī jāatrodas attiecīgam reģionālajam apliecinājumam.

Apliecinājums La Rioja reģionam.

Ja autovadītājs vēlas izmantot ēdināšanas pakalpojumus Aragonas reģionā pēc plkst. 20.00, no 2021. gada 5. janvāra obligāti jāuzrāda Spānijas valdības izstrādāta forma.

30. martā Spānijas transporta ministrija publicēja tūristiem atvērto atpūtas vietu sarakstu, kuras turpina darbību. Autovadītāji, kuri nodarbojas ar pasažieru un kravu pārvadājumiem, tiek aicināti izmantot atvērto atpūtas vietu sniegtos pakalpojumus. Interaktīvu atpūtas vietu karti skatīt šeit.

Valdība nodrošina mājaslapu ar informāciju par ēdināšanas vietām, autostāvvietām un apkalpošanas stacijām, kas pieejamas kravu transportlīdzekļiem un to ekipāžai.

31. martā Spānijas Rūpniecības, tirdzniecības un tūrisma ministrija publicēja skaidrojošu notu par Karaliskā Dekrēta 10/2020 (dekrētā tiek reglamentēts apmaksātais atvaļinājumu personām, kurs strādā nenozīmīgās nozarēs) piemērošanu. Ministrija skaidro, ka statuss “nozīmīgs” attiecas uz darba ņēmējiem, nevis preču veidiem, tādēļ nav izveidots “nozīmīgo preču” saraksts. Skaidrojošās notas pēdējā rindkopā skaidri noteikts, ka personas, kuras tiek nodarbinātas visa veida preču vai materiālu importa vai eksporta sfērā, ir atbrīvotas no dekrēta piemērošanas.

No iepriekšminētā izriet, ka transporta nozare uzskatāma par nozīmīgu neatkarīgi no pārvadājamo preču veida.

Spānijas Satiksmes ģenerāldirektorāts informē, ka Spānijā (izņemot Kataloniju un Basku zemes) ir atcelti vispārējie transportlīdzekļu vadīšanas aizliegumi laikposmā no 2021. gada 26. marta līdz 2021. gada 5. aprīlim (abus datumus ieskaitot).

Visā Spānijā jāievēro drošas distancēšanās nosacījumi – 2 metri, kā arī sejas un deguna aizsega lietošana ir obligāta prasība visur – sabiedriskajā transportā, visās slēgtajās telpās un uz ielas. Maskas ir obligātas no sešu gadu vecuma.

Šo noteikumu neievērošanas gadījumā var tikt piemērots 100 eiro naudas sods.

 

Papildināts 23.03.2021.

Šveice: no 2021. gada 22. marta Šveices valdība pieņēma lēmumu nedaudz mīkstināt ierobežojumus, kas saistīti ar Covid-19 izplatīas ierobežošanu. Sīkāka informācija pieejama informatīvajā bukletā un oficiālajā mājaslapā.

Paliek spēkā 2020. gada 8. februārī ieviestā prasība, ieceļojot Šveicē no “augsta saslimstības riska” valstīm, uzrādīt negatīva Covid-19 PCR testa, kas nav vecāks par 72 stundām, rezultātu. Pieliek spēkā arī prasība par 10 dienu karantīnas ievērošanu. Pēc septiņām dienām karantīnu būs iespējams pārtraukt priekšlaicīgi, ja tiks atkārtoti iegūts negatīvs Covid-19 testa (ātrā antigēna testa vai PCR testa) rezultāts. Ieceļojot Šveicē ar lidmašīnu, pirms iekāpšanas būs jāuzrāda negatīvs PCR testa rezultāts pat, ja persona ieceļo no valsts ar zemu saslimstības risku.

Iepriekš ziņojām, ka Šveice iedala valstis pēc to saslimstības rādītājiem “augsta saslimstības riska” un “zema saslimstības riska” valstīs. Sarakstu uztur un regulāri atjauno Šveices Sabiedrības veselības federālais birojs. No 2021. gada 1. februāra augsta saslimstības riska valstu vidū iekļauta arī Latvija.

Karantīnas un negatīva Covid-19 testa rezultāta uzrādīšanas prasības netiek attiecinātas uz personālu, kas iesaistīts starptautiskos kravu un pasažieru pārvadājumos neatkarīgi no valsts, no kuras persona iebrauc Šveicē.  

Izņēmums neattiecas uz autobusu vai mikroautobusu pasažieriem.

Pilns izņēmumu saraksts pieejams https://www.fedlex.admin.ch/eli/cc/2020/496/de#art_4.

Pirms ieceļošanas Šveicē nepieciešams aizpildīt pasažieru lokācijas formu.

No 2021. gada 8. februāra visām personām, kuras ierodas no ārzemēm ar lidmašīnu, kuģu satiksmi, autobusu vai vilcienu pirms iebraukšanas Šveicē jāaizpilda tiešsaistes pasažieru lokācijas veidlapu .

Izņēmums no pasažieru lokācijas veidlapas paredzēts personām, kuras:

 • ierodas no apvidiem, kas robežojas ar Šveici un ar kuriem notiek cieša ekonomiskā, kultūras un sociālā sadarbība;
 • veic kravu un pasažieru komercpārvadājumus un šķērso Šveici tranzītā, neveicot apstāšanos, vai uzturas Šveices teritorijā ne vairāk kā 24 stundas.

Tādejādi kravas transportlīdzekļu autovadītājiem iebraucot Šveicē:

Pasažieru lokācijas forma jāaizpilda katru reizi pirms iebraukšanas Šveicē, ja vien pārvadājums neatbilst kādam no izņēmumiem. Lokācijas formu var aizpildīt arī uzņēmuma pārstāvis (autovadītāja vietā). Ir svarīgi, lai lokācijas formas apstiprinājums QR koda veidā tiek nosūtīts attiecīgajai personai (piemēram, uz e-pasta adresi, kā SMS u.c.). QR kods jāuzrāda atbildīgajām iestādēm, veicot robežšķērsošanu.

Atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem pieejamas šeit: https://www.sem.admin.ch/sem/en/home/sem/aktuell/faq-einreiseverweigerung.html#Questions%20on%20border%20closures%20and%20the%20exceptions.

No 19. oktobra masku lietošana ir obligāta visās publiskajās iekštelpās, kā arī sabiedriskajā transportā, dzelzceļa stacijās (tostarp atrodoties uz perona), lidostās un citās zonās, kas pieejamas ar sabiedrisko transportu.

 

Papildināts 12.06.2020.

Tadžikistāna: valdība izdevusi pagaidu kārtību, kādā tiek veikti starptautiskie kravu pārvadājumi Covid-19 izplatības laikā. Pagaidu rīkojuma neoficiālais tulkojums krievu valodā pieejams šeit.

Pagaidu kārtībā atrunātas prasības ārvalstīs reģistrētu starptautiskus kravu pārvadājumus veicošu transportlīdzekļu iebraukšanai, izbraukšanai un tranzīta pārvadājumiem Tadžikistānas teritorijā.

Pagaidu kārtība paredz, ka ārvalstīs reģistrēts pārvadātājs:

 • ar transportlīdzekli var iebraukt Tadžikistānas teritorijā līdz tuvākajam pierobežas terminālim vai muitas kontroles zonā, kas atrodas robežkontroles punktā;
 • piekabi/puspiekabi var nodot Tadžikistānas pārvadātājam, kas noslēdz pārvadājuma operāciju un atgriež piekabi/puspiekabi pierobežas terminālī vai muitas kontroles zonā;
 • var veikt kravas pārkraušanu uz Tadžikistānā reģistrēta pārvadātāja transportlīdzekli;
 • tiek eskortēts, ja tiek veikts tranzīta pārvadājums cauri Tadžikistānai.

Pagaidu kārtību apstiprinājušas Tadzikistānas Transporta, Veselības un sociālo lietu, Iekšlietu ministrija, muita, kā arī Nacionālās drošības komiteja, sīkāk: http://www.abbat.tj/news/972.

Pierobežas termināļos un muitas kontroles zonās pieejamas viesnīcas, ēdināšanas pakalpojumi, kā arī sanitārie mezgli.

Sīkāka informācija pieejama Tadžikistānas starptautisko autopārvadātāju asociācijas mājaslapā un Tadžikistānas ārlietu ministrijas mājaslapā.

No 30. aprīļa kravu pārvadājumiem atvērts Karasu–Kulma robežkontroles punkts uz Ķīnas–Tadžikistānas robežas. Uz robežas tiek veikta kravu pārkraušana. Transportlīdzekļu vadītāji, kuri nav Ķīnas pilsoņi, nedrīkst izkāpt no transportlīdzekļa kabīnes. Robežkontroles punkta abās pusēs tiek nodrošināta bezkontakta pārbaudes.

9. jūnijā Tadžikistānas transporta ministrija veica grozījumus (neoficiāls tulkojums angļu valodā) noteikumos, kas reglamentē starptautiskus pārvadājumus Covid-19 paendēmijas laikā. Grozījumi ietver sekojošas prasības:

 • ja autovadītājam ir pierādījumi, ka Covid-19 testa rezultāti ir negatīvi, atļauta iebraukšana Tadžikistāna uz periodu līdz piecām dienām;
 • ja autovadītājs nevar uzrādīt šādus pierādījumus, kompetentās iestādes uz robežas veiks Covid-19 testu. Līdz brīdim, kad būs zināmi testa rezultāti, autovadītājs tiks ievietots karantīnā. Ja tests ir negatīvs, autovadītājs var brīvi iekļūt valstī un doties uz galamērķi;
 • no termināļa pakalpojumu maksājumiem atbrīvoti transportlīdzekļi, kas importē humānās palīdzības aprīkojumu. Pārvadājumuma atbilstību atbrīvojumam pamato ar pavadzīmi.

 

Papildināts 30.03.2021.

Turcija: Turcijas pilsoņiem un ārvalstniekiem ir tiesības ierasties Turcijā, izmantojot sauszemes transporta, gaisa vai jūras pasažieru ceļus, izņemot ceļotājus, kuri šķērso Irānas sauszemes robežu.

No 2021. gada 15. marta 72 stundas pirms ieceļošanas Turcijā obligāti ir jāaizpilda ieceļošanas apliecinājums "Traveller Entry Form"  tīmekļa vietnē https://register.health.gov.tr/. Aviokompānijas pirms iekāpšanas lidmašīnā veiks pārbaudi. Personai ir jāspēj uzrādīt aizpildītu apliecinājumu telefonā vai izprintētu uz lapas.

Gan Turcijas pilsoņiem, gan ārvalstniekiem, ierodoties Turcijā, tiks veikta veselības pārbaude. Covid-19 simptomu gadījumā iespējama hospitalizācija. Ceļošana Turcijas Republikas iekšienē iespējama tikai ar HES kodu (iegūstams tikai ar Turcijas SIM kartēm vai lejuplādējot HES mobilo aplikāciju): https://www.turkishairlines.com/en-tr/announcements/coronavirus-outbreak/hes-code/. Balstoties uz Turcijas iekšējiem noteikumiem, lai iekļūtu valsts iestādēs, skolās un tādās sabiedriskajās vietās kā iepirkšanās centri, restorāni, kafejnīcas, bibliotēkas, sporta centri, kāzu svinību vietas, skaistumkopšanas saloni, masāžu saloni un spēļu zāles, var tikt prasīts uzrādīt HES kodu.

Visiem ieceļotājiem no sešu gadu vecuma, kuri ierodas ar gaisa transportu, pirms iekāpšanas lidmašīnā jāuzrāda negatīvs PCR Covid-19 testa rezultāts, kas ir veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas valstī. Pasažierus, kuriem nebūs negatīva testa rezultāta, lidmašīnā neuzņems. Šī prasība neattiecas uz tranzīta pasažieriem.

No 2021. gada 22. februāra tiek pārtraukti avioreisi no Brazīlijas, Dānijas, Dienvidāfrikas un Apvienotās Karalistes.

Uz Apvienoto Karalisti, Dāniju, Dienvidāfriku un Brazīliju nogādāt pasažierus ir atļauts, kā arī atļauts ceļot pasažieriem tranzītā. Lidojumi atļauti arī humānās palīdzības sniedzējiem un kravu pārvadātājiem; lidmašīnu apkalpe atbrīvota no testa un karantīnas prasībām.

Personām, kuras ir apmeklējušas Dāniju vai Apvienoto Karalisti, pēc ierašanās Turcijā jāpavada 10 dienas karantīnā sevis izvēlētā apmešanās vietā un septītajā dienā jāveic atkārtots tests. Negatīva rezultāta gadījumā karantīnu var pārtraukt. Personām, kuras testu neveic, jāpavada karantīnā visas 10 dienas.

Personām, kuras pēdējo 10 dienu laikā ir apmeklējušas Brazīliju un  Dienvidāfriku, pēc ierašanās Turcijā jāievēro 14 dienu karantīna valdības norādītajā apmešanās vietā un desmitajā dienā ir jāveic atkārtots tests. Negatīva rezultāta gadījumā karantīnu var pārtraukt.

Arī ieceļotājiem, kuri valstī ierodas pa sauszemes un jūras ceļiem, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Personām, kuras nevarēs uzrādīt negatīvu testu, būs jādodas karantīnā, testu veicot septītajā karantīnas dienā.

Visiem ieceļotājiem, kuri atradīsies karantīnā, būs jāaizpilda reģistrācijas anketa un šie dati tiks uzglabāti 30 dienas.

Lidmašīnu, kuģu apkalpes locekļi un kravu pārvadājumu automašīnu šoferi ir atbrīvoti no negatīva Covid-19 testa un karantīnas prasībām.

Visā valstī ir ieviesta obligāta prasība lietot sejas maskas publiskās vietās, tai skaitā  sabiedriskajā transportā, tirdzniecības vietās, restorānos un uz ielas.

Turcijā spēkā šādi ierobežojumi:

 • 2021. gada 1. martā Turcijas valdība paziņoja par Četru zonu sistēmas ieviešanu Turcijā, kas nosaka Covid-19 ierobežojošos mērus katrā no zonām. Turcijas provinces tagad ir iedalītas četrās riska grupās: zema (zilā krāsa), vidēja (dzeltena krāsa), augsta (oranža krāsa) un ļoti augsta (sarkana krāsa). Iedalījums balstīts uz inficēto un vakcinēto cilvēku skaitu. Lai redzētu Turcijas iedalījumu četra riska zonās, lūgums skatīt šeit: https://covid19.saglik.gov.tr/;
 • no pirmdienas līdz piektdienai visā Turcijas teritorijā no plkst.21.00 līdz 5.00 ir jāievēro mājsēde;
 • augsta un ļoti augsta riska zonā joprojām turpinās aizliegums atrasties ārpus mājas no sestdienas plkst.21.00 līdz pirmdienai plkst.5.00;
 • lai apmeklētu sabiedriskās ēdināšanas iestādes, jāuzrāda HES kods;
 • smēķēšana sabiedriskās vietās ir aizliegta.

Balstoties uz Turcijas Veselības ministrijas sniegto informāciju, jaunais normatīvais akts paredz izņēmumus, kas attiecināmi uz starptautiskos autopārvadājumos nodarbinātām personām, kā arī jūrniekiem, līdz ar to, iebraucot Turcijā, iepriekšminētajām personām nav jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija.

Saskaņā ar Turcijas Tirdzniecības ministrijas sniegto informāciju RSSS virtuālās rezervēšanas pieteikumu sistēmas ieviešana tiek atlikta līdz 2020. gada beigām.

 • Rindu numuru rezervēšana sistēmā darbība tika pārtraukta 2020. gada 15. oktobrī plkst.20.00.
 • Sākot no 19. oktobra plkst.8.00, tieks izmantota iepriekšējā rindu sistēmas shēma.

RSSS virtuālā rezervācijas pieteikumu sistēma pakāpeniski tiks ieviesta līdz 2020. gada beigām.

Iepriekš ziņojām, ka 2020. gada 16. septembrī uz Turcijas un Bulgārijas robežas (Kapıkule robežšķērsošanas punktā) ieviesta obligātā elektroniskās deklarēšanās sistēma.

Visiem kravas transportlīdzekļiem, kas izbrauc no Turcijas muitas teritorijas, izmantojot Kapıkule robežšķērsošanas punktu, ir jāpiesaka rindas numurs, izmantojot elektronisko RSSS virtuālās rezervācijas sistēmu.

Lietoti iespējams nolādēt šeit.

Informatīvs materiāls angļu valodā pieejams šeit un šeit.

 

Papildināts 19.02.2021.

Turkmenistāna: pagaidu iebraukšanas ierobežojumi valstī ir pagarināti līdz 2021. gada 1. septembrim. Visi starptautiskie avioreisi uz un no valsts ir pārtraukti. Visas sauszemes robežas ir slēgtas. Arī starptautiskā jūras osta ir slēgta pasažieru pārvadājumiem. Ieceļošana Turkmenistānā atļauta tikai Turkmenistānas pilsoņiem, akreditētiem diplomātiem, pastāvīgi dzīvojošiem ārvalstniekiem un dažu starptautisku uzņēmumu un organizāciju darbiniekiem.

Valsti nav atļauts šķērsot tranzītā.

Ieceļojot no ārvalstīm, ir jāveic Covid-19 tests. Neatkarīgi no testa rezultāta ir jāievēro 21 dienu pašizolācija valsts norādītā vietā.

Arī izceļojot no Turkmenistānas, jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts 24 stundas pirms plānotā ceļojuma.

No 2020. gada 1. aprīļa ir ierobežota Turkmenistānas robežas šķērsošana ar kravu transportlīdzekļiem, kas veic starptautiskos kravu pārvadājumus, tai skaitā tranzīta pārvadājumus cauri Turkmenistānai. Kravu plūsma ir atļauta caur noteiktiem TRASECA un Lapis–Lazuli tranzīta koridoru muitas punktiem.

Iepriekš ziņojām, ka no 2020. gada 24. marta visus kravu pārvadājumus, kuri jāveic Turkmenistānas teritorijā pa autoceļiem, jānodod Turkmenistānas kravu pārvadātāju rīcībā, ja ārvalstīs reģistrētais pārvadātājs kravu ieved valstī, izmantojot robežkontroles punktu "Garabogaz" vai "Farap". Ārvalstu pārvadātāji var nodot kravu Turkmenistānas kravu pārvadātājam īpašās šim nolūkam paredzētās vietās uz valsts robežas. Kravas nodošanas procesā personīgais kontakts ir aizliegts.

No 24. marta visas kravas Turkmenbašas Starptautiskajā jūras ostā ārvalstu pilsoņi netiek ielaisti, tādējādi kravas var nosūtīt piekabēs vai puspiekabēs, tai skaitā tranzītam paredzētās kravas bez pavadošā personāla. Sīkāku informāciju angļu valodā par noteikumiem Turkenbashi ostā skatīt šeit.

Tranzīta koridoru efektīvai funkcionēšanai Turkmenistānas iestādes rosina izmantot kombinētos pārvadājumu veidus (jūras, sauszemes, gaiss). Turkmenistānas iestādes rosina preču pārvadājumus, tai skaitā tranzīta pārvadājumus, veikt, izmantojot konteinerus un dzelzceļa vagonus, aktīvi izmantojot kombinētos pārvadājumu veidus (gan jūras, gan sauszemes).

Jautājumiem, kas saistīti ar preču pārvadāšanu Turkmenistānā un tranzītu caur tās teritoriju, zvanīt uz sekojošiem numuriem:

Ashgabata: + 99365647471;

Baku: + 994502900301;

Taškenta: + 998712023210 / 998901297455.

Sīkāka informācija angļu un krievu valodā pieejama Turkmenistānas oficiālajā vēstulē.

 

Papildināts 26.03.2021.

Ukraina: pamatojoties uz epidemioloģiskās situācijas novērtējumu, ārvalstis tiek sadalītas divās grupās pēc Covid-19 riska līmeņa – zema (zaļš) un augsta (sarkans) riska. Detalizēts valstu iedalījuma saraksts pieejams šeit un šeit.

Ierodoties no zaļā saraksta valstīm

Ierodoties no zaļā saraksta valstīm, nav jāievēro 14 dienu karantīnas prasības. Uzturēšanās Ukrainā atļauta, ja persona iegādājusies veselības apdrošināšanu, kura paredz kompensāciju par Covid-19 ārstēšanu un ar saistītiem karantīnas izdevumiem. Apdrošināšanas polisi jāizsniedz Ukrainā reģistrētam apdrošināšanas uzņēmumam.

Apdrošināšanas polise netiek pieprasīta:

 • pastāvīgi Ukrainā dzīvojošiem ārvalstniekiem ar uzturēšanās atļaujām;
 • bēgļiem un patvēruma meklētājiem;
 • starptautisko vai humāno misiju vai organizāciju locekļiem;
 • Ukrainā akreditēto diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību, oficiālo starptautisko pārstāvniecību darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem.

Ierodoties no sarkanā saraksta valstīm

Ierodoties no sarkanā saraksta valstīm, jāievēro 14 dienu karantīnas prasības (tai skaitā jālieto aplikācija “Action”. Tās instalēšana un lietošana ir obligāta: https://visitukraine.today/#diya

Uzturēšanās Ukrainā atļauta, ja persona iegādājusies veselības apdrošināšanu, kas paredz  kompensāciju par Covid-19 ārstēšanu un ar saistītiem karantīnas izdevumiem. Apdrošināšanas polisi jāizsniedz Ukrainā reģistrētam apdrošināšanas uzņēmumam.

Iebraukšana Ukrainā, neievērojot karantīnas prasības, atļauta sekojošām personu grupām:

 • bērniem līdz 12 gadu vecumam (neieskaitot);
 • sarkanā saraksta valstu pilsoņiem pie nosacījuma, ka šīs personas pēdējo 14 dienu laikā nav atradušās mītnes valstī;
 • personām, kuras, šķērsojot Ukrainu tranzītā un uzrādot biļeti, var apliecināt, ka izbrauks no valsts 48 stundu laikā;
 • diplomātiem, viņu ģimenes locekļiem un starptautisko misiju pārstāvjiem;
 • kravas un regulāro pasažieru pārvadājumu transportlīdzekļu autovadītājiem un ekipāžām;
 • NATO dalībvalstu militārajam personālam, kas veic Ukrainas bruņoto spēku apmācību;
 • kultūras darbiniekiem un vienai pavadošai personai, ja saņemts Ukrainas kultūras iestādes uzaicinājums;
 • pārvadājot transplantācijas nolūkam pārvadā cilmes šūnas.

Robežšķērsošanas punktos tiek nodrošināta kravu pārvadājumu plūsma (ieskaitot tranzīta pārvadājumus). Autovadītājiem tiek mērīta temperatūra, kā arī pārvadātājiem jānodrošina autovadītāji ar medicīniskajiem cimdiem, sejas maskām un roku dezinfekcijas līdzekli.

Informāciju par slēgtajiem robežšķērsošanas punktiem vai robežkontroles punktiem, kuros ierobežota transportlīdzekļu kustība, var atrast valdības dekrēta pielikumos.

Ņemot vērā, ka Ukraina un kaimiņvalstis ir ieviesušas ierobežojumus valstu robežu šķērsošanai, Ukrainas Valsts robežsardzes dienests ir pulcējis robežšķērsošanas punktu sarakstu, kas turpina darbību starp Ukrainu un kaimiņvalstīm.

Aktuālā informācija par Ukrainas robežšķērsošanas punktiem pieejama šeit: https://dpsu.gov.ua/en/checkpoints/.

Ukrainas valdība 2020. gada 15. aprīlī apstiprināja mehānismu, kas, pamatojoties uz savstarpības principiem, ļauj veikt ierobežojošus pasākumus pret tām valstīm, kuras ir noteikušas ierobežojumus attiecībā uz Ukrainu. Balstoties uz šo principu, Ukraina var piemērot attiecīgus ierobežojošus pasākumus pret to valstu kravu transportlīdzekļiem un to vadītājiem, kuras noteikuši robežas šķērsošanas ierobežojumus Ukrainas pārvadātājiem. To valstu transportlīdzekļiem un to vadītājiem, kuras nav ieviesušas ierobežojumus Ukrainas pārvadātājiem, var šķērsot Ukrainas valsts robežu

bez ierobežojumiem.

 

Papildināts 01.04.2021.

Ungārija: Ungārija nav pievienojusies ES “luksoforu gaismu” sistēmai, tādējādi Ungārijā ieviesta nacionālā klasifikācijas sistēma.

Uz nenoteiktu laiku Covid-19 izplatības dēļ Ungārijas teritorijā netiek ielaisti ārvalstnieki, izņemot noteiktas iebraucēju kategorijas.  

Šis aizliegums neattiecas uz:

 • Ungārijas pilsoņu ģimenes locekļiem (neatkarīgi no to valstspiederības);
 • jebkuru personu ar Ungārijas uzturēšanās atļauju, ieskaitot ģimenes locekļus, uzrādot attiecīgus dokumentus;
 • jebkuru personu ar ilgtermiņa Ungārijas vīzu (ar uzturēšanos virs 90 dienām);
 • profesionāliem sportistiem, kuri sadarbojas ar Ungārijas sporta organizācijām un atgriežas Ungārijā no starptautiskiem sporta pasākumiem, uzrādot attiecīgus dokumentus;
 • personām, kurām jāierodas uz tiesas sēdi, uzrādot attiecīgus Ungārijas tiesas dokumentus;
 • personām, kuras ieceļo darījumu vai darba nolūkā, uzrādot ielūguma vēstuli, ko parakstījis Ungārijas atbildīgās valsts pārvaldes iestādes vai autonomas pārvaldes iestādes darbinieks;
 • personām, kuras ierodas ārstniecības nolūkos, uzrādot attiecīgās Ungārijas veselības iestādes oficiālu vēstuli;
 • ārvalstu studentiem, kuras studē Ungārijas augstskolās;
 • personām, kuras saistītas ar kravu pārvadājumiem, – ārvalstnieki var nokļūt savā darbavietā un atpakaļ dzīvesvietā, ko apliecina darba devējs;
 • personām, kuras dodas uz ģimenes pasākumiem (laulības, kristības, bēres);
 • personām, kuras dodas aprūpēt ģimenes locekli;
 • personām, kuras piedalīsies svarīgos starptautiskos sporta, kultūras un reliģiskos pasākumos.

Iebraucot personām var tikt veiktas veselības pārbaude (ķermeņa temperatūras mērīšana) un, ja tās laikā rodas aizdomas par inficēšanos ar Covid-19, iebraukšana var tikt liegta.

Personas, kuras pēdējo sešu mēnešu laikā ir izslimojušas Covid-19 un var uzrādīt par to apliecinošu dokumentu angļu vai ungāru valodā, drīkst ieceļot bez ierobežojumiem.

Valstī ir spēkā šādi ierobežojumi:

 • komandantstunda noteikta no plkst.20.00 līdz 5.00. Lai pārvietotos komandantstundas laikā, nepieciešams aizpildīt sertifikātu;
 • noteikts pulcēšanās aizliegums, ģimenes pasākumi atļauti līdz 10 cilvēkiem;
 • noteikts visu pasākumu un amatieru komandu sporta norišu aizliegums;
 • slēgti restorāni, muzeji, teātri, sporta zāles u.tml.;
 • veikalu darbalaiks saīsināts līdz plkst.19.00;
 • skolēniem no 9. klases un augstskolu studentiem mācības noteiktas attālināti.

Starptautiskie kravu pārvadājumi

 • kravu transportlīdzekļiem, kas dodas no / uz Ungāriju, vai šķērso valsti tranzītā, robežu šķērso bez ierobežojumiem;
 • atvērti visi robežšķērsošanas punkti;

Starptautiskie pasažieru pārvadājumi

 • Ungārijas pilsoņiem un valstspiederīgajiem pēc atgriešanās Ungārijā obligāta 14 dienu mājas karantīna vai 2 negatīvi Covid-19 testa rezultāti;
 • ārvalstu pilsoņiem liegta iebraukšana Ungārijā, izņemot atsevišķos gadījumos, veicot pieteikumu Valsts policijā https://ugyintezes.police.hu/en/uj-ugy-inditasa, kā arī pārrobežu strādniekiem, pārvietojoties 30 km attālumā no robežas, kuri var iebraukt Ungārijā, bet no valsts jāizbrauc 24 stundu laikā;
 • informācija angļu valodā par robežšķērsošanas punktiem pieejama šeit.

Tranzīts:

 • Veicot kravu pārvadājumus tranzītā, pārvadātāji tiek aicināti izmantot tranzīta koridorus.
 • Ārvalstu pilsoņi drīkst šķērsot Ungāriju tranzītā, ja;
 1. tiek ievēroti iebraukšanas noteikumi saskaņā ar Šengenas Robežu kodeksa noteikumiem;
 2. uzrāda pamatotu brauciena iemesla apliecinājumu un galamērķa valsti;
 3. var iebraukt galamērķa valstī;
 4. veselības pārbaudes neuzrāda inficēšanos;
 5. Ungārijā atļauts uzturēties ne ilgāk kā 24 stundas.

Detalizēta informācija angļu valodā par ieceļošanu Ungārijā un izceļošanu no tās atrodama šeit.

Informāciju par Covid-19 pandēmijās laikā ieviestajiem pasākumiem Ungārijā iespējams iegūt valdības un Ungārijas autopārvadātāju asociācijas mājaslapā.

29. maijā Ungārijas valdība informēja, ka atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiks pagarinātas pēc 31. maija. Sākot ar 1. jūniju, veicot kravu pārvadājumus, Ungārijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

Ungārijā atļauti pārvadājumi vienlaicīgi diviem transportlīdzekļu vadītājiem. Transportlīdzekļa kabīnē nedrīkst atrasties pasažieri.

Sākot ar 16. aprīli, Ungārijā ieviesta elektroniska reģistrēšanās sistēma lielgabarīta un smagsvara kravu pārvadājumiem. Saite reģistrācijai sistēmā: https://uvreoffice.kozut.hu/uvr-eoffice-web/login.

No 2020. gada 28. novembra Ungārijā tiek atjaunoti braukšanas ierobežojumi kravas transportlīdzekļiem ar pilno masu virs 7,5 tonnas.

2021. gada 1. janvārī Ungārijā ieviesa jaunu ārvalstīs licencēto pārvadātāju reģistru – BIREG, kas tiek ieviesta nodokļu kontroles jautājumu regulēšanai. Sīkāka informācija pieejama šeit.

 

Papildināts 19.04.2021.

Uzbekistāna: balstoties uz Uzbekistānas autopārvadātāju asociācijas sniegto informāciju, nemainīga paliek 2020. gada 25. decembra prasība, ka, ieceļojot Uzbekistānā, obligāti jāveic Covid-19 ātrais tests neatkarīgi no tā, vai persona spēj uzrādīt iepriekš veiktu negatīvu Covid-19 testu. Personas ar pozitīvu testa rezultātu tiks nogādātas ārstniecības iestādē vai dosies ārstēties mājās.

Saskaņā ar Uzbekistānā pieņemto lēmumu no 2021. gada 25. marta personām, kuras ierodas Uzbekistānā, tostarp ar automašīnu kontrolpunktu starpniecību, atļauta iebraukšana Uzbekistānā, bez Covid-19 ātrā testa veikšanas, ja persona reģistrējas robežšķērsošanas punktā un uzrāda negatīvu Covid-19 testa PCR testa rezultātu, kas nav vecāks par 72 stundām un iegūts laboratorijās, kas atbilst kvalitātes standartiem.

Ja PCR testa rezultāts, robežšķērsošanas vietā iespējams veikt ātro testu. Ieceļošana Uzbekistānā ir atļauta tikai ar negatīvu testa rezultātu.

Sīkāka informācija krievu valodā pieejama šeit: https://www.mintrans.uz/ru/news/chegaralarda-koronavirusga-ekspress-test-olish-tartibi-15-martdan-bekor-qilindi.

Uzbekistāna akceptēto laboratoriju saraksti pieejami:

Iepriekš ziņojām, ka no 2020. gada 26. decembra uz laiku ir apturēta ieceļošana no Apvienotās Karalistes, Austrālijas, Austrijas, Dānijas, Dienvidāfrikas, Itālijas, Nīderlandes un Vācijas.

No 2020. gada 5. septembra visiem iebraucējiem, lai tie tiktu reģistrēti lidojumam, jāuzrāda ne vēlāk kā pirms 72 stundām veikta Covid-19 testa rezultāti, kas bijuši negatīvi. Rezultātu sertifikātam ir jābūt tulkotam krievu vai angļu valodā.

Nosacījumi neietekmē starptautiskos kravu pārvadājumus un pārvadājumos iesaistītos profesionālos autovadītājus.

Saskaņā ar Republikas Īpašās komisijas pieņemto lēmumu starptautiskajiem kravu pārvadājumiem uz nenoteiktu laiku ir atvērti tikai konkrēti robežšķērsošanas punkti (karti skatīt šeit):

 • ar Afganistānu–Termez;
 • ar Turkmenistānu–Olot;
 • ar Tadžikistānu–Sarosiyo, Oybek un Plotina;
 • ar Kirgizstānu–Do‘stlik, O‘zbekiston, Vodil, Chashma un Oq qiya;
 • ar Kazahstānu–Daut-ata, Gulistan, Yallama, Zangiota un Toshkent.

Jaunā kārtība attiecas gan uz vietējiem, gan ārvalstu starptautisko kravu pārvadātājiem.

No 30. aprīļa visi Uzbekistānā iebraukušie kravas transportlīdzekļi tiek novirzīti uz speciālām stāvvietām robežšķērsošanas punktu tuvumā, kur autovadītājiem tiek veikti Covid-19 testi.

Ja rezultāti ir negatīvi, reisu drīkst turpināt apstiprinātā maršrutā. Autovadītājiem ir jābūt aizsargtērpos, kā arī jāizmanto vienreizlietojamās sejas maskas un gumijas cimdi.

Pozitīva testa gadījumā autovadītājs tiks nogādāts medicīnas iestādē, bet otrs autovadītājs (ja ir) – karantīnas iestādē. Pēc transportlīdzekļa pilnīgas dezinfekcijas pārvadājumu drīkstēs turpināt cits autovadītājs (kas nav saistīts ar iepriekšējo ekipāžu) vai arī krava tiks nodota pārvadājuma pabeigšanai ar citu transportlīdzekli.

Ārvalstu autovadītājiem pēc kravas piegādes Uzbekistānas teritorija jāpamet 10 dienu laikā. Laikā, kamēr tiek gaidīta atpakaļceļa kravas iekraušana, jāuzturas īpaši ierādītās stāvvietās kravas saņemšanas vietu tuvumā. Atrodoties šajās stāvvietās, jāievēro stingri karantīnas un sociālās distancēšanās noteikumi; autovadītāji nedrīkst sarunāties ar citām personām un pamest stāvvietas teritoriju.

Ārvalstu transportlīdzekļu kustību kontrolē Uzbekistānas muitas dienests.

Par karantīnas noteikumu pārkāpumu tiek uzskatīts:

 • novirzīšanās no plānotā maršruta,
 • aizsargtērpu, sejas masku un gumijas cimdu neizmantošana,
 • izbraukšanas termiņa neievērošana,
 • nepieciešamo dokumentu (autovadītāja apliecības, muitas formalitāšu dokumentu, sertifikātu, starptautisko pārvadājumu atļauju) neesamība.

Ja autovadītājs pārkāpj muitas dienesta noteikto piegādes termiņu, bet var uzrādīt dokumentāru pierādījumu tam, ka termiņa neievērošana ir notikusi saistībā ar ieviesto jauno regulējumu, tad administratīva pārkāpuma procedūras netiek ierosinātas.

 

Papildināts 19.04.2021.

Vācija: 2021. gada 14. janvārī stājas spēkā jauns normatīvais akts “Coronavirus-Enreiseverordnung” nosakot, ka personām, kuras iebrauc Vācijā no valstīm, kas Covid-19 kontekstā tiek uzskatītas par riska valstīm, jāveic reģistrācija elektroniskajā sistēmā, kā arī jāveic Covid-19 tests. Šie jaunie noteikumi ir spēkā federālā līmenī, aizstājot iepriekšējos noteikumus, kas tika izdoti reģionālā līmenī (Bundesländer). Noteikumus par obligātu pašizolāciju turpinās regulēt reģionālā (Bundesländer) līmenī.

Pamatinformācija par jauno normatīvo aktu angļu valodā pieejama pieejama https://www.verkehrsforum.de/application/files/9216/1072/4830/21-01-15_Entry_Ordinance_Overview_of_Exemptions.pdf un https://wiki.unece.org/download/attachments/101548437/corona-einreiseverordnung-banzen.pdf?version=1&modificationDate=1614852466913&api=v2.

Jaunais normatīvais akts iedala valstis trīs dažādās riska zonās:

 • “Riska zona”;
 • “Augstas saslimstības riska zona” (“Hochinzidenzgebiete” = apgabali ar īpaši augstu saslimstības līmeni);
 • “Mainīgs saslimstības paveidu riska zona” (“Virusvarianten - Gebiete” apgabali ar tādu vīrusa veidu sastopamību, kas Vācijā vēl nav izplatīti).

Izņēmumi no iepriekšminētās reģistrācijas un negatīva Covid-19 testa paredzēti autovadītājiem (personas, kuras profesionālā nolūkā veic starptautiskus pasažieru vai kravu pārvadājumus ar auto, dzelzceļa vai gaisa transportu, kā arī kuģu satiksmi) atbilstoši riska zonai, no kuras ierodas konkrētais transportlīdzeklis.

Riska zona

Autovadītāji, kuri pēdējās 10 dienās pirms ieceļošanas Vācijas teritorijā atradušies “riska zonā”:

 • iepriekšēja reģistrācija einreiseanmeldung.de mājaslapā nav nepieciešama;
 • negatīvs Covid-19 tests nav nepieciešams.

Augstas saslimstības riska zona

2021. gada 16. aprīlī “ausgstas saslimstības riska zonā” iekļautas sekojošas valstis: Albānija, Andora, Armēnija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Horvātija, Kipra, Čehija, Igaunija, Francija (Moselle departaments ietverts mainīgas saslimstības paveidu riska zonā), Ungārija, Kosova, Moldova, Melnkalne, Nīderlande, Ziemeļmaķedonija, Polija, Serbija, Slovēnija, Zviedrija, Turcija, Ukraina, u.c. valstis, kuras nav EEZ dalībvalstis.

Autovadītāji, kuri pēdējās 10 dienās pirms ieceļošanas Vācijas teritorijā atradās “augstas saslimstības riska zonā”:

 • obligāta iepriekšēja reģistrācija vietnē https://www.einreiseanmeldung.de (forma ir pieejama vairākās valodās). Izņēmums no reģistrācijas paredzēts personām, kuras augstas salimstības riska zonā pavadījušas mazāk nekā 24 stundas, vai Vācijas teritorijā pavadīs mazāk nekā 24 stundas;
 • negatīvs Covid-19 tests nav jāuzrāda, ja vien transporta sektora darbinieka uzturēšanās periods Vācijā nepārsniedz 72 stundas. Uzturoties ilgāk par 72 stundām, pirms ieceļošanas Vācijā jāveic obligāts Covid-19 tests, kas jāuzrāda pēc atbildīgās iestādes pieprasījuma. Iebraukšanas brīdī tests nedrīkst būt vecāks par 48 stundām.

Jautājumam, kas jādara, ja neplānoti tiek pārsniegts 72 stundu uzturēšanās periods Vācijā, Robert Koch-Institūts (RKI) sniedzis skaidrojumu, ka vadītājam pirms ieceļošanas valstī jāveic Covid-19 pārbaude (tests), ja pastāv risks, ka 72 stundu uzturēšanās periods Vācijā tiks pārsniegts.

Personas, kuras ceļo tranzītā caur Vāciju, tiek atbrīvotas no iepriekšējas reģistrācijas, kā arī negatīva Covid-19 testa rezultāta uzrādīšanas, ja persona ieceļo no “riska zonas” vai “augstas saslimstības riska zonas”. 

Mainīgas saslimstības paveidu riska zona

2021. gada 16. aprīlī “mainīgas saslimstības paveidu riska zonā” iekļautas sekojošas valstis:

Francijas Mozeles (Moselle) departaments, u.c. valstis, kas nav EEZ dalībvalstis.

Autovadītāji, kuri pēdējās 10 dienās pirms ieceļošanas Vācijas teritorijā atradās “mainīgas saslimstības paveidu riska zonā”:

 • obligāta iepriekšēja reģistrācija vietnē https://www.einreiseanmeldung.de (forma ir pieejama vairākās valodās);
 • ja persona pēdējo 10 dienu laikā atradusies kādā no mainīgas saslimstības paveidu riska zonā ietvertajām valstīm, iebraucot Vācijā, jāuzrāda negatīva Covid-19 testa rezultāts. Prasības attiecināma arī uz transporta sektora darbiniekiem arī gadījumos, kad mainīgas saslimstības paveidu riska zona šķērsota tranzītā.

Ceļojot tranzītā no “mainīgu saslimstības paveidu riska zonas”, jāveic obligāta iepriekšēja reģistrācija vietnē https://www.einreiseanmeldung.de, kā arī jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts.

Pilnu valstu sarakstu skatīt šeit: https://www.rki.de/risikogebiete.

No 2021. gada 28. martā no “mainīgas saslimstības paveidu riska zonas” tika svītrota Austrija (Tirole) un Čehija. Robežkontrole uz Vācijas–Čehijas robežas tiek pārtraukta no 2021. gada 15. aprīļa plkst.00.00.

Vācijas instutīcijas informē, ka netiek plānots ieviest robežkontroles pasākumus uz Vācijas un Francijas robežas.

Covid-19 testus iespējams veikt:

Aktuālu informāciju par valstu klasifikāciju atbilstoši apdraudējuma līmenim var atrast https://www.rki.de/risikogebiete (vācu / angļu valodā).

Robežšķērsošanas nosacījumi uz Vācijas un Dānijas sauszemes robežas

No 2021. gada 20. februāra tiek slēgtas maznozīmīgi robežšķērsošanas punkti uz sauszemes robežas starp Dāniju un Vāciju. Uz sauszemes robežas starp Dāniju un Vāciju darbu turpina sekojoši robežšķērsošanas punkti:

 • Frøslev / Ellund (E45): 00.00–24.00;
 • Padborga: 00.00–24.00;
 • Sæd: 00.00–24.00;
 • Pebersmark: 10.00–18.00;
 • Kruså: 00.00–24.00 (tikai transportlīdzekļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas).

Tiek pastiprināti kontrolēta robežšķērsošanas noteikumu ievērošana, kas var radīt robežšķērsošanas laika pieaugumu. Frøslev robežkontroles punktā izveidota ātrā josla, kas paredzēta tikai kravu pārvadājumiem.

Iepriekš ziņojām, ka 2021. gada 4. martā pēc pārrāvuma atjaunota reģistrācija vietnes https://www.einreiseanmeldung.de darbība.

Gadījumos, kad nedarbojas reģistrācijas vietne www.einreiseanmeldung.de, personas tiek aicinātas izmantot papīra paziņojuma formu, kas pieejams dažādās valodās, izmantojot kādu no šīm divām saitēm: 1. saite, 2. saite. Pakalpojuma sniedzēja tālrunis ir +49 30 2598 4363. Konsultācijas pieejamas no pirmdienas līdz svētdienai no pulkst.7.00 līdz 18.00 (CET / CEST).

Aicinām apmeklēt tās Vācijas federālās zemes vietni, uz kuru dodaties, kurā dzīvojat vai kurā plānojat uzturēties, jo Federālo zemju iekšējie noteikumi var atšķirties. Sīkāka informācija pieejama šeit.

2021. gada 19. janvārī Vācijā ieviest obligātu prasību sabiedriskās vietās, tai skaitā sabiedriskajā transportā, veikalos, kā arī stāvvietās, nēsāt medicīnisku masku. Ņemot vērā, ka noteikumi tiek regulēti reģionālā līmenī (Bundesländer), pastāv atšķirības maskām izvirzītajos standartos. Sīkāka informācija angļu valodā pieejama šeit.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka no 2021. gada 18. janvāra Vācijas Bavārijas reģions pieņem tikai FFP2 standarta vai augstākas medicīniskās maskas.

Kravu transportlīdzekļu vadītājiem tiek rekomendēts lietot sejas masku visos gadījumos, kad jāpamet kabīne.

Transportlīdzekļu ekipāžām, kas sastāv no diviem autovadītājiem, veicot pārvadājumus Vācijā, jālieto mutes un deguna aizsargmaska, ja nav iespējams ievērot minimālo 1,5 metru distanci. Šādā gadījumā jālieto medicīniskā maska vai FFP2 maska, piemēram, maska, kas atbilst EN 14683, EN 149: 2001 vai KN95 / N95 standartiem.

Šis noteikums attiecas arī uz gadījumiem, kad dažādu mājsaimniecību darbinieki vienlaikus izmanto vienu transportlīdzekli.

Braukšanas ierobežojumu atvieglojumu saraksts vācu valodā pieejams BAG apkopotajā materiālā un Vācijas Federālās transporta un digitālās infrastruktūras ministrijas materiālā https://www.bmvi.de/SharedDocs/DE/Anlage/K/Corona/bundeslaender-ausnahme-lkw-sonn-und-feiertage.pdf?__blob=publicationFile.

No 2021. gada 12. aprīļa tiek slēgts A43 autoceļa tilts, kas šķērso Rhein-Herne-Kanal (Emschertalbrücke), transportlīdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz 3,5 tonnas. Slēgts ceļa posms starp autoceļu krustojumiem Recklinghausen-Hochlarmark un Herne krustojumu (“Autobahnkreuz Herne”).Reģionālā satiksme tiek novirzīta pa abraucamajiem ceļiem A2, A45 un A42. No krustojumiem Münster-Süd un Wuppertal-Nord starptautiskā tālsatiksme tiek novirzīta uz autoceļu A1. Izvietotas informatīvas ceļazīmes, kurās norādīta informācija par abraucamajiem ceļiem.

2020. gada 28. maijā Vācijas atbildīgā institūcija informēja, ka atkāpes no ES regulas Nr.561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiek pagarinātas pēc 31. maija. Sākot ar 1. jūniju, veicot kravu pārvadājumus, Vācijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām.

 

Papildināts 09.03.2021.

Ziemeļmaķedonija: pasažieru pārvadājumus ir atsākušas Ziemeļmaķedonijas starptautiskā lidosta Skopjē un St.Apostile Paul lidosta Ohridā.

Ziemeļmaķedonijas sauszemes robeža ir atvērta, tomēr, lai to šķērsotu tranzītā, lūdzam pārliecināties par tiesībām ieceļot kaimiņvalstīs, kurās spēkā varētu būt ieceļošanas ierobežojumi.

Ieceļotājiem nav jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests un nav jāatrodas pašizolācijā.

Sabiedriskās vietās jāievēro distancēšanās. Sejas aizsargmaskas lietošana sabiedriskās vietās ir obligāta gan slēgtās telpās, gan ārā, ja nav iespējams nodrošināt distanci, arī pārvietojoties sabiedriskajā transportā.

 

Papildināts 30.03.2021.

Zviedrija: no 2021. gada 6. februāra līdz 31. maijam, ieceļojot Zviedrijā, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa apliecinājums. Testam jābūt veiktam ne vēlāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas. No testa prasības ir atbrīvotas personas, kuras ir jaunākas par 18 gadiem un dzīvo Zviedrijā (ir uzturēšanās atļauja Zviedrijā), kā arī personas, kuras veic kravu pārvadājumus (tai skaitā veic ar kravu pārvadājumiem saistītus braucienus, lai nokļūtu uz / no transportlīdzekļa).

Zviedrijas Sabiedrības veselības aģentūra ir noteikusi, ka iebraukšanai Zviedrijā ir derīgi Covid-19 PCR testi, antigēnu testi un LAMP (loop-mediated isothermal amplification) testi.

Sertifikātā par veikto Covid-19 testu jābūt norādītai šādai informācijai:

 • testētās personas vārdam;
 • paraugu ņemšanas laikam;
 • testa veidam (PCR tests, LAMP tests vai antigēnu tests);
 • testa rezultātam;
 • informācijai par sertifikāta izsniedzēju.

Līdz 2021. gada 31. maijam Zviedrijā ir spēkā liegums ieceļot no valstīm ārpus ES / EEZ. Atļauts ieceļot no pārējām ES un EEZ valstīm, Andoras, Monako, Sanmarīno, Šveices un Vatikāna. Zviedrijas pilsoņi un personas ar uzturēšanās atļauju Zviedrijā drīkst atgriezties arī no valstīm ārpus šī saraksta.

Līdz 2021. gada 31 martam ir noteikti ieceļošanas ierobežojumi no Apvienotās Karalistes, Dānijas Karalistes un Norvēģijas Karalistes, atļaujot ieceļot tikai Zviedrijas pilsoņiem, pastāvīgajiem iedzīvotājiem un būtisku ģimenes apstākļu gadījumā. Līdz 31. martam ieceļošana Zviedrijā no Apvienotās Karalistes, Dānijas vai Norvēģijas tranzīta nolūkā ir liegta.

No iebraukšanas aizlieguma atbrīvoti:

 1. personas, kuras dzīvo vai strādā Zviedrijā;
 2. personas, kuras iesaistītas preču pārvadājumos un transporta nozares darbinieki;
 3. personas, kuras ieceļo neatliekamu ģimenes iemeslu dēļ;
 4. diplomāti un viņu ģimenes locekļi, kā arī ārvalstu kurjeri;
 5. personas, kuras strādā starptautiskās organizācijās vai kuras ir uzaicinājušas šādas organizācijas un kuru klātbūtne ir nepieciešama starptautisku organizāciju darbības nodrošināšanai.

Ieceļojot Zviedrijā, 1., 3., 4., un 5. punktā minētajām personām jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kas nav vecāks par 72 stundām.

Sīkāka informācija Zviedru valodā pieejama https://www.riksdagen.se/sv/dokument-lagar/dokument/svensk-forfattningssamling/forordning-20201258-om-tillfalligt_sfs-2020-1258.

Zviedrijā nav noteikti strikti aizliegumi, bet darbojas rekomendācijas Covid-19 infekcijas mazināšanai. Valdība ir veikusi pasākumus, lai nodrošinātu sociālo distancēšanos un novērstu koronavīrusa (Covid-19) izplatīšanos.

Informācija par Covid-19 PCR testu veikšanas vietām Zviedrijā ir atrodama šeit: https://www.folkhalsomyndigheten.se/the-public-health-agency-of-sweden/communicable-disease-control/covid-19/tests-for-travel-certificates/?fbclid=IwAR0Yp3S6jzwba7w41wJuBk9rrrLHRomppCFlgYcNWBsdWWnC0fWnbjobrSs.

25. maijā Zviedrijas atbildīgā institūcija informēja, ka atkāpes no ES regulas Nr. 561/2006 prasībām par darba un atpūtas laika uzskaiti netiks pagarinātas pēc 31. maija. Sākot ar 1. jūniju, veicot kravu pārvadājumus, Zviedrijā jāievēro darba un atpūtas laika uzskaites prasības atbilstoši regulas prasībām. Sīkāka informācija pieejama šeit.

 


Ieteikt šo rakstu