Kampaņa Ukrainas atbalstam

23. decembris 2022

Reģionālo autobusu un vilcienu pasažierus aicina Ukrainas atbalstam ziedot sveces un to pārpalikumus “ierakumu sveču” liešanai

Autotransporta direkcija aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties atbalsta sniegšanas akcijā karadarbības skartajiem Ukrainā un Ukrainas aizstāvjiem. No 2022. gada Ziemassvētkiem reģionālo autobusu un vilcienu pasažieri tiek aicināti svētku laikā dedzinātās sveces un to pārpalikumus savākt un dot autobusu šoferiem vai Rīgas Centrālajā stacijā, lai Autotransporta direkcija sadarbībā ar Ukrainas atbalsta biedrībām varētu organizēt “ierakumu sveču” liešanu.

Reģionālo autobusu pasažieri var nodot sveces un to pārpalikumus SIA “Balvu autotransports” (Balvu novads), AS “Nordeka” (Bauskas novads, Pierīga), SIA “Daugavpils autobusu parks” (Daugavpils novads) autobusu šoferiem, kā arī “Pasažieru vilciens” pasažieri var nest sveces vai to pārpalikumus uz Klientu apkalpošanas centru Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā. Pasažieri tiek aicināti ziedot tikai sveču materiālus (parafīnu, vasku, stearīnu utt.), jo kartons un metāla kārbas tiks gādātas atsevišķi.

“Nežēlīgais karš Ukrainā ir apvienojis cilvēkus arī Latvijā, aktīvi atrodot iespējas sniegt atbalstu tiem, kas cieš Krievijas agresijas dēļ. Arī mēs – Autotransporta direkcija, izvērtējot iespējas sniegt atbalstu karadarbības skartajiem Ukrainā un bēgļiem, kas nonākuši vai vēl nonāks Latvijā, lēmām par labu atbalstam tiem, kuri ir palikuši Ukrainā un dara visu, lai karš pēc iespējas ātrāk beigtos, jo tieši viņiem palīdzība nepieciešama visvairāk,” norāda Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

“Ierakumu sveces” ir būtisks enerģijas, siltuma un gaismas avots Ukrainas iedzīvotājiem un aizstāvjiem, lai bombardētās elektrības un apkures infrastruktūras dēļ varētu izturēt garo un auksto ziemu kara apstākļos. Savukārt pēc tam, kad Ziemassvētku, Jaunā gada svinību un gada tumšajā laikā esam dedzinājuši sveces, bet paliek pāri kāds gabaliņš neizlietota materiāla, tas lieti noder tieši “ierakumu svecēm”.

Akcijai šobrīd ir pievienojušies daži no reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem, bet plānots, ka partneru saraksts tiks papildināts. Kā arī Autotransporta direkcija veidos sadarbību ar biedrībām, kas specializējušās “ierakumu sveču” gatavošanā un regulāri nogādā tās Ukrainas iedzīvotājiem un aizstāvjiem.

 


 

 16. marts 2023

Ukrainas atbalstam reģionālo autobusu un vilciena pasažieri saziedojuši vairāk nekā 160 kilogramus sveču

Autotransporta direkcijas aicinājumā Latvijas reģionālo autobusu un vilciena pasažieriem ziedot sveces un to pārpalikumus Ukrainas atbalstam aptuveni 2 mēnešu laikā ir saziedoti 160 kilogrami materiāla un tie jau nogādāti biedrībai “Tavi draugi” ierakumu sveču veidošanai.

Autotransporta direkcijas akcijā piedalījās vairāki pasažieru pārvadātāji - SIA "Balvu autotransports", AS “Nordeka”, SIA “Daugavpils autobusu parks”, AS “Pasažieru vilciens”, Madonas autoosta, AS “Rīgas starptautiskā autoosta”. Paldies par informatīvo atbalstu arī biedrībai “Young Folks LV”. Vieni no aktīvākajiem iedzīvotājiem ziedojumu sūtīšanā bija Balvu novadā, jo viņi pat speciāli iegādājās parafīnu un to ar pārvadātāja palīdzību nogādāja Rīgā, savukārt vispopulārākais punkts galvaspilsētā bija “Pasažieru vilciens” Klientu apkalpošanas centrs Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā.

Autotransporta direkcijas darbinieki, šī gada februāra beigās aizvedot saziedotās sveces 160 kilogramus apjomā, paši arī kopā ar citiem brīvprātīgajiem piedalījās “ierakumu sveču” gatavošanā biedrības “Tavi draugi” telpās Rīgā. Atbalstu Ukrainai varam dot katrs savā veidā, tostarp sniedzot palīdzīgu roku mazu darbu veikšanā, kas kopā dod lielu labumu taisnīguma uzvarai.

Tā kā “ierakumu sveces” ir būtisks enerģijas, siltuma un gaismas avots Ukrainas iedzīvotājiem un aizstāvjiem, lai bombardētās elektrības un apkures infrastruktūras dēļ varētu izturēt aukstumu ziemā, bet sveces mēs aktīvi patērējam svētkos, labdarības akcija tika uzsākta pagājušā gada nogalē.

Šobrīd līdz ar pavasara tuvošanos aicinām iedzīvotājus interesēties dažādās Ukrainas atbalsta biedrībās, tostarp “Tavi draugi”, ja ir vēlme ziedot materiālus “ierakumu sveču” izgatavošanai, kā arī par citām Ukrainas civiliedzīvotājiem šobrīd nepieciešamajām lietām. Koordinēta sveču materiālu vākšana reģionālajos autobusos, autoostās, Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā vai Rīgas starptautiskajā autoostā šobrīd tiek pārtraukta. Par nākamajām kampaņām Autotransporta direkcija informēs atsevišķi – sekojiet līdzi mūsu ziņām!


Ieteikt šo rakstu