Kravu pārvadātājiem, kuri nodarbina Latvijas nepilsoņus kā transportlīdzekļu vadītājus pārvadājumos ES un EEZ valstīs, jāsaņem transportlīdzekļa vadītāja atestāti

Eiropas Savienībā īpaša uzmanība tiek pievērsta transportlīdzekļu vadītājiem no trešajām valstīm un to likumīgai nodarbināšanai Eiropas Savienības teritorijā. Ņemot vērā minēto, Autotransporta direkcija informē, ka Eiropas Savienības (izņemot Latviju) un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs Latvijas nepilsoņa statuss tiek pielīdzināts trešo valstu pilsoņu statusam, līdz ar to kravu pārvadājumu jomā Latvijas nepilsoņiem tiek piemērotas tādas pašas prasības, kādas tiek attiecinātas uz trešo valstu pilsoņiem, kuri veic pārvadājumus Eiropas Savienībā un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs. Tas nozīmē, ka transportlīdzekļa vadītājam ir jābūt derīgam transportlīdzekļa vadītāja atestātam.

Autotransporta direkcija aicina kravu pārvadātājus, kuri nodarbina Latvijas nepilsoņus kā transportlīdzekļu vadītājus pārvadājumos Eiropas Savienības (izņemot Latviju) un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, vērsties Autotransporta direkcijā un saņemt transportlīdzekļa vadītāja atestātu katram nodarbinātajam transportlīdzekļa vadītājam – nepilsonim.

Kravu pārvadātājiem, kuri nodarbina Latvijas nepilsoņus vai Latvijas nepilsoņus ar Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāju statusu Latvijas teritorijā un ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, nav nepieciešams saņemt transportlīdzekļa vadītāja atestātus šiem transportlīdzekļu vadītājiem.

Ar informāciju, kā saņemt transportlīdzekļa vadītāja atestātu, aicinām iepazīties detalizētāk mūsu mājaslapā: https://ej.uz/kmd8

 


Ieteikt šo rakstu