Daudzbērnu ģimenes aicinātas izmantot atlaides transporta nozares pakalpojumos

Sagaidot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, Satiksmes ministrija (SM) aktualizē informāciju par transporta nozares atbalstu daudzbērnu ģimenēm un aicina to izmantot gan Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un RIX Rīgas lidostas sniegtajos pakalpojumos, gan pārvietojoties ar sabiedrisko transportu un apmeklējot transporta  nozares muzejus.

Veicinot ērtu, ilgtspējīgu un videi draudzīgu pārvietošanos, ikviens iedzīvotājs aicināts izmantot sabiedrisko transportu. Ir vairākas sociālās grupas, tostarp daudzbērnu ģimenes, kuras var saņemt braukšanas maksas atvieglojumus. Braukšanai vilcienos un reģionālo maršrutu autobusos daudzbērnu ģimenes pieaugušie viena brauciena biļetei var saņemt 50% atlaidi, savukārt skolēni un studenti – 90% atlaidi. Ja daudzbērnu ģimenes locekļi, gan pieaugušie, gan skolēni un studenti, braucienam izmanto laika vai abonementa biļeti, tad tai tiek piemērota 40% atlaide. Valsts svētku  dienās, 4. maijā un 18. novembrī, kā arī Lāčplēša dienā visi daudzbērnu ģimenes locekļi var braukt bez maksas. Detalizētāka informācija pieejama VSIA “Autotransporta direkcijas” (ATD) tīmekļvietnē un AS “Pasažieru vilciens” zīmola “Vivi” mājaslapā.

Arī RIX Rīgas lidostā daudzbērnu ģimenēm pieejami atvieglojumi, proti, drošības pārbaudei pirms lidojuma var izmantot Ģimenes līniju, arī tad, ja ceļo bez bērniem, kā arī ir iespēja saņemt 10% atlaidi no pamatcenas lidostas ekskursijai.

Daudzbērnu ģimenēm 50% apmērā tiek piemērots arī Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atvieglojums, ja vienam no ģimenes locekļiem īpašumā, turējumā vai valdījumā ir reģistrēts kāds no šādiem transporta līdzekļiem: vieglais pasažieru vai plašlietojuma, kravas transporta kaste vai furgons, ja attiecīgā automobiļa pasažiera sēdvietu skaits pārsniedz četras vietas, autobuss ar pasažieru sēdvietu skaitu līdz 16 vietām vai vieglais, kravas vai autobuss speciālais dzīvojamai. Nodokļa atbrīvojumu var deklarēt, autorizējoties CSDD vietnē e-CSDD. To svarīgi izdarīt pirms maksājumu veikšanas par transportlīdzekļa tehnisko apskati.

Daudzbērnu ģimenes laipni gaidītas arī Rīgas Motormuzejā un Dzelzceļa muzejā. Rīgas Motormuzejā ieejas biļetes cena ir 10 eiro vecākiem kopā ar bērniem neatkarīgi no skaita. Savukārt Dzelzceļa muzejā tiek piemērota 50% atlaide ieejas biļetei muzejā pieaugušajiem, skolēniem, studentiem, bet pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas.

Lai daudzbērnu ģimenes locekļi saņemtu augstākminētās atlaides, jāuzrāda apliecība “3+ Ģimenes karte” vai “Goda ģimene” kopā ar personu apliecinošs dokumentu vai skolēna, studenta apliecība.

 

Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļa

E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv


Ieteikt šo rakstu