Šogad atklāti pieci jauni regulārie starptautiskie autobusu maršruti; kopējais starptautisko maršrutu skaits samazinās

2018. gadā laika periodā no 1. janvāra līdz 30. oktobrim tika atklāti pieci jauni pasažieru regulāro pārvadājumu ar autobusu maršruti uz Ukrainu, Baltkrieviju un Bulgāriju. Kopumā starptautisko regulāro pasažieru pārvadājumu ar autobusu maršrutu skaits samazinās – šobrīd pārvadātāji piedāvā braucienus 85 starptautiskajos maršrutos, kuros galapunkts atrodas Latvijā vai tranzītā caur to. Salīdzinot ar analogu periodu pērn, ir par 17 maršrutiem mazāk, - liecina Autotransporta direkcijas apkopotā informācija.

Šī gada desmit mēnešos Latvijas un ārvalstu pārvadātāji nodrošināja pasažieriem regulārus autobusu pārvadājumus 85 starptautiskos ar Latviju saistītos maršrutos, no kuriem 49 maršruti jeb 58% bija uz Eiropas Savienības valstīm un 36 – ārpus Eiropas Savienības. Atbilstoši Latvijas pārvadātāju sniegtajai informācijai šī gada deviņos mēnešos tika veikti 20711 reisi jeb vidēji 56 reisi dienā. Šogad atklāti trīs jauni maršruti uz Ukrainu, viens jauns maršruts uz Baltkrieviju un viens uz Bulgāriju.

Pārvadātāji starptautisko regulāro maršrutu autobusu kustības sarakstos ir iekļāvuši 267 unikālas (atšķirīgas) pieturvietas, no kurām 24 % pieturvietu ir Igaunijā, 16% Vācijā, 11% - Baltkrievijā, 8% - Lietuvā, 8% - Ukrainā, 5% - Krievijā un citviet.

Kopējais starptautisko maršrutu garums veido 87 tūkstošus km. Garākais starptautiskais autobusu pārvadājumu maršruts ir no Rīgas līdz Sofijai Bulgārijā – tas ir 2740 km garš, savukārt īsākais – 28 km garais maršruts no Daugavpils līdz Zarasi Lietuvā.

Šobrīd Latvijā ir reģistrēti 12 pārvadātāji, kas veic pasažieru pārvadājumus starptautiskajos regulārajos maršrutos. Salīdzinot ar 2017. gadu, starptautisko pārvadātāju skaits ir samazinājies par 2 pārvadātājiem.