Stāsies spēkā vilcienu kustības ziemas grafiks

 

Svētdien, 10.decembrī, spēkā stāsies jauns vilcienu kustības grafiks ar izmaiņām visos maršrutos. Tas ir ne vien pielāgots pasažieru pārvietošanās ieradumu maiņai, iestājoties aukstākam laikam, bet arī ietver pakāpenisku pāreju uz intervāla grafiku elektrificētajā zonā. Regulārāku reisu izpildi pieprasītākajās rīta un pēcpusdienas stundās elektrificētajā zonā sekmēs plānotā jauno elektrovilcienu ekspluatācijas uzsākšana.

Sākotnējā periodā elektrovilcienu zonā pasažieru pārvadājumi tiks nodrošināti joprojām ar 23 elektrovilcieniem, taču nedaudz lielākā intensitātē. Savukārt neelektrificētajā zonā papildus ir ieplānoti reisi ikdienā uz Siguldu pulksten 10.00 un no Siguldas pulksten 12.07, kas iepriekš tika nodrošināti tikai vasaras mēnešu brīvdienās.

“Vivi” tīmekļa vietnē un mobilajā lietotnē publicētajā vilcienu kustības sarakstā, kurā ir redzams plānojums 10 dienas uz priekšu, jau ir ietvertas minētās izmaiņas.

Papildu informācijai:

Sigita Zviedre

“Vivi” Komunikācijas un mārketinga daļas vadītāja

AS “Pasažieru vilciens”

Mob. tālr. nr. 26377286

E-pasta adrese: sigita.zviedre@vivi.lv


 

Papildu izmaiņām vilcienu atiešanas un pienākšanas laikos visās dzelzceļa līnijās aicinām pasažierus iepazīties ar galvenajām izmaiņām:

  • Siguldas līnijā izveidots papildu reiss plkst. 10.00 uz Siguldu un plkst. 12.07 uz Rīgu; 
  • Aizkraukles līnijā posmā starp Rīgu un Ogri visas dienas garumā ieviests 30 minūšu intervāls, savukārt posmā starp Rīgu un Lielvārdi / Aizkraukli lielākoties būs 60 minūšu intervāls;
  • Aizkraukles un Tukuma līnijas “savienotas” - liela daļa vilcienu visas dienas garumā ar aptuveni 10 minūšu stāvēšanas laiku Rīgā turpinās ceļu attiecīgi Tukuma virzienā vai Aizkraukles virzienā;
  • Tukuma līnijā posmā starp Rīgu un Sloku visas dienas garumā ieviests 30 minūšu intervāls;

Vairākos mazajos dzelzceļa pieturas punktos Skultes, Aizkraukles, Jelgavas un Tukuma līnijās vilciens apstāsies biežāk nekā līdz šim, tādējādi apkārtējiem iedzīvotājiem nodrošinātas plašākas mobilitātes iespējas.

Izmaiņas pieturu / pieturas punktu iekļaušanā kustības grafikos:

  • Skultes līnijā pieturas punktā Ķīšupe vilcieni turpmāk pieturēs visos reisos un būs 60 vai 120 minūšu intervāls; pieturas punktā Inčupe pieturēs gandrīz visi vilcieni, nodrošinot 60 minūšu intervālu, savukārt pieturas punktos Garupe un Vecdaugava pieturēs gandrīz visi vilcieni, nodrošinot 30 vai 60 minūšu intervālu;
  • Aizkraukles līnijā pieturas punktos Muldakmens un Kaibala turpmāk pieturēs gandrīz visi piepilsētas elektrovilcieni, bet pieturas punktos Dārziņi, Rumbula un Gaisma apstāsies vairāk vilcienu kā līdz šim; 
  • Jelgavas līnijā pieturā Cena apstāsies vairāk vilcienu kā līdz šim; 
  • Tukuma līnijā pieturas punktos Milzkalne un Smārde turpmāk pieturēs visi vilcieni, bet pieturas punktā Kūdra palielināts vilcienu skaits, kuri tajā pietur – galvenokārt dienas vidū. 

Ieteikt šo rakstu