Satiksmes ministrija aicina uz diskusijām par nākotnes satiksmi sarunu festivālā LAMPA; festivāla apmeklētājiem tiks nodrošināti papildu vilcieni

 

Šogad sarunu festivālā LAMPA Satiksmes ministrija (SM) aicina interesentus uz diskusijām par nozares aktuālākajiem jautājumiem ar skatu uz nākotni – par Rail Baltica projektu 6. jūlijā plkst. 13.00 uz skatuves “Sarunu vieta” Maija parkā un gaidāmajām pārmaiņām satiksmē 6. jūlijā plkst. 16.00 uz unikālās Rīgas Tehniskās universitātes skatuves “Nākotnes sala” Cēsu pils parka dīķī.

Rail Baltica projekts ir apspriests virknē dažādu formātu un vietu - diskusijās, sanāksmēs, sēdēs, ziņu sižetos, sociālo tīklu komentāros un citur. Dalībai sarunu festivālā LAMPA, tika izvēlēts sarunu šova formāts, kas pasaulē gadu desmitiem ir nodrošinājis brīvu, neiestudētu iespēju apspriest sabiedrībai būtiskas tēmas, iesaistot arī skatītājus. Sarunu šovs “Rail Baltica: necenzēta patiesība” būs atklāta saruna ar atbildīgajām amatpersonām par projekta izaicinājumiem un risinājumiem, aptverot trīs galvenās tēmas – finansējumu, laika grafiku un ieguvumus.

Savukārt par to, vai pēc 10 gadiem, īstenojot uzsāktās reformas transporta nozarē un mūsu pārvietošanās ikdienā būs videi draudzīga un visiem satiksmes dalībniekiem droša, diskutēsim paneļdiskusijā “Satiksme 2035” uz skatuves “Nākotnes sala”. Paneļdiskusijas noslēgumā improvizācijas teātris “Divas” turpinās “Satiksme 2035” tēmu ar nenopietnāku skatu uz realitāti un nākotnes izaicinājumiem. Pie “Nākotnes salas” 6. jūlijā visas dienas garumā apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt reibuma brilles – aktivitāti nodrošinās VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD), un apskatīt izstādi par nozares projektiem, kas īstenoti ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu.

Tāpat uz RTU skatuves “Nākotnes sala” SM pārstāvji piedalīsies paneļdiskusijās par nākotnes tehnoloģijām un rītdienas izaicinājumiem. Aicinām interesentus 5. jūlijā uz paneļdiskusijām plkst.14.30 “Nākotnes cilvēks 2100” un plkst.16.00 “Vai universitātēm ir nākotne”, kā arī 6. jūlijā plkst. 12.30 uz paneļdiskusiju “STEM – kritiskais nākotnes elements”.

Arī šogad festivāla LAMPA apmeklētāju ērtībai 5. un 6. jūlijā SM sadarbībā ar “Pasažieru vilciens” nodrošinās septiņus papildu reisus: 5. jūlijā vilciens no Rīgas uz Cēsīm aties plkst. 13.30 un no Cēsīm uz Rīgu plkst. 15.37 un 23.55, savukārt 6. jūlijā vilciens no Rīgas uz Cēsīm aties plkst. 08.51 un 13.30, bet no Cēsīm uz Rīgu plkst. 15.37 un 23.55.

SM dalība sarunu festivālā LAMPA tiek īstenota ar Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu un Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu.

RTU ir Satiksmes ministrijas un transporta nozares uzņēmumu galvenā kadru kalve un sadarbības partneris, lai attīstītu inovatīvus risinājumus nozares izaugsmei. Transporta nozares nākotne top šodien, sadarbojoties pētniecības un inovāciju jomā, kā arī pilnveidojot studiju saturu.

 

Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļa

E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv


Ieteikt šo rakstu