Atkārtoti pagarināta pieteikšanās konkursam par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu 10 maršrutu tīkla daļās

Atkārtoti tiek pagarināts konkurss par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu 10 maršrutu tīkla daļās, līdz ar to pasažieru pārvadātāji savu piedāvājumu Autotransporta direkcijai varēs iesniegt līdz 2017.gada 14.augustam. Termiņš pagarināts, jo Iepirkumu uzraudzības birojā tika iesniegta sūdzība saistībā ar konkursa nolikumu, un saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu līgumu ar konkursa uzvarētāju nevar slēgt, kamēr nav saņemts Iepirkumu uzraudzības biroja komisijas lēmums par iesnieguma izskatīšanas rezultātiem.

Konkurss par sabiedriskā transporta nodrošināšanu 333 maršrutos, kas ietilpts 10 maršrutu tīkla daļās – Alūksne, Daugavpils, Gulbene, Jēkabpils, Limbaži, Ludza, Madona, Preiļi, Rēzekne un Ziemeļkurzeme – tika izsludināts 2017.gada 15.maijā. Konkursā tiks vērtēts saimnieciski izdevīgākais piedāvājums – ne tikai cena, bet arī tehniskais piedāvājums. Tehniskajā piedāvājumā tiks vērtēts autobusu vecums, tehniskais aprīkojums, pakalpojuma sniegšanas kvalitāte un drošība, kā arī papildu bonusi, piemēram, audiāli un vizuāli pieejami sabiedriskā transporta kustības saraksti, nodrošināts bezvadu internets.

Ņemot vērā, ka Autotransporta direkcija strādā pie jaunas sabiedriskā transporta pakalpojuma organizēšanas kārtības no 2021.gada, līgumi ar pārvadātājiem, kas uzvarētu šajā konkursā, tiks slēgti līdz 2020.gada 31.decembrim. Šobrīd Autotransporta direkcija administrē 65 dažādus līgumus ar pārvadātājiem, un šajos līgumos noteiktas atšķirīgas kvalitātes prasības un pakalpojuma sniegšanas standarti, tādējādi pasažieri un pārvadātāji ir nostādīti nevienlīdzīgā situācijā. Turklāt lielākajai daļai pārvadātāju līgums būs spēkā līdz 2020.gada 31.decembrim; šādiem līgumiem kopējais maršruta apjoms sastāda 85%. Tādēļ Autotransporta direkcija šobrīd strādā pie tā, lai, sākot ar 2021.gada 1.janvāri, tiktu uzlabota sabiedriskā transporta pakalpojuma kvalitāte visā Latvijā un noteiktas vienlīdzīgas prasības visiem pasažieru pārvadātājiem.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: + 371 67686485; + 371 28627003

Ieteikt šo rakstu