ATD ir konstatējusi 79 Valsts valodas dokumentu viltojumus un par šiem faktiem vērsusies Valsts policijā

Veicot iesniegto dokumentu pārbaudi personām, kuras vēlas veikt pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili vai taksometru, ATD laika posmā no 2021. gada oktobra līdz 2024. gada maijam ir konstatējusi 79 valsts valodas zināšanas apliecinošo dokumentu viltojumus. Par minētajiem faktiem ATD ir vērsusies Valsts policijā, un ir ierosinātas krimināllietas.

Latvijas likumdošana nosaka, ka tiesības veikt pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili vai ar taksometru ir tādai personai, kura ir reģistrēta Taksometru vadītāju reģistrā.

Taksometru vadītāju reģistrā tiek reģistrēts autovadītājs, kuram:

  1. ir derīga B kategorijas autovadītāja apliecība ar stāžu vismaz trīs gadi, vadot šai kategorijai atbilstošus transportlīdzekļus;
  2. reģistrēto pārkāpumu uzskaites punktu skaits ir mazāks par 8;
  3. valsts valodas zināšanas ne zemākas kā B līmeņa 1. pakāpē;
  4. nav vadīšanas tiesību aizliegums, kas, piemēram, varētu uzrādīties gadījumā, ja ir beidzies autovadītāja apliecības derīguma termiņš, personas dati neatbilst datiem, kas norādīti autovadītāja apliecībā, vai nav nomaksāti sodi par ceļu satiksmes pārkāpumiem;
  5. par administratīvā pārkāpuma izdarīšanu pasažieru komercpārvadājumu ar taksometru un vieglo automobili veikšanas jomā pēdējo sešu mēnešu laikā nav Administratīvās atbildības likumā noteiktajā kārtībā stājies spēkā nolēmums par naudas soda piemērošanu.

ATD arī turpmāk veiks rūpīgu iesniegto dokumentu pārbaudi, un, konstatējot viltojumu pazīmes, vērsīsies Valsts policijā. Taksometru vadītāju reģistrā personas, kuras ATD iesniegs viltotus dokumentus, netiks reģistrētas. Atbilstoši Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumam no valsts valodas zināšanu apliecināšanas ir atbrīvoti Ukrainas civiliedzīvotāji.

 

 

Papildu informācijai:

Viktors Zaķis

VSIA Autotransporta direkcija

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Tālr.: + 371 67686485

E-pasts: viktors.zakis@atd.lv


Ieteikt šo rakstu