Sabiedriskā transporta padome: pieaug pasažieru skaits reģionālajā sabiedriskajā transportā, braucieni ar vilcieniem kļūst arvien populārāki, būs izmaiņas reģionālās nozīmes maršrutā Tukuma novadā

Ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes (STP) sēdē šī gada 31. maijā tika sniegta informācija par 2024. gada pirmo četru mēnešu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas rādītājiem un apstiprinātas 2025. gada prognozes reģionālā sabiedriskā transporta maršrutu tīkla apjomam, kā arī izmaiņas reģionālās nozīmes maršrutā Tukums–Rauda.

Gan reģionālajos pārvadājumos ar autobusiem, gan reģionālās nozīmes vilcienu maršrutos 2024. gada pirmajos četros mēnešos turpinās pakāpenisks pārvadāto pasažieru skaita pieaugums, tostarp pasažieru grupā, kas neizmanto braukšanas maksas atvieglojumus. Pateicoties jaunatklātajiem virzieniem uz Liepāju, Daugavpili, kā arī pakāpeniski uzsākto intervālgrafika ieviešanu, izteiktāks pasažieru skaita pieaugums ir pārvadājumos ar vilcieniem: salīdzinot ar identisku periodu pērn, no šī gada janvāra līdz aprīlim pasažieru skaits ir palielinājies par 9% jeb par 440,42 tūkstošiem pasažieru, pārsniedzot pēdējo četru gadu rādītājus un gandrīz sasniedzot 2019. gada apjomu. Kopā 2024. gada pirmajos četros mēnešos reģionālās nozīmes autobusu un vilcienu maršrutos kopā pārvadāti 12,76 miljoni pasažieru, no tiem 57% jeb 7,26 miljoni ar reģionālajiem autobusiem un 43% jeb 5,50 miljoni – ar vilcieniem.

STP sēdē tika apstiprināts precizētais prognozētais maršrutu tīkla apjoms 2025.gadam. Precizētais reģionālo autobusu maršrutu tīkla apjoms 2025. gadam 16 maršrutu tīkla daļās visā Latvijā paredz 67 205 682.58 kilometrus kopējo nobraukumu, bet reģionālo dzelzceļa maršrutu tīkla apjoms - 8 681 857 vilcienkilometrus (“Pasažieru vilciens”/ Vivi) un 48 180 vilcienkilometrus (“Gulbenes – Alūksnes bānītis”).

Nākamgad vilcienu satiksmē plānots iekļaut divus papildu vilcienu reisus starp Rīgu un Liepāju (katrā virzienā vienu), kā arī paplašināt intervāla grafika ieviešanu Aizkraukles un Tukuma virzienos. Turpināsies darbs pie vilciena stacijām pievedošo reģionālo autobusu maršrutu / reisu apjoma palielināšanas, piemēram, Tukuma novadā, tādējādi nodrošinot vilcienu maršrutā Rīga–Tukums 60 minūšu intervālu.

STP sēdē apstiprināja izmaiņas reģionālās nozīmes maršrutā nr. 6063 Tukums–Rauda: reisam plkst. 06:45 no Tukuma autoostas un reisam plkst. 07:00 no Raudas tiek noteiktas papildus izpildes dienas svētdienās (šobrīd no pirmdienas līdz sestdienai), tādējādi SAC “Rauda” klienti un darbinieki varēs nokļūt uz centru arī svētdienās. Informācija par konkrētiem datumiem izmaiņu ieviešanā reģionālo autobusu maršrutu izpildē tiks publiskota pēc saskaņošanas ar partneriem (plānošanas reģioniem, pašvaldībām, pārvadātājiem utt.).

Nākamā kārtējā ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēde plānota 2024. gada 28. jūnijā.

 

Par Sabiedriskā transporta padomi

Sabiedriskā transporta padomē ir 10 dalībnieki: pārstāvji no pieciem plānošanas reģioniem, Satiksmes ministrijas, Finanšu ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas. Padome tika izveidota 2014. gadā. Plašāka informācija: https://www.atd.lv/lv/jaunumi/sabiedrisk%C4%81-transporta-padome

 

Papildu informācijai:

Sanita Heinsberga

VSIA “Autotransporta direkcija”

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 67356129

E-pasts: sanita.heinsberga@atd.lv


Ieteikt šo rakstu