Autoceļu lietošanas maksa Baltkrievijā

2013. gada 1. jūlijā Baltkrievijas Republikā tika ieviesta ETS maksas ceļu sistēma BelToll. Sistēma sastāv no maksas ceļu “vārtiem” un elektroniskas borta ierīces (OBU), kas atrodas transportlīdzeklī. Visi maksas ceļi apzīmēti ar ceļazīmēm.

Maksājumi BelToll sistēmā attiecināmu uz sekojošiem transportlīdzekļiem:

  • Kravu transportlīdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz 3.5 tonnas;
  • Kravu transportlīdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz 3.5 tonnas, kas reģistrēti ārpus Eirāzijas ekonomiskās savienības.

2020. gada 17. aprīlī. pieņemts Ministru Padomes nolēmums Nr. 241 “Par izmaiņām Baltkrievijas Republikas Ministru Padomes 2013. gada 30. aprīļa nolēmumā”. Grozījumi paredz, ka, sākot ar 2020. gada 1. maiju, ETS sistēmā reģistrētiem lietotājiem būs pieejama jauna funkcionalitāte, kas dod iespēju divu stundu laikā nokļūt līdz tuvākajam ETS sistēmas apkalpošanas centram un veikt apmaksu par maksas ceļu izmantošanu pēc vienreizējā tarifa.

Papildus lietotājiem tiek nodrošināta iespēja pieslēgt SMS apziņošanas sistēmu, kas sniedz iespēju operatīvi saņemt informāciju par fiksētajiem pārkāpumiem, notikumiem un maksājumiem pēc vienreizējā tarifa pēdējo 180 dienu laikā.

Sākot ar 2020. gada 15. decembri transportlīdzekļiem, kuru masa nepārsniedz 3,5 tonnas, tiek nodrošināta iespēja kopā ar pašreizējo sistēmu ar OBU iekārtu, kas balstīta uz nobrauktajos kilometriem, maksājumus par autoceļu izmantošanu veikt arī ar elektroniskās vinjetes palīdzību.

Sīkāka informācija pieejama mājaslapā: http://beltoll.by/

Ar ceļu lietošanas maksu ārvalstīs var iepazīties šeit.