Par ziemas riepām un to aprīkošanu ar ķēdēm ziemas sezonā Vācijā

Riepu ķēdes:

Valsts SIA Autotransporta direkcija informē, ka Vācijā nav ar likumu noteikts, ka transportlīdzekļi un to sastāvi, kuru pilna masa ir lielāka par 3500 kilogramiem jāaprīko ar riepu ķēdēm, taču riepu ķēžu lietošana ir obligāta uz atsevišķiem ceļu posmiem, kas apzīmēti ar informatīvu ceļa zīmi.

Laika periods kad jālieto riepu ķēdes netiek precizēts, taču ja brauktuve klāta ar sniegu, ledu, kravas transportlīdzeklim jābūt aprīkotam ar ziemas riepām, riepu ķēdēm, lāpstu, ledus cirtni, cietās sakabes elementu (vai virvi). Velkošā ass jāaprīko ar vismaz vienu riepu ķēžu pāri un pārvietojoties ātrums nedrīkst pārsniegt 50km/h.

Ziemas riepas:

Kravas transportlīdzekļi, ar pilnu masu virs 3.5t (N2 un N3), kā arī autobusu ar vairāk kā 8 pasažieriem (M2 un M3) jāaprīko ar ziemas riepām gadījumos, kad brauktuvi klāj ar sniegs, ledus, vai ir pazemināta gaisa temperatūra. Riepu protektora dziļumam ir jābūt vismaz 1.6mm. Ziemas riepām jābūt apzīmētām ar speciāliem M+S, M&S, M.S. vai 3PMSF marķējumiem.

(Ja riepas ražotas līdz 31.12.2017 (DOT 5217), tās var izmantot, kā ziemas riepas, līdz 30.12.2024).

Sadalījums pa asīm:

  • Kravas transportlīdzekļu, ar pilnu masu virs 3.5t (N2 un N3), kā arī autobusiem ar vairāk kā 8 pasažieriem (M2 un M3) ar ziemas riepām jāaprīko:
    • Velkošā ass;
    • Priekšējā (stūrējošā) ass;
    • Ar likumu nav noteikta prasība, ka piekabes un puspiekabes jāaprīko ar ziemas riepām.

Soda sankcijas:        

Ja informatīvās ceļa zīmes darbības zonā transportlīdzeklis netiek aprīkots ar riepu ķēdēm, tiek piespriests naudas sods, balstoties uz §49, al.3, n°4 of StVO (Strassenverkehrs-Zulassungs-Ordnung).

Soda likmes:

  • 60 - 120 EUR (un 1 pārkāpumu uzskaites punkts Vācijas teritorijā) transportlīdzekļa vadītājam;
  • Transportlīdzekļa īpašniekam – 75 EUR.