Par ziemas riepām un to aprīkošanu ar ķēdēm ziemas sezonā Bulgārijā

Valsts SIA Autotransporta direkcija informē, ka veicot kravu pārvadājumus Bulgārijā transportlīdzeklim ir jābūt aprīkotam ar vismaz divām riepu ķēdēm (vienu riepu ķēžu komplektu), lai nodrošinātu labāku saķeri ar ceļa virsmu braucot pa sniegotu vai ledainu ceļu. Kad valda atbilstoši laikapstākļi (sniegs, putenis, apledojums), riepu ķēdes jāuzstāda uz vismaz diviem, velkošās ass, riteņiem.

Bulgārijas atbildīgās iestādes, atbilstoši valdošajiem laikapstākļiem, var noteikt obligātu riepu ķēžu lietojumu atsevišķos ceļa posmos. Par riepu ķēžu pielietojumu autovadītājus informē ar ceļazīmju palīdzību.

Laikposmā no 15. novembra līdz 1. martam visiem transportlīdzekļiem, kas pārvietojas pa Bulgārijas koplietošanas autoceļiem, jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām, vai riepām, kuru protektora dziļums pārsniedz 4mm. Radžotu ripu lietojums ir aizliegts.

Par noteikumiem neatbilstošu riepu lietojumu tiek uzlikts naudas sods 50 BGN (apmēram 26 EUR) apmērā, un transportlīdzekli var imobilizēt līdz brīdim, kad tiek uzstādītas atbilstošas riepas. Ja tiek konstatēts, ka transportlīdzeklis nav aprīkots ar riepu ķēdēm, tiek aizliegta tālāka kustība pa autoceļiem, uz kuriem attiecināmi nosacījumi par riepu ķēžu lietojumu.