Ņemot vērā, ka pēdējā laikā ir pieaugusi Latvijas kravu pārvadātāju interese par jauniem autopārvadājumu tirgiem, 2016.gada 4. un 5.aprīlī Rīgā norisinājās pirmā Latvijas un Mongolijas kopējās komisijas sēde. Latvija ir pirmā Eiropas Savienības dalībvalsts, kas parakstījusi divpusējo nolīgumu ar Mongoliju par starptautiskajiem autopārvadājumiem. Pamatojoties uz šo nolīgumu, kopējās komisijas sēdes laikā tika panākta vienošanās par 300 universālo atļauju apmaiņu.
Latvijas–Mongolijas divpusējais nolīgums ir spēkā kopš 2015.gada 12.marta, un Latvija ir pirmā ES dalībvalsts, kas parakstījusi nolīgumu ar Mongoliju par starptautiskajiem kravu un pasažieru pārvadājumiem ar autotransportu. Pamatojoties uz tā nosacījumiem, Latvijas un Mongolijas kopējās komisijas sēdē tika parakstīta vienošanās par 300 universālo atļauju apmaiņu autopārvadājumu veikšanai, paverot iespēju pārvadātājiem veikt divpusējos pārvadājumus un pārvadājumus uz un no trešajām valstīm, savukārt tranzīta pārvadājumus saskaņā līgumu var veikt bez atļaujām.
“Tas ir labs sākums autopārvadājumu attīstībai, ņemot vērā to, ka Latvijas pārvadātāji vēlas apgūt jaunus tirgus un līdz ar to – iegūt jaunas iespējas. Pēdējā laikā mūsu pārvadātāji izrādīja interesi veikt pārvadājumus uz Mongoliju, un šajās dienās Latvijas–Mongolijas kopējās komisijas sēdē tika ielikts pamatakmens starptautisko pārvadājumu attīstībā un abu valstu veiksmīgas turpmākās sadarbības īstenošanā,” uzsver Autotransporta direkcijas Starptautisko autopārvadājumu koordinācijas daļas vadītāja Indra Gromule.
Mongolijas delegācija ieradās Latvijā uzreiz pēc trīspusējā noslīguma starp Ķīnu, Mongoliju un Krieviju par starptautiskajiem autopārvadājumiem galīgās redakcijas saskaņošanas sanāksmes. Šis nolīgums varētu palīdzēt attīstīt autopārvadājumus starp Latviju un Mongoliju, palielinot Mongolijas autopārvadājumu apjomu uz ES dalībvalstīm, kā arī veicināt Latvijas sadarbību ar Ķīnu.
Par valsts SIA Autotransporta direkcija
Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.