Muitas procedūras veicot humanitāro kravu pārvadājumus uz Ukrainu

Ukrainas vēstniecība Latvijā informē par karalaika muitas procedūrām humanitāro kravu pārvadājumiem, kurus veic Latvijas valsts aģentūras, nevalstiskās organizācijas un labdarības organizācijas. Iebraucot Ukrainas teritorijā, humanitārās kravas pārvadātājam jāuzrāda angļu valodā aizpildītu muitas deklarācijas formu.

Papildus, no 2023. gada 1. decembra, lai izvairītos no nodokļu nemaksāšanas, Ukrainā tiek ieviests Ministru kabineta lēmums Nr.953 "Rīkojums par humānās palīdzības izsniegšanu un uzskaiti karastāvokļa apstākļos".

Šī kārtība noteiks Ukrainas muitas teritorijā ievestās humānās palīdzības preču atzīšanas mehānismu, Ukrainas muitas robežas šķērsošanu un muitošanu, saņemšanu, nodrošināšanu, sadali un paredzētās izmantošanas kontroli. Normatīvais akts paredz humānās palīdzības reģistrāciju, izmantojot tīmekļa platformu "Humānās palīdzības reģistrēšanas automatizētā sistēma". Organizācijas, kas importē humāno palīdzību, iesniegs publiskas atskaites par tās saņemšanu un paredzēto izlietojumu, līdz ar to garantijas vēstuļu sistēma tiek anulēta.

Sīkāka informācija ukraiņu valodā pieejama šeit.