Elektronisko plombu uzstādīšanas prasības transportlīdzekļiem, kas iebrauc Baltkrievijā no Lietuvas un Polijas

2021. gada 9. decembrī stājas spēkā grozījumi Baltkrievijas Republikas Ministru padomes 2020. gada 25. maija dekrētā No. 311 “Par navigācijas ierīču (plombu) izmantošanu”, nosakot elektronisko plombu uzstādīšanas prasības transportlīdzekļiem, kas iebrauc Baltkrievijā no Polijas.

Iepriekš ziņojām, ka 2021. gada 30. augustā stājas spēkā grozījumi, nosakot elektronisko plombu uzstādīšanas prasības transportlīdzekļiem, kas iebrauc Baltkrievijā no Lietuvas.

Normatīvie akti paredz, ka, iebraucot Baltkrievijā no Polijas un Lietuvas (divpusējie pārvadājumi, trešo valstu pārvadājumi vai tranzīts), ir jāveic transportlīdzekļa kravas telpas plombēšana ar īpašu (elektronisku) plombu.

Šī prasība netiek attiecināta uz preču pārvadājumiem, kurus muitas tranzīta pārvadājumu režīmā veic no Krievijas Kaļiņingradas apgabala uz Baltkrieviju (šķērsojot Lietuvu tranzītā), kā arī uz lielgabarīta un smagsvara kravu pārvadājumiem, kuriem nepieciešama īpaša atļauja.

2020. gada 1. oktobrī Baltkrievijas Republikas Ministru padome pieņēma 2020. gada 30. septembra dekrētu No. 576, ar kuru tika papildināts 2020. gada 25. maija dekrēts No. 311 “Par navigācijas ierīču (plombu) izmantošanu” ar to gadījumu sarakstu, kad pārvadātājam jāveic transportlīdzekļa kravas telpas plombēšana ar īpašu (elektronisku) plombu, to starpā plombēšana jāveic:

  • pārvadātājiem, pret kuriem uzsākta administratīvā lietvedība vai noteiks sods par muitas procedūru neievērošanu;
  • pārvadātājiem, kuri savlaicīgi nav veikuši ievedmuitas, antidempinga nodokļa, kompensācijas nodokļa u.c. nodokļu maksājumus;
  • citi gadījumi, kad tiek konstatēti Eirāzijas Ekonomiskās savienības (EEZ), starptautisko līgumu un EEZ dalībvalstu normatīvo tiesību aktu pārkāpumi vai tiesību aktu pārkāpumu pazīmes;
  • ja plombēšanu pieprasa muitas iestādes saskaņā ar Eirāzijas Ekonomiskās savienības muitas kodeksa 344. pantu.

Navigācijas plombas var uzstādīt iekšzemes muitas punktos, robežšķērsošanas vietās pirms iebraukšanas Baltkrievijā, kā arī pie nacionālajiem operatoriem Belneftegaz (ОДО «Белнефтегаз») u.c..

Pārvadājot preces, uz kurām attiecas muitas tranzīta procedūras, uz Krieviju vai tranzītā caur Krievijas teritoriju pirms izbraukšanas no Baltkrievijas navigācijas plombas tiek noņemtas autoceļa M1 / E30 607. kilometrā robežšķērsošanas punktā Redki (BLR)–Krasnoe (RUS). Šī vieta ir apzīmēta ar ceļa zīmi ar navigācijas plombas attēlu un uzrakstu “Электронная пломба E-SEAL”. Google Maps koordinātas: 54,689854, 30,942757.

Ja netiek ievērota prasība apstāties navigācijas plombu noņemšanas vietās, var tikt piemērots administratīvais sods (no 2 līdz 50 bāzes soda vienībām) no BYR 54 (vai 18 EUR) līdz 1350 BYR (437 EUR) vai var tikt piemērots administratīvais arests.

Elektroniskās plombas uzstādīšanas izmaksas noteiktas piecu līdz desmit bāzes vienību apmērā (aptuveni 50 līdz 100 eiro, ieskaitot PVN).