Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits Latvijā ir virs 100 jaunu saslimšanas gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju, tāpēc turpmāk līdz tālākajām norādēm pieļaujamais pasažieru skaits, ko var uzņemt vienā sabiedriskajā transportlīdzeklī, ir 65% no tā ietilpības (atsevišķos gadījumos 70%).
Ja sabiedriskajā transportlīdzeklī tā specifikas dēļ nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, pārvadātājam jāaicina pasažieri izvēlēties vietas tā, lai transportlīdzekļa salons būtu vienmērīgi piepildīts un iespēju robežās tiktu ievērotas distancēšanās prasības.
Pārvadātāji turpina regulāri dezinficēt transportlīdzekļus, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām pasažieri biežāk pieskaras. Tāpat pārvadātāji regulāri vēdina transportlīdzekļus gan reisa galapunktā, atverot logus un durvis, gan arī reisa izpildes laikā, izmantojot automātiskās ventilācijas sistēmas vai piemērotu laika apstākļu gadījumā atverot lūkas, logus un veicot visu durvju atvēršanu pasažieru iekāpšanas pusē pieturvietās.
Prasība par sejas maskas lietošanu, braucot sabiedriskajā transportā, joprojām ir spēkā. Tāpat pasažieri tiek aicināti izvērtēt sava brauciena nepieciešamību un īsāku attālumu mērot ar kājām vai velosipēdu; ja citu pārvietošanās alternatīvu nav, rekomendēts braukt laikā, kad sabiedriskajā transportā ir mazāk pasažieru.
Saskaņā ar valdības lēmumu pasažieru skaitu, ko var uzņemt vienā sabiedriskajā transportlīdzeklī, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, varēs palielināt: ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits Latvijā būs mazāks par 100, vienā sabiedriskajā transportlīdzeklī varēs uzņemt 80% pasažieru no tā ietilpības; ja saslimstības rādītāji būs ne vairāk kā 20 jauni gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, sabiedriskajā transportlīdzeklī pasažieru skaits varēs būt 100% apmērā.
Par valsts SIA Autotransporta direkcija
Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.