Šā gada pirmajā pusgadā Autotransporta direkcija veica 1156 pārbaudes autobusos un vilcienos, kas ir par 90% vairāk, salīdzinot ar analogu periodu pērn. Pārkāpumi reģionālajos maršrutos konstatēti 5,5% gadījumu. Izplatītākie ir biļešu tirdzniecības pārkāpumi, un visbiežāk tie konstatēti Pierīgas maršrutos. Papildus reģionālajiem pārvadātājiem šogad tika veiktas novērošanas kontroles arī Rīgas mikroautobusos.
Šā gada pirmajā pusgadā pārkāpumi konstatēti 5,5% no visām veiktajām pārbaudēm, savukārt līgumsods pārvadātājiem tika piemērots par 41 pārkāpumu. Izplatītākie pārkāpumi joprojām ir saistīti ar biļešu tirdzniecību – pasažierim netiek izsniegta biļete; pasažierim, kurš samaksājis par braucienu, tiek izsniegta nulles vērtības biļete; pasažierim tiek izsniegta tāda biļete, kurā norādītā informācija nav korekta, piemēram, ir samaksāts par braucienu līdz vienai pieturai, bet biļetē parādās cita pieturvieta; biļete tiek izsniegta tikai īsu brīdi pirms kontroles iekāpšanas. Reģionālie maršruti, kuros šā gada pirmajā pusgadā konstatēti visbiežākie biļešu tirdzniecības pārkāpumi, atrodas Pierīgā, piemēram, maršruts Rīga–Jūrmala, Rīga–Baldone, Rīga–Upeslejas un Rīga–Olaine.
2019. gada pirmajā pusgadā tika veiktas divu veidu pārbaudes – biļešu un pārvadājumu veikšanai nepieciešamo dokumentu, kuriem jābūt līdzi autobusā brauciena laikā, pārbaude, kā arī novērošanas braucieni, kuros tiek skaitīti pasažieri un pārbaudīts, vai autobusa vadītājs ievēro noteikumus, piemēram, neizmanto mobilo tālruni braukšanas laikā, ievēro kustības sarakstu. Šogad novērošanas braucieni tika veikti ne tikai reģionālajā sabiedriskajā transportā, bet arī Rīgas pilsētas mikroautobusos, lai pārliecinātos, vai nulles vērtības biļetes tiešām tiek izsniegtas tikai pasažieriem, kuri ir tiesīgi tās saņemt. Tādējādi kontroles apjoms šogad, salīdzinot ar 2018. gada pirmo pusgadu, palielinājies par 90%.
“Atceroties neseno pieredzi ar personu ar invaliditāti pārvadāšanu Rīgas mikroautobusos, kā rezultātā Sabiedriskā transporta padome aizturēja dotāciju izmaksu Rīgas domei, esam pievērsuši uzmanību konkrētajam Rīgas pārvadātājam un noteikti turpināsim veikt šādus braucienus arī turpmāk,” uzsver Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.
Autotransporta direkcija kontroles pasākumus turpina palielināt katru gadu, un plānots, ka šī gada otrajā pusgadā kontrole tiks pastiprināta vēl vairāk.
Ņemot vērā, ka ikviena maršruta un reisa pieprasījums tiek vērtēts pēc izsniegto biļešu skaita, Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ņemt biļetes par braucienu sabiedriskajā transportā! Tāpat pasažieri tiek aicināti rūpīgi pārbaudīt izsniegtajā biļetē norādīto informāciju par gala pieturvietu. Ja tiek konstatēti gadījumi, kad autovadītājs nav rīkojies godprātīgi attiecībā uz biļešu izsniegšanu, aicinām informēt mūs, jebkurā diennakts laikā zvanot mūsu kontrolieriem pa tālruni 27776621 vai rakstot uz e-pasta adresi info@atd.lv.
Par valsts SIA Autotransporta direkcija
Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.