Turpmāk pasažieru pārvadātāji reģionālajos autobusu un vilcienu maršrutos varēs noteikt elastīgākus biļešu derīguma termiņus un to izmantošanas kārtību.
Piedāvātie biļešu izmantošanas nosacījumi pārvadātājiem gan būs jāsaskaņo ar pasūtītāju – VSIA “Autotransporta direkcija”.
Saskaņā ar pašreizējo regulējumu, biļete braukšanai sabiedriskajā transportā ir derīga tikai tajā laikā un datumā, kas tajā norādīts, taču ir nepieciešamas plašākas biļešu izmantošanas iespējas - tas veicinās pasažieru vajadzībām un interesēm atbilstošākus un mūsdienīgākus sabiedriskā transporta pakalpojumus. Lai to nodrošinātu, Satiksmes ministrija virzīja grozījumus Ministru kabineta noteikumos “Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība”, kas otrdien, 1.martā, tika pieņemti valdībā.
Grozījumi ļaus papildus esošajā regulējumā paredzētajiem sabiedriskā transporta biļešu derīguma termiņiem dot iespēju pasažieru pārvadātājiem noteikt arī citus termiņus un biļešu izmantošanas kārtību. Piemēram, vilciena pasažieri perspektīvā varēs iepriekš iegādāties biļetes uz nepieciešamajiem vilciena maršrutiem – līdzšinējais regulējums paredzēja, ka vilciena biļete ir derīga tikai tās iegādes datumā.
Tāpat tiks nodrošināta iespēja iegādāties biļetes vairākiem braucieniem, veidot dažādas lojalitātes programmas un piedāvāt apjoma atlaides tiem pasažieriem, kas ikdienā izmanto sabiedriskā transporta pakalpojumus. Pārvadātāji varēs ieviest elektroniskās biļetes, piemēram, izmantojot bezkontakta kartes risinājumu.
Savukārt, lai mazinātu pārvadātāju zaudējumus saistībā ar biļešu atgriešanu pēc pircēja iniciatīvas, grozījumi nosaka, ka kompensācija par atgrieztajām biļetēm būs 75 % apmērā no biļetes cenas, turklāt biļešu atgriešana būs iespējama ne vēlāk kā divas stundas līdz biļetes derīguma termiņa sākumam.
Latvijā ir reģistrēti 54 sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēji ar autobusiem un divi pakalpojumu sniedzēji pa dzelzceļu.