Sabiedriskā transporta padomes sēde: būs regulāra vilcienu satiksme uz Liepāju katru dienu, izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Kurzemē, Vidzemē un Pierīgā

Ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēdē šī gada 14. jūlijā tika apstiprināti regulāri vilcienu reisi katru dienu līnijā Rīga–Liepāja, kā arī izmaiņas vairākos reģionālo autobusu maršrutos Saldus, Kuldīgas, Alūksnes, Madonas, Salaspils novados un Pierīgā. Papildu tika diskutēts par nerentablo reģionālo autobusu reisu optimizāciju, tika konceptuāli atbalstīta pārsēšanās punkta izveide metrobusa galapunktā pie t/c IKEA Rīgā un tika apstiprināts papildvilcienu reiss pēc šova “The 5th element” Ogrē.

Sabiedriskā transporta padome apstiprināja regulāru katras dienas vilcienu satiksmi starp Liepāju un Rīgu no šī gada 31. jūlija. Pēc statistikas datiem vērojama pasažieru skaita palielināšanās tendence un pieaug arī Liepājas iedzīvotāju interese izmantot vilcienu satiksmi. Izmaiņas nodrošinās kvalitatīva, stabila un prognozējama pakalpojuma saņemšanu lielākam pasažieru apjomam, jo viens vilciena sastāvs var pārvadāt vairāku reģionālo autobusu pasažieru apjomu. Plānots, ka līdz ar vilcienu papildreisu ieviešanu brauciens virzienā Liepāja – Rīga kļūs īsāks, tuvojoties trīs stundu atzīmei.

VSIA “Autotransporta direkcija” valdes priekšsēdētājs Artūrs Caune: “Pateicoties operatīvai sadarbībai ar VAS "Latvijas dzelzceļš" un AS "Pasažieru vilciens" mēs beidzot varam nodrošināt labākas mobilitātes iespējas Kurzemes iedzīvotājiem savienojumā ar galvaspilsētu. Līdz ar vilcienu papildreisiem tuvāko mēnešu laikā pasažieriem būs jārēķinās arī ar izmaiņām reģionālo autobusu maršrutu kustību sarakstos, piemēram, maršrutos Rīga–Liepāja, Rīga–Jelgava–Dobele, kā arī tiks uzlabota reģionālo autobusu reisu savienojamība ar vilcienu reisiem.”

Katru dienu būs vismaz viens vilcienu reiss katrā virzienā. Precīza informācija par izmaiņām vilcienu, autobusu kustību sarakstos virzienā Rīga–Liepāja–Rīga un vilcienu biļešu cenām būs pieejama jūlija beigās.

Turpmāk reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7252 Saldus–Nīgrande–Kalni reisā plkst. 12.30 no Saldus kustību grafikos turpmāk tiks iekļautas pieturas Kareļi un Zaņas skola, lai nodrošinātu iedzīvotāju iespējas nokļūt novada centrā un atgriezties mājup.

Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 6742 Saldus–Pampāļi uz eksperimenta laiku (četriem mēnešiem) no 1. septembra tiks atklāts reiss plkst. 15:00 no Saldus autoostas līdz pieturai Pampāļi. Tas nodrošinātu iespēju skolēniem pēc mācībām Saldus izglītības iestādēs doties mājup uz Pampāļiem un iedzīvotājiem apmeklēt novada centru tiem nepieciešamajā laikā. Reiss tiks izpildīts mācību laikā no pirmdienas līdz piektdienai.

Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 6316 Kuldīga–Skrunda uz eksperimenta laiku (četriem mēnešiem) reiss plkst. 15:35 tiks uzsākts 15.40 no Skrundas autoostas un pagarināts līdz pieturai Ieras, līdz ar to atpakaļreiss no pieturas Ieras būs plkst.16.08.

No 1. septembra tiks ieviestas izmaiņas vairākos reģionālās nozīmes maršrutos Alūksnes novadā: maršrutā nr. 6704 Alūksne–Jaseņici–Putrovka, maršrutā nr. 6690 Alūksne–Liepna–Bērziņi–Alūksne, maršrutā nr. 6448 Alūksne–Visikums–Beja–Alūksne, maršrutā nr. 6447 Alūksne–Beja–Mālupe–Alūksne, maršrutā nr. 6709 Alūksne–Beja–Alūksne, maršrutā nr. 5188 Alūksne–Jaunzemi–Alūksne, maršrutā nr. 5196 Alūksne–Alsviķi–Alūksne, maršrutā nr.5021 Alūksne–Alsviķi–Strautiņi–Alūksne, maršrutā nr. 6701 Alūksne–Alsviķi–Ape, maršrutā nr. 5189 Alūksne–Ponkuļi–Alūksne, maršrutā nr. 6697 Alūksne–Mārkalne–Zabolova, maršrutā nr. 5194 Alūksne–Kalncempji, maršrutā nr. 6691 Alūksne–Vengerski–Māriņkalns un maršrutā nr. 5434 Alūksne–Zabolova–Liepna–Alūksne, novirzot reisus gar izglītības iestādēm Alūksnes pilsētā. Precīzāka informācija par izmaiņām reisos un kustību grafikos iekļauto pieturu sarakstos būs pieejama atsevišķi pēc saskaņošanas ar Vidzemes plānošanas reģionu un pašvaldību.

Reģionālas nozīmes maršruta nr. 6509 Madona–Varakļāni–Stirniene reiss plkst. 15.50 no Madonas tiks izpildīts pēc iepriekš saskaņotā autobusu kustības saraksta, neiebraucot līdz pieturai Stirnienes muiža ar pienākšanas laiku gala pieturā Murmastiene plkst. 17.35. Iepriekšējās izmaiņas uz eksperimenta laiku līdz 30. jūnijam, maršrutā iekļaujot pieturu Stirnienes muiža, tika ieviestas, jo Varakļānu novada pansionāta telpās tobrīd mitinājās Ukrainas civiliedzīvotāji, tostarp skolas vecuma bērni, kuriem bija nepieciešams regulāri nokļūt novada centrā.

Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 5835 Salaspils–Daugavas muzejs–TEC-2–Saulkalne turpmāk darba dienās mācību laikā (izņemot svētku dienas) uz eksperimenta laiku (četriem mēnešiem) tiks izveidoti reiss plkst. 14.00 no Salaspils skolas, savukārt no Granīta ielas – reiss plkst. 14.45. Tādējādi tie novada skolēni, kuri iepriekšējo reisu nevarēja izmantot, pēc mācībām ērtāk varēs nokļūt mājās.

Būs papildu pasažieru vilciena reiss pēc Ogres estrādē šī gada 12. augustā notiekošā muzikālo ūdens strūklaku, gaismu, uguns un lāzeru uzveduma “The 5th element”. Vilciens no Ogres 13. augusta naktī uz Rīgu izbrauks ap plkst. 1.00.

Sabiedriskā transporta padomes sēdē diskutēja par nepieciešamību optimizēt reģionālo autobusu reisus, kuru rentabilitāte ir 10% vai zemāka. Analīze tika veikta par dažādiem parametriem, piemēram, vidējais pasažieru skaits reisā, finansiālā slodze valsts budžetam, vai maršruta reisi ir vienīgie savienojumā ar apdzīvotu vietu, vai iespējams ieviest transportu pēc pieprasījuma utt. Kopumā tika izvērtēti 749 reisi, tuvākajā nākotnē no tiem plānots slēgt 68 reisus, kā arī 41 reisā veikt izmaiņas, tos saīsinot vai samazinot izpildes dienas. Visi plānošanas reģioni, kur maršruti ir piekritīgi atbilstoši teritoriālajam plānojumam, ir saskaņojuši izmaiņas.

Rīgā notiek neatkarīgas sabiedriskā transporta līnijas (metrobusa līnijas) projektēšana, galapunkts ir plānots Juglas ielā pie veikala IKEA un t/c “Sāga”. Tur paredzētas arī pieturas un stāvēšanas vietas reģionālās nozīmes autobusiem, kas pasažieriem nodrošinātu pārsēšanos reģionālās nozīmes autobusu maršrutiem uz metrobusu un otrādi. Sēdē tika konceptuāli atbalstīta iespējamā reģionālās nozīmes autobusu maršrutu reisu, kas kursē pa autoceļu P4 caur Ulbroku un Dreiliņiem, galapunkta izveidošanu metrobusa galapunkta vietā Juglas ielā pie IKEA. Potenciālās izmaiņas varētu skart reģionālo autobusu maršrutus Ropažu, Sauriešu/Upesleju virzienā. Tuvākajā nākotnē būs Sabiedriskā transporta padomes atbalsts arī līdzīgu pārsēšanās punktu izveidei Rīgas pilsētā arī citos virzienos.

Tika veiktas arī izmaiņas Sabiedriskā transporta padomes sēdes locekļu sastāvā, Vairas Brūderes vietā apstiprinot Kurzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas plānotāju Induli Ozoliņu, savukārt par padomes priekšsēdētāja vietnieku ieceļot Zemgales plānošanas reģiona pārstāvi un Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani.

Nākamā kārtējā ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēde šobrīd plānota 2023. gada 18. augustā.Papildu informācijai:

Sanita Heinsberga

VSIA Autotransporta direkcija

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 67356129

E-pasts: sanita.heinsberga@atd.lv


Ieteikt šo rakstu