Sabiedriskā transporta padome: uz eksperimenta laiku pagarina reģionālo autobusu maršrutu Gulbene–Lizums līdz Stāķiem, slēdz maršrutu Limbaži–Stienes stacija–Vidriži–Mandegas

Ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes (STP) sēdē šī gada 26. janvārī tika pieņemts lēmums par izmaiņām vairākos reģionālo autobusu maršrutos Vidzemē un Pierīgā, kā arī padomes locekļi diskutēja par konsolidēto reģionālās nozīmes maršrutu tīklu un pasažieru skaita dinamiku reģionālās nozīmes pārvadājumos.

Lai nodrošinātu novadā strādājošo nakts maiņu darbinieku nokļūšanu uz darbavietu, uz eksperimenta laiku - četriem mēnešiem – tiek pagarināts reģionālās nozīmes maršruts nr. 6019  Gulbene–Lizums posmā no Gulbenes autoostas līdz Stāķiem un autobuss nakts reisā, kas plkst. 01.15 izbrauc no Lizuma, varēs pārvadāt vēl aptuveni 10 pasažierus. Šobrīd reisu izmanto vidēji 21 pasažieris. Informācija par datumu, kad minētās izmaiņas stāsies spēkā, tiks publicēta atsevišķā ATD paziņojumā.

Vienlaikus, vērtējot 2023. gada augustā apstiprināto eksperimentālo reģionālās nozīmes maršrutu nr. 5438 Limbaži–Stienes stacija–Vidriži–Mandegas, ar kā palīdzību bija plānots vietējiem iedzīvotājiem no Limbažu puses doties uz darba vietām, tika secināt, ka pieprasījums ir mazs (maršruta rentabilitāte nesasniedz minimālos 25% - reisā vidēji ir 2 līdz 3 pasažieri). Katrā virzienā darba dienās bija divi reisi. Sabiedriskā transporta padome nolēma slēgt minēto maršrutu.

Sabiedriskā transporta padome apstiprināja VSIA „Autotransporta direkcija” sagatavoto konsolidēto reģionālās nozīmes maršrutu tīklu 2024. gadam. Uz 2024. gada janvāri dotēto reģionālo autobusu maršrutu skaits kopumā Latvijā ir 1026, savukārt maršruti, kas tiek organizēti uz komerciāliem principiem – viens (Pierīgā). Vilcienu satiksmē Latvijā tiek organizēti 11 maršruti. Sekojot tendencei dzelzceļu virzīt par sabiedriskā transporta mugurkaulu, uz 2024. gada sākumu plānotais nobraukums pasažieru pārvadājumiem ar vilcieniem paredzēts par gandrīz 22% lielāks nekā 2023. gadā, savukārt reģionālo autobusu tīkls, salīdzinot ar 2023. gadu ir nedaudz samazināts. Sabiedriskā transporta padomes pārstāvji arī diskutēja ar pasažieru pārvadājumu pakalpojuma sniedzējiem, kas nodrošina pasažieru pārvadājumus ar reģionālajiem autobusiem, par inflācijas un būtiski pieaugušo izmaksu ietekmi uz iespējām sniegt kvalitatīvus pakalpojumus.

Nākamā kārtējā ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēde šobrīd plānota 2024. gada 1. martā.

 

Par Sabiedriskā transporta padomi

Sabiedriskā transporta padomē ir 10 dalībnieki: pārstāvji no pieciem plānošanas reģioniem, Satiksmes ministrijas un Finanšu ministrijas. Padome tika izveidota 2014. gadā. Plašāka informācija: https://www.atd.lv/lv/jaunumi/sabiedrisk%C4%81-transporta-padome

 

Papildu informācijai:

Sanita Heinsberga

VSIA “Autotransporta direkcija”

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 67356129

E-pasts: sanita.heinsberga@atd.lv


Ieteikt šo rakstu