Sabiedriskā transporta padome: izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Aizkraukles, Cēsu un Smiltenes novados, apstiprināts komercreiss uz lidostu Rīga

Ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes (STP) sēdē šī gada 26. aprīlī tika apstiprinātas izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Jaunpiebalga–Drusti, Pļaviņas–Vietalva–Pļaviņas, Pļaviņas–Siljāņi–Pļaviņas un Rīga–Kalnciems, kā arī apstiprināts komercreiss uz lidostu Rīga “RIX”.

STP sēdes dalībnieki apstiprināja jaunu reģionālās nozīmes maršrutu “Rīga–Lidosta Rīga “RIX””, kas tiks organizēts uz komerciālajiem principiem. Maršrutā plānoti 40 reisi dienā ar intensitāti aptuveni reizi stundā. Kā minēts iepriekš, komercreisi veicina paaugstināta servisa pakalpojuma sniegšanu Latvijas reģionālajā sabiedriskā transporta maršrutu tīklā. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, jauna komerciālā maršruta (reisa) izveidošanu vai esoša komerciālā maršruta (reisa) grozīšanu var ierosināt Sabiedriskā transporta padome, pārvadātājs, kā arī jebkura juridiska vai fiziska persona, pamatojot ierosināto izmaiņu nepieciešamību.

Atgādinājums: veicot sabiedriskā transporta pakalpojumus uz komerciāliem principiem, pārvadātājs pats nosaka pārvadājuma (biļetes) cenu un atlaižu politiku, var ierosināt veikt grozījumus reisos – kursēšanas grafikos, shēmās un apkalpojamo pieturu klāstā, galapunktos un ierosināt neierobežotu skaitu jaunu reisu, ko izpildīt, kā arī pārvadātājam jāizpilda minimālās tehniskās transportlīdzekļu un kvalitātes prasības reisu apkalpošanā, kas noteiktas Ministru kabineta 2021. gada 6. jūlija noteikumos Nr. 486 “Noteikumi par iekšzemes regulārajiem pasažieru komerciālajiem pārvadājumiem ar autobusu”.

STP sēdē apstiprināja izmaiņas šādos reģionālo autobusu maršrutos:

  • reģionālās nozīmes maršrutā nr. 5608 Jaunpiebalga–Drusti uz trīs mēnešu eksperimenta laiku darba dienās būs jauns reiss – autobuss plkst. 08.40 no pieturas Jaunpiebalgas vidusskola nogādās vietējos iedzīvotājus uz un no darba vietām Gatartā un Drustos, kā arī nodrošinās rīta pusē iespēju nokļūt uz Gatartas pansionātu;
  • reģionālās nozīmes maršrutā nr. 6141 Pļaviņas–Vietalva–Pļaviņas rīta reiss darba dienās no pieturas Pļaviņas tiks uzsākts desmit minūtes agrāk – plkst. 06.10 un pasažieri varēs izmantot pieturas Bērnudārzs, Dzirnavas, Grīvas, Salānieši, Gercēni, Bites; izmaiņas būs uz četru mēnešu eksperimenta laiku no nākamā mācību gada sākuma un nodrošinās Vietalvas pagastā dzīvojošiem skolēniem iespēju nokļūt izglītības iestādē savlaicīgāk;
  • reģionālās nozīmes maršrutā nr. 6429 Pļaviņas–Siljāņi–Pļaviņas divu rīta reisu izpilde tiek noteikta arī pēc mācību gada beigām, no 1. septembra līdz 19. jūnijam - reisam plkst. 07.00 no pieturas Pļaviņas un reisam plkst. 15.30 no pieturas Pļaviņu ģimnāzija.

Informācija par konkrētiem datumiem izmaiņu ieviešanā reģionālo autobusu maršrutu izpildē tiks publiskota pēc saskaņošanas ar partneriem (plānošanas reģioniem, pašvaldībām, pārvadātājiem utt.).

Nākamā kārtējā ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēde plānota 2024. gada 31. maijā.

 

Papildu informācijai:

Sanita Heinsberga

VSIA “Autotransporta direkcija”

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 67356129

E-pasts: sanita.heinsberga@atd.lv


Ieteikt šo rakstu