Sabiedriskā transporta padome: izmaiņas 12 reģionālo autobusu maršrutos Vidzemē, Kurzemē, Zemgalē un Pierīgā; šogad neslēgs sešus pasažieru retāk pieprasītos dzelzceļa pieturas punktus

Ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes (STP) sēdē šī gada 27. oktobrī tika apstiprinātas izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Limbažu, Bauskas, Saldus, Dobeles, Kuldīgas novados un Pierīgā, kā arī saistībā ar 2024. gadā plānotajiem jaunajiem elektrovilcieniem un intervāla grafika ieviešanu tika lemts turpināt izvērtēt pasažieru plūsmu dzelzceļa pieturas punktos Cena, Kūdra, Dārziņi, Rumbula, Kaibala, Inčupe un pagaidām neizslēgt tās no vilcienu kustības sarakstiem.

Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 6684 Limbaži–Viļķene–Salacgrīva izmaiņas divos reisos - uz 4 mēnešu eksperimenta laiku reisi otrdienās tiks pagarināti līdz Korģenei, līdz ar to autobuss plkst. 11.45 izbrauks no Limbažu autoostas, bet plkst.12.45 izbrauks no Korģenes. Tādējādi Korģenes iedzīvotājiem būs iespējams laicīgāk atgriezties mājās.

Saistībā ar jaunā Ķekavas apvedceļa izbūvi, tiek atbilstoši precizēts apkārtnē esošo reģionālo autobusu pieturu saraksts. Precīzāka informācija par izmaiņu stāšanās spēkā datumu sekos.

  • Reģionālās nozīmes maršrutos nr. 6847 Rīga–Baldone un nr. 6848 Rīga–Sarma–Baldone reisos virzienā no Rīgas turpmāk pasažieri nevarēs izmantot pieturas Rāmava un Titurga, bet kustības grafikos tiek iekļautas pieturas Loģistikas centrs un Pagrieziens uz Baložiem. Pretējā virzienā – uz Rīgu reisu kustības sarakstos vairs nebūs pieturas Rāmava un Titurga, bet iekāpt vai izkāpt varēs pieturās Pagrieziens uz Rāmavu un Rāmava.
  • Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 5432 Rīga–Baloži visos reisos vairs nebūs pieturas Titurga, bet varēs izmantot pieturu Kāpu iela.
  • Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7480 Rīga–Bauska reisos virzienā uz Rīgu vairs nebūs pietura Pagrieziens uz Baložiem, bet būs pietura Pagrieziens uz Rāmavu.
  • Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7490 Rīga–Skaistkalne precizēti attālumi starp pieturām.
  • Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7467 Rīga–Vecumnieki autobuss reisā plkst. 22.25 no Rīgas starptautiskās autoostas neapstāsies pieturās Rāmava un Titurga, bet pieturēs pieturās Loģistikas centrs un Pagrieziens uz Baložiem.

Vērtējot eksperimentālo reisu rezultātus, tika lemts pastāvīgajā maršrutu tīklā iekļaut reģionālās nozīmes maršruta nr. 6742 Saldus–Pampāļi reisu plkst. 15:00 no Saldus autoostas un reģionālās nozīmes maršruta nr. 6316 Kuldīga–Skrunda reisus plkst. 15.40 no Skrundas autoostas un plkst. 16.08 no pieturas Ieras, kas no pirmdienas līdz piektdienai tiek izpildīti mācību laikā.

Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7488 Bauska–Kroņauce–Dobele pasažieri reisos no Bauskas autoostas plkst. 07.35 un plkst. 16.10, kā arī no Dobeles autoostas plkst. 10.10 un plkst. 18.10 iekļaut pieturu Tērvete.

Saistībā ar aktīvo būvdarbu noslēgšanos Rīgā, Ģenerāļa Radziņa krastmalā, Maskavas ielā un Rīgas starptautiskās autoostas apkārtnē, reģionālās nozīmes maršrutos nr. 6821 Rīga–Ādaži–Kadaga, nr. 6822 Rīga–Ādaži–Podnieki–Garkalne, nr. 6824 Rīga–Ādaži–Carnikava, nr. 6855 Rīga–Kalngale–Carnikava–Kadaga galapunkts tuvāko mēnešu laikā tiks pārcelts no Turgeņeva ielas (pietura Turgeņeva iela) uz Ģenerāļa Radziņa krastmalu (pietura Rīga (Spīķeri)), kā tas bija pirms remontiem.

STP sēdes dalībnieki diskutēja arī par dzelzceļa pieturas punktu Cena, Kūdra, Dārziņi, Rumbula, Kaibala, Inčupe nākotnes attīstības scenārijiem, ņemot vērā secinājumus no tikšanās reizēm ar iedzīvotājiem un apkaimju biedrībām. Tika lemts atcelt STP šī gada 18. augusta lēmumu, kas uzdeva ATD līdz 2023. gada beigām neiekļaut minētos dzelzceļa pieturas punktus vilcienu kustības sarakstos. Vienlaikus tiek uzdots ATD sadarbībā ar AS “Pasažieru vilciens” līdz 2024. gada jūnijam veikt pasažieru plūsmas monitoringu, un tā gada jūlija beigās informēt STP par secinājumiem, iekļaujot arī ekspertu pētījumus par Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plūsmas attīstības tendencēm. ATD tiek uzdots arī izstrādāt vienotu metodoloģiju datos balstītai pieejai dzelzceļa staciju un pieturas punktu iekļaušanai vai neiekļaušanai maršrutu tīklā.

Nākamā kārtējā ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēde šobrīd plānota šī gada 24. novembrī.

 

Papildu informācijai:

Sanita Heinsberga

VSIA Autotransporta direkcija

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 67356129

E-pasts: sanita.heinsberga@atd.lv

 

 


Ieteikt šo rakstu