Autotransporta direkcija aicinās pievērst uzmanību mazākajiem sabiedriskā transporta pasažieriem

Iestājoties gada tumšākajiem mēnešiem un tuvojoties ne tikai svētku, bet arī brīvdienu laikam, Autotransporta direkcija ar Ceļu satiksmes drošības padomes  piešķirto finansējumu organizē informatīvo kampaņu “Mazs pasažieris. Lielāka uzmanība.”. Kampaņas mērķis ir izglītot bērnus, tajā skaitā bērnus ar invaliditāti, vecākus, skolotājus, šoferus, citus pasažierus un sabiedrību kopumā par drošu rīcību, izmantojot (reģionālo) sabiedrisko transportu, kā arī skaidrot pareizu rīcību riskantās situācijās un atgādināt par katras grupas atbildību.

Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš: “Bērniem ir nepietiekamas zināšanas par drošu braukšanu sabiedriskajā transportā, pareizu rīcību problēmu gadījumos sabiedriskajā transportā, īpaši reģionālajos autobusos, un drošu uzvedību ceļu satiksmē. Gadījumi, kad bērni, izkāpjot no autobusa, nepārliecinās par drošību uz ceļa, pirms to šķērsot, kā arī iekāpj nepareizā transportlīdzeklī, pabrauc garām savai pieturai, kaut ko aizmirst autobusā vai vilcienā, nav retums. Diemžēl, vēl arvien ir gadījumi, kad pirmsskolas vecuma bērni atrodas sabiedriskā vietā vieni, bez pavadoņa (pieaugušā vai atbilstoša vecuma cita bērna). Ar informatīvo kampaņu “Mazs pasažieris. Lielāka uzmanība.” centīsimies pievērst ne tikai mazāko pasažieru, bet arī viņu vecāku un draugu uzmanību, lai mēs visi varētu justies un pārvietoties droši.”

Kampaņa “Mazs pasažieris. Lielāka uzmanība.” tiks organizēta laika posmā no 5. decembra līdz 30. decembrim un orientēta uz to, lai bērnam paskaidrotu, ka autobusa vadītājs autobusa izmēra dēļ reizēm bērnu var nepamanīt; ka šķērsot ceļu ieteicams tikai pēc autobusa aizbraukšanas; savukārt pirms ceļa šķērsošanas ir jāpaskatās pa labi un pa kreisi un tikai tad, ja nav citu automobiļu, ceļu drīkst šķērsot; diennakts tumšajā laikā vienmēr ir jānēsā atstarotājs, kā arī citas drošas uzvedības normas.

Autotransporta direkcija atgādina, ka jebkurā sarežģītā situācijā bērnam ir jāvēršas pie autobusa vadītāja un/vai jāzvana vecākiem. Ja bērnam telefona nav, viņam līdzi jābūt lapiņai, uz kuras ir uzrakstīts vecāku tālruņa numurs.

Papildu informācijai:

Viktors Zaķis

VSIA “Autotransporta direkcija”

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Tālr.: + 371 67686485

E-pasts: viktors.zakis@atd.lv


Ieteikt šo rakstu