ATD turpina izglītot bērnus par drošību sabiedriskajā transportā un ceļu satiksmē

ATD, turpinot iepriekšējos gados uzsākto praksi, organizē informatīvo kampaņu “Mazs pasažieris – lielāka uzmanība!”, kuras ietvaros 19. oktobrī pirmo reizi tiks atzīmēta “Bērniem drošas pārvietošanās diena”. Izglītojošās aktivitātēs par drošību uz ceļa un reģionālajā sabiedriskajā transportā aicināti iesaistīties bērni, jaunieši, vecāki, skolotāji un citi pasažieri, lai atgādinātu, ka katram ir sava loma un atbildība.

Saskaņā ar CSDD datiem, 2022. gadā ceļu satiksmes negadījumos tika ievainoti 565 bērni, smagi ievainoti – 50 bērni, savukārt 5 gājuši bojā. Ņemot vērā pieaugošo tendenci un iestājoties gada tumšajam laikam, īpaši aktuāls ir jautājums par bērnu drošību uz ceļa.

“Ceļu satiksmē bieži redzam bērnus un jauniešus, kas iet pa ielu, skatoties telefonā, pārskrien pāri ielai, nepārliecinoties par drošību, vai pabrauc garām savai sabiedriskā transporta pieturai. Ar šo kampaņu vēlamies veidot izglītotu sabiedrību, kurā ikviens zina, kā rīkoties problēmsituācijās.  Bērnu drošība ir atkarīga no visu iesaistīto līdzdalības," dalās ATD valdes priekšsēdētājs Artūrs Caune.

Kampaņa tiek organizēta, lai informētu par to, kā rīkoties dažādās situācijās – kā pareizi šķērsot ceļu pēc izkāpšanas no sabiedriskā transporta, ko darīt, ja esi izkāpis nepareizajā pieturā, kam lūgt palīdzību, ja esi aizmirsis savu maršrutu.

Plašāku informāciju par bērnu drošību uz ceļa un sabiedriskajā transportā, kā arī padomus par atbilstošāko rīcību problēmsituācijās var atrast ATD mājaslapā un sociālajos tīklos. Savukārt 9.oktobrī, plkst. 15.00, tiešsaistes platformā Zoom tiks organizēts informatīvs vebinārs, lai informētu par veidiem kā iesaistīties “Bērniem drošas pārvietošanās dienas” aktivitātēs. Informāciju par dalību vebinārā var iegūt ATD mājaslapā.

 

Papildu informācijai:

Viktors Zaķis,

VSIA Autotransporta direkcija

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Tālr.: + 371 67686485

E-pasts: viktors.zakis@atd.lv 


Ieteikt šo rakstu