ATD aicina iesaistīties Bērniem drošas pārvietošanās dienā 19. oktobrī

19. oktobrī visā Latvijā tiks atzīmēta Bērniem drošas pārvietošanās diena, kas ir pirmā šāda veida iniciatīva, ko organizē ATD. Drošas pārvietošanās dienas mērķis ir pievērst bērnu un pieaugušo: vecāku, skolotāju, reģionālo pārvadātāju, kā arī citu pasažieru uzmanību drošības principu pārrunāšanai ar bērniem uz ceļa un sabiedriskajā transportā.

“Rūpes par bērnu drošību ir viens no mūsu galvenajiem uzdevumiem gan kā organizācijai, tāpat arī sabiedrībai kopumā. Ik gadu, iestājoties rudens tumšajam laikam, esam aktualizējuši šo tematu ar kampaņu “Mazs pasažieris – lielāka uzmanība!”, taču šogad līdztekus tai aicinām iesaistīties arī citus, 19. oktobri atzīmējot kā dienu, kuru veltīt, lai ar bērniem pārrunātu, kā rīkoties dažādās problēmsituācijās uz ceļa un sabiedriskajā transportā. Ceram, ka gūsim atsaucību un turpināsim šo tradīciju arī turpmāk,” stāsta ATD valdes priekšsēdētājs Artūrs Caune.

Kā liecina ATD aptaujas rezultāti1, visbiežākās problēmsituācijas, ar kurām saskaras bērni, pārvietojoties bez pieaugušā pavadības, ir pabraukšana garām savai sabiedriskā transporta pieturai (11%), apjukšana vai nobīšanās (8%), nepietiekami daudz līdzekļu, lai iegādātos sabiedriskā transporta biļeti (5%), atstarotāja neizmantošana (5%) un maršruta aizmiršana pēc izkāpšanas no sabiedriskā transporta (4%).

Bērniem drošas pārvietošanās dienas princips ir aktivizēt pasākumu rīkotājus visā Latvijā – vecākus, skolas, pašvaldības, reģionālos pārvadātājus un citus. Dalība un iesaiste dienas atzīmēšanā var notikt dažādos līmeņos, palīgā ņemot ATD izstrādāto informatīvo materiālu ar dažādiem ieteikumiem, spēlēm un testiem, kurus pildīt kopā ar bērniem. To iespējams lejupielādēt saitē www.ej.uz/ATD_materiali

Tajā atradīsiet:

  • noderīgus padomus par drošību uz ceļa, pie dzelzceļa un sabiedriskajā transportā;
  • informāciju, kā rīkoties, ja sabiedriskajā transportā pamani bērnu ar invaliditāti, kas nonācis problēmsituācijā;
  • sarunas spēli – blēņas ceļu satiksmē;
  • materiālu par gājējiem svarīgākajām ceļa zīmēm;
  • testu par drošību uz ceļa un sabiedriskajā transportā.

 

 

Aktivitāšu un iesaistes formātu var pielāgot individuālajām vajadzībām, bērna vecumam un citiem faktoriem. Papildus aktivitātes, ko iespējams veikt šajā dienā: plakātu izlikšana pašvaldības iestādēs, testu pildīšana, ceļu satiksmes drošībai veltīta pasākumu organizēšana skolā, piesaistot Valsts Policiju, CSDD u.c., orientēšanās, došanās izglītojošā-ceļu satiksmes veltītā pastaigā, zīmējumu konkurss.

ATD vērš uzmanību, ka, publicējot bildes savos sociālajos tīklos ar 19. oktobrī notikušajām aktivitātēm un publikācijā atzīmējot ATD, kā arī pievienojot tēmturi #ATDBernuDrosibasDiena, automātiski piedalīsieties konkursā, kurā iespējams laimēt izglītojošu galda spēli bērniem par ceļu satiksmi. Konkursā paredzēti divi uzvarētāji.

 

Papildu informācijai:

Viktors Zaķis,

VSIA Autotransporta direkcija

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Tālr.: + 371 67686485

E-pasts: viktors.zakis@atd.lv 

 

 


Aptauju veica pētījumu aģentūra “Norstat” 2023. gada septembrī.


Ieteikt šo rakstu