Transporta ierobežojumi

Ārlietu ministrija no Latvijas Republikas vēstniecības Berlīnē, Vācijas Federatīvajā Republikā (turpmāk- VFR) ir saņēmusi informāciju par to, ka no 2008. gada 1. janvāra Berlīnes un citu VFR pilsētu centros tiks ierobežota kustība transporta līdzekļiem, kas rada īpaši lielu piesārņojumu. Jaunie ierobežojumi varētu radīt neērtības Latvijas satiksmes un tūrisma autobusiem, kā arī kravu pārvadātājiem.


 


Ierobežojums tiks noteiks ar jaunas ceļa zīmes uzrakstu UMWELT palīdzību, zem kuras atradīsies papildus ceļa zīme, norādot to VFR institūciju izsniegto uzlīmju krāsu, ar kurām drīkst iebraukt vides aizsardzības zonā (skat. pielikumu)


 


Atļauja iebraukt vides aizsardzības zonā (3 kategoriju uzlīmes) var saņemt VFR auto reģistrācijas birojos, tehniskās apskates vietās (DEKRA, TÜV), kā arī sertificētos servisos (Berlīnē tādi ir 800). Transporta līdzekļa radītā piesārņojuma kategorija tiek noteikta, balstoties uz transportlīdzekļa  pirmreizējās reģistrācijas datumu, kā arī atbilstību ES emisijas standartiem, kas tiek norādīta transporta līdzekļa reģistrācijas dokumentos. Lai iegādātos uzlīmi, nepieciešams uzrādīt transporta līdzekļa reģistrācijas dokumentus. Uzlīme var tikt pasūtīta arī pa pastu. Uzlīmes cena netiek regulēta un katrs autoserviss to var noteikt pēc saviem ieskatiem (Berlīnes autotransporta reģistrācijas birojā tā maksā 5,- EUR). Uzlīme ir beztermiņa, tādēļ atkārtoti tādu iegādāties nebūs nepieciešams, un tā ir derīga visā VFR teritorijā.


 


Papildus informācija (vācu val.) pieejama arī Berlīnes pilsētas mājas lapā


 


© Valsts SIA "Autotransporta direkcija", Starptautisko autopārvadājumu koordinācijas daļa