Par ziemas riepām un to aprīkošanu ar ķēdēm ziemas sezonā Norvēģijā (2019.–2020.gads)

Transportlīdzekļa aprīkošana ar ziemas riepām:

Valsts SIA Autotransporta direkcija informē, ka Norvēģijā šajā ziemas sezonā, no 2019. gada 15. novembra līdz 2020. gada 31. martam, transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3500 kilogramiem ir jālieto ziemas riepas. Ir atļauts lietot ziemas riepas ar radzēm vai bez radzēm, bet ar speciāliem MS, M+S, M&S, M-S, "Mud and Snow" un/vai 3PMSF vai alpu kalnu marķējumiem uz tām. Jāņem vērā, ka, sākot ar 2020./2021. gada ziemas sezonu, M un N kategorijas transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 3500 kg ir obligāti jāizmanto alpu kalnu marķējuma ziemas riepas uz dzenošā un dzītā tilta asīm.

Riepu protektora dziļumam un riepu ķēdēm ir sekojošas prasības:

Norvēģijas ziemeļu apvidus zemēs - Nordland, Troms un Finnmark no 16. oktobra līdz 30. aprīlim, bet pārējā valsts daļā no 1. novembra līdz pirmajai pirmdienai pēc Lieldienām riepu protektora dziļumam (uz visām transportlīdzekļu un to sastāvu asīm) ir jābūt vismaz 5mm. Šajos laika periodos transportlīdzeklim ir jābūt aprīkotam ar riepu ķēdēm, lai nodrošinātu labāku saķeri ar ceļa virsmu braucot pa sniegotu vai ledainu ceļu. Savukārt ārpus šiem periodiem protektora dziļumam ir jābūt ne mazākam par 1.6mm, bet riepu ķēdēm ir jābūt līdzi un jāizmanto gadījumos, ja ir sniegs vai apledojums uz ceļiem.

Soda sankcijas:

NOK 1000 par katru riepu, kura neatbilst izvirzītajām prasībām transportlīdzekļiem ar pilnu masu līdz 7500 kg, savukārt NOK 2000 par katru riepu, kura neatbilst izvirzītajām prasībām transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 7500 kg.

Detalizētāka informācija ir pieejama Norvēģu Publisko ceļu administrācijas mājaslapā www.vegvesen.no sadaļā VEHICLES → PROFESSIONAL TRANSPORT ar tēmu nosaukumiem "Trucker's Guide" un "Tyres on heavy vehicles".