Par Krievijas Federācijas valdības lēmumu Nr.1877

Saskaņā ar 2019. gada 27. decembra Krievijas Federācijas valdības lēmumu Nr.1877 par 2019. gada 24. jūnija Krievijas Federācijas prezidenta dekrēta Nr.290 “Par Krievijas Federācijas prezidenta dažu dekrētu grozīšanu” («О внесении изменений в некоторые указы Президента Российской Федерации») īstenošanas pasākumiem tika apstiprināti starptautisko kravu autopārvadājumu un dzelzceļa kravu pārvadājumu noteikumi tranzītā caur Krieviju uz trešajām valstīm, kas attiecas uz precēm, kas pakļautas sankcijām, kā arī precēm kuru izcelsmes vai iekraušanas valsts ir Ukraina vai precēm, kuras tiek vestas caur Ukrainas teritoriju, izmantojot identifikācijas līdzekļus (plombas), kuras darbojas uz GLONASS tehnoloģiju bāzes.

Apstiprinātas ir arī prasības pašiem identifikācijas līdzekļiem un kontrolpunktu sarakstam pāri Krievijas valsts robežai, stacionārajiem un pārvietojamiem kontrolpunktiem un kontrolpunktiem, kas atrodas dzelzceļa stacijās un kurus izmanto, veicot šādus pārvadājumus.

Krievijas Satiksmes ministrijai ir uzdots veikt informācijas vākšanas sistēmu sertifikāciju un atbildēt par transporta drošību, kā arī veicināt sadarbību ar Krievijas Federālo transporta uzraudzības dienestu un Federālo muitas dienestu.

Lēmums stājas spēkā 2020. gada 7. janvārī.