Ceļu lietošanas maksa Bulgārijā

Valsts SIA Autotransporta direkcija informē, ka 2019. gada 1. janvāra Bulgārijā tiek mainīta autoceļu lietošanas maksas sistēma. Vējstiklā līmējamās vinjetes tiek aizstātas ar e-vinjetēm, kuru maksa paliek nemainīga, bet papildus tiek ieviestas e-vinjetes vieglajiem pasažieru transportlīdzekļiem par piekabēm un par brīvdienām. Vējstiklā līmējamās vinjetes ir derīgas līdz to derīguma termiņa beigām. E-vinjetes visiem transportlīdzekļu veidiem var iegādāties no 2018. gada 17. decembra, izmantojot:

  • mobilo aplikāciju ar nosaukumu BGTOLL;
  • tiešsaistē www.bgtoll.bg;
  • pašapkalpošanās terminālus, kas atrodas mazumtirdzniecības vietās un Autoceļu infrastruktūras aģentūras birojos.

 

Par Bulgārijas autoceļu tīkla lietošanu bez derīgas vinjetes tiks piemērots sods no 153.4 EUR līdz 1534 EUR, kas atkarīgs no transportlīdzekļa kategorijas.

Savukārt no 2019. gada 16. augusta stājas spēkā autoceļu lietošanas nodeva TOLL, kas attiecas tikai uz transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa pārsniedz 3.5 tonnas (K1 un K2 kategorijas transportlīdzekļi). E-vinjetes paliks tikai transportlīdzekļu kategorijai K3, kuru pilna masa nepārsniedz 3.5 tonnas.

Transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa pārsniedz 3.5 būs divas autoceļu lietošanas apmaksas iespējas:

  1. ar pēcapmaksu, noslēdzot līgumu ar elektronisko nodevu iekasēšanas pakalpojumu sniedzēju. Nodevas maksu sastāda pamatojoties uz nobraukto attālumu, ko mēra ar GNSS borta ierīci, kas uzstādīta transportlīdzeklī. Šī iespēja ir vairāk piemērota transportlīdzekļiem, kas regulāri izmanto Bulgārijas autoceļu tīklu;
  2. ar priekšapmaksu, sastādot maršrutu konkrētam transportlīdzeklim uz konkrētu periodu. Šajā gadījumā nav jāslēdz līgums ar elektronisko nodevu iekasēšanas pakalpojumu sniedzēju un arī transportlīdzeklis nav jāaprīko ar borta ierīci. Šī apmaksas iespēja ir vairāk piemērots transportlīdzekļiem, kas reti izmanto Bulgārijas autoceļu tīklu.

Apmaksas veidi ir:

  • mobilā aplikācija BGTOLL;
  • tiešsaistē www.bgtoll.bg;
  • pašapkalpošanās terminālos, kas atrodas mazumtirdzniecības vietās un Autoceļu infrastruktūras aģentūras birojos.

!!! Bulgārijas atbildīgā iestāde Autoceļu infrastruktūras aģentūra vēl nav apstiprinājusi TOLL tarifus un maksas autoceļu tīklu. Papildu informācija tiks pievienota tiklīdz būs pieejama.

Informāciju par ceļu lietošanas maksu citās valstīs skatīt šeit.

Papildu informācija: